Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[O-S-W] by Rayem Empty [O-S-W] by Rayem Czw Lip 01, 2010 7:40 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Witam!
Będę się starał zamieszczać w miarę często (raz w miesiącu może? xd) jakiegoś WIPa, OPARa, czy SPARa.
No więc na rozgrzewkę idzie mój świeższy, silniejszy, nowszy i ostrzyżony Rayemek xd
Tylko nie mówcie, że sam WIPek ładny bo tła i napisów nie chce mi się robić xd

[O-S-W] by Rayem Wipcio

Dlaczego tak wygląda?
Otóż:
Jest to Rayem, który powrócił z długiej podróży. No z rok albo półtora jak nic xd W czasie tej podróży zmienił trochę swój wizerunek, spotkał wiele ciekawych postaci i stoczył wiele walk.
Ma ze sobą :
Torbę w której znajduje się miecz Janemby, pokonanego z pomocą Son Goku.
Kolczyki Potara, które dostał od Vegeto na pamiątkę, gdy przypadkiem trafił do Fusions' World.
Przepaska na ramię Son Goku. Goku nie miał przepaski... Tak to prawda, ale kto powiedział, że w AF nie musi mieć :)
Oraz ostatnia rzecz, a mianowicie... Tak użyłem tego słowa :| Hej to, że mnie długo nie było, nie znaczy, że się nie nauczyłem kilku nowych słów :lol!: Ostatnia rzecz to amulet zdarty podczas walki z Broly'm. Pod koniec tej walki w wygranej pomógł mu właśnie Son Goku.

No dobra to tyle o historii i reszcie tego niepotrzebnego gadania, bo pewnie was zniechęciłem :pika1:
Aha i pamiętajcie...
:9000:

2[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Czw Lip 01, 2010 8:01 pm

Pucolini

Pucolini
Silver Saint
Silver Saint
Ray7 z DBEvS ?
Bo po projektach tak mi się zdaje : DD

"Odchodzę i nie namawiajcie mnie bo i tak nie wrócę !!! "
Co nakłoniło cię do tej zmiany? Nie ważne zabierzmy się do ocenki bo pewnie na to liczysz czytając tego komenta.

Głowa a raczej włosy ogólnie ssą.
Dziwnie wyglądają jak by z kowadła dostał tak płasko czy jak : O
Jakieś takie małe i w ogóle dziwne (dla mnie , to tylko moja opinia!)
Cieniowanie na nich też nie za dobre (na około) też takie miałem i zmieniłem bo idąc za radami wieeeeeeeluuuu osób trzeba iść przed siebie.
Sama twarz jest ok ale cieniowanie SSA i to bardzo.
Wygląda jak by było nakładane pędzlem ( w paincie ) tak masowo.
Efekt tego nie najlepszy ale pozostaje zasada "Mniej na prawo więcej na lewo" u ciebie za dużo na lewo tych ciemnych kolorów =/ Cała prawa strona twarzy to 2 najciemniejsze tony.
Ten kolczyk też wygląda ssąco w przybliżeniu ale z daleka nie mam się do czego doczepić (XD).
Koszula jest ok ale cieniowanie na niej ARGHHHH ! Więcej na lewo mniej na prawo !
Nie jest ta koszula czymś wielkim ale jako strój pasuje i nie mam nic do niej.
Teraz ten amulet (damn it..) , dziwnie wygląda to raz , 2 tonowe cieniowanie to 2 , źle pocieniowane to 3.
Teraz łapki : D Jest git pocieniowane w stylu |najciemniejszy|normalny|najjaśniejszy| mogłeś się postarać i zrobić jakieś mięśnie ale jest git. Tylko powiedz mi czemu na lewej opasce na łapie jest jakiś czarny pixel na środku : OO No i jakieś dziwne rękawki ale ujdą w tłumie. Pasa nie widać za wiele. Spodnie są dobrze pocieniowane w takim starszym stylu mogłeś spróbować zrobić coś innego ale jest prawidłowo. Butki są ok.
Pozostaje sprawa tej puszki co on trzyma : O Nie obraź się ale wygląda jak torebka :OO Nie jest jakoś super pocieniowana ale jest dobrze.

Ogólnie cały opar jest nawet dobry , jedyna jego wada to złe cieniowanie! Gdyby pocieniować go odpowiednio był by dobrym oparem. Moja rada? Wróć do starego Raya bo był dobrym spritem i postacią którą możesz zrevampować lub zmienić jakoś. Ale żeby od razu całego od nowa? XD Zachowaj jakieś nawiązania do starszej versji. Ale to twój sprit i ty robisz co chcesz.
Końcowo wystawiam ci ocenkę 5/10

/Y
+3KP

3[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Czw Lip 01, 2010 8:39 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Stary dobry Pucek... ^^.
Jak zwykle dosłowny i surowy xd
Tutaj cię trochę rozczaruję... Muszę robić całego sprita od nowa, bo stary przepadł po wielokrotnym formatowaniu kompa :/
Na szczęście został mi jeden OPARek ze starego avatarka, dlatego wyciągnąłem go z niego i wyczyściłem go z tła.
Tak więc wzorowałem się typowo na starym :)
[O-S-W] by Rayem Lastonel

