Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Idź do strony : Previous  1, 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 2 z 2]

26 Re: O&S Tofik122 on Czw Cze 07, 2012 8:47 pm

tofik122

avatar
Super Saiyan God
Super Saiyan God
Bardzo stary opar ale postanowiłem go wrzucić
Hulk
http://postimage.org/image/9g5oz9g93/

27 Re: O&S Tofik122 on Pią Cze 08, 2012 7:27 pm

Yoh

avatar
Site Admin
Site Admin
Yoh Theme!

Pozwól, że zacznę od pracy na ciemnym tle - niby Saiyana. Proporcjonalnie, postać nie prezentuje się źle aczkolwiek pewne błędy są widoczne. Nogi wydają się być trochę za krótkie, zaś cały tors nieco za długi - zmodyfikuj base. Dodaj mu szyję i nieco popracuj nad zmniejszeniem całej klatki piersiowej. Rączki są troszkę za sztywne, ale tutaj nie mam zbyt dużych zastrzeżeń - wszystko zależy od stylu osoby, jaka tworzy pracę. Mimo to, nad nogami i torsem MUSISZ posiedzieć nieco dłużej. Włosy należałoby poprawić głównie pod kątem cieniowania - poza pojedynczymi kosmykami, ich proporcje nie są złe. Cieniowanie natomiast wymaga natychmiastowych modyfikacji. Twarz pocieniowana przyzwoicie. Na zbrojach typu "Saiyan Armor" staraj się nie używać ciemnych pixeli; zdecydowanie ciekawsze efekty możemy osiągnąć, wykorzystując tutaj najciemniejszy odcień danego koloru. Sama zbroja nie reprezentuje zbyt wysokiego poziomu. Jest to jednak element, nad którym trzeba posiedzieć nieco dłużej, a żeby jakoś wyglądał - wiem coś na ten temat, uwierz. Masa mięśniowa to porażka - poprawa jest niezbędna. Staraj się najciemniejszy odcień wykorzystywać sporadycznie, zaś średni jedynie do wykonania łagodnego przejścia pomiędzy ciemnym, a jasnym odcieniem. Nie baw się również w rysowanie outline'u wewnątrz pracy - to marnowanie niezbędnej przestrzeni, jaka mogłaby Ci się przydać do uzyskania naprawdę ciekawych efektów. Nóg nie skomentuję - miej jedynie świadomość tego, że aby wyglądały dobrze, musiałbyś cieniować je od nowa, biorąc pod uwagę również umięśnienie nóżek.
Kolejna praca - Saiyan? Proporcjonalnie, nieźle. Nieco za grube nogi i zbyt duże stopy, jednak one ujdą w tłoku. Popracuj nad ogonem - jest zbyt sztywny, a dodatkowo zbyt widoczne są na nim te piksele. Być może to wina odcienia jaki wykorzystałeś. Włosy prezentują się zdecydowanie gorzej, niż w przypadku poprzedniej pracy; nie są tak gęste, natomiast cieniowanie jest ledwo zauważalne. Kiedy już udaje mi się je dostrzec, okazuje się, że nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Ba! Widać pogorszenie w tej kwestii. Jeżeli chodzi o zbroję, nie popełniasz tego samego błędu jaki zdarzyło Ci się popełnić w wyżej ocenianej pracy. Ogon cierpi na brak koloru - popraw to. Masa mięśniowa ma podobny problem, jak powyżej. Nogi pocieniuj od nowa; staraj się uwidocznić tą pieprzoną masę mięśniową. Nie oddzielaj butów outlinem od spodni. Lepiej wtedy wyglądają. Na twarzy za dużo średniego odcienia.
W przypadku Hulka... a raczej jego miniaturki ^^'... Masa mięśniowa jest zdecydowanie za mocno podkreślona - owszem, to dobrze kiedy autor pracy ją uwidoczni, ale bez kurewskiej przesady. Głowa dziwna. Lewa noga OPAR'a nie wygląda zbyt naturalnie; ogólnie jest do dupy. Cała praca jest zwyczajnie słaba - za dużo pisania, a żeby wymienić każdy błąd. Ratuje Cię jeszcze fakt, że praca jest dosyć stara i nie reprezentuje Twojego aktualnego poziomu.

