Cała historia rozpoczęła się na DBZAF, czyli "DBZ After Fight". Pierwsze (znane) polskie forum o tematyce LSW, które zostało stworzone na dziadowskim hostingu (fora.pl), założone przez Crasha.

Cieniowanie prac dopiero raczkowało, zaś dwu-tonowe było szczytem możliwości. Większość animacji tworzono bez jakiegokolwiek tła z prostymi efektami.

Znaczący użytkownicy:

Zobacz poprzedni temat Zeus (Administrator)
Zobacz poprzedni temat SonGokuX (Super Moderator)
Zobacz poprzedni temat Spaniel (Moderator)
Zobacz poprzedni temat Sezu

Potem nastąpił hack... dwa... trzy. DBZAF podnosiło się po każdym z nich, jednak trzeci okazał się tym ostatnim. Zeus zapoczątkował akcję ewakuacyjną pod postacią nowego forum - dbaf.xorg.pl - które obecnie nie działa, a także nie istniało za długo. Tam dostałem rangę moderatora działów graficznych w nagrodę za zrobienie listy rang razem z ikonkami. Równolegle, lecz bez naszej wiedzy, odradzało się DBZAF na znacznie lepszym hostingu (mojeforum.net) - mimo wszystko, również nie przetrwało dość długo.

Spadkobiercami DBZAF były dwa fora - "Dragon Ball Sprite" (DBS) i DBZGIF. Nie znane są mi szczegóły dotyczące tego drugiego ale najprawdopodobniej istniało dobrą chwilę, zanim DBS przejęło monopol. "Dragon Ball Sprite" do dzisiaj jest odbierane jako najlepsze forum tej kategorii. Założone przez Shine'a, który później przybrał nick Feer. To właśnie tutaj rozwinęły się w pełni dwa najistotniejsze pojęcia: cieniowanie i... credity. Istniało zdecydowanie najdłużej, gdyż około roku. Było dobrze zorganizowane i miało przyjemną atmosferę. Tam zaczynało wielu najlepszych obecnie spriterów (pomijając Seza - on powstał chyba Siódmego Dnia).

Znaczący użytkownicy:

Zobacz poprzedni temat Shine / Feer (Head Administrator)
Zobacz poprzedni temat Devil_Goku / Ivul_Goku (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Hell (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Oddyn (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Shady (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Arti (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Woogy (Ultra Moderator)
Zobacz poprzedni temat Vegeta Scouter (Moderator)
Zobacz poprzedni temat Sage (Moderator, później P.R.A. (Prawa Ręka Admina))
Zobacz poprzedni temat Bardock (Moderator)
Zobacz poprzedni temat Aynahanir / Varcanon / Viego (Moderator)
Zobacz poprzedni temat Gokuxxx / Abanai / Uleq94 (spriter)
Zobacz poprzedni temat Pucolini
Zobacz poprzedni temat Danisz (obecny jeszcze na dbaf.xorg.pl)

Nic nie jest jednak wieczne. Już za czasów istnienia DBS tworzyło się równoległe forum, "New Hope". Nie miało być konkurencją, a raczej pewnego rodzaju innym forum, o innej, bardziej graficznej tematyce. Doszło do hacka "Dragon Ball Sprite" - i znów nastąpił podział, lecz tym razem, dużo bardziej złożony. Pojawiły się nie dwa, a aż trzy obozy - w porywach na cztery.