I jak widzisz tutaj też miałem takie same cienie, i taką samą kropkę na rękawicy.
A co do mięśni... Nie martw się to tylko WIPek na pokaz, a że moja postać, która *oberwała kowadłem* jest nastoletnia to będzie mieć, ale nie jakieś przesadnie widoczne mięśnie :)
No to tyle.
Aaa... A co do torby... Wiem, że mi nie wyszła bo całą zam zrobiłem, ale cóż Master of Sprites nie jestem xd

4[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Czw Lip 01, 2010 9:00 pm

Mimie

Mimie
Second Child
Second Child
No cóż xd.
Nie chcę tego pisać, ale muszę ...
Stary był lepszy, a ten trochę taki przebajerowany.
Jak już nasz szanowny Pucek określił włosy są jak by z kowadła dostał.
Koszulki praktycznie nie widać przez tą torbę -.-, ale ten kawałek który widać prezentuje się całkiem, całkiem.
Spodnie i tu chce mi się płakać bo zajebiście mi się kolory podobają :/
Buty jak buty nie ma co pisać za dużo :P
Cieniowanie twarzy, trochę za mało koloru średniego po prawej stronie
I teraz najgorsze ... Torba ... Nie chodzi mi o jej wygląd bo w tym sensie nie jest zła tylko w ogóle to, że ona tam jest nie podoba mi się :/

Na tym zakończę i wystawię ocenę 7/10 :|

Pozdrawiam, Mimie

PS : Dobrze, że wróciłeś :D

/f
KP: 1

5[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Pią Lip 02, 2010 9:06 am

Diwan

Diwan
Zbanowany
Zbanowany
Mi się podoba ogólnie, cały pomysł na opara, dużo bajerów itp, itd :D
Przypadły mi do gustu włosy, może i są troszkę płaskie, ale mi się bardzo podobają.
cienie są w miarę dobre, ogólnie na całym wipku.
Strój całkiem wy bajerowany... jak wspomniałem wyżej.
Bandana, łańcuch, kolczyki, torba, wszystko ma w sobie jakiś urok : d
Spodnie prezentują się całkiem ładnie.
Buty jak to buty, nie są oryginalne : /

6,7/10

Witaj z powrotem ! xD

/f
KP: 1

6[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Pią Lip 02, 2010 11:12 am

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Wreszcie ktoś, kto daje kolorki w swoich pracach!
Włosy... Z kształtu wydają mi się trochę za niskie... Spróbuj je podnieść 1-2 piksele w górę... Poza tym nie są złe... Jeśli chodzi o cieniowanie... Pillow (co ja z tym ostatnio mam?!)? Same tony nie są złe, ale popraw ten pillow shading ;s. Sam tak kiedyś cieniowałem i wiem, że to nie jest dobre :P.
Twarz. Usuń usta. Sezu jednak miał rację (kiedyś tam coś takiego mówił xd), żeusta nie ładnie wyglądają przy takich oparkach. Ponadto przydałoby się zrobić lekko widoczne drugie oko... Żeby łatwiej było Ci zrozumieć o co mi chodzi :P:
[O-S-W] by Rayem 74535531657269142338
Cieniowanie twarzy jest bardzo proste... / / / - mniej więcej tak. Spróbuj coś z nim pokombinować. Ponadto nie podoba mi się ten kolczyk. Dwa piksele by wystarczyły!
Łańcuch może być. Choć nie wiem, czy do tego wszystkiego pasuje...
Koszulka jest źle pocieniowana. Powinno być zupełnie na odwrót - więcej po lewo, mniej po prawo (ale nie | | |)... Czy ten zielony element na ręce to ta opaska Też jest trochę nie tak pocieniowana (patrz: wyżej).
Te rękawiczki/frotki są nawet fajne - podoba mi się pomysł. Cieniowanie też nie jest złe, tylko czemu dwutonowe, skoro wszystko inne (poza małymi elementami) jest pocieniowane trzema tonami? Pasek może być. Ręka jest znośnie pocieniowana... Spodnie trochę dziwne kolory mają, ale cieniowanie też nie jest złe (chociaż mógłbyś nieco pogrubić ten ciemny paseczek u dołu spodni na lewej nogawce). Buty mogą być.
Torba. Cieniowanie ok., ale samo jej wykonanie jest podobne, jak w przypadku włosów - za płaska! Poza tym ten pasek dziwnie wygląda, może to przez ten ciemnoczerwony element? Mógłbyś go o jeden piksel (z prawej strony) zwęzić.

Ogólnie praca jest lepsza, niż stara wersja, ale widać jeszcze parę niedoskonałości :P.
Nieźle.

