Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[O-S-W] by Nikolas Empty [O-S-W] by Nikolas Nie Lis 20, 2011 5:33 pm

Nikolas

Nikolas
Earthling
Earthling
Witam. W tym temacie będę umieszczał swoje najnowsze postacie. Mam nadzieje, że się spodobają!

OPAR LVL1 - 001-005
Spoiler:
OPAR LVL2 - 006-011
Spoiler:

NEW - NOWA POSTAĆ

CREDIT: ShadowHunter - BASE.



Ostatnio zmieniony przez Nikolas dnia Sob Kwi 21, 2012 8:23 am, w całości zmieniany 21 razy

2[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Nie Lis 20, 2011 8:45 pm

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
Ocenię najnowszą postać 3, bo najbardziej mi się podoba.
Chciałbym zaznaczyć, że moja ocena jest obiektywna gdyż nie znam się na oparach, jestem giferem i animatorem, nie pixartystą, ale wypowiedzieć się raczej mogę.

Zacznijmy. Plusem tego oparka jest jego poza, bardzo fajna i dobrana do... "sytuacji". Niestety zamiast tych pseudo ogni mogłeś dać coś nieco lepszego, jakiś lekki efekt PSowy? Włosy... wyglądają fajnie ale... oh god, chciałem powiedzieć tekstura -.-... w każdym razie kolor włosów jest tragiczny, nie pasuje do całości. Jest, że tak powiem, oczojebny. Ich cieniowanie totalnie leży, to samo tyczy się cieniowania ciała i całej reszty, czyli ubioru.
Ogółem: Trenuj, a na pewno coś z ciebie będzie. Wiesz co to credity i robisz nowe prace - dobry początek. TRAIN!

KP: 1
/Feli

3[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Nie Lis 20, 2011 8:59 pm

Nikolas

Nikolas
Earthling
Earthling
Bardzo dziękuję. Postaram następnym razem odpuścić sobie te ''pseudo płomienie'' i spróbuję cały czas się rozwijać...



Ostatnio zmieniony przez Nikolas dnia Sob Kwi 21, 2012 8:23 am, w całości zmieniany 1 raz

4[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Pon Lis 21, 2011 3:43 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Prac jest trochę za dużo, a żeby ocenić każdą z osobna i wymienić przy tym błędy. Po prostu więc całość krótko skomentuję.
Ogólne wrażenie jest dobre, prace jak na początki nie wyglądają źle, a żeby nie skłamać, całkiem dobrze. W Twoim przypadku, skupiłbym się na ćwiczeniu cieniowania. Dobrze byłoby, abyś również wiedział jakie proporcje powinien mieć dany element pracy, ale to już inna kwestia.
Całość ogólnie prezentuje się dobrze; biorąc pod uwagę że to Twoje początki, to nie mam większych zastrzeżeń.

KP: 2
/Feli

5[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Pon Lis 28, 2011 9:27 pm

Nikolas

Nikolas
Earthling
Earthling
LVL3 Moich OPAR'ków.

OPAR LVL3 - 012-013
Spoiler:



Ostatnio zmieniony przez Nikolas dnia Sro Kwi 18, 2012 6:52 pm, w całości zmieniany 5 razy

6[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Wto Lis 29, 2011 11:47 am

DS

DS
Super Saiyan 3
Super Saiyan 3
Czy ja wiem czy takie miłe oglądanie ;>
Chyba włosy zostały niechcący przycięte?Czy może taka była Twoja wizja o.O?!
Wracając jeszcze do kwestii włosów,ich kształt oraz kształt kucyka zdecydowanie nadają się do poprawy.
Co do ubrania,kolory jakoś niezbyt trafnie dobrane(za ciemne),tak samo cieniowanie.
Po za tym interesują mnie te dwa pixele "wyrastające"z lewej nogi,to miało być coś poszarpanego ;?
W każdym bądź razie,podsumowując - 5/10 - to tak,w ramach mobilizacji.

7[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Sob Gru 03, 2011 7:33 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Strój zbyt ciemny, a na dodatek pocieniowany dosyć słabo. Lepiej niż w przypadku wcześniejszych prac, jednak dalej dosyć mizernie. Głowę przydałoby się pocieniować nieco inaczej niż jest aktualnie. Kosmyki które opadają na czoło powinny rzucać na nie jakiś cień. Czapka całkowicie nie wyszła. Nie dość że z daleka wygląda to jak przycięte włosy, to jednak przy fryzurze mogłeś się bardziej wysilić, a nie iść na łatwiznę. Gdyby ją jeszcze jakoś zaokrąglić, to nawet z daleka wyglądałaby lepiej.

Praca nie jest aż taka zła. Widać postępy i to się chwali. Mam nadzieję że w przypadku kolejnych prac będzie coraz lepiej.

KP: 1
/Feli

8[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Pią Sty 06, 2012 7:37 pm

Mroczny

Mroczny
Zbanowany
Zbanowany
Szczeże są 5/5 ale szczegulnie włoski mi sie podobają power super saiyanina :D


Zwróć uwagę na pisownię, słowne upomnienie.
/Feli

9[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Pon Sty 09, 2012 3:08 pm

Dubrix

avatar
Second Child
Second Child
Ocenie Opara 13 bo innych mi się niechce :D

A więc jedziem, Włosy są ekhmm, bez cieni bez kształtu... Jak chcesz zrobić tak zwane "normalne" włosy to dodaj im też jakiegoś kształtu a nie że wyglądają jak plastelina rozciągnięta.
Twarz jest taka sama jak w base 0 zmian 0 zmian cieni. Widzę że narazie się uczyć robić opary itp. ale proponuję ci próbowanie dobierania cieni skóry bo moim zdaniem odcienie skóry są najcięższe do wybrania :D.
Tułów - Tutaj zmieniłeś kolor klatki piersiowej i nic więcej, no może dodałeś jakiś niezbyt udany "naramiennik". I oczywiście 0 cieni... Następnym razem staraj się zmienić kształt tułowia lub tylko wygląd i dodawaj cienie. Spodnie jak spodnie z base cienie b.słabe..


