Credit” w języku polskim oznacza dosłownie „pożyczka”, „kredyt”. Jeżeli więc pożyczamy cokolwiek z pracy innego spritera, jesteśmy zobowiązani do wystawienia podziękowań. Dobrze byłoby również określić, za co konkretnie dziękujesz danemu twórcy.
Poprawnie wystawiony „credit”:

Zobacz poprzedni temat Credits for:
» Eustachy (włosy)
» Chojrak (paleta kolorów)

Dodając nawiasy przy nickach, ułatwisz innym użytkownikom komentowanie oraz ocenianie Twojej pracy. Będą bowiem wiedzieli, jaki był Twój wkład w jej rysowanie. Pominięcie zasady wystawiania podziękowań w formie creditów jest oczywiście karane na Anime Revolution Sprites - kradnąc jakikolwiek element, bądź całą pracę innego grafika lub spritera, narażasz się nie tylko na otrzymanie ilości ostrzeżeń adekwatnej do przewinienia, ale również - w ostateczności, rzecz jasna - bana.

Teraz już wiesz, czym jest pojęcie „credit”, a także w jakich okolicznościach wymagamy jego stosowania. Przejdźmy więc dalej...
Kiedy możesz użyć pracy innego twórcy, nie narażając się na jakiekolwiek konsekwencje? Gdy autor zamieścił na niej, bądź też w swojej wiadomości odpowiednią informację.

Zobacz poprzedni tematGive credits if use!
Podobnie sformułowane zdania, umieszczone na pracy lub w poście jej twórcy powinny być dla Ciebie jasną informacją, że możesz użyć pracy bez wiedzy autora. Wymaga on jednak podziękowań, tudzież wystawienia wcześniej omówionych creditów.

Zobacz poprzedni tematDon't use without permission!
Jeżeli nie bardzo orientujesz się w języku angielskim, wystarczy, że zauważysz słowo „permission”. Zdania skonstruowane w taki sposób, bądź też podobny, jasno powinny informować Cię o tym, że nie możesz użyć pracy danego twórcy, jeżeli nie posiadasz odpowiedniej zgody. Najczęściej wymagany jest screen, który potwierdzi uzyskanie pozytywnej odpowiedzi na pytanie dotyczące chęci użycia konkretnej pracy. Oczywiście, jego brak jest wystarczającym znakiem dla administratorów i moderatorów, aby przyznać Ci ostrzeżenie po którym poprawisz błąd. Jeżeli tego nie zrobisz, najprawdopodobniej ostatecznie doczekasz się bana.

Kiedy wzorujesz się w jakiś sposób na cudzej pracy, bądź w jakkolwiek ją przerabiasz, podziękowania w formie creditów także są wymagane.

By Yoh.
Copyright© ARS. Kopiowanie bez zgody autorów zabronione.