Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Co sądzisz o powrocie do pierwszego świata ARS PBF?

PBF - co dalej? 123a10 0%PBF - co dalej? 123c10 0% [ 0 ]
PBF - co dalej? 123a10 60%PBF - co dalej? 123c10 60% [ 6 ]
PBF - co dalej? 123a10 0%PBF - co dalej? 123c10 0% [ 0 ]
PBF - co dalej? 123a10 0%PBF - co dalej? 123c10 0% [ 0 ]
PBF - co dalej? 123a10 10%PBF - co dalej? 123c10 10% [ 1 ]
PBF - co dalej? 123a10 30%PBF - co dalej? 123c10 30% [ 3 ]
PBF - co dalej? 123a10 0%PBF - co dalej? 123c10 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 3]

1PBF - co dalej? Empty PBF - co dalej? on Czw Kwi 16, 2015 12:07 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Siemano! Postanowiłem założyć tą sondę, bo... mogę.
No więc ostatnio (no dobra, już jakiś czas temu, ale nie chciało mi się zakładać tego tematu) na c-boxie miała miejsce rozmowa dot. PBFa. No i byli userzy, którzy trochę narzekali na to, że nastąpił reset świata i nie można było dokończyć niektórych wątków lub wprowadzić nowych, które były zaplanowane. Stąd pojawił się pomysł powrotu do pierwszego świata. Trzeba tylko tu uzgodnić pewną kwestię - czy cokolwiek by to zmieniło i znaleźliby się chętni na grę w starym, dobrym stylu. No bo wg mnie, jeśli mogłoby to jakkolwiek poprawić aktywność w tym subforum to naprawdę jest to do zrobienia. Dlatego też powstała ta ankieta - żebyście sami wypowiedzieli się co o tym sądzicie :)

Okej, na szczegóły może trochę za wcześnie, ale pewne rzeczy trzeba ustalić na wstępie. Jak by to miało wyglądać? No więc myślę, że usuwanie wszystkich dotychczasowych i przywracanie wszystkich poprzednich tematów to lekkie przegięcie. Ponadto nie możemy też narzucić graczom, żeby koniecznie wracali do swoich dawnych postaci, bo tak. Mój pomysł jest taki:
- usuwamy aktualne tematy
- pozwalamy użytkownikom przywrócić (lub zaktualizować i przywrócić) dawne karty postaci, jeśli mają na to ochotę (oczywiście mogliby też pozostać przy aktualnych postaciach, jeśli bardziej by im to odpowiadało)
- zaczynamy znów z pustym subforum
- gramy od pewnego, wyznaczonego momentu po turnieju Tenkaichi Budokai (niekoniecznie musi to być jakiś duży timeskip, to może być nawet... tydzień; to już zależy od was)
- NPC i userzy opisują co się działo w tej przerwie pomiędzy TB, a momentem, w którym wracamy do gry

To jest oczywiście tylko moja propozycja tego, jak by to mogło wyglądać, jakbyśmy się na to zdecydowali.
Kolejna kwestią do omówienia jest system rozgrywki (chodzi o statystki, rozwijanie postaci etc.) - czy wrócilibyśmy całkowicie do dawnego, czy sam system pozostawilibyśmy aktualny, czy może coś po środku?

W sondzie umieszczam kilka opcji, ale oczywiście liczę przede wszystkim na wasze opinie w postach.

Jeśli chodzi o mnie - mi nie brakuje pomysłów na rozgrywkę dla moich aktualnych postaci na PBF i sporo rzeczy miałbym do zrealizowania. Brakuje więc tylko chęci. Nie wiem, być może przy powrocie do dawnych, klasycznych postaci, ta motywacja by wróciła. Ciężko mi na tą chwilę się określić, więc czekam najpierw na was.

Bless!

2PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Pią Kwi 17, 2015 6:35 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Jestem za, ale rozgrywka powinna opierać się na nowym systemie
Nie opłaca się zmieniać stosunkowo prostego systemu rozgrywki. Można co najwyżej delikatnie go nagiąć i przy powrocie do starego świata zwyczajnie przyznać większą ilość punktów statystyk do rozdzielenia, plus zaczynać z innym poziomem mocy. Sama idea powrotu do świata, gdzie nagle pojawia się "Anioł", a Jednostka Integracji Danych prowadzi Evangeliona, jest naprawdę dobra xD Pytanie, kto będzie grał? Jak widzę w ankiecie, ktoś już ma i tak rozgrywkę gdzieś, bo mu się znudziła : P

[j]Moi tajni jatagenci donieśli mi, że zagłosowała na tą opcję osoba, której wg mnie bliższa byłaby opcja "Jest mi to obojętne, nigdy nie uczestniczyłem w rozgrywce" :P[/j]
[v]Legendy głoszą, że oryginalny pomysł na tego PBFa był luźniejszy niż portki większości kadry obrońców wszystkiego w DBZ[/v]
[y]Przenajświętsza Haruhi! Viesiu zedytował mi posta i w końcu uświadomił wszystkich, że nie umar![/y]PBF - co dalej? Swfo1d PBF - co dalej? Ateam11 PBF - co dalej? Fteam10

PBF - co dalej? Wkkeewowlarge

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

3PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Sob Kwi 18, 2015 12:52 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Wybrałem "Jestem za, ale rozgrywka powinna opierać się na nowym systemie". Dlaczego? Czytając posty ze starego PBFa, często łapie mnie nostalgia i wyrzuty, że nie udało mi się dokończyć wątków moich dawnych postaci lub wprowadzić dla nich nowych. Dlaczego jestem za tym, by stara gra miała opierać się na nowym systemie? Bo mogę! Nie no, joke. Obecny system jest bardziej rozbudowany i w porównaniu do poprzedniego statystyki naprawdę mają tutaj znaczenie - rosną i zmieniają się podczas, gdy na starym stanowiły jedynie punkt odniesienia i to w dodatku niedokładny, gdyż postać specjalizująca się z początku np. w atakach energetycznych, była później głównie bardzo szybka, co nie zgadzało się z danymi w karcie postaci.
Cóż jeszcze mogę dodać... Na nowym PBFie i tak nie chce mi się grać, jakoś nie czuję do niego takiego "przyciągania" jak do jego starszej wersji. Dla mnie przypomina to testy beta jakiejś gry, kiedy w czasie premiery okazuje się, że jest ona zupełnie inna, choć na podobnym systemie. W ostateczności to nie jest gra, której oczekiwałem. Wiem, że to co teraz mówię to zwyczajny bullshit, gdyż wcześniej nie miałem nic przeciwko resetowi świata, ale fakt ten uświadomiłem sobie dopiero jakiś czas temu.
Mam jednak dosyć ważne pytanie odnośnie pewnej kwestii - mocy. Wiadomo, że powrót do dawnych postaci nie oznaczałby (raczej) rozpoczęcia wszystkiego od nowa, bo miałoby to taki sam sens jak zrobić kolejny reset świata, tylko zostawić te same postacie do gry. Zatem poziom mocy części aktywnych postaci byłby zdecydowanie większy od poziomu mocy nowych graczy lub (o ile mielibyście takowe życzenie) przeniesionych "nowych" postaci na "stary" świat. Jak zatem zamierzalibyście rozwiązać tą kwestię? Częściowo obniżyć poziomy mocy silniejszych postaci? A może dawać nowym graczom większy bonus na start?

Btw.
Yoh napisał:[y]Przenajświętsza Haruhi! Viesiu zedytował mi posta i w końcu uświadomił wszystkich, że nie umar![/y]
Yoh, wchodź czasem na tego cholernego Skypa poza pracą, bo cię za dużo rzeczy omija xd

4PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Sob Kwi 18, 2015 1:53 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Miałem odpisać już wcześniej... ba! Nawet myślałem o tym, żebym to ja założył ten temat widząc jak odwleka to Jatapon. Myślałem, że przedłużysz czekanie o jeszcze dwa dni i zrezygnujesz z pisania.

Co do PBF'a to sam nie wiem. Mam dużo plusów jak i minusów co do jakiejkolwiek wersji. Nie potrafię się zdecydować. I to boli.

