Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Czy chcielibyście aby świat PBFa został zresetowany, a cała rozgrywka rozpoczęła się na nowo?

#22 - Reset PBFa 123a10 44%#22 - Reset PBFa 123c10 44% [ 7 ]
#22 - Reset PBFa 123a10 44%#22 - Reset PBFa 123c10 44% [ 7 ]
#22 - Reset PBFa 123a10 12%#22 - Reset PBFa 123c10 12% [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 16

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1#22 - Reset PBFa Empty #22 - Reset PBFa on Pon Paź 29, 2012 5:19 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Sonda #22 - Reset PBFa

Czy chcielibyście aby świat PBFa został zresetowany, a cała rozgrywka rozpoczęła się na nowo?

Co przemawia za zresetowaniem rozgrywki?
• nieporządek i chaos w kwestii eventów, zadań,
• nieregularne odpisywanie przez NPC,
• zbyt wiele paradoksów związanych z postaciami graczy lub ich towarzyszami,
• zbyt wielka różnica między zaczynającymi grę, a doświadczonymi - przykładem może być chociażby Katayachi Agrihali i Yoh Atsuko - zupełnie inna liga,
• olewanie przez niektórych graczy (w tym również przeze mnie) pewnych elementów Karty Postaci,
• zbyt "wykoksowane" postacie,
• zbyt wielu nieaktywnych graczy,
• zaniedbanie PBFa ze strony administracji,

Ale... Może jakieś plusy?
• ponowna możliwość spotkania się z takimi wrogami jak Shigen, Trenz czy walka z Gidayu,
• aktywni gracze mają już wykreowane postacie - czy nie łatwiej zacząć będzie, wiedząc, do czego tak naprawdę dążymy?
Spoiler:
Wystarczy spojrzeć chociażby na "przemiany" postaci, na przestrzeni czasu. Mieliśmy trzech Maximusów, każdy z innego świata. Mieliśmy nieprawidłowości względem innych uniwersów. Mieliśmy masę dziwnych form.
• wszyscy, którzy mają dostęp do działu PBFa, będą mieli go dalej - karta postaci zostanie jednak przeniesiona do archiwum.

Co przemawia przeciwko zresetowaniu rozgrywki?
• rozpoczęcie gry od nowa
• przeniesienie niemalże wszystkich tematów do archiwum - nowy pomysł na przygodę, jest równy z wyrzuceniem wszystkiego co działo się do tej pory. Nowe, najpotrzebniejsze tematy założy NPC.
• chwilowe zamknięcie działu przez administratorów, na czas przeprowadzania "resetu".


Jest to oczywiście tylko idea, w przypadku której niezbędny jest głos graczy 4

Ankieta potrwa 7 dni.
Sonda zostanie zamknięta po upływie 7 dni.#22 - Reset PBFa Swfo1d #22 - Reset PBFa Ateam11 #22 - Reset PBFa Fteam10

#22 - Reset PBFa Wkkeewowlarge

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

2#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Pon Paź 29, 2012 5:30 pm

Ykmo

Ykmo
Sniper
Sniper
Jak najbardziej na TAK, mógłbym wtedy normalnie wrócić do rozgrywki bez odszukiwania się w tysiącach eventów i innych rzeczach... Nadrabianie tego zajęłoby mi chyba wieki...

3#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Pon Paź 29, 2012 5:50 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Jestem na NIE. Słyszałem, że po tej sadze ma być Time Skip, więc w sumie każdy nowy gracz może się odnaleźć. I tak jak Ykmo, każdy może wrócić bez nadrabiania.
Jeżeli chodzi mu o coś innego, czyli to, że nie pamięta eventów, w których brała udział jego postać można to rozegrać tak, że jego postać też tego nie pamięta, czyż nie? Minęło kilka lat od niektórych wydarzeń, więc ma prawo.
Wracając jeszcze do resetu, dlaczego jestem na nie? Mi osobiście będzie się mylić co zrobiłem przed resetem, a co po. Będę mieszał obie rzeczywistości sprzed i po resecie. Jednak postanowiłem kontrargumentować twoje 'za' na moje 'przeciw'