Pierwsze zostało założone przez Woogy'ego i nosi nazwę "Sprites Town". Istnieje do tej pory lecz pozostaje nieaktywne. Zostało przeniesione na nowy adres w nowej odsłonie - jako LSW Spriters' Town (LSWST). Było to forum, gdzie dostałem posadę Junior Administratora, co przełożyło się później na stanowisko Administratora. Władzę sprawowało tam tzw. "October Trio" - nazwano tak trzech administratorów, którzy mają urodziny w październiku. Byli to Woogy, Uleq94 oraz Sage (wtedy Lawliet). Ja byłem czwartym z ekipy, poza "OT". Co się stało z LSWST? Wszyscy przeszliśmy do obozu numer dwa. Warto jednak dodać jeszcze jedną ciekawostkę - to właśnie tutaj narodziły się dwa, obecnie najoczywistsze pojęcia w polskim LSW (na Vortexie nikt ich nie stosuje, taka innowacja i punkt dla Polski). Mowa oczywiście o akronimach "OPAR" i "SPAR". Co w nich takiego innowacyjnego? Do tej pory wszystko mniejsze od sprita nazywano "WIP", co oznacza "Work In Progress" (Praca w toku). Jest to w większości przypadków nonsens, gdyż wiele prac tworzy się po prostu jako jedną pozę - i postać gotowa. Dlatego stworzyłem owe pojęcia, czyli "OPAR" - "One Pose And Ready" (Jedna poza i gotowe) oraz "SPAR" - "Several Poses And Ready" (Kilka póz i gotowe). Oczywiście oba, łącznie z "WIP" istnieją do dzisiaj, nie odbierając sobie terytorium, a wręcz się uzupełniając. Każda praca nie będąca spritem (nie mówię tutaj o animacjach czy komiksach, oczywiście) jest OPARem albo SPARem. Jeżeli zaś jest rozbudowywana przez swojego autora, może nosić miano WIPa. Były pewne opory na DBSS przed tymi nowościami (przecież co nowe, rzadko wzbudza zainteresowanie. Nawet jeżeli jest logiczne i racjonalne), ale w końcu się przyjęło.

Znaczący użytkownicy:

Zobacz poprzedni temat Woogy (Head Administrator)
Zobacz poprzedni temat Uleq94 (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Lawliet / Sage (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Viego (Administrator)

Drugie zostało założone przez Makyma (obecnie Hihori) - Dragon Ball Super Sprit (DBSS). Utrzymywało się prawie tak długo jak DBS. Dzięki mojemu spritowi, którego znacie jako Arceb, stałem się tam również spriterem. Tkwiły tutaj także dwie ciekawostki. Pierwsza to doniosły moment, jaki towarzyszył tysięcznemu zarejestrowanemu użytkownikowi - został zbanowany niedługo potem. Druga to Vamper - spamer, któremu banowaliśmy... ponad 10 kont. Ostatecznie, DBSS zostało hacknięte jak większość poprzedników. Przyczyny nie są jednak pewne w 100%.

Znaczący użytkownicy:

Zobacz poprzedni temat Makym / Hihori (Head Administrator)
Zobacz poprzedni temat Raziel (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Robson / Shido / Rizuke (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Sage (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Aquis / Shiz / Shine (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Feli (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Viego (Junior Administrator + Spriter)
Zobacz poprzedni temat Nazer / RastaShady (Junior Admistrator + Master Graphics)
Zobacz poprzedni temat Ser (Super Moderator)
Zobacz poprzedni temat Bardock / The Beast 666 (Moderator)
Zobacz poprzedni temat Tray / Ray / RaTrice (Moderator)
Zobacz poprzedni temat Forte (Grafik)
Zobacz poprzedni temat Shuttle (Animator)
Zobacz poprzedni temat Agost
Zobacz poprzedni temat Spaniel
Zobacz poprzedni temat Sezu
Zobacz poprzedni temat Butarata (to tutaj dostał ode mnie nick Ketsu)
Zobacz poprzedni temat Bercik6c
Zobacz poprzedni temat Cineg
Zobacz poprzedni temat Maxpayne1996
Zobacz poprzedni temat Talian
Ogólnie rzecz biorąc, stara gwardia.

Następnie pojawiły się dwa kolejne obozy - "Sprite Reborn" (SR), założone przez Hihoriego oraz "Dragon Ball Evolution Sprites" (DBEvS), założone przez użytkownika o nicku Yoh92 (obecnie Yoh). Powodem dla którego powstało SR był hack DBSS. DBEvS zostało natomiast stworzone zupełnie przypadkowo. Obydwa fora przestały istnieć jakiś czas temu, kiedy "pun.pl" przejęło monopol "mojeforum.net"... Za chwilę dowiecie się o nich nieco więcej, lecz tymczasem...