/Y
+3KP

7[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Nie Lip 04, 2010 5:25 pm

Sołtys

Sołtys
Zasłużony
Zasłużony
Łoj,łoj,łoj!
A jednak wróciwszy xD!
Dobrze,że wraca stara ekipa :D!
Przerwa była kolosalna,więc nie można zbyt wiele wymagać póki co : d

Wykonanie słabe. Pomysł za to bardzo dobry. Bardzo dobrze mieć bardzo dobre pomysły xd
Sposób wykonania przyjdzie z czasem. Nie odpuszczaj tego tylko dopracowuj.
Jest tu dużo elementów,szczegółow a co za tym idzie i dużo czarnych,niepotrzebnych pixeli. Pozbądź się co poniektórych. Postać będzie żywsza i będzie wyglądała o wiele lepiej.

Usta też są zbędne. Ile to czasu mnie namawiali do usunięcia ust Staremu Sołtysowi? XD
Ale warto było ^^ Usta to zło.

O losie! Praca aż emanuje Starym DBEvS XD!
Te cieniowanie twarzy xd!
Oczy są źle rozstawione ;/ Przesuń o pixel w lewo [twoje lewo ;d]
I wtedy wszystko jakoś się ułoży.
Kolczyki są trochę za duże. Myślę,że srebrna klamerka na pixel i reszta kolczyka na 2 pixele będą wystarczające.

Takie buty dawno wyszly z mody. Nie wiedziałes? xDD
Mi się nie podobają ;d Teraz jest dużo tramposzy ale gdyby je odpowiednio przerobić to i te byłyby lepsze ^^

Pracuj dalej ^^
Jest całkiem dobrze :D

/f
KP: 2

8[O-S-W] by Rayem Empty Czas na v.2! Nie Lip 04, 2010 11:05 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
No dobra!
To skoro już mam sprita i SSJ do niego, mogę się zabrać za prawdziwy upgrade :^^:
Tak więc po przejrzeniu waszych postów jeszcze raz. Dokładnie... Zrobiłem takie "cuś", co ma w sobie "cuś" raczej każdego pomysłodawcy. Oto mój najnowszy WIP!

"Z prawdziwą przyjemnością... Przedstawiam wam..." beta Rayem v.2! :
[O-S-W] by Rayem Rayemv2

Napisałem beta, bo to dopiero plan na projekt nowej wersji. Za waszą opinią usunąłem usta, dodałem 2 oko, podniosłem włosy i zamazałem czarny pixel na rękawicy.
Czym się różnią te 4 pozy? Otóż... Zobaczcie sobie pod lunetą. Nie no żartuję xd :

1 poza na górze ma nie podniesione włosy i mniej widoczne oko, a bardziej podkreślony kształt włosów.
2 poza na górze ma podniesione włosy i mniej widoczne oko, a bardziej podkreślony kształt włosów.
1 poza na dole ma nie podniesione włosy i bardziej widoczne oko.
2 poza na dole ma podniesione włosy i bardziej widoczne oko.

Nie zgubiliście się? To dobrze xd
A teraz czekam na wasze oceny i komentarze. Co źle, co dobrze. Co jest teraz źle, co było dobrze?
No i oczywiście powiedzcie która z tych 4 póz najlepiej się prezentuje :)

Oraz na koniec tak dla żartu..:
:9000:
xd

9[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Pon Lip 05, 2010 11:53 am

Diwan

Diwan
Zbanowany
Zbanowany
Najbardziej do gustu przypadła mi v.4 : d 2 z dołu od lewej Xd
A tak ogólnie to musisz popracować nad cieniami, bo na koszuli wyszły fatalnie : /
Na włosach może i lepiej, ale nadal słabo, rękawice mógłbyś przesunąć na dół ręki o 1 pixelek(myślę, że wiesz o co chodzi?).
Spodnie są w miarę dobre, popracuj nad tym co ci napisałem i wstaw poprawioną wersje.

5,9/10, popracuj nad tym cholernym cieniowaniem ! I love this!

/f
KP: 1

10[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Pon Lip 05, 2010 1:34 pm

SmokuXD

SmokuXD
Observer
Observer
Oke !
Włosy ten kształ mi się nie podoba o wiele lepsze wg. mnie są te [O-S-W] by Rayem Lastonel. Cieniowanie (ofc. Oceniam dalej tą ostatnią prace xDD) Zbyt wiele pixeli, popracuj z tymi cieniami. Chyba mniej więcej wiesz o co mi chodzi, prawda ? Jak nie to pierdol3 xD Twarz cieniowanie dwu tonowe, a nie trzy, mógłbyś dać jaśniejsze pixele przy uchu tzn. rozjaśnić je. Ręce brakuje mi mięśni, pobaw się tymi cieniami by jakieś się tam pojawiły. Frotki trochę duże ale ok. Koszula, znów nie podobają mi się cienie, spodnie już trochę lepiej ale też rewelacji też nie ma. Buty fioletowe pasują do forotek jaki i paska, więc plus. Prawdopodobne gdybś nie zrobił sobie przerwy od LSW twoje opary były by lepsze. Ocena 3/5


/f
KP: 2

11[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Pon Lip 05, 2010 3:21 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
No cóż. Odwdzięczam się za ocenę w moim temacie ;)

