Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Empty [O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Nie Paź 23, 2011 3:10 pm

ziomuchna

avatar
Earthling
Earthling
Proszę o wyrozumiałość wiem że troche zerżnięte z poradnika ale chciałbym przeczytać opinie co powinienem jak robić :)
[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Errorforlife

Credits:
Angry Boy - Base
Yoh92- Włosy, butki oraz pomoc w stworzeniu tego opara :) (Poradniki.)



Ostatnio zmieniony przez ziomuchna dnia Pon Paź 24, 2011 3:13 pm, w całości zmieniany 3 razy

2[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Empty Re: [O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Nie Paź 23, 2011 3:20 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Proszę o wyrozumiałość
A ja "proszę" o credity. Widzę, że jesteś na forum, więc masz czas na to... aż złapię Articuno.

@edit
Nie "ARS", tylko poradniki są podpisane.

3[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Empty Re: [O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Czw Lis 10, 2011 10:27 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Widzę, iż w większości, korzystałeś z poradników umieszczonych na Naszym portalu. To bardzo się chwali na tym forum, rzadko ktoś nowy do nich zagląda. Jednak, przejdźmy do oceny, a nie myślimy o niebieskich migdałach, czyż nie?

Proporcje pracy są odpowiednie - to mogę napisać już z góry, nie martwiąc się o to co będzie dalej. Niestety, tu nie ma czemu się dziwić; prace robione na base zazwyczaj mają odpowiednie proporcje. W Twoim przypadku, chwali się, iż poprawiłeś pewne elementy pracy, na swój sposób, a żeby uzyskać własny, niepowtarzalny efekt. I dobrze. Cieniowanie włosów nie wygląda zbyt ciekawie; mógłbym rzec, że nawet bardzo słabo. Mimo to, wiem, iż dopiero zaczynasz swoją przygodę, więc nie ma sensu tak od razu Cię jechać w przypadku wystawionej pracy. Twarz pocieniowana całkiem przyzwoicie, tu nie mam żadnych zastrzeże. Cieszysz się? Niedługo. Bluza została wykonana dosyć ciekawie, jednak spieprzyłeś ją, że się tak niekulturalnie wyrażę, właśnie wspomnianym wyżej, słabym cieniowaniem. Na twoim miejscu, nie bawiłbym się z początku w cieniowanie dwu-tonowe, a zajął się trzema odcieniami. Raz że to prostszy start, dwa że załapiesz na przykładzie cieniowania trzy-tonowego, jak mniej więcej cieniować dwu-tonowo, a żeby było fajnie, ładnie i dobrze. Wykryłem brak cieniowania w przypadku dłoni. Czyżbyś o nich zapomniał po wyczyszczeniu base z wszelakich cieni, według zaleceń w poradnikach? Spodnie nie wyglądają źle. Przydałoby się w ich przypadku zastosować nieco inne cieniowanie, niż w Twoim przypadku, jednakże, jeżeli wiesz, że nie dasz rady wykonać tego na chwilę obecną lepiej, nie poprawiaj pracy w ogóle. Nie ma sensu spieprzyć czegoś co jest wykonane w miarę przyzwoicie. Zastrzeżenia mam do prawego buta OPAR'a. Jego prawego buta, nie naszej prawej strony - piszę to tak profilaktycznie. Ów bucik, jest zbyt szeroki. Czy nie da rady, troszkę o zmniejszyć? Wszystko się da, trzeba jedynie wiedzieć co i jak.

Ogólnie rzecz biorąc, nie jest tak źle jak w wielu innych przypadkach. Zastosuj się do moich uwag, nie popełniaj wymienionych błędów w kolejnych pracach, a na pewno będzie Ci szło to wszystko coraz lepiej. Rzymu nie zbudowano w jeden dzień, pamiętaj. W każdym razie, mniejsza o Rzym. Pracuj, pracuj, pracuj i jeszcze raz, pracuj. Z czasem będzie w Twoim pracach widoczna poprawa. Póki co, trzymaj się poradników, gdy będziesz uważał że są Ci zwyczajnie potrzebne w jakimś konkretnym przypadku.


