Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Pixel World [Esechiel] Empty Pixel World [Esechiel] Nie Lut 03, 2013 10:38 pm

Esechiel

avatar
Earthling
Earthling
Witam, zaczełem robic grafiki LSW i postanowilem dodac jedna z nich,
chcial bym zebyscie je oceniali i pisali co i jak do poprawy bo zabardzo jeszcze sie na nich nie znam, robiłem jedynie grafiki takie jak ta ponizej.
Pixel World [Esechiel] Zaraki
Postac wymyslona
Pixel World [Esechiel] Wymyslony
Credits:
Luka



Ostatnio zmieniony przez Esechiel dnia Nie Lut 03, 2013 10:44 pm, w całości zmieniany 1 raz

2Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Nie Lut 03, 2013 10:43 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Szczerze powiedziawszy, praca nie prezentuje się najgorzej. Cieniowanie amatorskie, proporcje oraz pomysł dość przeciętne - mimo to, jeżeli praca jest w dużej części Twoja, to masz potencjał. Witaj na forum. Zapoznaj się z regulaminem.

Twój temat przenoszę do działu O-S-W, bowiem na ten rodzaj prac będzie to najodpowiedniejsze miejsce 4

3Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Sob Maj 31, 2014 8:04 pm

EsechielTwo

EsechielTwo
Earthling
Earthling
Ponownie zaczelem robic grafiki lsw, na stare konto nie moge sie zalogowac, wiec zrobilem nowe.
Grafiki moze nie sa na jakims dobrym poziomie ale powiedzmy ze dopier ozaczynam przygode z tym stylem.
Kabuto:
Pixel World [Esechiel] Nqcis6bcwfgy
Erza:
Pixel World [Esechiel] 1iqi7v9kr021
Ichigo:
Pixel World [Esechiel] Jdluy93lk83q
Mam troche wolnego czasu to mysle ze bd co jakis czas cos dodawal :D
C:
Yoh
Luka

4Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Wto Cze 03, 2014 9:20 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Dobrze, że rzucasz sobie wyzwania - wykonanie postaci na które się zdecydowałeś, do najprostszych nie należy. W każdym bądź razie... Kabuto prezentuje się naprawdę nieźle, przy czym zastrzeżenia budzi jedynie cieniowanie. Tutaj mogę być jednak spokojny, wszak jesteś początkujący, a już dostrzegam potencjał w Twoich pracach. Staraj się w przyszłości nie szaleć tak bardzo z czarnymi pikselami "wewnątrz postaci", gdyż zwyczajnie wygląda to dziwnie. Dobrze byłoby również, gdybyś ograniczył ilość owych pikseli do minimum, nie wykorzystując konturu na przykład do oddzielenia rękawa od dłoni. Jeżeli chodzi o Erzę, to dobra rada na przyszłość - nie wykorzystuj pillowingu na skrzydłach. Szczerze powiedziawszy, staraj się korzystać z tego stylu cieniowania jak najrzadziej, bowiem efekty nie są zbyt zaskakujące. Nawet jeżeli robi to spriter ze znacznie większym doświadczeniem. Przy opadających na czoło kosmykach, warto byłoby zwykle umieścić kilka pikseli w średnim odcieniu skóry - uzyskujesz wtedy delikatne przejście pomiędzy włosami, a skórą. Swoją drogą, fajnie zobaczyć cudzą pracę wykonają na swoim własnym base... xd W przypadku Ichigo - podobne zastrzeżenia jak przy Kabuto. Cieniowanie powoli wyrobisz. Nie przesadzaj z wielkością takich elementów jak miecz - spróbuj dostosować tworzony dodatek do wielkości OPARa. Na włosach użyłeś zdecydowanie za dużo czarnych pikseli - takie zabiegi zwykle psują efekt, zamiast go poprawić. Ogólnie... dużo pracy przed Tobą, ale jak już wspomniałem wyżej - masz potencjał. Ćwicz i wrzucaj swoje prace - będę zadowolony, jeżeli pomogę Ci osiągnąć znacznie lepsze wyniki, komentując coraz to nowsze grafiki ;) Liczę jednak na to, że i Ty czasami się odwdzięczysz jakimś komentarzem dla moich prac :D

5Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Wto Cze 03, 2014 3:57 pm

EsechielTwo

EsechielTwo
Earthling
Earthling
Rinji Bankai, obawiam sie ze troszeczke mnie przerosla ta praca. xD
Pixel World [Esechiel] T95qb5nz6t29
C: Luka
Yoh Dzieki za opinie uwagi, bd staral sie robic kolejne grafiki zgodnie z twymi radami.