- Ja tam jakiegoś chaosu w zadaniach i eventach nie widzę. Jakbyś to bardziej wytłumaczył, to może bym zauważył. A tak niezbyt wiem co masz na myśli.
- Reset PBF'a będzie związany z regularnym odpisywaniem? Ale jak częstym? Raz na tydzień? Nie, serio. Nie musi być odpisywanie regularnie, ale w miarę często. A nie, że czekać muszę właśnie tydzień.
- Mi jakoś te wszystkie paradoksy i nieścisłości nie przeszkadzają, a wręcz dodają takiego smaczku na naszym PBF xd
- To może jest mały, ale naprawdę malutki minus. Sam zaczynałem grę drugi raz i niezbyt mi to przeszkadzało. Jeśli gracz potrafi grać i pisać dobre posty dość szybko dobije poziomem do pozostałych. A przykład, który podałeś kuleje. Bo Katay jak widać olał grę. Ci, którzy chcą grać będą grali dalej i grają dalej.
- Po resecie ludzie nie będą tego olewać? To tak jak z nauką. Olewam w pierwszej klasie, wmawiam sobie, że w drugiej nie będę, a jest tak samo jak w pierwszej. To samo w sumie tyczy się odpisywania przez NPC
- To w sumie prawda. Dlatego ja po Timeskipie postaram się usunąc kilka transformacji i mocy. Nie wiem jak inni, ale niezbyt mi to przeszkadza, póki koksowanie nie przeradza się w czitowanie.
- Większość i tak o nich już zapomniała i jakoś nie przeplatają się oni z rozgrywką.
- To niezbyt rozumiem.

Wymienione plusy wcale mnie nie przekonują.

4#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Pon Paź 29, 2012 6:21 pm

Max

Max
Human Interface
Human Interface
Jestem na NIE! Niektóre twoje argumenty może i trochę przekonują ale szkoda mi porzucić to co już zdobyłem. Jeżeli chodzi o zbyt "wykoksowane" postacie to zbytnio mi to nie przeszkadza choć zdarza się, że zrzędzimy na chat boxie "Yoh cheater" itp. Ale to takie tam nasze... Wiesz, czasami trzeba na coś ponarzekać. :P Po prostu jakoś skończ aktualną sagę i walnij Time Skipa. No cóż, wszystko co ważniejsze napisał już Bercik, więc nie będę się bardziej rozpisywał.

5#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Pon Paź 29, 2012 6:34 pm

DS

DS
Super Saiyan 3
Super Saiyan 3
Jestem podobnego zdania co Ykmo, również nie byłbym w stanie ogarnąć tego wszystkiego co się działo ;p A w wolnej chwili mógłbym popisać bo lubię PBF.

6#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Pon Paź 29, 2012 6:38 pm

Samey

Samey
Badass Fighter
Badass Fighter
Wybrałem opcję "Tak".
Czemu? Em a czemu by nie? Ten PBF zrobił się taki zagmatwany jak to się tylko da... taki resecik dobrze by mu zrobił.

7#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Pon Paź 29, 2012 6:57 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Chciałbym się jeszcze wtrącić przemieniając tę sondę w dyskusję. Mogę? Jasne, że tak. Mam tylko nadzieje, że ludzie nie pomyślą, że się ich czepiam, bo ja tylko wyrażam swoje zdanie.
DS - jak niby nowa postać, która nie brała udziału w wydarzeniach ma niby wiedzieć co się działo i wszystko ogarniać? Zaczynasz grę i zazwyczaj nic nie wiesz, nikogo nie znasz. Ludzie typu Maximus, Katay, Aki, ja i Shun nie mieliśmy problemu z zaczęciem gry.
Ykmo - Woogy nie miał większego problemu z ponownym graniem po tylu eventach i sagach. Nie brał w nich udziału, więc nic na ich temat nie wie. A z tego co wiem ty nadal masz trzy żyjące postacie niezwiązane w żaden sposób z sagami i eventami, którymi od bardzo dawna nie grałeś. Nie ma sensu nadrabiania. Jeśli postać IC nie wie nic o eventach, to czemu masz ty coś o nich wiedzieć OC.

