Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[Opar] by Saks aka Koshi Empty [Opar] by Saks aka Koshi Sob Cze 04, 2011 10:28 pm

plsaks

plsaks
Namekian
Namekian
Witam was wszystkich ^^ chcę zaprezentować wam mojego drugiego opara.
Pierwszego nie będę pokazywał ponieważ to grzech.

Kijutsushi Shujin

[Opar] by Saks aka Koshi 96715884229909272806

Włożyłem w niego sporo wysiłku i czasu i nie chciał bym aby ktoś bez mojej wiedzy go używał.


Iście zajeb..... podziękowania dla Angry'boya za Base i dla Yoh'a za Artykuł o tworzeniu opara.







Ostatnio zmieniony przez plsaks dnia Nie Cze 05, 2011 9:57 pm, w całości zmieniany 1 raz

2[Opar] by Saks aka Koshi Empty Re: [Opar] by Saks aka Koshi Nie Cze 05, 2011 10:31 am

Mimie

Mimie
Second Child
Second Child
Ocenię Ci oparka tak jak chciałeś ^^
Zacznijmy od włosów, kosmyk, który odstaje [ten na czole] jest zbyt długi, wygląda to nie zbyt fajnie. Ten drugi kosmyk wychodzący z czoła w górę [ rozumiem, że nie chcesz opadających na czoło] ujdzie, ale postaraj się go wyporostowac, a nie zgiąc pod koniec. Wydaje mi się również, że częśc włosów po prawej stronie powinna byc nieco mniej ogarnięta cieniem. Kolor chyba ciut zbyt jaskrawy, ale ujdzie, zawsze to jest coś oryginalnego :].
Twarz pocieniowałeś moim zdaniem średnio, zwłaszcza, że źle umiejscowiłeś tą kreskę z najciemniejszego odcienia koło oka. Odcienie skóry znośne :]
Klata słabo tak jak ręce. Zrobiłeś na ręce tylko bark, a gdzie bic ^^ ?
Nie wygląda to zbyt realistycznie, klata to samo, za mało zaznaczyłeś mięśnie. Kamizelka nawet ciekawa, ten granatowy jest na tyle ciemny, że nie widac cieni [spryciarz xD] Mógłbyś pocieniowac dwutonowo to pomarańczowe.
Bandy/opaski na ręce - fajne.
Spodnie ... Popracuj nad cieniowaniem spodni, popatrz na cienie na pracach osób takich jak Yoh, Zbir czy też Sameyaro, tylko dobrze się przyjrzyj i zobacz co zrobiłeś nie tak jak trzeba :P
Pasek i łańcuszek, nawet ciekawe, tylko ten pasek jakoś chaotycznie wykonany.
Buty jak to buty, dobrze, że dałeś 2 odcienie, ja o tym zapominam ^^.
Ogółem biorąc pod uwagę to, że jesteś nowy w LSW to naprawdę nieźle moim zdaniem.
Dałbym tu Haruhi, ale nie chce mi się kopiowac ^^
Jeśli napisałem chaotycznie to sorka :)


KP: 3
/Feli

3[Opar] by Saks aka Koshi Empty Re: [Opar] by Saks aka Koshi Nie Cze 05, 2011 10:55 am

