Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 #39 OADS on Sro Gru 04, 2013 3:03 am

Yoh

avatar
Site Admin
Site Admin
Pierwsze miejsce zajmuje - Safari!
Ilość głosów: 5
Nagroda:


+12 KP


Drugie miejsce zajmuje - Rayem!
Ilość głosów: 2
Nagroda:
+5 KP
Przepraszam za oczekiwanie na zakończenie konkursu. Szczerze powiedziawszy, cały czas liczyłem na nieco większą ilość głosów - pod tym kątem się trochę zawiodłem. W każdym bądź razie, gratuluję obydwojgu uczestnikom. Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach konkursu, frekwencja trochę wzrośnie."To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

2 Re: #39 OADS on Sro Gru 04, 2013 10:29 am

Safari

avatar
Ryuuzoku
Ryuuzoku
Yoh nic nie poradzimy, że po prostu konkursy straciły zainteresowanie userów :P(szczerze powiedziawszy, ja też jestem winna).
Mówiłam ci Yoszu iż następne głosy nie polecą... A szkoda. Może im tematyka nie podpasowała ? xD

Miejmy nadzieję, że frekwencja następnym razem nie tylko będzie większa w uczestnikach, a także w głosujących. Inaczej konkurs potem jest "taki se".
Wiesz o co mi chodzi.

Rayem, dzięki za uczestnictwo ^^

3 Re: #39 OADS on Sro Gru 04, 2013 12:20 pm

Rayem

avatar
KOX
KOX
N'nic. Próbowałem, nie udało się. Gratuluję, Saf.

4 Re: #39 OADS on Sro Gru 04, 2013 3:59 pm

Royalz

avatar
Shaman
Shaman
Safari napisał:A szkoda. Może im tematyka nie podpasowała ?
Dis. Tematyka była strasznie słaba, może następny temat będzie lepszy.

5 Re: #39 OADS on Sro Gru 04, 2013 4:21 pm

Safari

avatar
Ryuuzoku
Ryuuzoku


Royalz, tematyka może być ze wszystkiego praktycznie. Tylko chęci potrzeba i pomysłu.

6 Re: #39 OADS on Sro Gru 04, 2013 10:03 pm

Shine

avatar
Jounin
Jounin
Safari napisał:

Royalz, tematyka może być ze wszystkiego praktycznie. Tylko chęci potrzeba i pomysłu.
A teraz w jakim stopniu te prace przypominały LSW?

7 Re: #39 OADS on Sro Gru 04, 2013 10:43 pm

Safari

avatar
Ryuuzoku
Ryuuzoku
Shine, teraz szukasz dziury. W tym konkursie nie było mowy o LSW.
Cytuje to co pisało :
"użytkownik ma wolną rękę, jeżeli chodzi o styl wykonania pracy,"

Jak w zasadach pisze LSW, to się robi LSW. A jeśli to co przytoczyłam, to Customy są dozwolone jak najbardziej.
Ja nie widzę nic w tym złego.

koniec spamu

8 Re: #39 OADS on Czw Gru 05, 2013 11:46 pm

Shine

avatar
Jounin
Jounin
W takim razie czemu konkurs był pod banderą OADS? Przecież były konkursy na pixel arty.


yep, bez odbioru. koniec

9 Re: #39 OADS on Pią Gru 06, 2013 12:38 am

Safari

avatar
Ryuuzoku
Ryuuzoku
W tej sprawie, to się Yosza pytaj.

10 Re: #39 OADS on Pią Gru 06, 2013 1:30 am

Jataman

avatar
Moderator
ModeratorCiekawe kiedy tylko na to wpadną,
że prawda autorytetem jest, a nie autorytet prawdą?11 Re: #39 OADS on Pią Gru 06, 2013 3:49 pm

Zbir

avatar
Battle Moderator
Battle Moderator
Gratuluję zwycięstwa ,moim zdaniem w pełni zasłużone.
Co do stylu ,to nie ma o co się burzyć. Termin OPAR ( ppierwszy człon słowa OADS ) był niejednokrotnie definiowany i przy każdej okazji trzeba przypominać ,że dotyczy on nie tylko stylu LSW ,ale generalnie spritów - pojedynczych prac graficznych /postaci ... ,czy jak tak kto woli.
Poza tym można było nawet zrobić postać w stylu LSW ubraną w strój Onix'a ,prawda ? 
To ,że nikt na to nie wpadł ,to już inna para kaloszy.

12 Re: #39 OADS on Pią Gru 06, 2013 4:40 pm

Versil Perihelion

avatar
Site Admin
Site Admin
Oto wypowie się nic nie znaczący twórca pojęcia OPAR!