Odechciało mi się grać na pierwszej wersji - w sumie tak jak większości - więc, gdy padł pomysł restartu byłem jak najbardziej za. Miałem miliony planów i czułem, ze to będzie mega zajebiste. Zrobiłem postać. W zasadzie była inną wersją postaci, która miała pojawić się także na starej odsłonie(Seiryu Nishimura = Tamotsu Ryusaki). Czułem, że to będzie świetna postać do grania. Niestety nie wyszło. Tamotsu okazał się... nijaki w chuj. Nie umywał się do tego, kim miał być Seiryu. Odechciało mi się grać. Postanowiłem zrobić nową postać. Tym razem bardziej przemyślaną. Dopracowałem większość aspektów. Historia, cechy charakteru itp. Seth był tym, co chciałem. Był postacią stworzoną od początku do końca w miarę spójnie. To samo tyczyło się Alice. Miałem już fabułę sporo do przodu. Bardzo chciało mi się grać. Jednak coś nie wyszło. Sam nie potrafię określić co dokładnie. Po prostu padło, tak jak na starej odsłonie. Może studia? Może brak chęci?
Seth i Alice to tylko dwójka postaci, co w miarę łatwo byłoby ogarnąć. Na starej odsłonie mam tych postaci od groma. Z jednej strony - fajnie. Z drugiej niekoniecznie. Lubię taką ilość postaci ze względu na ich różnorodne charaktery. Charaktery, które de facto są wyolbrzymieniem moich cech - więc ich sprzeczki, różne poglądy itp. są dla mnie czymś, co pozwala mi w jakimś stopniu przeanalizować moje własne zachowanie. Niestety ogarniecie tak wielu postaci w różnych miejscach jest dość męczące... Zwłaszcza teraz, kiedy powstało The Fate posiadające dość dużą liczbę członków.
To zależy też od tego ile czasu minęłoby od ostatnich wydarzeń do nowego startu. Dzień? tydzień? Kilka miesięcy? Lata? I tu też mam dylemat w chuj. Gdyby było to dość późno - musiałbym zrezygnować z niektórych rzeczy, których byłoby mi szkoda. Wszyscy piszą o niedokończonych wątkach. Więc prawdopodobnie musiałoby to być stosunkowo niedługo po balu. Ja sam chciałbym dokończyć pewne kwestie z małą Rin i Mayu...
Nie wiem jak to określić. Może na przykładzie The Fate?
Wydaje mi się bardzo uciążliwe z taką ilością członków, ale naprawdę chciałbym aby było ich tylu i chciałbym dokończyć to co zacząłem. Mam plany co do nich i szkoda by mi było tak po prostu z nich zrezygnować. Obawiam się jednak, ze znów może odechcieć mi się grać. Jestem taki niezdecydowany ;<
Pozostawiam wybór wam - a sam bede później narzekał bez względu na to co zostanie wybrane.

Co do samego systemu. Jestem za przeniesieniem obecnego dla starych postaci. Statystyki, które można trenować. Z tym wyjątkiem, że dla silniejszych postaci byłoby więcej punktów do rozdania na start. Zaraz wybiorę jakąś opcję z ankiety, bo nawet nie wiem jakie są.
Osobiście zamierzam też jakoś bardziej przemyśleć historie, moce i techniki Nakatoniego i jego rodzinki, tak więc, jeśli niektóre kwestie ulegną zmianie, nikt nie będzie miał za złe, nie? Będzie to raczej ograniczenie OP niż jeszcze boostowanie. A Historia będzie bardziej spójna. Pozdrawiam.
I tyle nowych oparków do robienia... tyle nowych histori do pisania... Może w wakacje zacząłbym grać ;3

@Edit
Wybrałem 2 opcje w ankiecie. wróćmy do starego świata na nowym systemie.

5PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Sob Kwi 18, 2015 2:47 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Nie wiem czy jest sens ciągnąć ankietę przy i tak nikłej ilości użytkowników odwiedzających forum.
Skoro jest idea na ponowny restart świata oraz powrót do starego, to muszę się zebrać w sobie i napisać w miarę spójny post NPC po przeniesieniu wszystkich tematów - znowu - do archiwum. Pytanie, czy to cokolwiek pomoże?PBF - co dalej? Swfo1d PBF - co dalej? Ateam11 PBF - co dalej? Fteam10

PBF - co dalej? Wkkeewowlarge

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

6PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Sob Kwi 18, 2015 5:13 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
No cóż, ja mam podobną zagwozdkę, co Bercik. Na pewno jeśli zdecydujemy się już na powrót do pierwszego świata to będzie mi trochę szkoda planów z tego, ale chyba łatwiej mi przyjdzie gra starymi postaciami. Nie wiem, tamte miały dla mnie jakąś cząstkę mnie, a pomimo mnóstwa pomysłów na nowe to są one dla mnie jakieś płytkie. Być może to kwestia czasu gry, który na wykreowanie tamtych poświęciłem, nie wiem sam.

