Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[O-S-W] Pomarancz Empty [O-S-W] Pomarancz Nie Maj 19, 2013 10:40 am

Pomarancz

Pomarancz
Namekian
Namekian
Chciałbym wiedzieć co powinienem poprawić. ;)
[O-S-W] Pomarancz 75849424
credit afroluffy, angryboy, bax, shadowhunter, songoharotto, z-figter, sprites inc.

2[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Pon Maj 20, 2013 4:29 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Outline „wewnątrz” postaci jest całkowicie zbędny. Pozbawia spritera i tak niewielkiej przestrzeni, na której mógłby de facto uzyskać znacznie ciekawsze efekty.
Ciekawy pomysł, lecz marne wykonanie.
Cieniowanie po całości do poprawy. Spróbuj wzorować się na cieniowaniu innych, forumowych spriterów. Możesz również ewentualnie skorzystać z dostępnego na portalu tutoriala dotyczącego tworzenia pierwszych OPARów.

KP: 1
/Feli

3[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Pon Maj 27, 2013 10:13 pm

Pomarancz

Pomarancz
Namekian
Namekian
[O-S-W] Pomarancz Lol2gc
credit afroluffy, angryboy, bax, shadowhunter, songoharotto, z-figter, sprites inc.

4[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Sro Maj 29, 2013 6:55 pm

DS

DS
Super Saiyan 3
Super Saiyan 3
Hmm chyba ten pierwszy jednak jest lepszy, według mnie. Nie widać żadnych większych zmian względem cieniowania, chociaż coś tam kombinowałeś ze spodniami. Kamizelka jako taka, tak jak pisał Yoh musisz podłapać skilla cieniowania od innych userów(to na początek, później może dorobisz się swojego własnego unikalnego skilla ;d ).
Proponuję byś wykorzystał jakiś inny base i stworzył zupełnie inną postać albo poprawił obecną.
4/10 emememe.

KP: 1
/Feli

5[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Pon Cze 10, 2013 3:15 pm

Pomarancz

Pomarancz
Namekian
Namekian
Starałem się kierować waszymi uwagami, cały czas pracuje nad cieniowaniem, samą postać starałem się trochę zaktualizować :).
[O-S-W] Pomarancz New1mt

credit afroluffy, angryboy, bax, shadowhunter, songoharotto, z-figter, sprites inc.

6[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Pon Cze 10, 2013 5:16 pm

DS

DS
Super Saiyan 3
Super Saiyan 3
Emememe ja nie widzę niestety postępu z cieniowaniem ale kombinuj dalej!
W włosach cieniowanie jest chyba na chybił trafił, konkretnie losowe bez pomysłu. Kolejna sprawa to atrybut który postać ma na plecach, nie za bardzo jestem w stanie odgadnąć co on tam ma. Czy to zwój, bazooka, czy coś innego?
Co prawda z daleka to nawet ujdzie względem cieniowania, ale patrząc z bliska widać że jest za dużo ocieni na tej części najbardziej wysuniętej w prawy górny róg obrazka. Co do koszulencji, wydaje mi się że chciałem zrobić "kołnierz" ale suabo to tutaj wyszło. Postać wygląda jakby unosiła swój prawy bark do góry. Spodnie nawet ujdą, fajnie się prezentują z daleka, buty chyba najlepiej zostały pocieniowane w tej pracy. Głównie chodzi mi o to że nie kombinowałeś za bardzo z rozstawianiem zbędnych pixeli, polecałbym starać się cieniować tak częściej.
Liczę na progress w Twoich pracach i na rewanż w moim temacie.
KP: 2
\f

7[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Pon Cze 10, 2013 9:24 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Spróbuj ogarnąć poradniki na portalu. Jest tam wszystko dobrze wyjaśnione i pokazane. Nawet jeśli na początku Twoje postaci nie będą mega oryginalne to skup się na tym, żeby schludnie wyglądały. Stosujesz dużo czarnych konturów, które zabierają Ci miejsca. Cieniowanie jest z deka chaotyczne. Nie trzeba wszędzie losowo wrzucać pikseli. Spróbuj przyjrzeć się innym pracom, żeby ogarnąć jak cienie powinny padać. Jeśli też chcesz spróbuj na początku z dwutonowym cieniowaniem - nawet, jeśli efekt normalnie byłby gorszy od trzytonowego, to ten sposób może być dobry, żebyś ogarnął co i jak.
KP: 1
\f

8[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Wto Cze 11, 2013 2:37 pm

Pomarancz

Pomarancz
Namekian
Namekian
Dokonałem paru zmian, przerobiłem kołnierzyk, usunąłem trochę czarnego konturu z bazooki, grzebałem co nieco przy włosach.
Czekam na wasze opinie.
[O-S-W] Pomarancz New1c

credit afroluffy, angryboy, bax, shadowhunter, songoharotto, z-figter, sprites inc.