Czwarty obóz to prawdziwy gabinet cieni. Kilku administratorów z legendarnego już "Dragon Ball Sprite" postanowiło je odtworzyć... na płatnej domenie! Forum wyglądało naprawdę ładnie, a także było po brzegi wypełnione spritami (za moją skromną zasługą, która została doceniona... modem regionalnym). Nie wytrzymało jednak próby czasu i coraz mocniejszej konkurencji.

To właśnie była trzecia generacja polskiego LSW (DBZAF jako pierwsza, DBS i DBZ Gif jako druga). Tutaj pojawiła się też pewnego rodzaju tradycja na naszych forach - chatbox hostowany na xat.com. Wraz z powstaniem "Anime Revolution Sprites" tradycja ta zaczęła powoli zanikać ale to już inny temat...

Wracając do kwestii SR... Wystrój zmienił się diametralnie. To było nowe forum, gotowe rywalizować z DBEvS o palmę pierwszeństwa. Obydwa fora prześcigały się w tym, które z nich będzie lepsze. Było sporo konfliktów na tle tego, kto pierwszy coś wymyślił lub kto, od kogo pomysł podpieprzył. Oba fora miały za sobą po jednej zmianie domeny (z czego SR wymuszoną), lecz DBEvS zrobiło to dużo wcześniej i było absolutnie zaplanowaną czynnością. Tutaj więc mieli przewagę - byli lepiej rozwinięci. SR jednakże prężnie doganiało konkurenta. "Walka" toczyła się do końca istnienia obydwu for. Owszem, powstawały pomniejsze fora, jednak nie liczyły się w tym czasie na arenie polskiego LSW.

Znaczący użytkownicy:

Zobacz poprzedni temat Hihori (Head Administrator)
Zobacz poprzedni temat Raziel (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Feli (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Rizuke (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Viego (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Dase (Moderator + Animator)
Zobacz poprzedni temat Tray (Super Moderator)
Zobacz poprzedni temat Miller (Moderator, później zdegradowany)
Zobacz poprzedni temat Ketsu (Moderator, później zdegradowany i zbanowany)
Zobacz poprzedni temat Agost (Grafik)
Zobacz poprzedni temat Sezu (OPARator)
Zobacz poprzedni temat Shuttle (Animator, później zdegradowany)
Zobacz poprzedni temat Cineg
Zobacz poprzedni temat Coolt
Dlaczego Coolt został umieszczony na szarym końcu? Bo tutaj warto na moment się zatrzymać. Otrzymał on bowiem stanowisko, jakiego do tej pory w polskim LSW nie było - Battle Moderator. Jego zadanie polegało na zarządzaniu wszystkimi walkami pomiędzy użytkownikami, a także na tworzeniu konkursów.

Powracając także do kwestii DBEvS... Zanim powstało SR, swoje narodziny przeżywało właśnie "Dragon Ball Evolution Sprites". Można by rzec, że początkowo było po prostu deptane przez istniejące DBSS. Forum miało co prawda kilku użytkowników którym być może nie pasowała atmosfera na DBSS, bądź po prostu szukali miejsca, gdzie mogą w łatwy sposób otrzymać jakąś rangę, ale nie dorastało do pięt godnemu następcy DBS. Prawdziwa rewolucja miała miejsce dopiero wtedy, kiedy na DBEvS zaczęli schodzić się bardziej znani użytkownicy. Wtedy też Yoh podjął decyzję o mianowaniu dwóch użytkowników na stanowisko administratorów - byli to Pucolini oraz Sołtys. Wybrano również kilku moderatorów. Jakiś czas później nastąpił hack DBSS - DBEvS właśnie wtedy zaczęło przeżywać swój największy rozkwit. Upadek giganta był na rękę małemu forum, które szybko zaczęło dominować w polskim LSW. Wszystko co dobre, szybko się jednak kończy - tak było również w tym przypadku. Wkrótce po hacku DBSS, powstało nowe forum-konkurent, znane jako "Sprite Reborn". Właśnie wtedy zaczęły się spory - dosłownie o wszystko. Począwszy od oskarżeń o plagiaty, poprzez oskarżenia o kradzieże, skończywszy na całkowitych absurdach, takich jak stwierdzenie, że jedno forum kradnie użytkowników drugiemu i odwrotnie. Po pojawieniu się SR, na DBEvS miał miejsce niewielki hack - kolejny w polskim LSW. Na szczęście, straty nie były duże. Można śmiało rzec, że obydwa fora walczyły zaciekle o tytuł "najlepszego pod słońcem" - pojedynek ostatecznie zakończył się remisem oraz fuzją wobec większych zagrożeń, ale o tym za chwilę.
DBEvS było przeciwieństwem SR. Kiedy "Sprite Reborn" miało ciemny design, "DB Evolution Sprites" charakteryzowało się jasnym. Gdy na SR uruchomiono akcję "Kreatywne Ocenianie", na DBEvS pojawiły się równolegle "Smocze Kule". Jedyną rzeczą jaka łączyła oba fora była chęć rywalizacji pomiędzy sobą... a właściwie, pomiędzy członkami administracji.