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
OPAR jak an początki nie jest taki zły - zapewne to między innymi zasługa tutoriala Yoszaka - ,natomiast nie mam zamiaru oceniać Cię w mniej lub bardziej łagodny sposób niż innych.
Włosy kształtem całkiem całkiem ,ale zdają się być zbyt puste. Te dwa kosmyki na przedzie absolutnie moim zdaniem nie pasują do reszty ,w sszczególności ten mniejszy. Co do cieniowania ,jak już wcześniej pisałem nie ejst najgorzej ,aczkowlkie zawsze mogłoby być lepiej. Zapamiętaj jedną rzecz. Przy cieniowaniu włosów używaj jaśniejszych odcieni danego koloru an kosmykach bliżej czoła ( ton najjaśniejszy i średni ),na tych dalszych za uchem cieniuj ciemniejszymi odcieniami ( ton średni o najciemniejszy ).
Na twarzy użyłeś zdecydowanie za mało tonu najjasniejszego ,a pzresadziłeś ze średnim. Nie podoba mi się tajże to oko. Niepotrzebnie wcisnąłeś w nie czarny pixel. zamień go na biały i git. Klata wykonana słabo. Staraj się tworzyć bardzo proste kształty ,wręcz kwadratowe chwilami ,a następnie przy ućyciu odpowiendich kolorów zaokrąglaj je. Jak chcesz rboić cycki ,to zrób 2 prostokąty ,jeden krótszy drugi dłuższy i ptem je ciniuj.
Mięśnie rąk wykonane słabiutko ,ale nie tragicznie. Brakuje mi tutaj bicepsa ,jakaś sflaczała ta rączka. Kurteczka zupełnei nie udna. Dobrałeś nieodpowiednie kolory. Niebieski za ciemny ,a te pomarańczowe elementy ... staraj się nie używać pomarańczowego ,bo będzie się on zlewał z kolorem skóry. Poza tym on sam do neibieskiego średnio pasuje. Raczej do odcieni szarości ... ,ale nie ważne. Pasek zupełnie nie udany. Klamra zbyt ciemna i sam kolor brązowy dość mało ciekawy. Buty mało mi się podobają ,to samo z wykonaniem spodni ,aczkowliek przynajmniej je poprawiłeś i pocieniowałeś.
Pracuj dalej ,nie ziechęcaj się ,bo sam start dosyć dobry.

KP: 3
/Feli

4[Opar] by Saks aka Koshi Empty Re: [Opar] by Saks aka Koshi Nie Cze 05, 2011 11:02 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Jak na drugą pracę, całość prezentuje się naprawdę wspaniale. Nie omieszkam powiedzieć że nawet świetnie. Ale mniejsza o pochwały, przejdźmy do konkretów - ocena.

Włosy widać że wzorowane są na tutorialu, bardzo mnie cieszy że ktoś z niego jeszcze korzysta. Dzięki temu że nie jesteś jak dość duża grupa innych początkujących, korzystając z tutoriali na portalu powoli wczujesz się w to jakie włosy powinny mieć proporcje. Wtedy już tylko patrzeć jak fryzury OPAR'ów będą wychodziły Ci coraz lepiej. Postaraj się w przyszłości nie nadużywać tak najciemniejszego i średniego odcienia. A jeżeli chodzi o kosmyki to te nad czołem są zbędne, rób na razie coś w stylu Vegety. Twarz nie wygląda dobrze, ale to tylko dlatego że jeszcze nie znasz do końca podstaw LSW. Pamiętaj o tym, ZAWSZE, aby najjaśniejszego odcienia było najwięcej. Najciemniejszy ma być w miejscach bardziej "nie pod światło" że tak to nazwę, a średni ma wygładzać przejście między tymi dwoma. Klatka piersiowa nie wygląda zbyt imponująco, postaraj się w tym wypadku również korzystać z Tutoriala, de facto jestem pewien że gdzieś opisywałem tworzenie niezbyt imponującej ale w miarę normalnej klatki piersiowej. Ręce wyglądają normalnie, nie mam zastrzeżeń. Jesteś początkujący, nie będę więc wybrzydzał w mięśniach czy dłoniach, nie ma to bowiem najmniejszego sensu. Łańcuch jest tu bardzo fajnym dodatkiem, podoba mi się. Nogi jak na początek są zaskakująco dobrze wykonane, to znaczy mam na myśli ich proporcje. Miejscami pobawiłbym się z cieniowaniem, ale że to dopiero początki to mogę tylko rzec - Idziesz w dobrym kierunku, oby tak dalej. - Buty zachwycające nie są, ale wyglądają w miarę. Taki normalny pomysł, bez jakichś większych dodatków. Zapomniałem o czymś..? Kamizelka! Ah.. Ale tu nie mam zastrzeżeń. Jedynie przejście między odcieniami mogłoby być zdecydowanie większe, tak poza tym jest dobrze.

Ogółem... Jestem bardzo zaskoczony tym że Twoja druga w życiu praca LSW jest na takim poziomie. Nie ma co ukrywać - jeżeli się przyłożysz, możesz osiągnąć zadziwiające efekty.
Ta praca jedynie potwierdza te słowa. Miejscami jest co prawda źle, jak np. na klatce piersiowej czy włosach, ale nie zmienia to faktu że jak na drugą pracę, trzyma poziom.