8#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Pon Paź 29, 2012 7:22 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Przez pewien czas zastanawiałem się, który wariant głosowania wybrać. Samo pojawienie się sondy mnie zaskoczyło, najpierw wyjeżdżasz z PBF Wiki, a teraz z czymś takim? Hmm... w sumie to nie ma to nic do rzeczy, bo praktycznie niczego tam jeszcze nie ma.
Nie bardzo rozumiem argumenty za oraz przeciw. Bercik skutecznie podał tutaj swoje dosyć istotne kontrargumenty i wydają mi się równie słuszne jak te, które podał autor.
Ostatecznie wybrałem TAK. Dlaczego? Nic mi do tego, czy owy reset będzie, czy nie. Wiem jak chcę, by wyglądała moja postać jej rodzina oraz "osobista fabuła". Wy raczej też wiecie. Nie zmieniłbym wiele, a część motywów by pozostała, jak np. Ertrot, czy God of Heaven. Sam fakt rozpoczęcia wszystkiego od początku jedynie "powtórzy" to, co się działo, ale... nieco inaczej. Kto wie, może i będzie ciekawiej, może łatwiej, a może nawet trudniej niż nam się to niegdyś wydawało.

9#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Pon Paź 29, 2012 7:30 pm

Michass

Michass
Lieutenant
Lieutenant
Wybrałem TAK. Zgadzam się ze wszystkim co napisał Yoh, dla mnie reset jest dobrym pomysłem i na pewno nie zaszkodzi naszemu pbf.

10#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Pon Paź 29, 2012 7:31 pm

Aki

Aki
Jounin
Jounin
Jestem na nie. Czemu? Ano zaraz postaram się to objaśnić.
-To całe zagmatwanie... totalnie go nie zauważam. Co do całej wypowiedzi Ykma - emm.. nadrabianie czego? Jak wiem, to byłeś totalnie w fabule przez większość czasu, teraz tylko przez własne lenistwo zostałeś zabity... w swojej sadze. Poza tym ja jakoś doszedłem do PBF-a i skoro nawet ja umiałem, to nowi też by umieli, wystarczy tylko przeczytać parę informacji na nowej wiki, która jest ciągle rozbudowywana.
-Co do olewania, tak jak powiedział Berciak, skoro ktoś olewa, to będzie to olewał bez względu na to, czy będzie restart, czy też nie.
-Nie do końca kumam, co ma restart do odpisywania NóPCa...
-Wykoksowane postacie - no tak, tutaj jest trochę racji, lecz jeśli ktoś się stara, to nie będzie aż tak odstawał... Wiadomo, że będzie ta różnica między postaciami już zawsze, lecz oni też przecież zaczynali kiedyś...
-Zbyt wielu nieaktywnych graczy - no i kogo oni obchodzą, odeszli to odeszli, jeśli by zrobić restart, to znów by się kiedyś pojawił taki problem.
-A co do tego, że znów będzie można walczyć już tam z jakimiś przeciwnikami... No tak, tyle że ten PBF ma już dwa lata i przeżywanie przez kolejne dwa lata jeszcze raz tych samych sag tylko trochę inaczej, nie wydaje mi się dobrym pomysłem..

11#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Pon Paź 29, 2012 8:48 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Jestem na nie. Większość powodów podał Bercik, Max i Aki, więc niewiele mam do dodania.
Ja wróciłem do gry mimo, że minęła mnie większość fabuły - nie mam z tym większego problemu. Jak sami sobie coś gmatwacie to później się z tego wywiązujcie - bądźcie konsekwentni, a nie idźcie na łatwiznę "nie chciało mi się odpisać, skomplikowałem sobie to zacznę od nowa" - tak będzie w kółko i do niczego to nie prowadzi.
Co do koks postaci - po prostu zacznijmy jak gdyby nigdy nic ich nie koksić. Tak po prostu. Nie żądajmy, żeby wszystko było idealnie. A można zrobić tak, że nowe postaci, jeśli będą aktywne, to po prostu będą rozwijały się szybciej i doganiały te lepsze. To chyba nic takiego.

Oczywiście taki reset trochę kusi, żeby od nowa wszystko ogarnąć, bo wiem już jak grać. I zapewne jakbyście na to postawili - grałbym i ja.
Ale jednak...

Jestem na NIE.