Ocena ogólna to 3/10 niestety słabo, ale cwicz dalej. :D

KP: 2
/Feli

10[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Sro Kwi 18, 2012 6:49 pm

Nikolas

Nikolas
Earthling
Earthling
Oto moje nowe OPAR'ki. Wracam po długiej przerwie... ;)

OPAR EVOLUTION LVL1 - 014-...

Spoiler:



Ostatnio zmieniony przez Nikolas dnia Pią Kwi 20, 2012 3:57 pm, w całości zmieniany 2 razy

11[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Czw Kwi 19, 2012 12:00 pm

Tuffle

Tuffle
First Child
First Child
Ten Ostatni opar przypadł mi do gustu chociaż ma źle pocieniowane włosy i dziwnie wyglądają,ale jak byś się postarał mógł byś zrobić dużo lepiej,pomysł na strój jest ciekawy ale również źle pocieniowany staraj się przy tym,bardzo mi pomaga słońce gdy cieniuje postać,rysuje sobie te słoneczko obok postaci i wtedy wiem jak mają być mniej więcej cienie,gdybyś poprawił mu te oczy wyglądał by jak SAGE MODE :),to tyle 4/10 staraj się więcej.

KP: 1
/Feli

12[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Czw Kwi 19, 2012 8:45 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Pomimo bardzo wielu niedociągnięć, ogólne proporcje pracy zostały zachowane. Można przyczepić się tutaj do nieco za dużej prawej dłoni, bądź też za mocno opuszczonej lewej łapki. W przypadku drugiej opcji, proponuję podnieść całość nieco w górę - na przykład o ten jeden pixel, ewentualnie dwa. Przejdźmy do cieniowania. Włosy to kompletna porażka. Początkowo zastanawiałem się czy to w ogóle jest cieniowane, teraz widzę, że jednak jest i właśnie ten fakt wyjątkowo mnie dobija. Używaj mniejszą ilość odcieni - trzy-tonowe cieniowanie w zupełności by wystarczyło by uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Same kosmyki przydałoby się jeszcze zmodyfikować; mocno. Zastanów się iloma kolorami chcesz cieniować twarz bo to naprawdę nie wygląda ciekawie gdy dłonie i większa część twarzy to wykorzystanie dwóch kolorów, zaś przy uchu bawisz się trzecim. Strój to porażka - za dużo ciemnych konturów sprawia, że nie masz pola do popisu z cieniowaniem i uzyskaniem naprawdę ciekawych efektów. Spodnie i buty to chyba cieniowanie z 'base', nie? Jak nie to przepraszam, jak tak to staraj się cieniować 'o własnych siłach' - to co tutaj widzę i tak nie wygląda zachwycająco.
Pracuj, pracuj!

KP: 2
/Feli

13[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Pią Kwi 20, 2012 3:08 pm

Template

Template
Super Saiyan 3
Super Saiyan 3
Włosy od razu rzuciły mi się w oczy. Z daleka mam takie wrażenie jakby były rozmazane w gimpie lub pochodnym programie i chyba niestety mam rację. Przy prawej ręce widzę że chciałeś zrobić szeroki rękaw. Możesz zastąpić czarne piksele kolorem tuniki (?). Spodnie tak samo jak buty nie mają zmienionego cieniowania. Bez obaw. Każdy tak zaczynał.

Pomijając ilość błędów spodobała mi się koncepcja w jakim chciałeś przedstawić Oparka. Jeżeli poprawić to i owo to może z tego wyjść całkiem dobra praca. Szlifuj skilla ! Szlifuj !

14[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Sob Kwi 21, 2012 2:40 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Proporcje zachowane.
Cieniowanie włosów jest zdecydowanie gorsze niż w poprzednim przypadku - dwa niechlujnie rozłożone odcienie oraz przerywany, miejscami zbyt grubo umieszczony outline. Strój dalej wymaga znaczących poprawek, bynajmniej jeżeli chodzi o cienie. Spodnie wykonane byle jak - cieniowanie dosyć słabe i nieciekawie wykonane. Może być lepiej. Postaraj się nie używać tak wielu odcieni - na jedną nogę wystarczą trzy, zaś na drugą (lewą, bardziej oddaloną) dwa. Buty nie zaskakują. Widać poprawę jedynie w cieniowaniu twarzy.
Jeszcze dużo pracy przed Tobą, ale nie ma co się zniechęcać - każdy kiedyś zaczynał i miał gorsze początki, czyż nie?


KP: 2
/Feli

15[O-S-W] by Nikolas Empty Re: [O-S-W] by Nikolas Sob Kwi 21, 2012 8:07 am

Nikolas

Nikolas
Earthling
Earthling
Dzięki za komentarz. Spróbuję jakąś podszlifować to cieniowanie na innych Oparkach, albo przy pomocy tutoriali. Mam sporą wyobraźnię i łatwo mi wymyślić postać, ale w praktyce nie potrafię jeszcze stworzyć tego co chciałem... Muszę ćwiczyć.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.