No ale jeśli miałbym decydować to ostatecznie wahałbym się pomiędzy opcją nr 1 i nr 2.
PBF bez żadnych ścisłych, czasami trochę ograniczających, schematów to fajna sprawa, która sprawiała, że gra była lekka i przyjemna. Z drugiej strony, czasami pewien system zasad może okazać się bardzo pomocny (patrz: uwaga Rayema dot. statystyk).
Ostatecznie, skoro większość jest za opcją nr 2 to nie będę się wyłamywał. Jest tylko coś, co w związku z tym chciałbym zaproponować. Wg mnie w nowym systemie ta liczba statystyk jest przesadzona i trochę niejasna. Po co utrudniać sobie życie? Sugerowałbym więc powrót do podstawowych 6 statystyk z pierwszego PBFa (które wg mnie były idealnie dobrane), a tylko pozostać przy nowym systemie ich rozdawania.

A teraz czas na Q&A (w naszym przypadku ten akronim nabiera nowego znaczenia - Quotes & Answers)!
Rayem napisał:Mam jednak dosyć ważne pytanie odnośnie pewnej kwestii - mocy. Wiadomo, że powrót do dawnych postaci nie oznaczałby (raczej) rozpoczęcia wszystkiego od nowa, bo miałoby to taki sam sens jak zrobić kolejny reset świata, tylko zostawić te same postacie do gry. Zatem poziom mocy części aktywnych postaci byłby zdecydowanie większy od poziomu mocy nowych graczy lub (o ile mielibyście takowe życzenie) przeniesionych "nowych" postaci na "stary" świat. Jak zatem zamierzalibyście rozwiązać tą kwestię? Częściowo obniżyć poziomy mocy silniejszych postaci? A może dawać nowym graczom większy bonus na start?
Wiecie, nasz PBF zawsze charakteryzował się wiecznym OP. Ale myślę, że przekroczyliśmy pewną granicę xd
Można by było ograniczyć nieco power naszych postaci (co dałoby się nawet wyjaśnić fabularnie). Pozostawić jednak pewną różnicę pomiędzy nimi, a nowymi graczami (swoją drogą - nowi gracze? serio? kogo my oszukujemy xd?). Zrobić jednak taki myk, o którym pisałem Yohowi bardzo dawno temu (jeszcze właśnie za czasów starego PBFa), który polegałby na tym, że słabsze postaci dostawałyby odrobinę większe boosty za sagi. Tak, by powolutku podganiały tych silniejszych. Wymyśliłem chyba nawet wzór rozdawania tych wszystkich jednostek mocy, który dawał całkiem dobry efekt.

Bercik napisał:Osobiście zamierzam też jakoś bardziej przemyśleć historie, moce i techniki Nakatoniego i jego rodzinki, tak więc, jeśli niektóre kwestie ulegną zmianie, nikt nie będzie miał za złe, nie? Będzie to raczej ograniczenie OP niż jeszcze boostowanie. A Historia będzie bardziej spójna. Pozdrawiam.
Nie martw się, myślę że większość (jeśli nie każdy) będzie chciała tak zrobić. I gdyby trochę pomyśleć to chyba nawet i takie zmiany dałoby się w pewien sposób fabularnie wyjaśnić.

Yoh napisał:Nie wiem czy jest sens ciągnąć ankietę przy i tak nikłej ilości użytkowników odwiedzających forum.
Szczerze mówiąc liczyłem jeszcze na opinie takich osób jak Max czy Aki. I napisałbym też, że na Viega, ale chyba uznalibyście mnie wtedy za zbyt naiwnego(to wcale nie prowokacja:P

Yoh napisał:Pytanie, czy to cokolwiek pomoże?
Nie znam odpowiedzi na to pytanie, no ale... ja bym chętnie spróbował.