To pojęcie nie zawiera w sobie żadnych restrykcji mówiących, że może dotyczyć jedynie LSW. Jednakże, powstało w okresie późnego LSWST i średniego DBSS, wtedy bowiem te fora zajmowały się niemalże w 100% stylem LSW, dlatego też zapewne te określenia w mimowolny sposób zostały sprzężone ze stylem LSW.

Btw, zauważcie, że chcecie, czy nie, każdy sprite LSW jest pixelartem. Dlatego też (i tutaj uchylę rąbka tajemnicy), update, nad którym wraz z Yohem pracujemy, przyniesie ze sobą drobne zmiany w rangach. Jedną z nich będzie połączenie w jedną rangę Spritera, Wipera, Oparatora i Megapixela. Jednakże, wciąż pozostanie rozróżnienie na OADS i PADS, jednakże OADS zawsze będą albo miały stricte określone, że musi to być LSW, albo wyznaczone ramy rozmiarowe. Jeśli nie będzie wyraźnie narzucony styl, będzie można zrobić nawet sprite w stylu Jump Ultimate Stars czy z Pokémonów. Byle się mieściły w ramach, które może ustalimy pewnego dnia raz a dobrze. PADS będą dotyczyły większych prac, wymagających większego nakładu... well pracy oraz czasu, nie będą miały limitu rozmiarowego, chyba że byłyby to jakieś naprawdę specyficzne sytuacje.

Tak swoją drogą (tylko dla samego nie powtarzania przetłumaczyłem btw na polski. Ach desperacja), wykonanie czegoś takiego jak Onix w stylu LSW jest niemalże niemożliwe. W Legendary Super Warriors występowały wyłącznie humanoidy (Saibamen to też humanoidy), więc tylko do humanoidów można zastosować już i tak rozmyte rozróżnienie jest LSW/nie jest LSW. Tutaj mamy wielkiego węża z głazów. Jedyne, do czego można się przyczepić, żeby pasował do LSW, to stosunek jego wymiarów do typowej postaci tego stylu.

Za Bulbapedia, artykuł o Onixie (link):
Wg Pokédexa Onix ma "wzrost" 8,8 metra, jednakże przy Pokémonach o podłużnych ciałach jako "wzrost" podawana jest długość. Onix ma zatem 8,8 metra długości.

Skorzystam z artworka umieszczonego w infoboksie artykułu. W tej skali ma wymiary 250x250. Długość Onixa na tym artworku (mierzona w sposób przybliżony) wynosi ok. 520 pikseli. Załóżmy, że Onix, "stojąc", będzie w przybliżeniu w takim ułożeniu, jak na artworku (de facto będzie odrobinę niższy). Po zastosowaniu prostej proporcji uzyskamy wynik 4,23 metra. Uwzględniając faktyczne ułożenie ciała, przyjmijmy 4 metry.
Przy założeniu, że człowiek ma w przybliżeniu 1,8 metra wzrostu, dostajemy w rezultacie, że Onix powinien, w typowej pozie stojącej, być ok. 2,2 raza wyższy od człowieka. Zastosuję tu jednak inną wartość, z której sam często korzystam ustalając wzrost postaci w LSW.
Odległość od czubka głowy do linii oczu wynosi ok. 10 cm (u mnie jest to nieco ponad 8, chwilę temu zmierzyłem), załóżmy więc, że weźmiemy wartość 1,7 metra jako wysokość od ziemi do oczu postaci, ponadto umówmy się, że wzrost mierzymy od dolnej krawędzi prawego buta, gdy postać patrzy w prawo (większość postaci ma tylko 1 piksel różnicy między dolną krawędzią prawego i lewego buta, więc nie zaburzy to za bardzo wyniku). Liczenie wzrostu do oczu bardzo pomaga przy LSW, bo sami dobrze wiecie, jakie szalone bywają fryzury, które dajemy postaciom.

4/1,7 to w przybliżeniu 2,35.

Weźmy mojego najnowszego OC, Zeyrona. Jego wzrost liczony do piksela źrenic wynosi 33 piksele. Pomnożone przez wyliczone chwilę temu 2,35 daje to 77,55 piksela. Zaokrąglijmy to i otrzymamy 78 pikseli, jakie powinien mieć wzrostu Onix.

Yoh narzucił ramy 96x96, więc trochę na wyrost, ale tylko ja tu jestem na tyle szalony, by robić takie obliczenia.

Tak właściwie, mogę się wspomóc jeszcze jedną rzeczą. Pokédexem w Pokémon HeartGold.

Dlatego też odpaliłem HeartGold, zorientowałem się, że nie mam Onixa w Pokédexie, nie mam też backupowych save'ów z poprzednich przejść gry, więc skoczyłem do Victory Road i jednego złapałem.
Spoiler:
Jak widać na powyższym załączonym, gra traktuje to tak samo, jak ja, Onix jest tu nieco ponad dwa razy wyższy od głównego bohatera.

