Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[O-S-W] ExKaiser Empty [O-S-W] ExKaiser Sob Kwi 12, 2014 12:32 am

ExKaiser

ExKaiser
Earthling
Earthling
Parę oparów do oceny:
[O-S-W] ExKaiser 9qwz
[O-S-W] ExKaiser G5w3
[O-S-W] ExKaiser Kvdh
I jeden z pierwszych:
 [O-S-W] ExKaiser 55e6

Wszystkie Credity za Base do:
AfroLuffy
Angryboy
Bax
ShadowHunter
Son Goharotto

2[O-S-W] ExKaiser Empty Re: [O-S-W] ExKaiser Sob Kwi 12, 2014 10:28 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Przede wszystkim, prace trzymają trochę zabawny styl - głównie przez wzgląd na ich duże stopy, które są charakterystyczne dla "old school'owego" tworzenia OPARków. Cieszę się również z tego, że ktoś wrzucił tutaj w końcu nowe grafiki - w końcu mogę skomentować coś świeżego.

Do kolorowego konturu się nie czepiam, bo to kwestia gustu osoby komentującej - jestem przyzwyczajony do czarnego outline. W przypadku cieniowania, bez problemu idzie zauważyć, że największy problem sprawiają Ci nóżki oraz włosy, jeżeli trzeba je wykonać. Z włosami bardzo często jest problem, zaś przy nóżkach staraj się przede wszystkim cieniować lewą kończynę ciemniejszymi kolorami - tutaj warto zwrócić uwagę na to, że powinieneś to robić tylko wtedy, jeżeli lewą stronę swojej pracy robisz ciemniejszą. Przyglądając się na postacie, jakie stworzyłeś, można dojść do wniosku, że takie było twoje zamierzenie. W przypadku Kakashiego, problem jest zarówno przy kamizelce, jak i spodniach oraz włosach. Przy Wolverinie - spodnie, klatka piersiowa, pasek, buty. Jeżeli zaś chodzi o Uzumakiego, to - włosy, spodnie i dolna część płaszcza. Zważywszy jednak na fakt, że dopiero zaczynasz swoją przygodę - nie jest źle. Masz potencjał do tego, by tworzyć naprawdę dobre prace. Cieszę się również, że ktoś w końcu pamiętał o creditach!

Dobra robota. Wrzucaj więcej - możesz oczywiście liczyć na mój komentarz.

3[O-S-W] ExKaiser Empty Re: [O-S-W] ExKaiser Sro Kwi 16, 2014 11:52 pm

ExKaiser

ExKaiser
Earthling
Earthling
Wiesz, nie do końca wiem jak mam to poprawić. W sensie przydałby się jakiś porządny tutek na temat cieniowania. Nie tylko włosów.

4[O-S-W] ExKaiser Empty Re: [O-S-W] ExKaiser Pon Kwi 21, 2014 2:05 pm

Archo

Archo
Earthling
Earthling
ExKaiser napisał:Wiesz, nie do końca wiem jak mam to poprawić. W sensie przydałby się jakiś porządny tutek na temat cieniowania. Nie tylko włosów.
Tut:
 Ćwicz, ćwicz i ćwicz inspirując się innymi pracami.
Chyba każdy tak zaczynał. ; )


@DOWN
Po prostu różne są ubrania, oraz różnie wyglądają podczas (Trzeci raz piszę) różnych pozycji.
Dlatego taki "tutek" byłby sporym podręcznikiem. Ale jeżeli ma być to prosty, wstępujący tutek - to jestem za.



Ostatnio zmieniony przez Archo dnia Pon Kwi 21, 2014 2:29 pm, w całości zmieniany 2 razy

5[O-S-W] ExKaiser Empty Re: [O-S-W] ExKaiser Pon Kwi 21, 2014 2:09 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Tut:
 Ćwicz, ćwicz i ćwicz inspirując się innymi pracami.
Chyba każdy tak zaczynał. ; )
Jeżeli będę miał chwilę czasu na skończenie prostego, obrazowego tutka na portal, to myślę, że trochę to pomoże nowym użytkownikom. Niestety, nie samym forum człowiek żyje, a i średnio chce się cokolwiek robić, widząc takie zaangażowanie ludzi w życie forum.