KP: 3
/Feli

4[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Empty Re: [O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Czw Lis 10, 2011 2:39 pm

MiserLov

MiserLov
Earthling
Earthling
Hm, a więc może od góry jak to mam zwyczaj robić.
Całokształt OPARa nie wydaje się taki zły, a ubranie jak na pierwszy raz całkiem pomysłownie wykonane. Nie robisz tego błędu, co niektórzy na początek - jaskrawe kolor + nieumiejętność cieniowania ich, gdyż to jest nieco trudniejsze, niż w przypadku tych ciemniejszych barw. Tutaj mogę powiedzieć Ci już - brawo.
Włosy powinieneś robić sam, nie ważne jakie wyjdą, choćby się wzoruj, ale rób sam, bo to, że bierzesz od kogoś i uczyć się tylko cieniować to błąd. Najlepiej jest najpierw opanować kontury, a potem cienie - jednak to tylko moje zdanie. Do kształtu nie będę się przyczepiać, chociaż w sumie nie ma do niczego, jednak z tego co widzę nie Ty je robiłeś. Jeśli chodzi o cień to nie jest tak źle, jednak brakuje mi kilku pikseli po środku włosów, o widzisz?
[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Popraw1
Twarz, hmm.. kapkę wybrałeś sobie za ciemny odcień. Koniecznie to popraw, bo z daleka wygląda to trochę dziwnie, a z bliska nie tylko dziwnie, ale i strasznie. Zapomniałeś o cieniu na środku czoła oraz o kilku pikselach pod grzywką, jednak nie jest tak źle, jeśli to rzeczywiście Twoja pierwsza praca. Ręce - cieniuj je tym samym odcieniem co twarz, poza tym tutaj zrobiłeś zaś za jasne cienie, gdyż praktycznie z bliska ich nie widać, a co dopiero z daleka..?
Przejdźmy do ubrania - Bluza ciekawa, z motywem kaptura, o moim ulubionym kolorze. Z cieniowaniem mięśni trochę słabo Ci poszło, zaś jeśli chciałeś, by bluza była luźna musiałbyś nieco zmienić jej kształt. Poza tym na lewo troszke zrobiłeś złe kontury kaptura, wydaje mi się, że piksel powinien być o jeden dalej. Spodnie mogłeś zrobię innego koloru, gdyż właśnie tym wszystko spieprzyłeś. Najodpowiedniejszy byłby jasno szary, który komponował by się z ciemniejszymi butami oraz bluzą. Dziewczyna ma taką zasadę zwykle - jeśli spodnie zakłada jasne, to bluzka i buty powinny być ciemne. Ty powinieneś też tutaj to wykorzystać, bo kolor zupełnie do reszty nie pasuje. Jeśli chodzi o część cieniowania to zabrakło mi kilku ciemniejszych kropek na kolanach. Brawo za dobrze dobrany za do odcień.
[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Popraw2
Opaski na rękach na pewno zrobiłeś Ty? W porównaniu do całej pracy one są pocieniowane dwoma tonami, nie jednym. Trochę śmierdzi mi tu oszustwem. Nie, żebym była jakaś podejrzliwa lub oskarżała Cię o kradzież, jednak nie jestem ufna i wole od razu napisać co myślę. Popraw to, bo to na prawdę wygląda nieciekawie. Buty całkiem fajne, dobrze pocieniowane - chyba najlepiej. Nie, na pewno najlepiej z całej pracy, jednak te białe czubki też się cieniuje mój drogi.
Ćwicz, ćwicz i stań się w LSW zajefajną kopią Yoh'a!
Ocena końcowa: 4/10.

KP: 3
/Feli

5[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Empty Re: [O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Czw Lis 10, 2011 6:57 pm

ziomuchna

avatar
Earthling
Earthling
@MiserLov.
Robiłem wszystko sam. Próbowałem jak najlepiej to zrobić.
@Top.
Dziękuję za oceny. A tu nowy opar.
[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. 3base

Tak wiem, czoło puste. Próbowałem cieniowania trzytonowego.