Oczywiście nie spoczywaj na laurach. Im więcej prac zrobisz tym oceny będą surowsze, w tym również te moje ^^ Teraz jedynie się dostosowałem do Twojego aktualnego skilla i oceniłem tym sposobem pracę.

[Opar] by Saks aka Koshi Traini



KP: 3
combo 3x
/Feli

5[Opar] by Saks aka Koshi Empty Re: [Opar] by Saks aka Koshi Nie Cze 05, 2011 9:59 pm

plsaks

plsaks
Namekian
Namekian
Dodam coś nowego może nie lepszego bo poświęciłem temu mniej czasu ^^ i wysiłku ale śmiechowo wyszło ^^

[Opar] by Saks aka Koshi 79717163020847870729

credit
S-H

6[Opar] by Saks aka Koshi Empty Re: [Opar] by Saks aka Koshi Pon Cze 06, 2011 11:18 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
W porównaniu do pracy poprzedniej - gorzej.

Nie ma co oceniać, całość wygląda naprawdę słabo. Miałem nadzieję że zastosujesz się do moich uwag na ChatBoxie i zmienisz to Base na jakieś ciekawsze, imho dające lepsze efekty. Zawiodłem się. Cieniowanie, proporcje oraz oryginalność leżą na dnie morza bez możliwości ratunku. Buty również niepocieniowane.
Base S-H kiedyś było modne, w czasie kiedy polskie LSW dopiero rozwijało się w zabawie na Base'ach, a nie sklejaniu. Teraz jest to "shit" i aby rzeczywiście coś dobrego na tym zrobić trzeba mieć naprawdę wysokie umiejętności w LSW.

Jak pisałem, nie ma co oceniać. Zawiodłem się na Tobie i tyle. Masz potencjał, wykorzystaj go.

[Opar] by Saks aka Koshi Traini

KP: 1
/Feli

7[Opar] by Saks aka Koshi Empty Re: [Opar] by Saks aka Koshi Wto Cze 07, 2011 12:46 am

plsaks

plsaks
Namekian
Namekian
Dodam tutaj coś innego :)


[Opar] by Saks aka Koshi 56310808999202461727


Credit :

AngryBoy - ręka
S-H - Base

8[Opar] by Saks aka Koshi Empty Re: [Opar] by Saks aka Koshi Wto Cze 07, 2011 10:58 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Liczę na komentarz również w moim O-S-W ^^.

Cieniowanie
Za dużo odcieni na głowie, jest ona również źle pocieniowana. Zapraszam do mojego tematu z OPAR'ami, a żebyś sprawdził w jaki sposób ciekawie pocieniować łysą głowę. Klatka piersiowa nie wygląda zbyt ciekawie, zwłaszcza że nawet przez dosyć ciasną podkoszulkę nie powinna być aż tak dobrze widoczna. Tu również niepokoi mnie ilość użytych odcieni. Wystarczyłyby trzy, wyjechałeś z czterema. Mięśnie są dosyć słabo wykonane, wszak przeważa ilość średniego odcienia. Nogi wyglądają tragicznie, nie wiem czy planowałeś cholernie ciasne spodnie i po prostu zaznaczałeś mięśnie czy zrobiłeś nogi i nie miałeś pojęcia w jaki sposób je dobrze pocieniować. Odpowiedz mi. Buty i rękawiczki nie zostały nawet pocieniowane.

Wykonanie & Proporcje
Na dobrą sprawę, nie mam pojęcia gdzie on ma ucho. A to powinno być de facto bardzo dobrze widoczne. Ręka jest zdecydowanie za gruba, a pasek zrobiony zbyt wysoko. Uzyskałeś dosyć zabawny efekt, jakby miał zamiar sobie podnieść te spodnie do piersi. Całość wydaje się trochę za sztywna. Nie wiem również po co przy lewym bucie OPAR'a ten dodatkowy, wystający pixel.

Pomysł
Dosyć słabo..

Nie baw się w łączenie Base'ów, rób po prostu prace na jednym ale dobrym. Polecam właśnie Base AngryBoy'a na którym zrobiłeś swoją drugą pracę. Jeżeli oczywiście pracuje Ci się lepiej na innych, wtedy nie mam zamiaru się wtrącać.