12#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Pon Paź 29, 2012 9:24 pm

Saske

Saske
Zoan User
Zoan User
Jestem na TAK. Nie śledziłem poczynań PBF'u od ponad roku, a chciałbym sobie znów pograć. :)

13#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Pon Paź 29, 2012 10:12 pm

Raigen

Raigen
Pillar Man
Pillar Man
Co prawda to nie grzech. Nie miałem dłuższą chwilę neta przez co odpuściłem sobie grę na PBF ale chętnie bym do niej powrócił. Jestem na TAK

14#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Wto Paź 30, 2012 3:57 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
@Saske
I tak twoja postać zginie na początku. Poza tym ja nie wiem cz wy czytacie, to co ja piszę.
Jeśli postać IC nie wie nic o eventach, to czemu masz ty coś o nich wiedzieć OOC.
Właściwie, to jeśli ty nie wiesz nic o nich OOC - bo po co - to jak niby ma wiedzieć to postać, która nie brała udziału w tych wydarzeniach.
Jak niby postać, która nie brała udziału w wydarzeniach ma niby wiedzieć co się działo i wszystko ogarniać
@Raigen
I po co tobie niby reset? Siedzisz sobie w HC, wszyscy o tobie zapomnieli możesz sobie zacząć grać dalej. W końcu lekki zastój nic nie zmienia. Poza tym nie wiem czy ty to rozumiesz. Zaczynasz grę od nowa, totalnie. Nie będziesz na tym poziomie co jesteś, nie będziesz miał tych mocy, historii i wgl.

Teraz tak ogólnie.
Ja wiem, że nie wszyscy są tak zajebiści jak Woogy, Smoku, ja, Maximus, Aki i po części Katay oraz niby Raigen, ale naprawdę taki to wam problem sprawia, że nie wiecie co się w danej chwili dzieje na pbf jak do cholery zaraz będzie Timeskip i wszystko będzie spokojne jak po resecie? Katay i Raigen zaczęli grę w trakcie tej sagi, wprawdzie ją przerwali, ale nie mieli większego problemu w odnalezieniu się, tak samo jak Maximus, który z resztą zaczynał grac od nowa wielokrotnie. Ja także zacząłem grać ponownie w trakcie trwania sagi, tak samo jak i za pierwszym razem. Założyłem postać po sporym czasie od istnienia PBF'a, gdzie już grało kilka postaci i co? Teraz jestem w najlepszej czwórce.
Ale ja sam nic nie zdziałam, więc już chyba nie będę próbował... To tyle z mojej strony. Yoh i tak zrobi jak będzie chciał.

PS.
Nie wiem kiedy będzie - jeśli będzie - ten reset, ale mogę stracić neta. Więc jeśli wrócę i tak jak wszyscy jakimś cudem nie będę mógł się odnaleźć w sadze ;( będę mógł poprosić o kolejnego reseta?

15#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Wto Paź 30, 2012 4:36 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Pomóżcie w rozwoju Wiki poświęconej PBFowi, a żeby wszyscy mogli połapać się w wydarzeniach, a nie będzie konieczności robienia resetu. Ja sam nie zrobię tego, bo to niemożliwe by tak wielki zbiór informacji po prostu napisać samemu. Oczywiście, później poprawię pisane przez Was artykuły, jeżeli nie znacie się na formacie tekstu w tej kwestii.

btw. pewne zmiany i tak będę wprowadzał, bez względu na to co napiszecie na ten temat. Na przykład, usunięcie karty postaci gracza, który nie jest aktywny od co najmniej miesiąca.

Napiszcie również na PW, co chcecie robić w czasie time skipu, który w przybliżeniu utnie z PBFa... około pięciu lat. Jeżeli nie napiszecie mi tego, sam wymyślę cokolwiek, co niekoniecznie może przypaść Wam do gustu.#22 - Reset PBFa Swfo1d #22 - Reset PBFa Ateam11 #22 - Reset PBFa Fteam10

#22 - Reset PBFa Wkkeewowlarge

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

16#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Wto Paź 30, 2012 9:37 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Jako user zagłosowałem za "wstrzymuję się od głosu", bo wstrzymuję się od głosu.

Z resztą, ten PBF już od bardzo dawna przestał być taki, jak pierwotnie zakładałem, więc pozwoliłem mu się po prostu rozwijać.

time skipu, który w przybliżeniu utnie z PBFa... około pięciu lat.
Czy czasem nie było tak, że jakieś dwa lata czy coś koło tego i powalony gościu wraca, żeby całe multiwersum mu skopało wylot odbytu? No to fajny byłby pięcioletni timeskip.
• nieporządek i chaos w kwestii eventów, zadań,

• zbyt wiele paradoksów związanych z postaciami graczy lub ich towarzyszami,
Cóż, najwyraźniej dobrze powiedziane.#22 - Reset PBFa 21br5af

17#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Wto Paź 30, 2012 9:45 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Takie rzeczy jak nasz luźny PBF raczej rzadko mają szansę, by wyszły w pełni zgodnie z zamierzeniami 4.