Jeżeli mam być szczery, to ten OPAR nie wygląda zbyt dobrze. Ma wiele błędów. Nie będę Ci mówił która wersja jest najlepsza do stworzenia z niej Sprita gdyż każda ma zbyt dużo głupich i tych mniej głupich błędów które należałoby poprawić.
Włosy.. Ich kształt jest dziwnie płaski, a co za tym idzie ogólnie dziwny xP
Na obrazku zaznaczyłem dwa najbardziej irytujące błędy we włosach.
[O-S-W] by Rayem Xd1i
Jedynką zaznaczyłem jakże wkurzający błąd, sprawiający że włosy są takie płaskie. Otóż, podnieś trochę ten kosmyk aby sprawiał wrażenie bardziej wystającego ku górze. Efekt powinien być lepszy.
Nad zaznaczeniem dwójki trochę myślałem i stwierdziłem że muszę to zrobić. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Tam będzie efekt pustki po podniesieniu tego jednego kosmyka. Jakby go wypełnić? Dodaj po prostu jeden odstający włos.
Cieniowanie nie powala na kolana, jest zdecydowanie za słabe. Masz dziwny styl, moja propozycja jest taka, abyś go zmienił. Popatrz jak Ja cieniuję włosy, jak robi to Krycha95, Sezu czy ktoś inny, a następnie opracuj podobny styl.
Cieniowanie twarzy i rąk zdecydowanie za słabe. Na rękach nie widać mięśni, a uwierz mi że lepiej byłoby je zobaczyć xD Cieniowanie twarzy nie zmienione. Jest zbyt proste. Opracuj nowy styl. Aktualne cieniowanie jakiego "używasz" jest po prostu do dupy. Z krechy biegnące po twarzy oznaczają cieniowanie? Jeżeli tak, to nie wiem co myśleć xP
Podobają mi się bandy i pasek. Choć cienie nie zachwycają, pomysł jest w miarę dobry.
Podkoszulka wydaje się taka normalna. Nie to że to źle. Nie. To bardzo dobrze, jednak skoro jest to taka normalna podkoszulka to i cieniowanie powinno być w miarę normalne, a nie poniżej poziomu :/ Koniecznie popraw cieniowanie podkoszulki. Nie cieniuj od najciemniejszego do najjaśniejszego w środku bo to niema sensu. Takie cieniowanie wychodzi nie zbyt ciekawie.
Cieniowanie spodni wymaga poprawek. I to koniecznie. Nie twierdzę że jest ono tragiczne, ale po prostu wymaga zdecydowanych poprawek. Aktualnie wyglądają nie zbyt ciekawie. Popatrz jak je cieniują inni Użytkownicy i postaraj się brać z nich przykład. Wiem że tego nie zrobisz, ale tak czy owak zmień ten styl ^^'

Ogółem.
Włosy są słabe. Wykazujesz poważne braki w cieniowaniu, ale wszystko da się nadrobić. Od tego jest to forum byś się w tej dziedzinie grafiki wybił ;) I mam nadzieję że poprzez poprawienie wymienionych przeze mnie błędów zrobisz krok ku temu.

4/10

/f
KP: 3

12[O-S-W] by Rayem Empty Poprawka Wto Lip 06, 2010 8:06 am

Rayem

Rayem
KOX
KOX
No dobra. Tak więc poprawiłem to i owo... Zresztą zobaczcie sami :
[O-S-W] by Rayem Rayemv2
Co zrobiłem :
- zmieniłem nieco wygląd włosów. Dzięki poradom Yoh'a, znaczy Nirvasha, czy jak mu tam teraz... podniosłem trochę włosy, wyeliminowałem wrażenie "pustki" i mam nadzieję, że nie wyglądają już teraz aż tak płasko :pika1: Cieniowanie też jest inne. Jednak by uzyskać ładny efekt musiałem zrobić tu cieniowanie 4-tonowe. Mam nadzieję, że jest dobrze.
- zmieniłem też cienie na twarzy. Wziąłem sobie za wzór Sołtysa. Tak więc mam nadzieję, że rozmieszczenie tam cieni jest już lepsze ;)
- złepełowałem rękę. starałem się bardziej uwidocznić mięśnie, ale nie wiem, czy mi się udało, czy pogorszyłem sprawę. Dodatkowo zmieniłem nieco cienie na moich "bardoczkach".
-"skróciłem" trochę koszulkę. Chciałem, żeby wyglądała bardziej realistycznie dla bezrękawnika. Zmieniłem również cienie. Choć tutaj sprawia mi to najwięcej problemów, dlatego muszę was tu zapytać o poradę.
-cienie spodni też są trochę zmienione. Wydaje mi się, że polepszyły nieco efekt padania światła na spodniach.
-no i buty... xd Nic specjalnego? Wyszły z mody? To teraz macie! Moje! Oryginalne! Skate! xd ...W 2 kolorach sznurowadeł... :lol!:

Na koniec powiem, jeszcze, że zrobiłem 2 wersje, ponieważ różnią się głowami. W górnej wersji oko jest mniej widoczne i nie ucieka tak wzrokiem na skos. Natomiast w dolnej (czyli tej co ostatnio) jest bardziej widoczne i w porównaniu z górną wydaje mi się jakby bardziej wyłupiaste :|
Tak więc, czekam na wasze dalsze opinie. Mam nadzieję, że nie jest gorzej, jest coraz lepiej :)

:9000:

13[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Wto Lip 06, 2010 8:33 am

Diwan

Diwan
Zbanowany
Zbanowany
Wersja 1 z góry najlepsza xd
Tylko do cholery zrób coś z tym kosmykiem albo go usuń ! bo wygląda jakby sobie go żelazkiem poprawiałxd
[O-S-W] by Rayem Nowyobrazmapabitowa2v
Cienie są o wiele lepsze, ale na bluzce to nadal mógłbyś troszkę zmienić !
7,2/10

14[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Wto Lip 06, 2010 1:54 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Jak trafnie zauważył Diwan, kosmyk uległ poprawie ale i tak nie wygląda dobrze. Napisz mi na PW, coś z nim wymyślę xP

Dobra, krótko i na temat.
Cieniowanie włosów uległo poprawie, aczkolwiek czterotonowe cieniowanie jest chyba lekką przesadą. Zwłaszcza na włosach zastosowanie tylu odcieni niema większego sensu bo wygląda po prostu słabo.
Cieniowanie głowy jest w miarę dobre, ale zastosuj trzy tony. Przy odpowiednim ułożeniu powinno wyglądać to zdecydowanie lepiej. Nie wzoruj się na Sołtysie xD
W pierwszym rządku wyglądają jakby mieli podbite lewe oko. Druga wersja wygląda lepiej, aczkolwiek pobaw się z nią jeszcze trochę. Po pewnym ciekawym zabiegu te oczko wyglądałoby lepiej, ale domyśl się sam, jakim ;)
Dobry pomysł ze zmniejszeniem rękawów podkoszulki o ten 1px. Zawsze to jakoś wygląda. Hmm.. Cieniowanie dalej pozostawia trochę do życzenia, ale jest już zdecydowanie lepsze ;)
Mięśni rąk dalej nie widać. Idziesz w dobrym kierunku, ALE to jeszcze nie jest to co potrafisz. Wiem że stać Cię na więcej ;) Popracuj nad mięśniami trochę dłużej.
Bandy dobrze zrobione, cieniowanie lekko do poprawy. Ale to lekko, 1-2px jaśniejszego koloru :)
Cieniowanie spodni.. Hmm.. Nie widzę różnicy jeżeli chodzi o poprzednią pracę. Serio. Postaraj się je zmienić, bo zbyt dobrze nie wygląda. Dodawaj mniej ciemnego odcienia, a więcej jasnego. Takie cieniowanie do środka od czarnych konturów daje słabe efekty.
Buty.. Jeżeli chodzi o takie które najbardziej by pasowały to sugeruję użycie ostatnich. Tych niebiesko ciemnych, pasują one bowiem do całości.
Mimo to, pocieniuj ciemny element na prawym bucie ^^"

Ogółem.
Poprawa jest coraz lepiej widoczna, oby tak dalej. Jest kilka błędów w cieniowaniu. Najbardziej wkurzają mnie włosy, ale na wszystko przyjdzie jeszcze czas jeżeli chodzi o LSW ;)
Głównie proponuję skupić się na mięśniach i włosach. Reszta elementów jest równie ważna, ale w tych dwóch popełniasz najgłupsze błędy ^^"

6/10

/f
KP: 3

15[O-S-W] by Rayem Empty Time to show you my ultimate Rayem form xD Sro Lip 07, 2010 2:33 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Prace renowacyjne dobiegły końca... Zmienione zostały włosy, drugie oko, cienie na spodniach i bardoczkach, mięśnie na ręce zostały bardziej uwidocznione...
Tak, więc...
Panie i Panowie... Chłopcy i Dziewczęta... Emeryci i Rencistki... Wilki i Owce... xD
"Z prawdziwą przyjemnością... Przedstawiam wam..." Końcowy projekt Rayem'a v.2!
Oklaski... xD
[O-S-W] by Rayem Rayemv2

To już prawdopodobnie końcowy projekt WIPa i niedługo zacznie powstawać sprit ;)
Czekam na komentarze :D

Aha... Sołtys, a jak zamierzasz mi powiedzieć, że mięśnie są dalej mało widoczne... To radzę ci... Cicho siedź, jak chcesz umrzeć śmiercią naturalną xd

16[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Sro Lip 07, 2010 9:02 pm

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
Widać ,że Twój WIP przeszedł dużą przemianę. Oczywiście na lepsze ^^.