Znaczący użytkownicy:

Zobacz poprzedni temat Yoh92 / Yoh (Head Administrator)
Zobacz poprzedni temat Sołtys92 / Sołtys (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Pucolini (Administrator)
Zobacz poprzedni temat Ryuuzaki / Niss (Administrator, później zdegradowany do poziomu Moderatora)
Zobacz poprzedni temat Woogy (Junior Administrator)
Zobacz poprzedni temat Rexio (Super Moderator)
Zobacz poprzedni temat Majin Kuba / Katayachi (Moderator + Grafik)
Zobacz poprzedni temat Bercik6c (Moderator + Ficker, później zdegradowany)
Zobacz poprzedni temat Shun (Moderator, później zdegradowany)
Zobacz poprzedni temat Henstragan (Moderator, później zdegradowany)
Zobacz poprzedni temat ^Aragami (Grafik)
Zobacz poprzedni temat Mimie (Grafik)
Zobacz poprzedni temat Vernos (Grafik)
Zobacz poprzedni temat Bolt (Grafik, później zdegradowany)
Zobacz poprzedni temat Ray7 / Rayem

Wnet, pewnego chłodnego dnia na chat-boxie, znudzony ciągłymi oraz bezsensownymi sporami, rzuciłem pomysł, że byłoby dobrze połączyć siły zamiast walczyć bo to nam tylko szkodzi. Rywalizacja co prawda napędzała "wyścig zbrojeń", ale to była droga prowadząca donikąd. Gdyby jedno z for padło, połowa motywacji by zniknęła i prędzej czy później, drugie przejęłoby użytkowników pierwszego. Pomysł przebijał się wiele razy, aż w końcu był w głowach składu administratorskiego obydwu for. Byli to: Feli, Rizuke, Yoh, Sołtys oraz Viego.
Hihori i Raziel rozważali wycofanie się z interesu, zaś Pucolini nie odegrał znaczącej roli.
To był plan, który trzeba było realizować powoli i rozważnie, w kilku krokach...

  • Poniedziałek, 07/12/2009

Skład

Było nas zdecydowanie za dużo. Jak upchnąć skład GTW obydwu for w jedną grupę? Cóż, ta kwestia musiała zaczekać i ustąpić miejsca znacznie ważniejszym kwestiom...


Nazwa

Pojawiło się wiele propozycji, większość niepoważnych, takich jak "Feli's World" czy "YohKox Evolution". Były również pomysły na powiązania nazwy z legendarnym DBS, jak "DBS Proximo" (proximo - łac. następny), jednak Rizuke powiedział wtedy krótko: "Niech spoczywa w spokoju i nie budźmy go".

Następnie zaczęliśmy kombinować z podkreśleniem tego, że będzie to polskie forum o tematyce LSW - nasz polski Vortex.

Polsprite, PolSprites, PLSprite, SpritePolska - nawet sam zarzuciłem "Aeterna" co znaczy "nieskończona". Nazwa ta miała odzwierciedlać nieśmiertelność naszych for. W końcu każde wiele przeszło, a mimo to odradzały się zawsze, niczym feniks.

DBZPoland Sprites, DBPoland Sprites = DBPS.