[Opar] by Saks aka Koshi Traini

2kp

9[Opar] by Saks aka Koshi Empty Re: [Opar] by Saks aka Koshi Wto Cze 07, 2011 11:57 pm

plsaks

plsaks
Namekian
Namekian
Coś Al'a Vegeta

[Opar] by Saks aka Koshi 20385614759562493147


# Edit

Po liftingu

[Opar] by Saks aka Koshi 23605282750290711425->[Opar] by Saks aka Koshi 34577256285339692366->[Opar] by Saks aka Koshi 25478457579832876391

Credit :
AngryBoy - Base
Yoh92 - Włosy

10[Opar] by Saks aka Koshi Empty Re: [Opar] by Saks aka Koshi Czw Cze 09, 2011 10:22 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Credit za włosy dla mnie? Miło. Przynajmniej pamiętasz o creditach, nie to co niektórzy Użytkownicy ^^' Pozwolisz że ocenię tylko tego pierwszego OPAR'a po "liftingu"? Najbardziej mi się podoba, dwa pozostałe są zdecydowanie słabsze. I pod względem palety, i cieniowania i dodatkowo miejscami proporcji.

Cieniowanie włosów mogłoby być lepsze, nie używaj dwóch odcieni, lepiej bawić się z trzema. A jak nauczysz się cieniować trzy-tonowo efekty mogą być naprawdę ciekawe. Sam kształt nie jest zły, ale mam wrażenie że miejscami nie jest Twój. Cieniowanie twarzy jest całkiem, całkiem. Jedynie przy włosach przydałoby się miejscami więcej najciemniejszego odcienia. Cieniowanie podkoszulki wygląda całkiem dobrze, jestem zaskoczony efektem takim, a nie innym, serio. Być może tutaj wzorowałeś się na "szabloniku" cieniowania z base, ale i tak wyszło fajnie. Pasek wygląda dobrze. Z cieniowaniem spodni nieco bym się jeszcze pobawił, ale jak wiesz że na chwilę obecną nic lepszego nie "wystrugasz", to nie bierz się za to, bo bez obrazy, ale możesz to bardziej spieprzyć. Mięśnie rąk do poprawy, za dużo średniego odcienia i źle rozstawione pixele. Z takim czymś nie uzyskasz ciekawie wyglądających mięśni, pobaw się tutaj. Opaski na rękach wyglądają normalnie. W przypadku butów, niepotrzebnie zostawiałeś tą linię w kolorze skóry. Trzeba było całość pokryć butami żeby to lepiej wyglądało. A jeżeli chodzi o buty to popraw nieco cieniowanie. Ogólna idea jest dobra.

Ogółem.. OPAR prezentuje się całkiem fajnie. Mimo że zapewne większość zawdzięczasz Base to i tak jak na początkującego wyszło zaskakująco dobrze. Inni mogliby to nieco spieprzyć pillowingiem lub czymś w ten deseń.
Czekam na więcej prac i częste komentarze w moim temacie z O-S-W ^^

[Opar] by Saks aka Koshi Traini

KP: 3
/Feli

11[Opar] by Saks aka Koshi Empty Re: [Opar] by Saks aka Koshi Pon Sie 29, 2011 8:19 pm

pepe1221

avatar
Saiyan
Saiyan
Siemanko,ocenie ci jedengo opara po "liftingu".Zaczne od góry , włosy som dobrze pocieniowane bardzo mi sie podobają, cienie twarzy są słabe, strój jest spoko nawet cienie dobrze dobrałeś palete kolorów. Mięśniue nie wyglondają fajnie popraw to.Buty som normalne nie ma co tu oceniać. Nie jestem pewny czy ogon robiłeś sam więc ci go nie ocenie.O bym był zapomniał czemu włosy tak dziwnie leżą na tej głowie jak by były zadurze.

KP: 1
/Feli

12[Opar] by Saks aka Koshi Empty Re: [Opar] by Saks aka Koshi Wto Sty 24, 2012 9:23 pm

Mroczny

Mroczny
Zbanowany
Zbanowany
kolejny raz nie moge zobaczyć jak wygląda opar kogoś więc moja ocenka to ???/??? sprawiedliwość popłaca xD

13[Opar] by Saks aka Koshi Empty Re: [Opar] by Saks aka Koshi Wto Sty 24, 2012 10:20 pm

Feli

Feli
Zasłużony
Zasłużony
@up. Skoro nie możesz zobaczyć Oparka to po prostu go nie oceniaj bo robi się Spam. Piszę posta bo wątpię że zauważyłbyś edita.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.