Włosy wyglądają wspaniale ,nie mam żadnych zarzutów. Zarówno dobre cieniowanie jak i ciekawe kształty. Twarz także ma ładne kolory i wygląda na gładką niczym pupa niemowlęcia :P. Niestety użyte kolory na skórze nie służą mięśniom. Ręce są źle ( słabo ) podkreślone. Ręka wygląda na dziwnie ciemną. Ta bransoleta ,czy co to jest na ręku wygląda ok. Dość mało postarałeś się jeżeli chodzi o koszulkę ,bo wygląda nazbyt zwyczajnie.

Fajnie wygląda pasek. Jeżeli chodzi o spodnie ,to dość cienko wyglądają. Chociaż jest to ostateczna wersja Twojego WIP' a ,to mógłbyś coś z nimi zrobić. Całkiem ładnie wyglądają buty.

OPAR ładny ,ocenię go na 7/10

/f
KP: 1

17[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Czw Lip 15, 2010 1:50 pm

mikidius

mikidius
Shaman King
Shaman King
Może ja ci teraz ocenie ;)
Włosy-włosy sa według mnie extra,dobre cienie,kształty i ogólnie
Bluzka-Tutaj postarałes sie jedynie w cieniowaniu bo takto bluzka to zwykły podkoszulek.
Pasek-Pasek ci wyszedł bardzo dobrze mi sie podoba i przypomina prawie prawdziwy :shock:
Spodnie-Podobaja mi sie cienie,są dobrze porozmieszcane i ogólnie.
Buty-cienie są wporzo i na prawym bucie widać że jest odwrucony bokiem jednak zlewa sie to troche ze spodniami ogólnie butki sa spx.
Cienie skóry-mięsnie ci troszke nie wyszły dziwnie wyglądają tak jakoś ale cienie twarzy są owiele lepsze niż mięnie ale na prawej ręce frotka zakrywa całą ręke i to troche dziwnie wygląda jakby nie miał tam ręki.
Ogólnie oparek kox.Ostatnia wersja ale gdybyś mógł to porawić go mugłbyś
Ocenka to 8/10


/F
KP: 1

18[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Nie Paź 31, 2010 11:06 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Witam!
Czas najwyższy nieco odkurzyć i odświeżyć ten temat. Ostatni czas zajmowałem głównie PBFem. Jednak przez nadmiar wolnego czasu, po prostu nie mam co robić na kompie. Tak, wcale nie żartuję. Mimo, że w tygodniu jest jeszcze szkoła, to nie mam co robić na komie.
No więc parę godzin temu zrobiłem Base mojego WIPa. Nie chodzi mi całkiem o tamtego Rayema v.2. Mam na myśli m.in.: cienie, klatkę piersiową i brzuch, mięśnie na rękach oraz buty. Tak, moje skaty :) Spodnie postanowiłem zrobić bardziej "nadmuchane", bo ułatwi mi to pracę nad OPARem, którego planuję niedługo zrobić (na prawdę! :<). Tak więc zrobiłem 2 wersje Base i przedstawiłem na nim mojego WIPa, by pokazać jak się w efekcie prezentuje:
[O-S-W] by Rayem 54381299193740043405
Ta pierwsza u góry jest niższa, prawdopodobnie wielkości normalnego base, zaś ta druga wersja jest podwyższona i mogła by być użyta np. przy tworzeniu typowo dorosłych osób, czy "wielkoludów". Credit dla S-H idzie za głowę, a dokładniej jej kontur. Credity z WIPa idą prawdopodobnie dla tych samych co w wersji wcześniej. Nazwałem go v.3, ponieważ jeśli, JEŚLI (za dobre kilka lat) skończę sprita v.2 to, to będzie pierwszy kandydat do trzeciej wersji.

A teraz to czego się najbardziej obawiam... Proszę o oceny i komentarze XD

19[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Pon Lis 01, 2010 12:27 am

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
No więc na wstępie muszę skomentować to karygodne 4 tonowe cieniowanie skóry... Fakt czasem cieniowanie przy tak dużej palecie kolorów wygląda całkiem ciekawie ,ale pod warunkiem ,że osoba używająca tego typu cieniowania wie co robi oraz kształty pracy na to pozwalają.
Tak więc głowa wygląda średnio ,głównie chodzi mi o jej górę oraz to dziwnie podkreślone ucho. Już kilka razy zdarzyło mi się spotkać z czymś takim i za każdym razem budzi to we mnie takie same negatywne odczucia. Klata może nie wygląda tragicznie z daleka ,ale im bliżej ją do siebie przysuniemy ,tym bardziej zaczynają nam oczy ropieć ... 4 tony - ble. Wykonanie ręki także pozostawia wiele do życzenia. Poprawy wymagają zarówno cienie jak i proporcje. Problemem jest to ,że postać wydaje się być spięta przez tą przyklejoną do reszty ciała ręką. Możliwe ,że zdaje się tak być przez tak nisko osadzoną głowę ,no nie wiem ,coś z tym pokombinuj. Nogi ,a raczej spodnie wyglądają średnio ,wina leży po stronie wykonania cieni ,no a jeżeli chodzi o buty ,to widzę tutaj mało inwencji twórczej.
Ogółem nie jest źle ,ale w dalszym ciągu base wymaga tego ,aby włożyć w nie dużo pracy.

