Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1NPC Empty NPC on Sro Lip 09, 2014 2:58 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Spis poznanych przez graczy postaci NPC, które mają możliwość:
• trenowania;
• nauczania;
• wspomagania;
• przyznawania zadań;
• dołączania do przygód na czas określony, bądź nieokreślony.

1. Trenowanie
„Mistrzowie” to potężni bohaterowie lub bohaterki, specjalizujący się w trenowaniu minimalnie jednej, maksymalnie dwóch konkretnych statystyk. Odnalezienie takiego indywiduum daje graczowi przede wszystkim możliwość podniesienia punktów danej statystyki, aczkolwiek nie jest to jedyny przywilej z odnalezienia mistrza. Aby zdobyć punkty dla konkretnej statystyki trzeba jednak spełnić pewne wymagania, które narzuci graczowi sam mistrz.
Dopiero po spełnieniu owych wymagań, postać może otrzymać całkiem pokaźną liczbę punktów do danej statystyki.

2. Nauczanie
Kolejnym przywilejem z odnalezienia mistrza lub mistrzyni, jest możliwość nauczenia się jakiejś techniki, umiejętności lub konkretnego stylu walki. Oczywiście, możliwość nauczania czegokolwiek mogą mieć nie tylko mistrzowie, ale również inne postacie wykreowane przez NPC. Jeżeli konkretne indywiduum nie kryje się ze swoimi zdolnościami, które może przekazać innej osobie, to są one zwykle wypisane w nawiasie. Czasami jednak niezbędne jest wykonanie serii zadań, bądź przekonanie do siebie danej postaci, posiadającej możliwość nauki.

3. Wspomaganie
Podczas swoich zwariowanych i niebezpiecznych przygód, postać bardzo często może się natknąć na osoby, które w zamian za coś oferują im swoją pomoc. Jest to rodzaj indywiduów, które posiadają możliwość wspomagania gracza swoimi umiejętnościami, technikami lub innymi czynnościami, jednak nie robią niczego bezinteresownie, stawiając postaci gracza konkretne warunki.

4. Przyznawanie zadań
Jedną z najczęściej spotykanych możliwości u postaci wykreowanych przez NPC jest przyznawanie graczowi jakichś zadań. Same zadania mogą oczywiście pojawiać się początkowo w formie ogłoszeń w różnych miejscach (telewizja, internet, gazety, tablice z ogłoszeniami), lecz nie jest to koniecznością. Kiedy wiadomo już, kto jest zleceniodawcą konkretnego zadania, najlepiej udać się właśnie do takiej osoby, by zapytać ją bezpośrednio o jakieś misje. Bohaterowie lub bohaterki posiadające możliwość przyznawania zadań, bardzo często rozpoczynają konkretne „Quest Line” - wykonywanie wszystkich zadań nie jest jednak przymusem i to, czy je zakończy, czy też nie, jest zależne tylko i wyłącznie od dobrej woli gracza.

5. Dołączanie do przygód na czas określony, bądź nieokreślony
Podczas wykonywania jakiegoś zadania, uczestniczenia w evencie lub zupełnie przypadkowo, gracz może natknąć się na osobę, która wyraża chęć dołączenia do jego przygód na czas określony, bądź nieokreślony - może to zrobić za darmo, bądź wymagając konkretnej opłaty. Chęć dołączenia do przygód gracza na czas określony zwykle wyrażają najemnicy, których na Terrze jest bardzo, bardzo dużo - niczego jednak nie robią „za friko”, a także wymagane jest sprecyzowanie im, na jak długi okres czasu gracz chciałby korzystać z ich pomocy. Dołączanie do przygód gracza na czas nieokreślony wyrażają natomiast przypadkowe postacie, których gracze także mogą spotkać bardzo wiele - mogą wymagać zapłaty, lecz nie muszą. Takie indywidua zwykle łączą wspólne cele z graczem, bądź zwyczajna chęć zyskania sprzymierzeńca do własnych celów.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Imię i nazwisko:
Oka Utsukushi

Przebywa:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Możliwości:
» ?
[You must be registered and logged in to see this image.]
Imię i nazwisko:
Shiro Utsukushi

Przebywa:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Możliwości:
» ?[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.