Yoh - pomysł wiki dla mnie bardzo fajny, sam już zacząłem uzupełniać (jestem pod nickiem Jataman, bo Woogy było... zajęte o.O).
Natomiast, co do samej treści, proponuje umieszczać statystyki postaci w tabelce 6-wierszowej, 2-kolumnowej (tak jak na początku zrobiłem z postacią Woogyego), bo nie jest ona tak przeciągana na dół, pod ten niebieski szablon i nie zostawia masy pustego miejsca, a jest równie czytelna. Co Ty na to?

18#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Wto Paź 30, 2012 10:48 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Co Ty na to?
Tak, to chyba lepsza idea.

Z resztą, ten PBF już od bardzo dawna przestał być taki, jak pierwotnie zakładałem, więc pozwoliłem mu się po prostu rozwijać.
Wiesz, po time skipie można by wprowadzić jakieś modyfikatory statystyk. W sensie, głównie chodzi mi tutaj o jakieś przedmioty, artefakty - ale to już wymagałoby dyskusji w nieco mniejszym, może czteroosobowym gronie ;d

Czy czasem nie było tak, że jakieś dwa lata czy coś koło tego i powalony gościu wraca, żeby całe multiwersum mu skopało wylot odbytu? No to fajny byłby pięcioletni timeskip.
Koleś zwyczajnie oleje ten fakt. Ma lepsze rzeczy do roboty, jak zabawy ze swoimi podwładnymi, które są całkiem niczego sobie :65:#22 - Reset PBFa Swfo1d #22 - Reset PBFa Ateam11 #22 - Reset PBFa Fteam10

#22 - Reset PBFa Wkkeewowlarge

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

19#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Sro Paź 31, 2012 6:15 am

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Czy czasem nie było tak, że jakieś dwa lata czy coś koło tego i powalony gościu wraca, żeby całe multiwersum mu skopało wylot odbytu? No to fajny byłby pięcioletni timeskip.
Koleś zwyczajnie oleje ten fakt. Ma lepsze rzeczy do roboty, jak zabawy ze swoimi podwładnymi, które są całkiem niczego sobie :65:
Well.

Wiesz, po time skipie można by wprowadzić jakieś modyfikatory statystyk
#22 - Reset PBFa 70296777840106559909
Fuck this shit, I'm outta here.

(jestem pod nickiem Jataman, bo Woogy było... zajęte o.O)
Wait, what. Yoh, to jest sprawa do wyjaśnienia. Nie, serio.

I tak btw, skoro chcesz zrobić omnireset, to jaki jest sens teraz robić jakąś wiki do PBFa?#22 - Reset PBFa 21br5af

20#22 - Reset PBFa Empty Re: #22 - Reset PBFa on Sro Paź 31, 2012 11:19 am

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Z resztą, ten PBF już od bardzo dawna przestał być taki, jak pierwotnie zakładałem, więc pozwoliłem mu się po prostu rozwijać.
Wiesz, po time skipie można by wprowadzić jakieś modyfikatory statystyk. W sensie, głównie chodzi mi tutaj o jakieś przedmioty, artefakty - ale to już wymagałoby dyskusji w nieco mniejszym, może czteroosobowym gronie ;d
Myślę, że aktualny sposób podziału statystyk - po prostu jako skali porównawczej do reszty aspektów (np. że ktoś jest silniejszy niż szybszy, albo stawia bardziej na energię niż inteligencję), a nie jako określania ogólnego poziomu jego statystyki - jest bardzo dobry. A przecież poziomy mocy i tak liczymy oddzielnie.
Trochę zagmatwałem, ale chyba wiecie ocb?

Czy czasem nie było tak, że jakieś dwa lata czy coś koło tego i powalony gościu wraca, żeby całe multiwersum mu skopało wylot odbytu? No to fajny byłby pięcioletni timeskip.
Koleś zwyczajnie oleje ten fakt. Ma lepsze rzeczy do roboty, jak zabawy ze swoimi podwładnymi, które są całkiem niczego sobie :65:
Można by ewentualnie wziąć pod uwagę różnice w upływie czasu w poszczególnych przestrzeniach 4.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.