2kp

20[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Pon Lis 01, 2010 1:30 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
OPAR'a (póki co) twojego Rayema nie oceniam. Wydaje mi się że to jedynie pokaz tego jak wyglądają na tym Base twoje prace, ya?

W każdym razie, przechodząc do Base'ów. Pierwszym błędem jaki popełniłeś jest to że go w ogóle pocieniowałeś. Cienie mimo wszystko powinno dodawać się po tym jak skończymy na Base tworzenie jakiegoś OPAR'a, a to po to by prace nie wyglądały tak samo. Popełniałem ten sam błąd, teraz żałuję.

Cieniowanie głowy słabe. Nie potrafisz dobrze pocieniować łysej głowy, z czasem oczywiście się tego nauczysz, ale póki co pooglądaj inne Base, których głowa była cieniowana typu AB czy S-H (To najnowsze ;|).
Klatka piersiowa ogólnie zasługuje bardziej na opierdziel niż pochwałę. Nie cieniuj cztero-tonowo! Przynajmniej do czasu, do póki nie nauczysz się cieniować tym typem. Za dużo średniego odcienia, wszystko wygląda jak jakiś Pillowing, a to niestety dla Ciebie nie zbyt dobrze.
Z jego lewą ręką, a dokładniej tymi czarnymi pixelami oznaczającymi kontury przy ramieniu jeszcze trochę bym się pobawił.
Spodnie.. Hmm.. Ogólnie nie prezentują się źle. Nie cieniuj cztero-tonowo. Będę Ci to powtarzał za każdym razem jak będziesz to robił.
Ograniczaj średni odcień, nie stawiaj go przy każdej krawędzi póki co ciemnego koloru.
Do butów nie mam zastrzeżeń, ale po kiego postaci Base takie buty odpicowane? Pasek normalny, również nie wnikam.

Ogólnie.. Błędy w cieniowaniu, nie cieniuj czterema kolorami czy ich większą ilością bo to psuje cały wygląd OPAR'a, kiedy nie potrafi się tego robić.
Najlepiej jak zignorujesz moją ocenę i poprawisz jedynie proporcje Base, kasując z niego wszystkie cienie. No, ale to twoja decyzja. Chcesz mieć base z cieniami? Dostosuj się więc do moich słów.

21[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Wto Lis 09, 2010 2:59 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Jeśli chodzi o 4 tonowe cienie skóry, to staram się je jakoś poprawiać na 3, ale łatwo nie jest, a biorąc po uwagę porady Yoha i Smoka, muszę stwierdzić, że nawet to nie bardzo pomaga. Trudno, ale jakoś idzie. Rękę udało mi się jakoś "przekabacić" na 3 tony, czego efekt zobaczycie w OPARku, ale raczej pięknie jest jest. Przynajmniej dla mnie. Jeśli chodzi o klatkę piersiową, to trochę da się to pozamieniać, ale jest o wiele trudniej niż z ręką, gdy nie używa się czarnego. Co do ubrań, ciągle nad tym pracuje, ale 4 tony na 3 to już nie taki problem. Co do tego "rozjaśnienia" ucha jest mi to obojętne. Kiedyś ktoś mi tak doradził i tak robiłem, ale jak jest EVaIL to już tego nie ma.
Co do base... Najpierw porobię jeszcze kilka OPARków or WIPów i dopiero do niego wrócę. Zacznę od takiego niepocieniowanego, a później z cieniami. Tak chyba będzie łatwiej.

A teraz czas na jakiś czas temu zapowiadanego OPARka. Oto Nastu Salamander Dragonil XD :
[O-S-W] by Rayem 00232859430491127066
Don't use, copy and edit!

No cóż... Nie jest jakiś super-uber-pro-elo, czy jak to tam Yoszek powiedział, ale w każdym razie jest oryginalny XD Mam nadzieję, że to pierwszy O-S-W z Fairy Tail, bo inaczej by taki oryginalny nie był XD
W każdym razie Zrobiłem go na podstawie mojego base. Starałem się nie używać 4 tonów (WŁOSY SIĘ NIE LICZĄ! :<), gdzie podkreślam słowo starałem.

Liczę na szczere komentarze. Chcę do końca tygodnia go jeszcze poprawić, a skoro Yoh nie robi jak na razie nowych prac, to może ma szansę na OPARa tygodnia XD
Jeśli macie jakieś pomysły na dodatki, to piszcie, może spróbuję coś dorobić.