Niestety, jak zauważyłem, "im więcej nawiązań do kraju w nazwie, tym bardziej nazwa brzmi kiepsko". Kolejny kamień milowy położył Yoh - "Samo Evolution Sprites i Sprite Reborn. Gdyby dało się to połączyć, tworząc logiczną całość?". Z początku uznaliśmy, że to będzie niemożliwe.

UltimateSprites, UltimaSprites, EliteOfLSW. Było wiele niewypałów. W końcu, nawet sam Yoh odrzucił swój własny pomysł - "Evolution nie pasuje do Reborn, i odwrotnie ; /". Po czym, nie wiem w jaki sposób ale nagle doznałem olśnienia. Reborn + Evolution. Łapiecie? Revolution. Revolution Sprites. Tym też zakończyliśmy dzień, jednak w międzyczasie pojawił się kolejny krok...


Kto ma być Headem?

Decyzja była o dziwo praktycznie jednomyślna. Nie wypowiedział się jedynie Feli, który był nieobecny na konferencji w tym czasie - później wynikły z tego drobne sprzeczki, ale to nie było nic poważnego. Jak? Rizuke rzucił pomysł, że to właśnie ja powinienem założyć forum.


Rizuke (7-12-2009 22:33)
aha i chcial bym wam cos powiedziec
Rizuke (7-12-2009 22:33)
ekhm
Yoh (7-12-2009 22:33)
?
Rizuke (7-12-2009 22:33)
jak bedziemy zakladac forum zaklada je Viego
Yoh (7-12-2009 22:34)
Oł kej ; )
Rizuke (7-12-2009 22:34)
wiecie
Ja (7-12-2009 22:34)
niech wam będzie xP
Rizuke (7-12-2009 22:34)
poklucili bysmy sie o byle gowno i pod chwila napiecia bysmy sie po banowali
Yoh (7-12-2009 22:34)
Dla mnie Sołtys i Viego są godni zaufania.
Rizuke (7-12-2009 22:34)
a Viego jest madry i tak nie zrobi
Rizuke (7-12-2009 22:34)
;P
Yoh (7-12-2009 22:34)
A no też racja ; D
Rizuke (7-12-2009 22:34)
Pucol i Feli - ciemne typy xD

Przykro mi panowie, ale to właśnie jego słowa. Tak powiedział.
Cóż, idziemy dalej...

  • Wtorek, 08/12/2009
Nie doszliśmy do niczego konkretnego, poza utrwalaniem nazwy „Revolution Sprites” w naszej pamięci.

  • Piątek, 11/12/2009
Patrz: wtorek.

  • Poniedziałek, 14/12/2009
W okolicach poniedziałku zakończyła się decyzja o nazwie forum.
Ostatecznie zostało Anime Revolution Sprites. Do ugody doszło przy srebrnym stole chat-boxa na Duoversum, moim dawnym PBF.

(Dalej bez dat, bowiem dyskusje nie toczyły się już przez GG i po prostu nie wiem.)

Hosting
Mojeforum.net? To na którym tyle for zostało shackowanych? Nie, szukaliśmy czegoś lepszego. Oczywiście, po drodze powstawały aż dwa fora testowe, gdzie jedno miało być pełnoprawnym ARS, zanim uznaliśmy, że opuszczamy mojeforum.net. Cóż, żegnaj...
W międzyczasie, za moją namową ustaliliśmy adres. Wpisywanie "animerevolutionsprites" było głupotą, zaś "arsprites" niespecjalnie się podobało. Powstało więc "anrevosprites", w skrócie "anrevo". Przez pewien czas był to nawet częściej używany skrót od "ARS".
Co wymyśliliśmy w sprawie hostingu? Vortex. To forum ma jeden hosting od dłuższego czasu. Jest dość dobry i nikt nigdy nie hacknął Vortexa. Do tego dochodziła fajna domena "dbzaddict". Znaleźliśmy ten hosting - okazało się, że jest nim Forumotion.
Utworzyłem ARS. Tuż przed naciśnięciem ostatniego przycisku, pozostawała dalej jeszcze jedna kwestia - domena. Był mały wybór, a przede wszystkim, okazało się, że również losowy. Stwierdziłem, że najlepszym spośród dostępnych domen będzie "forumpl.net", dla podkreślenia tego, co miały wyrażać pierwsze nazwy forum. Jesteśmy przecież polskim społeczeństwem.
Stało się - 24 grudnia 2009 powstało anrevosprites.forumpl.net. Rozpoczęliśmy prace nad forum.
Przewidywaliśmy, że skończymy wszystko do 1 stycznia, żeby otworzyć je z hukiem fajerwerków.