Credits:
Angry Boy - Base
Yoh92 - poradniki

6[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Empty Re: [O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Pią Lis 11, 2011 12:58 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Z daleka, twarz tej pracy wyglądała jeszcze jako tako, jednak po przybliżeniu jej w Paintcie, ujrzałem dzwonnika z Notre Dame. Do pocieniowania twarzy, użyłeś tak zwanego Pillowingu; unikaj tego cieniowania jak ognia, jeżeli nie jesteś doświadczonym grafikiem. W przypadku tego stylu, trzeba wiedzieć jak cieniować, by pocieniować dobrze. Dodatkowo, proporcje twarzy są po prostu... złe. Całość jest krzywa, oczy są nie znajdują się na tej samej linii, a ucha całkowicie brakuje. Włosy wykonane w miarę przyzwoicie; chwali się w przypadku pierwszych prac. Wyraźnie, trochę korzystałeś z poradników, trochę przyglądałeś się pracom innych użytkowników. Cieniowanie bluzy jak i spodni, jest wręcz okropne. Więcej korzystaj z poradników umieszczonych na portalu, a powinieneś załapać o czym mówię i poprawić te błędy. Buty nie zostały pocieniowane w ogóle. Dłonie pocieniowałeś nieumiejętnie.

Ogólnie rzecz biorąc, Twoja pierwsza praca wyglądała lepiej niż ta, która wykonałeś teraz. Jednak nie załamuj się. W LSW bardzo często są wzloty i upadki; z tymi drugimi trzeba się pogodzić, by stać się lepszym w tej dziedzinie. Wiem coś o tym, uwierz mi.

KP: 3
/Feli

7[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Empty Re: [O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Pią Lis 11, 2011 9:49 am

ziomuchna

avatar
Earthling
Earthling
@up Dziękuję za ocene.

@Topic. New Opar.

[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Ogonek

Na twarzy zastosowałem cieniowanie dwutonowe, ponieważ myślę że to lepiej wygląda. Jak widać zmieniłem base, oraz pozę w jakiej stoi opar (Tak lepiej widać ogonek :D)

Credits:
S-H - base
Yoh92 - poradniki
Krycha - ogonek :)



8[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Empty Re: [O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Sob Lis 12, 2011 7:36 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Cieniowanie włosów, wymagałoby dosyć dużych poprawek. Zbyt duża ilość ciemnego odcienia, zbyt mała ilość odcienia jasnego. Twarz cieniowana dwu-tonowo nie wygląda źle, mimo że dodanie trzeciego odcienia w takim przypadku nie stanowiłoby większych problemów. W przypadku stroju, który mimo wszystko, zbyt oryginalnie nie wygląda, powinieneś skasować czarne pixele i wykonać większe przejście między poszczególnymi odcieniami. Ogonek wygląda całkiem dobrze, ale popracowałbym jeszcze nad jego cieniowaniem. W przypadku spodni, mam do czynienia ponownie ze zbyt słabym przejściem odcieni - dodatkowo, widać, iż samo cieniowanie wymaga dużych poprawek. Lewą nogawkę OPAr'ów, cieniuj w większości przypadków jedynie używając ciemnego i średniego odcienia; całość lepiej się wtedy prezentuje. Buty wykonane dosyć dziwnie, gdybyś chciał, jestem pewien że byś je poprawił.
To takie oólne spojrzenie na Twoją pracę. Wiedz że robisz masę niepotrzebnych pixeli. Zamiast nich, lepiej prezentowałoby się puste miejsce w danym odcieniu. Można to stwierdzić po prostu patrząc na wykonanie włosów.

Ogólnie rzecz biorąc, praca nie jest zła jak na początek. Ale ma i masę błędów, jakie popełniają początkujący spriterzy. Nie załamuj się i trenuj dalej. Z czasem będzie widoczna poprawa. Nie od razu.


KP: 3
/Feli

9[O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Empty Re: [O-S-W] Pierwszy opar ziomuchna. Wto Sty 24, 2012 8:55 pm

Mroczny

Mroczny
Zbanowany
Zbanowany
No fajnie jeśli sam robiłeś włoski to spoko dam ci 5/5 a jak nie to staraj sie dalej może nie znam sie na włosach zbytnio ale wiem co mówie więc to co mówiłem daje 5/5 jak sam włosy robiłeś a jak nie to 3/5 Więcej mówić nie musze

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.