22[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Wto Lis 09, 2010 5:06 pm

Future Bardock

Future Bardock
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
Sam mi pisałeś na gg że to ciężki sprit :d I widać Perfekcyjne Włosy. Strój wygląda na ten naila Chyba się na nim wzorowałeś :D A spodenki wyglądają jak z mojego Gogety co nie wstawiłem na forum xd i Najbardziej mi w oczy wpadł ten tatuaż :D
5/5

23[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Wto Lis 09, 2010 5:41 pm

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
Na wstępie wspomnę ,że Fairy Tail ( tak?) nigdy nie oglądałem ,ani nie czytałem mangi ,więc jestem zmuszony ocenić tą pracę ,ajk każdy inny OPAR. Ciekway jestem także za co dałeś mi Credit'a ... za kolory (?) ,nie wiem.
No więc jak zwykle na sam początek włosy. Zdaje sobie sprawę ,a przynajmniej domyślam się jaki efekt chciałeś uzyskać ... domyślam się ,że wcześniej próbowałeś sił w grafikach typu OTS ,o tematyce anime ,stąd brak czarnych konturów. Może i byłby to dość ciekawy efekt ,ale gdybyś dobrał odpowiednie kolory. Do tych włosów mimo wszystko najlepiej pasują normalne czarniutkie kontury ,popraw to. Jeżeli chodzi o samo cieniowanie ,to jest na średnim poziomie ,możesz co nieco poprawić. Jeżeli chodzi o kolor skóry ,to jak na mój gust ,to najciemniejszy kolor ,mogłeś dać nieco ciemniejszy. Poza tym cieniowanie twarzy wymaga małych renowacji ,małych ,nie wielkich. Jeżeli chodzi o szal to średnio mi się podoba samo wykonanie. Mięśnie brzucha są słabo widoczne ,a kurteczka w miarę ok. Wygląd rączek także nie przypadł mi do gustu. Jednym problemem jest zapewne cieniowanie ,a drugim domyślam się ,że jest sam pierwotny kształt ręki base. Pasek zdaje się być nieco za bardzo przesunięty na prawo ( od stroyn OPAR'a ). To samo tyczy się lewej strony ,dolnego stroju tego kolesia. Jest za bardzo widoczny ,powinieneś go nieco schować. Problemem jest także to ,iż ta nieszczęsna lewa strona ubioru ,jest niżej niż ta prawa. Spójrz na ręce i nogi ,a domyślisz się o co mi chodzi. Apropo spodni nie mam się do czego przyczepić ,jest po prostu dobrze.
Jeżeli chodzi o buty i stopy ,to możnaby je jeszcze nieco poprawić.

Ogółem jest całkiem całkiem ,ale spróbuj poprawić te rzeczy ,które wymieniłem powyżej.

PS Mój pierwszy komentarz bez oceny jeeeee!

3kp

24[O-S-W] by Rayem Empty Re: [O-S-W] by Rayem Sro Lis 10, 2010 9:51 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Już na wstępie zainteresował mnie wygląd włosów. Są one bowiem całkiem dobrze odwzorowane jeżeli chodzi o Natsu z anime. Cieniowanie całkiem, całkiem, aczkolwiek z tylnymi kosmykami pobawiłbym się nieco inaczej.
Twarz bardzo fajnie pocieniowana, podoba mi się co rzadko się zdarza. Mogę jedynie przyczepić się do czoła, gdzie przy samych włosach powinieneś umieścić najciemniejszy, a nie średni odcień.
Z szalikiem jeszcze trochę bym się pobawił, zważając na to że cieniowanie jest całkiem dobre, to wygląda jakby był zwyczajnie w całości owinięty na jego szyi. Oczywiście, do tego są szaliki, ale chodzi o to że Natsu ma po prostu długi szal, zarzucony raz na szyję i tyle.
Z cieniowaniem rąk pobawiłbym się jeszcze trochę, aczkolwiek wiem że jest dość trudno uzyskać fajny efekt kiedy coś jest na łapie i akurat w tym przeszkadza. W przypadku Natsu jest to tatuaż Fairy Tail.
Nad klatką piersiową trochę popracuj. Chodź tak mało miejsca to raczej każdy potrafi narysować plus w takim czymś i dodać do tego jakieś kolory. Serio, popracuj trochę nad nim, a wyjdzie naprawdę zajebiście i lepiej niż jest teraz.
Do ubrania się nie przyczepię bo jest całkiem dobrze wykonane. Ładnie odwzorowałeś jego ubranie, przyznam.
Gdzie nie gdzie pobawiłbym się z cieniowaniem, ale to naprawdę pojedyncze błędy..
Cieniowanie spodni całkiem dobre. Nie przesadzasz ze średnim odcieniem co jest dość częstym błędem. To mi się podoba, bo idziesz w dobrym kierunku jeżeli chodzi o LSW.
Przyczepiłbym się do stóp i samych butów, ale myślę że nie ma już sensu i sobie daruję. I tak masz dość trudne zadanie jeżeli chodzi o zmianę typu cieniowania na trzy-tonowe. W dodatku, wymienione wyżej przeze mnie błędy.. Nie ma sensu truć Ci d**y.

Ogólnie, praca bardzo fajna. Dobrze że siedziałeś nad nią tyle czasu bo naprawdę było warto. Są co prawda błędy, ale w jakiej pracy ich nie ma :)?

3kp

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Similar topics

-

» Rayem
» Rayem
» Rayem
» ??? | Rayem
» [Sprite] by Rayem

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.