Wykończenie wnętrz
Dopiero teraz pojawiły się poważniejsze problemy oraz dylematy.
Co zabrać z SR, a co z DBEvS? Jak to rozmieścić, pogodzić ze sobą? Dodatkowo, potrzebowaliśmy miejsca na wszystkie tematy informacyjne i tym podobne. Spritami zajął się Feli. Pracy było sporo i byliśmy pewni, że nie wyrobimy się w początkowo ustalonym terminie. Co zrobiliśmy? Olaliśmy go, ot co.
Daliśmy sobie dodatkowe 8 dni. W czasie, gdy ARS istniało ale nie było otwarte, pojawiły się pewne zgrzyty. Przeciek.
Najprawdopodobniej ktoś wspomniał komuś o powstaniu forum i zaczęła się lawina rejestracji, choć mówiliśmy jasno - NIE REJESTROWAĆ SIĘ!
Ci, których nie włączyliśmy do projektu (a mieliśmy ku temu powody), a zarejestrowali się pomimo tego, stracili swoje posady w GTW. Zapewne tymi, którzy odczuli to najbardziej byli Niss i Shine - obaj na wysokich stanowiskach. Pojawił się natomiast jeden wyjątek.
Sezu - ponownie on. Znalazł ARS... w Google! Hej, to sukces! Nie otworzyliśmy forum, a już o nas wiadomo.

Otwarcie!
Wielki dzień - 9 stycznia, 2010.
Anime Revolution Sprites zostało oficjalnie otwarte i przyjęło pierwszych użytkowników z obydwu for składowych. Pierwszym, który zarejestrował się spoza GTW (nie liczymy tych, którzy wpieprzyli się na teren budowy bez przepustki) był Talian. Data rejestracji - 9 stycznia. Jednakże, DBEvS i SR były jeszcze otwarte przez jakiś czas. Po co? Żeby użytkownicy mogli spokojnie się przenieść z całym swoim dobytkiem - prace, poradniki itd..
Po jakimś czasie można było zamknąć obydwa fora. SR zajął się sam Hihori, który chciał dokonać zaszczytu i będąc założycielem, zamknąć je osobiście. Powstało Anime Revolution Sprites. Z dwóch silnych for na polskiej scenie LSW powstało jedno, potężne.

Beta? Alfa?
Tuż po otwarciu forum, spotkaliśmy się z pewnymi problemami.
System ostrzeżeń znany z fora.pl, bądź mojeforum.net... nie istniał. Zażegnaliśmy problem, tworząc zupełnie nowy system. Co prawda, administracja musiała więcej robić ręcznie - zmiana stanu paska w profilu użytkownika, utworzenie tematu (lub napisanie posta w już istniejącym temacie) w dziale "Centrum Warnów", gdzie postanowiliśmy dokładnie opisywać przewinienia użytkowników za które dostawali ostrzeżenia.
Niestety, dzień po otwarciu przyznaliśmy pierwszego warna - dostał go Rexio, ówczesny moderator. Za coś trywialnego, zresztą - naruszył limit pisania co pięć postów w HydeParku w jednym z tematów. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zrobił czegoś głupiego - przestawił swój pasek ostrzeżeń ponownie na zero. Dostał więc drugie ostrzeżenie, zaś do "Centrum Warnów" została wprowadzona dość istotna modyfikacja: administratorzy i moderatorzy mogli pisać posty, lecz tylko admin miał prawo do ich późniejszych zmian lub usunięcia. Dzięki Rexiowi system uległ usprawnieniu. Szkoda tylko, że sam Rexio dostał kolejne pięć ostrzeżeń jakiś czas później, ostatecznie kończąc na degradacji ze stanowiska, które obejmował w tym czasie. Dziękujemy, Rexiu!