Bless!
(czy ja nadużywam nawiasów?)

7PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Sob Kwi 18, 2015 6:03 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Jestem za powrotem do starej liczby statystyk. Było ich niewiele, ale dla każdego miały sens i były "proste w obsłudze". Podobnie zresztą, popierałbym pomysł z poziomem mocy. Gdyby nam ubyło trochę PL, raczej nikt by nie zauważył, prawda? Xd Poza tym, jak dla mnie nowi gracze od dawna powinni dostawać większe bonusy z sag. To dla mnie po prostu oczywiste - zmagają się z większymi siłami, niż starzy gracze, więc zasługują na większą premię. Dziwi mnie natomiast, że pomimo dyskusji na ten temat, nie zastosowaliście tego pomysłu w praktyce.

Jataman napisał:(czy ja nadużywam nawiasów?)
Ty nie, ale ja owszem. Patrz: mój temat dot. gry.

8PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Sob Kwi 18, 2015 7:36 pm

Max

Max
Human Interface
Human Interface
Jatapon napisał:Szczerze mówiąc liczyłem jeszcze na opinie takich osób jak Max czy Ten Frajer.
[j]Aż sprawdzałem co ja napisałem w swoim poście xD[/j]
Przybywam więc, byś mógł przeczytać moją opinię.

Jeszcze nie wybrałem żadnej odpowiedzi choć za chwilę pewnie zaznaczę "Jestem za, ale rozgrywka powinna opierać się na nowym systemie". Gdybym mógł zaznaczyć dwie to zaznaczyłbym również "Jestem przeciw, aktualny PBF jest dobry" z dopiskiem "tylko nikt nie chce grać, I dunno why".
Lubię obie odsłony PBF i na obu mogę grać, choć bardziej zależy mi na tym nowym ze względu na miliony wątków, które miałem wymyślone. Chciałem rozwinąć bardziej stworzoną postać, jednak nie do końca to wypaliło i została w swoim początkowym stadium, bo nikt nie grał. O ile pamiętam to dla Max'a nie miałem powymyślanych wątków na przyszłość, dlatego też miała tam pojawić się nowa postać - Shiranui miał przybrać ludzką formę. Nastąpił jednak reset i większość pomysłów przeszło na Isaac'a. Dlaczego więc głosuję na powrotem do starego? Ponieważ Isaac może stać się jego częścią i chyba nikomu to nie zaszkodzi. Mam również nadzieję, że nie jestem jedyną osobą, która chce przenieść nową postać.

Ciekawi mnie jednak jak długi będzie timeskip? Stary PBF lubił timeskipy. Odnoszę też dziwne wrażenie, że ich nadmierna ilość przyczyniła się do chęci zrobienia resetu. Po prostu wybiegliśmy za szybko, za daleko w przyszłość. Każdy był już OP itp. itd. (oprócz Max'a bo NPC go szmacił... Tak Yoh uważam, że jesteś winny)

Jatapon napisał:Wg mnie w nowym systemie ta liczba statystyk jest przesadzona i trochę niejasna. Po co utrudniać sobie życie? Sugerowałbym więc powrót do podstawowych 6 statystyk z pierwszego PBFa (które wg mnie były idealnie dobrane), a tylko pozostać przy nowym systemie ich rozdawania.
Łapka w górę.

Dochodzi też kwestia ilości graczy. Nigdy nie było nas dużo, w sumie to graliśmy taką małą grupką i dobrze nam z tym było. Mogło się wydawać, że jest nas w miarę dużo bo postacie towarzyszące robiły sztuczny tłum. Potem przyszedł Aki i wszystko zaczęło się jebać jako chyba jedyna nowa osoba został z nami do końca (propsy), kiedy wszyscy inni nowi po trzech postach kończyli grę albo nie umieli napisać posta w lesie o ścinaniu drzew. Przydało by się kilku nowych graczy (tak wiem, nie jest łatwo o nowych graczy), którzy z nami zostaną... o ile my sami ze sobą zostaniemy i nie przestaniemy grać po kilku dniach.

No i najważniejsze pytanie: CZY VIEGO DO NAS WRÓCI?!

(Dawno długiego posta nie pisałem. Pewnie jest milion błędów.)