Diametralnie innym podejściem może być wzięcie pod uwagę wzrostu Onixa w anime, gdzie jest na oko cztery razy wyższy od przeciętnego człowieka.
Spoiler:
Czyli tu traktowaliby 8,8 metra jako jego wzrost, a nie długość. Jednakże, to anime ssie (prawie tak, jak Imageshack, przez którego drugi raz musiałem wrzucać screena, tym razem na iv), więc możemy je zignorować.


Po powyższym wywodzie dochodzimy do wniosku, że:
- w skrócie OPAR nigdzie nie ma "LSW"
- nie da się stosować pojęcia LSW do istot bardzo odbiegających od humanoidalnego kształtu
- każda postać wykonana w LSW jest pixelartem, chcecie czy nie
- Onix zawarty w ramach narzuconych przez Yoha z pewnym racjonalnym przybliżeniem zawiera się w wymiarach, dzięki którym proporcja jego wzrostu do postaci LSW jest "rzeczywista" (tj. spełniająca warunki wynikające z oficjalnych rozmiarów Onixa)

Zaś fragment mojego posta dotyczący organizacji konkursów stanowi niniejszym dekret z mocą uchwały.13 Re: #39 OADS on Pią Gru 06, 2013 6:04 pm

Royalz

avatar
Shaman
Shaman

14 Re: #39 OADS on Pią Gru 06, 2013 6:49 pm

Versil Perihelion

avatar
Site Admin
Site Admin
Nie wiem jak ciebie, ale mnie strasznie bawią ludzie niesamowicie dumni z tego, że czegoś nie przeczytali. To mi przypomina, dlaczego zwinęliśmy Synapsę.15 Re: #39 OADS on Pią Gru 06, 2013 7:38 pm

Safari

avatar
Ryuuzoku
Ryuuzoku
Ja czytłam. Momentalnie było zero kapowania przy niektórych obliczeniach, ale przeżyłam. hehehe

A właśnie, pytanie zasadnicze:
Dlaczego Yoh zrobił konkurs z Onixem ?

16 Re: #39 OADS on Pią Gru 06, 2013 8:06 pm

Versil Perihelion

avatar
Site Admin
Site Admin
...bo to Yoh.

No i przypominam, ta cała heca z plottwistem w plottwiście w plottwiście w [ pkill Versil Perihelion ], przez którą Onix stał się maskotką forum by nie powstała, gdyby w sposób niemalże tak randomowy do tego mojego całego plottwistu Yoh nie ustalił "będę miał Onixa na pbf". A za wszystkim stoi Onix.17 Re: #39 OADS on Pią Gru 06, 2013 11:38 pm

Yoh

avatar
Site Admin
Site Admin
Dlaczego Yoh zrobił konkurs z Onixem ?
...bo to Yoh.


Zamierzałem użyć pracy zwycięzcy konkursu do podmiany z Onixem zamieszczonym w nagłówku.
Pozostaje jedynie kwestia zgody Safari.

No i przypominam, ta cała heca z plottwistem w plottwiście w plottwiście w [ pkill Versil Perihelion ], przez którą Onix stał się maskotką forum by nie powstała, gdyby w sposób niemalże tak randomowy do tego mojego całego plottwistu Yoh nie ustalił "będę miał Onixa na pbf". A za wszystkim stoi Onix.
Hej, w ten sposób zamierzałem wprowadzić Pokemony do tego świata. Nie spodziewałem się takiego obrotu spraw xD"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

18 Re: #39 OADS on Sob Gru 07, 2013 3:55 pm

Shine

avatar
Jounin
Jounin
Jak na kupę kamieni to Onix jest całkiem lekki.

19 Re: #39 OADS on Sob Gru 07, 2013 4:57 pm

Versil Perihelion

avatar
Site Admin
Site Admin
Wailord ma mniejszą gęstość od powietrza, btw.20 Re: #39 OADS on Sob Gru 07, 2013 9:46 pm

Safari

avatar
Ryuuzoku
Ryuuzoku
"Zamierzałem użyć pracy zwycięzcy konkursu do podmiany z Onixem zamieszczonym w nagłówku.
Pozostaje jedynie kwestia zgody Safari."

Yoh, na co czekasz ?
Masz prawo do tego Onixa.

21 Re: #39 OADS on Sob Gru 07, 2013 9:59 pm

Mr.Bercikovsky

avatar
KOX
KOX
Spam, Spam, Spam...
No co? Też chciałem napisać posta w najbardziej ożywionym temacie na forum ostatnimi czasy. I czuje, że nie będzie on ostatnim.
A tak btw. to gratsy uczestnikom.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2014 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.