Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Idź do strony : Previous  1, 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 2 z 2]

26[O-S-W] by Kanishima  - Page 2 Empty Re: [O-S-W] by Kanishima Nie Maj 06, 2012 8:35 pm

SmokuXD

SmokuXD
Observer
Observer
Dawno nie oceniałem, więc nie czepiaj się :D
Włosy, wyglądają na zwykłe, poza tym są takie płaskie, popracuj nad nimi jeszcze. oczy, wygląda jakby miał zeza. Cienie nie są super świetne, popracuj nad nimi ;> (dotyczy całej postaci, nie tylko twarzy). Klata jest troszeczkę nieproporcjonalna, do nóg. Koszuli nie rób obcisłej, stwórz coś oryginalnego. Pasek przesuń go o pixel w prawo (nasze prawo). Popraw nogi pogrub je jakoś. Butki mi się podobają :> (zapomniałem dodać, postaraj się bardziej uwydatnić mięśnie na rękach)
To chyba tyle.

/2KP
/@Yoh

27[O-S-W] by Kanishima  - Page 2 Empty Re: [O-S-W] by Kanishima Nie Maj 06, 2012 9:04 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Ja też dawno nie oceniałem :P.
Pierwsza sprawa - włosy. Nie są złe. Są w miarę. Ale zdecydowanie można by je sporo poprawić. Kosmyki są trochę za chude i jakby za proste. Cieniowanie również nie jest złe, ale powinieneś przyciemniać tak jakby "najgęstsze" miejsca na włosach (nie bardzo wiem jak to wyjaśnić xd), a końcówki kosmyków rozjaśniać. Jak w poradniku na portalu (polecam).
Cieniowanie twarzy - nie wal najciemniejszego tonu na środek. On powinien być najbliżej (naszej) lewej krawędzi. Dwa czarne piksele pod okiem są celowe? Jeśli to ma być normalne oko (w sensie bez żadnych "ozdób" koło oka) to powinieneś je usunąć - w LSW zbędne jest konturowanie oka postaci ze wszystkich stron.
Cieniowanie koszulki nie jest złe - chciałeś podkreślić mięśnie, wyszło w miarę dobrze, choć może być lepiej. Dałeś za jasny średni ton. Ponadto przy pasku powinieneś zwęzić trochę postać.
Ręce mają za słabe cieniowanie - zbyt chaotyczne, jakby przypadkowe. Podkreśl mięśnie, tak jak to zrobiłeś na klacie.
Cienie na pasku są również źle rozmieszczone - kieruj się poradnikiem na portalu.
Spodnie z kształtu są okay. Ew. zabrakło jednego piksela pod samym paskiem (na wysokości tyłka), żeby (nasza) lewa noga było trochę szersza. Cieniowanie - nie wiem dlaczego jest różne w normalu i po transie, ale to 2. jest odrobinę lepsze. Najlepiej, gdybyś trochę wypośrodkował tony. Średni zielony ton jest za jasny.
Maska w transie jest w miarę ok. Tatuaże złe nie są, ale za mało widoczne i za bardzo chaotyczne. W tym przypadku musisz po prostu próbować je rozmieścić na chybił-trafił.

To chyba tyle. Nie zraź się po ocenie, bo starałem się wymienić jak najwięcej błędów, które zauważyłem. Mimo tego, praca jest całkiem całkiem. Trochę jeszcze zabrakło skilla, ale jeśli potrenujesz będzie git.
Pozdro!

/3KP
/@Yoh

28[O-S-W] by Kanishima  - Page 2 Empty Re: [O-S-W] by Kanishima Wto Maj 08, 2012 12:00 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Yoh Theme!

Proporcje - odpowiednie, aczkolwiek wymagają poprawek. Staraj się unikać kasowania outline'u na pracach; nie wygląda to tak dobrze, jak może się początkowo wydawać. Wcięcie w talii wydaje się nieco za długie.
Cieniowanie - amatorskie. Nie ma co się dziwić, że Twoje cieniowanie jest dosyć słabe; dopiero zaczynasz swoją przygodę z LSW i na dodatek nie tworzysz zbyt często by ćwiczyć 'skilla'. Mniejsza. Włosy wymagają bardzo wielu poprawek; na chwilę obecną, wszystkie kosmyki 'wyrastają' z Tej samej linii i są za bardzo zbliżone do siebie wyglądem. Taki kształt włosów, pocieniowany w inny sposób może wyglądać naprawdę fajnie. Twarz pocieniowana dosyć chaotycznie; pixel w jasnym odcieniu na uchu jest naprawdę zbędny. Obcisła podkoszulka nie prezentuje się tak ciekawie, jak dawniej, gdzie prace mające tak wykonaną górną część stroju uznawano za dobre. Sama masa mięśniowa klatki piersiowej także nie zachwyca. Masa mięśniowa prawej rączki jest niewidoczna. Ogólnie została po prostu za słabo wykonana. Pasek słaby; klingę przesuń o jeden pixel w prawo, a żeby uzskać nieco ciekawszy efekt. Spodnie pocieniowane byle jak - nie ma jakiegoś konkretnego odlotu po tym względem.
Pomysł. Z kreatywnością nie masz problemu; ten pojawia się dopiero przy wykonaniu pracy. Jednak nie ma się czym peszyć; każdy miał kiedyś swoje początki, ale nie każdy zaczynał z taką wyobraźnią jaką dysponujesz. Nie zmarnuj tego i jeżeli już zacząłeś tworzyć OPAR'y, twórz je dalej, doskonaląc się w tej dziedzinie.

Ogólnie rzecz biorąc, postać wykonana tak sobie jak na początkowe prace. Całość wymaga bardzo wielu zmian, ale jestem pewien, że z czasem je wszystkie poprawisz. Życzę Ci powodzenia i wytrwałości!

KP: 3
/Feli

29[O-S-W] by Kanishima  - Page 2 Empty Re: [O-S-W] by Kanishima Czw Maj 10, 2012 8:44 am

Kanishima

Kanishima
Wizard
Wizard
Dziękuję wam za oceny ciesze się, że moje prace zostały tak dobrze przyjęte, dziękuję za wyłapanie błędów. Proporcje nieco już poprawiłem z cieniowaniem zacząłem się bawić zwłaszcza na włosach, Masz rację Yoh jestem początkujący i rzadko daje prace wszystko to związane jest z moim lenistwem już taki ze mnie człowiek. Dzięki za komplementy związane z kreatywnością ^^.
Dziękuję również za krytykę Woogy"iego i jego dobre rady. Błędy widzę i staram się poprawić.
Również muszę podziękować za krytykę i dobre rady Smoka.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 2 z 2]

Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.