[v]Viego nie wróci, a ja nigdy nie odszedłem. Sprawdzanie pisowni w Chromie nie wykazuje żadnych błędów.[/v]
To może przyjdzie ktoś inny? ;D
Nie koniecznie chodziło mi o błędy w pisowni.Ostatnio zmieniony przez Max dnia Nie Kwi 19, 2015 8:27 pm, w całości zmieniany 1 raz

9PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Sob Kwi 18, 2015 8:08 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Jatapon napisał:Wg mnie w nowym systemie ta liczba statystyk jest przesadzona i trochę niejasna. Po co utrudniać sobie życie? Sugerowałbym więc powrót do podstawowych 6 statystyk z pierwszego PBFa (które wg mnie były idealnie dobrane), a tylko pozostać przy nowym systemie ich rozdawania.
Mi ten nowy system w niczym nie przeszkadza. Serio. Może wydawać się tego za dużo, ale moim zdaniem przynajmniej każda statystyka za coś odpowiada. Czekajcie, muszę sprawdzić jakie są bo nawet nie pamiętam xd
Okej, pozbyłbym się jedynie zwinności i precyzyjności@SzybkiEdit(kurwa precyzji). Niczego więcej. Niestety jestem w pojedynczej opozycji do większości, która chce starych statystyk. No nic. Pożyjemy zobaczymy.

To czy będzie odzew po kolejnym restarcie... Hmmm. Ciężko powiedzieć. Ja osobiście sie postaram wrócić z pełną mocą. Ale nie wiem jak wyjdzie.

Max napisał:(Dawno długiego posta nie pisałem. Pewnie jest milion błędów.)
Dawno to ty żadnego posta nie pisałeś...

Do dzieła pyrpaczki!

10PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Nie Kwi 19, 2015 4:41 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Dobra, skoro zainteresowani się już wypowiedzieli to trzeba teraz ustalić konkrety.

Timeskip
Ja proponuję niedługo po Tenkaichi Budokai, nawet niech to będzie kilka dni po balu.

Poziom mocy
W jaki sposób to ograniczamy? Czy tylko zmniejszamy cyferki czy ograniczamy także niektóre zdolności naszych OCków? Tylko żebyśmy za bardzo nie zamotali.

Historia
Niektóre osoby zamierzają trochę poprawić pewne niespójności w historii swoich postaci, czy też wprowadzić te z aktualnego PBFa (no może to jest akurat mniejszy problem). Ponadto jeśli chcemy ograniczyć trochę nasze OP to też wypadałoby to jakoś wyjaśnić. Co proponujecie? Czy po prostu uznajemy, że wszystko, co miało miejsce w naszym PBFie też było mniej OP (co nie zawsze ma sens, bo z tego co pamiętam to niektórzy napierdzielali się z Brollym LSSJ3 czy Janembuu o_o)? Ewentualnie można wymazać niektóre wydarzenia i po prostu uznać, że ich nie było. Tylko tu znów pojawia się problem, bo trzeba wybrać które zostawić, żeby nie powstały kolejne nieścisłości w historiach naszych OCków.
Nie mam pojęcia co z tym zrobić.

System rozgrywki
No tu chyba zostało już wszystko przegłosowane - nowy system ze starymi statami.

11PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Nie Kwi 19, 2015 5:14 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Jataman napisał:Timeskip
Ja proponuję niedługo po Tenkaichi Budokai, nawet niech to będzie kilka dni po balu.
Jak najbardziej za - choć wspomniałem, że i tak będę narzekał na każdą opcję ta wydaje mi się taka najbardziej... hm... taka najbardziej do dokończenia atków. Taka, która ma sens.