9[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Wto Cze 11, 2013 6:50 pm

DS

DS
Super Saiyan 3
Super Saiyan 3
Co do kołnierza, faktycznie prezentuje się lepiej, ale to jeszcze nie jest to. Chociaż widać w tym przypadku jakiś tam postęp! Te "grzebanie" przy włosach nie za bardzo poszło w dobrym kierunku, widoczne gołym okiem są jakieś skośne paski, które nie za ładnie wyglądają. Co do bazooki coś też tam zmieniłeś, w swoim stylu ale na pewno lepiej wygląda niż wcześniejsza wersja. Pobaw się jeszcze z cieniowaniem koszulki i włosów, ale postępy już widać!
KP: 1
\f

10[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Czw Cze 27, 2013 2:01 am

Pomarancz

Pomarancz
Namekian
Namekian
Starałem się zrobić jakaś własną pozę do mojej postaci, hmm.. co do drugiej, nie jestem zadowolony z wyglądu broni w prawej ręce, miał być to shotgun, w lewej trzyma uzi.
Czekam na jakieś ocenki, co poprawić.
[O-S-W] Pomarancz Lzdb

11[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Sro Lip 03, 2013 10:54 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Cieniowanie włosów do poprawy - nie staraj się wrzucać tylu zbędnych pikseli, popatrz na prace innych użytkowników i spróbuj wyciągnąć wnioski.
Próbuj również cieniować pracę, wykorzystując do tego celu maksymalnie trzy, ustalone przez siebie odcienie konkretnego koloru. Tak, mam na myśli to, żebyś uczył się cieniować trzy-tonowo. Przy próbach umieszczenia większej liczby odcieni jednego koloru na pracy, z bliska prezentuje się ona zwykle nieciekawie.
Ciekawy konspekt na postać, jednak widać, żeś amator w kwestii spritowania.
Ćwicz - najważniejszy jest zapał i chęć rozwijania się w tej dziedzinie.

KP: 2
/Feli

12[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Nie Lip 21, 2013 9:37 pm

Pomarancz

Pomarancz
Namekian
Namekian
[O-S-W] Pomarancz 4bh9

13[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Pon Lip 29, 2013 2:17 am

Pomarancz

Pomarancz
Namekian
Namekian
Coś nowego ; )
[O-S-W] Pomarancz U61d

14[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Pią Sie 16, 2013 6:43 pm

Pomarancz

Pomarancz
Namekian
Namekian
Triple
[O-S-W] Pomarancz 6sh
Przydałyby się od czasu do czasu, jakieś komentarze. ;)

15[O-S-W] Pomarancz Empty Re: [O-S-W] Pomarancz Pią Sie 16, 2013 10:01 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Skomentuję ostatniego, dlatego, że bo ponieważ. Żartuję. Po prostu nie chce mi się wymieniać tak dużej ilości rażących błędów, jakie popełniłeś w każdej pracy - dlatego ocena będzie dotyczyła ostatniej, jaką wrzuciłeś. Tak naprawdę, zawiera ona błędy poprzedniczek.

O ile z bronią miałeś ciekawy pomysł, tak jej wykonanie jest stosunkowo słabe. Cieniowanie całości jest marne, natomiast poszczególne elementy, takie jak nogi, bądź ręka, której dłoń chwyta za rękojeść "wachlarza", mają nieodpowiednie proporcje. Jeżeli chcesz konkretnych uwag dot. cieniowania, to proszę bardzo:
* cieniowanie oraz wykonanie włosów ssie,
* cieniowanie płaszcza ssie,
* cieniowanie spodni ssie, zaś proporcje nóg są nieodpowiednie,
* nieodpowiednie cieniowanie twarzy,
* niezwykle słabe wykonanie zakrytej klatki piersiowej - tutaj przydałoby się ją nieco odsłonić, a także znacznie lepiej pocieniować. Tak, jeżeli masz zabierać się za tors w takim samym stopniu, w jakim zabrałeś się za wykonywanie cieni na twarzy, to daruj sobie jakiekolwiek zmiany.

Pracuj dalej - lekka poprawa jest widoczna, ale w Twoim przypadku potrzeba po prostu długiego treningu i chęci do tworzenia.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.