Ogólnie... Bardzo dobrze, że tworzysz OPAR'y. Staraj się stosować do ocen bardziej zaawansowanych użytkowników. To sprawi, że z czasem Twoje prace będą coraz lepsze - biorąc pod uwagę zdanie doświadczonych spriterów, sprawi, że będziesz wiedział podczas rysowania, gdzie popełniasz błąd. Nie będzie konieczne wypominanie Ci go w ocenie.

/3KP
/@Yoh"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

28 Re: O&S Tofik122 on Nie Cze 17, 2012 1:52 pm

tofik122

avatar
Super Saiyan God
Super Saiyan God
http://postimage.org/image/u8ke4ih4b/

29 Re: O&S Tofik122 on Nie Cze 17, 2012 7:20 pm

Yoh

avatar
Site Admin
Site Admin
Yoh Theme!

Postać nie prezentuje się źle. Włosy wykonane całkiem ciekawie; wymagana jest jedynie znaczna poprawa cieniowania - ono nie reprezentuje zbyt wysokiego poziomu. Kamizelka ujdzie. Cieniowanie miejscami wymaga poprawek. Za dużo napchałeś również na klatkę piersiową; niekoniecznie dobrze pocieniowana podkoszulka oraz chusta z outlinem, który zajmuje jedynie zbędne miejsce. Łapki wydają się być nieco za krótkie; być może tutaj winę ponoszą zbyt długie nogi. Klingę pasa przesuń o jeden piksel w prawo. Przyglądając się prawej nodze (tej ciemniejszej) można odnieść wrażenie, że jest krzywa. Oczywiście, błąd ten można poprawić jednak wymaga to również czasu. Cieniowania nie oceniam; odnoszę wrażenie, że cienie pochodzą z 'base' SmokaXD. W wielu miejscach outline nie jest potrzebny. Cienie twarzy jak i dłoni wymagają modyfikacji; popracuj nad nimi - koniecznie.

/2KP
/@Yoh"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

30 Re: O&S Tofik122 on Sob Lip 07, 2012 5:33 pm

tofik122

avatar
Super Saiyan God
Super Saiyan God
Nowy opary
1. http://postimage.org/image/g7g9c5njj/


2. http://postimage.org/image/3qh1m4sqj/

31 Re: O&S Tofik122 on Wto Lip 17, 2012 11:53 am

Yoh

avatar
Site Admin
Site Admin
Yoh Theme!

Postacie mają odpowiednie proporcje. W przypadku pierwszej postaci, jest jakiś pomysł na bohatera - w dwójce, niekoniecznie. W obydwu przypadkach, cieniowanie jest mocno przeciętne.
Zaczniemy od pierwszej pracy. Włosy są wykonane w fajny sposób; podobają mi się ich proporcje. Cieniowanie natomiast nie zachwyca. Odnoszę wrażenie pewnego rodzaju pustki, kiedy patrzę się na ten element OPAR'a. Cienie twarzy przydałoby się poprawić; styl jakiego używasz, niekoniecznie daje ciekawy efekt wizualny. Cieniowanie podkoszulki jest słabe; do poprawy. Rączki zbyt krótkie - wydłuż je o jeden, może dwa piksele. Lewa powinna być piksel wyżej, niż prawa łapka - w Twoim przypadku, są to dwa piksele różnicy. Wykonanie spodni z daleka wygląda przyzwoicie; z bliska, natomiast stykam się z istnym pikselowym chaosem. Niepotrzebne tutaj efekty zgniecenia w postaci czarnych pikseli. Buty wyglądają przyzwoicie.
W przypadku pracy numer dwa, włosy są wykonane w fajny sposób - ciekawe proporcje. Cieniowanie dość słabe. Za bardzo skupiłeś się na uwidocznieniu tych kosmyków w środku, przez co reszta prezentuje się zwyczajnie nijak. Same kosmyki natomiast, nie wyglądają tak dobrze, jak Ci się zapewne wydaje. Cieniowanie twarzy może być. Na uchu staraj się używać średniego odcienia. Nie podnoś w taki głupi sposób, piksela oznaczającego lewe oko postaci - teraz z bliska wygląda bynajmniej dziwnie. Cieniowanie stroju ujdzie, choć nad spodniami przydałoby się jeszcze trochę popracować - a nawet więcej, niż trochę.
Ogólnie. Pracuj. Zwłaszcza nad cieniowaniem, które w Twoim przypadku jest mocno przeciętne.