Jataman napisał:Poziom mocy
W jaki sposób to ograniczamy? Czy tylko zmniejszamy cyferki czy ograniczamy także niektóre zdolności naszych OCków? Tylko żebyśmy za bardzo nie zamotali.[...]Ponadto jeśli chcemy ograniczyć trochę nasze OP to też wypadałoby to jakoś wyjaśnić. Co proponujecie? Czy po prostu uznajemy, że wszystko, co miało miejsce w naszym PBFie też było mniej OP (co nie zawsze ma sens, bo z tego co pamiętam to niektórzy napierdzielali się z Brollym LSSJ3 czy Janembuu o_o)? Ewentualnie można wymazać niektóre wydarzenia i po prostu uznać, że ich nie było.
Zmniejszmy cyferki. Uznajmy, ze ci wszyscy przeciwnicy byli dużo słabsi i my byliśmy słabsi. Ograniczmy rozpierdalanie planet, księżyców czy większych miast. W DB też tak w sumie było. Frieeza bez problemu niszczył planetę(poor Vegeta), a taki Cell czy Buu będąc dużo silniejszymi zwyczajnie walczyli z wojownikami. Rzucali promieniami na lewo i prawo a planety pozostawały całe - pomijając fakt, że DB jest w chuj nielogiczne. Wiecie o co mi chodzi. Mam nadzieje...

12PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Nie Kwi 19, 2015 7:49 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Timeskip
Ja proponuję niedługo po Tenkaichi Budokai, nawet niech to będzie kilka dni po balu.
Nie widzę problemu. Coś wymyślimy.

Poziom mocy
W jaki sposób to ograniczamy? Czy tylko zmniejszamy cyferki czy ograniczamy także niektóre zdolności naszych OCków? Tylko żebyśmy za bardzo nie zamotali.
Tak czy siak, stare postacie zapewne dostaną znaaacznie większą ilość punktów do rozdania w statystyki. Na tej podstawie obliczy się poziom mocy. Do uzyskanej liczby ustalę wynagrodzenie za sagi, jakie miały miejsce w starym systemie - myślę, że to wystarczy, zważając na fakt, że później poziom mocy nie będzie się zwiększał zbyt szybko.

System rozgrywki
No tu chyba zostało już wszystko przegłosowane - nowy system ze starymi statami.
Wyrzuciłem zwinność, precyzję i wytrzymałość. Koncentracja ma tutaj jednak sens, dlatego ona pozostanie bez zmian.

A teraz najważniejsza kwestia - co z największym koksem tego PBFa, tudzież Alisterem?! On musi być!PBF - co dalej? Swfo1d PBF - co dalej? Ateam11 PBF - co dalej? Fteam10