Ostatnio zmieniony przez EsechielTwo dnia Nie Cze 08, 2014 7:07 am, w całości zmieniany 1 raz

6Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Pią Cze 06, 2014 4:02 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Rinji Bankai, obawiam sie ze troszeczke mnie przerosla ta praca. xD
Obawiam się, że masz troszeczkę racji... xD

Renji Abarai nie wyszedł tragicznie. Pod kątem cieniowania oczywiście musisz baaardzo dużo popracować, gdyż nie prezentuje się ono zbyt ciekawie. Jeżeli jednak chodzi o proporcje, to nie są najgorsze - mogło być znacznie gorzej. Bankai Cię przerosło - o ile jego części są wykonane całkiem dobrze, tak czaszka to zdecydowanie nie ten efekt, który chciałbym ujrzeć! xd Cieniowanie niezbyt ciekawe - skup się na razie na tym, by nauczyć się odpowiednio cieniować postacie o mniejszych rozmiarach. Później przechodź powoli na nieco większą skalę. Będzie Ci łatwiej.

7Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Sob Cze 07, 2014 7:21 pm

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
Renji został zrobiony na podstawie nie Twojego  base ( to samo tyczy się użytych kolorów ), więc dodaj stosowny credit. 
Bankai za to wyraźnie widać ,że jest ?Twojego autorstwa. Kształty nadałeś mu niechlujnie ,a pocieniowałeś ... jak umiałeś. Staraj się używać więcej jasnych odcieni ,szczególnie w 'przednich' częściach opara ,tak aby nadać mu chociaż namiastkę trójwymiarowego obrazu. To samo odnośnie cieniowania tyczy się Renjiego. Staraj się tworzyć oparki samemu ,tak jak to zrobiłeś z bankai'em. Może nie wyszło Ci idelanie ,ale trzeba od czegoś zacząć ,a Ty swoją drogą początku wcale nie masz takiego złego. Pracuj ,a z pewnością zauważysz rezultaty.


@Yoh: „Oceniam Kreatywnie”
+1 KP

8Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Nie Cze 08, 2014 7:07 am

EsechielTwo

EsechielTwo
Earthling
Earthling
Kinkaku, nie widzialem jak zrobic poprawnie wlosy.
Pixel World [Esechiel] Kg0iusmvjqfi
C:Yoh92
Zapomnialem dodac credit do renjego sorka.
Fuguki Suikazan robilem bez zadnego base i kolory tez wlasne ;d lewa reka tylko podkosilem z 1 base. C:Luka
Pixel World [Esechiel] 5jambt2fewa6

9Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Sro Cze 11, 2014 2:58 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
O czym już wcześniej wspomniał Zbir, staraj się używać więcej jasnego odcienia - przede wszystkim, na włosach. Nad cieniowaniem swoich prac musisz jeszcze trochę posiedzieć. Najważniejsze - nie śpiesz się. Na wszystko potrzeba czasu, a jeżeli będziesz się przykładał do tworzenia grafik, to wkrótce zauważysz wyraźną poprawę. Wachlarz wyszedł całkiem fajnie, jednakże "to coś" w drugiej łapce, niekoniecznie.

Przy Fugukim Suikazanie nie chce mi się wierzyć, że poczyniłeś tak ogromne postępy. Ile czasu poświęciłeś na narysowanie tej postaci? xd
Poziom cieniowania niby nie zachwyca, a i do proporcji idzie się gdzie nie gdzie przyczepić, ale poza tym, jestem naprawdę ciekawy, ile czasu zajęło Ci narysowanie Fugukiego i doprowadzenie go do tej ostatecznej wersji, którą tutaj wrzuciłeś.

10Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Sro Cze 11, 2014 3:29 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Jak ja nienawidzę jak przychodzi jakiś nowy user niewiadomo skąd i ma lepszego skilla po chwili niż ja od 2008 roku -_-
Tak, mówię tu o Zbirze, Royalzie, Sameyu, DS'ie i Esechielu. I pomimo tego, że to pretensja to i props.
Pomimo, że widać iż to jedne z pierwszych grafik w tym stylu i nie masz jeszcze do końca wyrobionego stylu, widzę, że masz potencjał. Choć miejscami są krzywe i cienie mogłyby być lepsze, to uważam, że są dobre. Ciebie - podobnie jak panów, których wymieniłem wyżej - odróżnia to coś. Coś co powoduje, że twoje prace nie są jak wszystkie inne. Mówię o samej ideii, koncepcji i to jak tę postać widzisz. Nie wiem jak to nazwać. Ogólnie sam pomysł. Nie trzymasz się tych pieprzonych ram, które obowiązują. To dobrze, dlatego czuje, że za jakiś czas będziesz robił świetne prace. Nienawidzę tego, bo ja sam nie potrafię wyłamać się z ram bo za długo w tym siedzę i jestem zbyt leniwy. No cóż, nie będę osobno oceniał każdego oparka bo zwyczajnie mi się nie chce. Będę jednak często odwiedzał ten temat przyglądając się postępom i od czasu do czasu zarzucę komentarzem.

Pokuszę się też stwierdzeniem, że pewnie miałeś już styczność z grafiką i to pewnie taką do gier(Jakiś OTS czy coś takiego), mam rację?


@Yoh: „Oceniam Kreatywnie”
+2 KP

11Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Sro Cze 11, 2014 3:39 pm

EsechielTwo

EsechielTwo
Earthling
Earthling
Mr.Bercikovsky napisał:Pokuszę się też stwierdzeniem, że pewnie miałeś już styczność z grafiką i to pewnie taką do gier(Jakiś OTS czy coś takiego), mam rację?
Tak masz racje robie tez grafiki do ots naruto ;d

Pixel World [Esechiel] Rihtltby0dx9
Pixel World [Esechiel] Jsej
Bijuu sa juz stare kupe czasu temu je robilem.

Jezeli chodzi o Fuguki to robilem do z 30-40min.
Dzis postaram sie zrobic jeszcze jakas grafe i wstawic. ;d


Meruem z HxH
Cienko wyszedl xD
Pixel World [Esechiel] Eam698jk1axl
C: Luka

12Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Nie Cze 22, 2014 12:21 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Jak ja znam się na ludziach Awesome Face 
Na przyszłość - nie edytuj posta gdy wrzucasz nową pracę, tylko walnij następnego. Gdybym wiedział, że wrzuciłeś coś poza tymi grafikami z OTS'a, skomentowałbym ci już dawno. Jednak zanim przejdę do komentarza, dam ci link.
KLIK! - tutaj możesz wrzucać grafiki z naruto, jeśli oczywiście chcesz.
Co do samego opara, to pmysł całkiem git, wykonanie odrobinę gorsze. Cieniowanie miejscami mogłby być lepsze. Sam zauważyłeś, że do najlepszych twoich prac nie należy. Nie jest jednak źle i podoba mi się, że coś robisz :D
Wydaje mi się też, ze dużo lepiej wychodzą ci customy niż prace na base. Oczywiście porównałem tutaj Meruem'a i Fuguki. Czekam na więcej.


@Yoh: „Oceniam Kreatywnie”
+1 KP

13Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Wto Cze 24, 2014 9:29 pm

EsechielTwo

EsechielTwo
Earthling
Earthling
Troche nie robilem nie chcialo mi sie jakos ale kolejna grafika ;d
Morgan [onepiece]
Pixel World [Esechiel] F8kv8xbn7m5d
C: Luka

14Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Sro Cze 25, 2014 6:57 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Na początku zastanawiałem się, "dafuq" z tą siekierą wbudowaną w rękę. Uświadomiłem sobie jednak, że to w końcu "One Piece" i zaniechałem rozmyślania nad tym elementem... Dobra, do rzeczy!
Przy włosach niepotrzebnie zastosowałeś czarny inline, żeby oddzielić go od skóry. Poza tym, to chaotyczne cieniowanie jest całkowicie zbędne - przynajmniej, jak dla mnie. "Maska" na twarzy jest stosunkowo ciężka do narysowania w taki sposób, by wyglądała naprawdę zajebiście - rozmiar postaci wykonanej w stylu LSW po prostu nie pozwala na zbyt duże pole do popisu. Na przyszłość, staraj się unikać szczegółowego cieniowania takich dodatków - wykorzystaj maksymalnie dwa odcienie. Przy wysokich umiejętnościach, jakie z pewnością nabędziesz, i tak całokształt będzie prezentował się prawdopodobnie zajebiście. Masa mięśniowa postaci wymaga poprawek. Strój nie zachwyca cieniowaniem, aczkolwiek nie jest również czymś prostym do wykonania - nad spodniami musiałbyś dłużej posiedzieć. Dobrym rozwiązaniem być może byłby całkowity brak cieni w tym przypadku. Z tego co powiedział mi wujaszek Google, wnioskuję, że Morgan nosi brązowe glany. Ty narysowałeś jakieś dziwne buciki, które glanów ani trochę nie przypominają - spróbuj to zmienić. Poza tym, tak jak pisałem wcześniej - nie szalej tak bardzo z ilością odcieni na takich elementach. W przypadku bucików wystarczą po dwa odcienie. Siekierę zaliczam do zalet tej pracy, zaś nad płaszczykiem wypadałoby jeszcze popracować - zarówno pod kątem proporcji, jak i cieniowania.

Dobrze, że coś tworzysz. Rysuj dalej.
Mam nadzieję, że w końcu skusisz się do skomentowania prac w moim temacie, w tym dziale. Bo hej, on cały czas istnieje, tylko z niewiadomych przyczyn podzielił się na dwie, niezależne od siebie części...

15Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Sro Cze 25, 2014 10:00 am

EsechielTwo

EsechielTwo
Earthling
Earthling
Twisted Fate [LoL]
Pixel World [Esechiel] Bctwuklwwgcq
C:Luka
Jezeli chodzi o cieniowanie to od teraz zaczne patrzec na prace innych uzytkownikow bo wczesniejsze poprostu robilem jak mi sie podobalo. :D
Co do twojego komentowania twoich prac to jak napisze ze wszystko zajebiscie to bedzie troche bezsensowne jak nabiore doswiadczenia i wiedzy to postaram sie cos tam komentowac.

16Pixel World [Esechiel] Empty Re: Pixel World [Esechiel] Pon Cze 30, 2014 10:54 am

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
Mimo ,że prace nie są idelane to bardzo mi się podoba fakt ,że robisz tak różnorodne prace. Inni siedzą a tyłkach i robią po 10 razy tą samą postać ,często jest to ich OC ,a Ty jesteś wszechstronny ,oby więcej takich userów !
OTS'owe graficzki wyglądają całkiem ,całkiem ,choć brakuje im życia. Nieco jaskrawszych kolorów by się przydało. Kontury są dobre ,tylko nad cieniowaniem musisz popracować. Musisz postarać się nadać im głębi i zerwać z pillowshadingiem ,bo on zdecydowanie nie jest przyjacielem żadnego grafika. Swoją drogą czym jest ta niebieska postać ? Nic tam nie widać szczerze powiedziawszy.
Meruem nie wyszedł tak tragicznie ,za dużo jednak operowałeś czarnym kolorem jak na mój gust. Znowu mógłbyś nieco bardziej jaskrawych kolorów do neigo użyć.
Z tego całego Morgana musi być straszny pojeb ,że sobie topór z ręką zamienił :P. Znowu pojawia się tu problem z pillow shadingiem ,a swoją drogą ze zbyt dużą ilością czarnego kolru użytego wewnątrz oparka. Tam gdzie się da staraj się zastępować czarny kolor wewnątrz postaci ,ciemniejszym kolorem danego elementu ( jak oddzielasz białą szczękę od skóry to użyj ciemnego szarego ... analogicznie do innych kolorów.Co do Tisted Fate'a to wygląda już zdecydowanie lepiej od reszty postaci ,choć nie ukrywam ,że nie jest wolny od błędów. Jeżeli tworzysz jakiś element ( np złote wykończenie jacketu ( o mój boże zapomniałem jak płaszcz się nazywa po polsku ... derp własnie to napisałem lol ) ,to użyj najjaśniejszego lub średniego odcienia do samego końca. Zadnego - jeden pixel jasny drugi ciemny i znowu jeden jasny ,drugi ciemny ,o ile wiez o co mi chodzi.
Generalnie oparek wygląda całkiem znośnie :)


@Yoh: „Oceniam Kreatywnie”
+3 KP

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.