6[O-S-W] ExKaiser Empty Re: [O-S-W] ExKaiser Pon Maj 12, 2014 1:04 am

ExKaiser

ExKaiser
Earthling
Earthling
Ćwiczyłem, ćwiczyłem i... oto efekty

[O-S-W] ExKaiser 1z2oj9i [O-S-W] ExKaiser Azh2mb[O-S-W] ExKaiser 2uy61rc

7[O-S-W] ExKaiser Empty Re: [O-S-W] ExKaiser Pon Maj 12, 2014 5:22 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Dodaj creditsy.

Być może jest to kwestia mojego gustu, ale odnoszę wrażenie, że kolorowy outline psuje większość tworzonych przez Ciebie grafik. A teraz do rzeczy...
Sasuke prezentuje się całkiem dobrze, zważając na Twoje doświadczenie w "pikselkowej sztuce". Włosy podobnych postaci staraj się cieniować w taki sposób, by uwidaczniać poszczególne kosmyki. Poza tym, lekkie zastrzeżenia budzą cienie koszuli - pozwolę sobie przymknąć jednak oko na takie szczegóły. Grunt to nauczyć się zachowywać odpowiednie dla stylu proporcje.
Johny Storm wygląda... po prostu fajnie. Cieniowanie - zwłaszcza klatki piersiowej i mięśni - wypadałoby trochę poprawić. Proponuję poeksperymentować. Włącz sobie miniaturkę w Paintcie i baw się cieniami, widząc przy okazji, jak to wygląda na oryginalnym rozmiarze. Proporcje nóg także przydałoby się zmodyfikować - na chwilę obecną prezentują się co najmniej dziwnie. Całkiem ciekawy efekt płonącej postaci, jak na początek przygody.
Iron Man wyszedł całkiem nieźle, aczkolwiek - zawsze jakieś będzie - cieniowanie kasku można byłoby poprawić, bo na chwilę obecną jest "nijakie". Prawa łapka wydaje się zbyt mocno odstawać od postaci - w poprzednich przypadkach jest podobnie, ale nie jest to aż tak doskonale widoczne jak tutaj. Lewą nóżkę (ta ciemniejsza) podnieś o jeden piksel wyżej. Na chwilę obecną, postać sprawia wrażenie, jakby jedną nogę miała dłuższą, a tego efektu naprawdę nie lubię... xd

Cienie rzecz jasna wymagają poprawek, ale cały czas się uczysz, także na razie skup się przede wszystkim na zachowywaniu odpowiednich proporcji w swoich grafikach. Postaram się po zakończeniu forumowego projektu ogarnąć jakiś poradnik dot. cieniowania - póki co, każdy musi "iść na żywioł" Awesome Face

8[O-S-W] ExKaiser Empty Re: [O-S-W] ExKaiser Wto Cze 10, 2014 1:53 pm

##Banan$$

##Banan$$
Namekian
Namekian
No dobra to zacznę od kakashiego powiem ci że podobają mi się jego kolory i dobrze wyrysowane kontury ( jeżeli mogę to tak nazwać, nie znam się za bardzo na tym xd) ogółem ładnie ci wyszedł, Wolverine jeżeli się nie mylę ma troszeczkę za duże stopy xd i na butach mogłeś dać więcej cieni może i ładnie wygląda lecz i tak cienie dają to coś hmm teraz kapitan ameryka o ile się orientuje, widać że się starałeś dobrałeś dobrze cienie i kolory więc moim zdaniem może być. Dobra teraz naruto hmm co by tu o nim powiedzieć troszeczkę kolor włosów mi się tu nie podoba ale ogółem dobrze tylko troszeczkę bardziej wycieniować ten płaszcz czy co on tam ma nawet nie pamiętam ale cienie się tu przydadzą

No ok z tego co widzę mogę dać ci ocenę 8,5/10 ponieważ, w niektórych miejscach brak dobrych cieni.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.