Witamy w teraźniejszości!
Po jakże burzliwej przeszłości dotarliśmy tutaj... Wiele forów powstawało i przepadało, wielu świetnych użytkowników w danych dziedzinach odeszło. Na ich miejscu pojawili się nowi, ale czy wypełnią luki? Na ARS wciąż jest jeden aktywny użytkownik z DBZAF - ja. O Spanielu i Daniszu zdążyliśmy zapomnieć, zaś Sezu pojawia się naprawdę bardzo rzadko.
Powstało wiele projektów - kilka zapożyczonych z SR czy DBEvS, kilka zaś zupełnie nowych. Między innymi, zerwaliśmy z tradycją powstałą jeszcze za czasów DBS, według której, prawie wszystkie cykliczne konkursy nosiły tytuł "-OTW", czyli "- Of The/This Week". Znowu przyczyniłem się do zmian, a przyczyną był "OPAR Tygodnia", wystawiany w nagłówku forum. Mieliśmy więc "OPARa Tygodnia" oraz Konkursy "OOTW", czyli... OPAR Tygodnia. Trzeba było w jakiś sposób temu zaradzić, dlatego powstało "-ADS", czyli "- Awards". Przykładem może być chociażby "OADS" - "OPAR Awards". Samo "-ADS", jako skrót od "Awards" było również skrótem dla bardziej rozwiniętego tekstu - "Awards Dispensed for Skills", czyli "Nagrody Przyznawane za Umiejętności". Pasuje, prawda?
Dlatego teraz, zamiast OOTW, GOTW czy COTW, mamy OADS, GADS i CADS. "OPAR Tygodnia" został zawieszony jakiś czas później na czas nieokreślony, lecz nie przyczyniło się do jakichkolwiek zmian w "-ADSach".
Pojawił się także forumowy PBF. W pewnym sensie, jednym z kół, które rozkręciły ten pomysł było Duoversum - moje PBF utworzone za czasów SR. Były to de facto dwa osobne PBFy na jednym forum - pierwsze o DBZ, drugie o Bleachu. To pierwsze istniało już wcześniej na LSWST, później zaś zostało wskrzeszone. Nie przetrwało jednak długo. Usunęliśmy je z powodu braku aktywności, pozostawiając jedynie Bleachowe. Trzymało się dzielnie, ale w końcu i na nie przyszedł czas. Na ARS stworzyliśmy więc PBFa na którym można się wcielić w wykreowaną przez siebie postać, w sprita, którego tak mozolnie się tworzy. Po założeniu, miało ono zachęcić do tworzenia spritów by móc zacząć grę oraz docenienia prac innych użytkowników, bowiem potrzeba było 40 KP, żeby się zapisać i rozpocząć rozgrywkę - idea jednak niekoniecznie poszła po myśli twórców. Wraz z upływem czasu zasada płatności uległa zmianie - zmniejszyliśmy próg do 20 KP, przywracając na konta aktualnych graczy także zadośćuczynienie - również w wysokości 20 KP. Postanowiliśmy też pozwolić na grę, mając jedynie OPARa. Dobrze napisana karta postaci jest tutaj gwarancją akceptacji ze strony mistrza gry i rozpoczęcia swojej przygody!
6 Listopada, 2013 forum doczekało się nowego designu - to już trzecia odsłona, która mimo wszystko przypadła użytkownikom od razu do gustu. Co rusz wprowadzamy jakieś mniejsze, bądź większe zmiany - wszystko się z czasem zmienia...
W składzie administracji także cały czas zachodzą większe, bądź mniejsze zmiany. Poniżej możecie przyjrzeć się temu, jak GTW wyglądało na początku, a jak wygląda... teraz.

Początkowy skład: start ANIME REVOLUTION SPRITES:


16/10/2010:


20/08/2011:


3/07/2013:


26/02/2014:


15/08/2014:


Aktualny skład: 6/12/2015:


By Versil Perihelion.
Updated by Yoh.
Copyright© ARS. Kopiowanie bez zgody autorów zabronione.