KP: 3
/Feli"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

32 Re: O&S Tofik122 on Pią Lip 27, 2012 8:24 pm

tofik122

avatar
Super Saiyan God
Super Saiyan God
http://s7.postimage.org/d0hb6udzf/oparki.png
nowe prace

33 Re: O&S Tofik122 on Sob Lip 28, 2012 7:34 am

Yoh

avatar
Site Admin
Site Admin
Yoh Theme!

Skomentuję Twoje prace, ale mam nadzieję, że Ty nie ominiesz mojego tematu z O-S-W, szerokim łukiem.
Jeżeli chodzi o włosy, wyszły przyzwoicie. Oczywiście, miejscami są pewnie nieodciągnięcia, tak jak zbyt mocno wypchnięte do przodu kosmyki włosów czy cieniowanie niektórych z nich. Cienie twarzy mogłyby wyglądać natomiast zdecydowanie lepiej - pillowing nie jest tutaj wskazanym stylem cieniowania. Ubiór... Nie mam zielonego pojęcia co ma na sobie postać - czy to jakaś kurtka? Kamizelka? Bluza? Poza tym, cienie tego elementu nie zachwycają - są najzwyczajniej słabe. To samo dotyczy spodni; wymagają natychmiastowej modyfikacji. Mam dobrą radę - w przypadku lewej nogawki, używaj tylko dwóch ciemnych odcieni - w ogóle jasnego. Efekt jaki uzyskasz przy odpowiednim cieniowaniu będzie zdecydowanie lepszy. Jeżeli chodzi o transformację to błędy są takie same jak te, opisane powyżej - przemiana jest jedynie recolorem bazowej formy z dodanym ogonem, który tak czy owak prezentuje się dość słabo.
W przypadku drugiej pracy, mamy do czynienia z nieco lepszym wykonaniem. Do stworzenia włosów się przyłożyłeś, cieniowanie odpowiednie, proporcje zachowane. Kosmyki znajdujące się z tyłu cieniuj dwoma kolorami - średnim i ciemnym. Fajniejszy efekt końcowy. Jak kamizelka i podkoszulka wyglądają dobrze, tak masa mięśniowa prawej rączki wygląda nijak. Skupiaj się na tym, by masa mięśniowa Twoich prac, wyglądała trochę naturalniej - przede wszystkim jednak, skup się na tym, by nieco bardziej ją podkreślać podczas tworzenia prac. Spodnie z poprzedniej pracy - te same błędy. Recolor butów. Nic ciekawego. Postać Super Saiya'jin nie prezentuje się źle. Pamiętaj jednak o tym, żeby nawet takie spiczaste włosy nieco unosić do góry - jeden piksel może zadecydować o tym, by całość wyglądała trochę inaczej. Serio. Zmiana jest niewielka, a dość znacząca. Postaraj się także cieniować włosy SSJ w inny sposób.
Prace nie reprezentują wysokiego poziomu, ale nie mogę powiedzieć też, że są słabe - potrzebujesz po prostu czasu na to, by być lepszym ; )

KP: 3
/Feli"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

34 Re: O&S Tofik122 on Czw Sie 02, 2012 2:43 pm

tofik122

avatar
Super Saiyan God
Super Saiyan God
http://postimage.org/image/h19ei8z1x/

35 Re: O&S Tofik122 on Nie Sie 05, 2012 6:50 pm

Yoh

avatar
Site Admin
Site Admin
Proporcje włosów są odpowiednie, jednak ich cieniowanie nie zachwyca. Za mało ciemnego i średniego odcienia, zdecydowanie za dużo jasnego - w tym przypadku, dało to dość mizerny efekt. Twarz prezentuje się nieźle. Widzę, że wziąłeś sobie do serca moje uwagi, dotyczące cieniowania twarzy; bardzo dobrze. Oczywiście, są błędy, ale nie będę Ci ich już wypominał - to szczegóły. Peleryna pod względem proporcji wygląda naprawdę znajomo; serio. Nie twierdzę, że skądś ją ukradłeś, ale na pewno nie wzorowałeś się na żadnej pracy, poza użyciem base SmokuXD? Cieniowanie nie zachwyca; stać Cię na więcej. W przypadku spodni mam podobne zdanie.

KP: 1
/Feli"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 2 z 2]

Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2014 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.