PBF - co dalej? Wkkeewowlarge

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

13PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Nie Kwi 19, 2015 8:12 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Jataman napisał:Czy po prostu uznajemy, że wszystko, co miało miejsce w naszym PBFie też było mniej OP (co nie zawsze ma sens, bo z tego co pamiętam to niektórzy napierdzielali się z Brollym LSSJ3 czy Janembuu o_o)? Ewentualnie można wymazać niektóre wydarzenia i po prostu uznać, że ich nie było. Tylko tu znów pojawia się problem, bo trzeba wybrać które zostawić, żeby nie powstały kolejne nieścisłości w historiach naszych OCków.
Pozwól, że przyjrzę się sprawie z bliższa z - podkreślam - mojej perspektywy. Hmm... Hmmmm.... HMMMMMM... Cóż, jest to w pewnym sensie wykonalne. Ale! Biorąc pod uwagę sagi, jakie miały miejsce... Sagi. Nie eventy - chyba, że te większe. Wyglądałoby to tak... Nie bijcie mnie, jeśli wymieniam je w złych kolejnościach. Gidayu musi zostać. Nawet gdyby komuś się to nie podobało, zależy od tego egzystencja kilku postaci towarzyszących graczy. Poza tym, wiele motywów jest z tą grupą powiązanych, a ich saga de facto nie została w pełni ukończona. Shigen był tak naprawdę pierwszym, prawdziwym bossem w naszym pbfie. Ta saga definitywnie nie może odejść w zapomnienie. Potem był chyba Brolly? W zasadzie to nawet nie była de facto saga, więc według mnie możemy uznać, że ani jego (na LSSJ3), ani Janembuu nie było. Ewentualnie przełożyć kolejność tego wydarzenia, gdy nasze postacie były już trochę silniejsze niż wtedy. Naturalnie, biorę tu pod uwagę nerfa naszego OP. Upadły anioł... Niby to też można by pominąć, ale wtedy by nie było fuzji w Ra'oha, więc w sumie sam nie wiem. Poza tym, gość też był całkiem silny i nie łatwo było się go pozbyć bez scalenia. Porwanie córek Shigeru i Yoha - to w sumie było średnio znaczące, no i przez to przepierdzieliliśmy rok. Ale była to część sagi naszego obecnego głównego antagonisty, więc nie rozważałbym usunięcia tego zdarzenia. Demon Hunters. W sumie też taka sobie saga. Bardziej rozwinięty event, podobnie jak to było z Brollym. Nie mniej jednak był całkiem fajny, no i dzięki temu Smoczak rozwinął fabułę swojej postaci (jebać, że nie ma go od lat, a jak zagląda to raz na milion). Ami... hmm... w sumie sam nie wiem, czy był to jakiś szczególnie ważny event/saga. Niby była utrapieniem przez jej zdolność do czytania myśli, ale czy cokolwiek prócz fuzji (chyba Potara) tam wprowadziła? Sam nie wiem. Galaxy Crisis autorstwa mojego oraz Ykma i tak była niewypałem. W sumie, to całą ta saga nie miała tak zupełnie wyglądać. Wszelkie motywy i postacie pojawiły się w niej dopiero za sprawą moich rozmów z Ykmem, choć i tak NPC dorzucił tam swoje 5gr modyfikując jej przebieg. Jak dla mnie można by ją całkiem usunąć z kart historii. Ale Rayem, co z Lisą, przecież to bratnia dusza Akiego i wgl.? Olać frajera. Nie no, joke. Jeśli jej osoba i powiązanie z Akim faktycznie miałoby zostać utrzymane, powiedzmy, że wyglądało to tak: Shifterowi umarła siostra, tak? (motyw autorstwa NPC) No więc gość się zagubił i chorobliwie próbował ukraść Fullbringa Lisy ze względu na jego specyficzne właściwości, by zemścić się za śmierć siostrzyczki oraz uczynić świat lepszym miejscem dla innych. Ostatecznie gość się zagubił w swoim celu, przez co jego metody były dość... niepoprawne. Nie było żadnych "nalotów", po prostu dopadliśmy wariata, pokonaliśmy i to wszystko. Dlaczego sugeruję pozostawić motyw Shiftera oraz w ogóle jego powiązania z Lisą? Bo to piękny przykład tego, że ludzie potrafią się zmieniać i nawet nasz wróg może się zrehabilitować i zostać sojusznikiem w boju. Także... no. Rób ta, co chce ta XD

A tak na serio, to piszę tutaj, bo mam pytanie, a nie chciałem, żeby post był krótki. Otóż... Jak będzie wyglądać sprawa postaci towarzyszących? Oni także będą posiadali własne statystyki, które będą mieli okazję rozwijać, czy tylko sam poziom mocy, jak dawniej?

14PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Nie Kwi 19, 2015 8:32 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Jak będzie wyglądać sprawa postaci towarzyszących? Oni także będą posiadali własne statystyki, które będą mieli okazję rozwijać, czy tylko sam poziom mocy, jak dawniej?
Ich także musisz rozwijać, dlatego gra kilkoma postaciami będzie... znacznie cięższa.PBF - co dalej? Swfo1d PBF - co dalej? Ateam11 PBF - co dalej? Fteam10

PBF - co dalej? Wkkeewowlarge

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

15PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Nie Kwi 19, 2015 8:33 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Rayem napisał:Ami... hmm... w sumie sam nie wiem, czy był to jakiś szczególnie ważny event/saga. Niby była utrapieniem przez jej zdolność do czytania myśli, ale czy cokolwiek prócz fuzji (chyba Potara) tam wprowadziła? Sam nie wiem.
Lidera The Fate - Keijiego. Rly? Drugi raz dzisiaj o nim zapominasz.

Rayem napisał:Jak będzie wyglądać sprawa postaci towarzyszących? Oni także będą posiadali własne statystyki, które będą mieli okazję rozwijać, czy tylko sam poziom mocy, jak dawniej?
Jestem za statystykami. Tak jak było na 2 wersji. Moja mała Alice miała oddzielne statystki, które trenowała. Było git. Jestem za rozwijaniem statystyk dla postaci towarzyszących.

16PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Nie Kwi 19, 2015 10:32 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Bercik napisał:Ograniczmy rozpierdalanie planet, księżyców czy większych miast. W DB też tak w sumie było. Frieeza bez problemu niszczył planetę(poor Vegeta), a taki Cell czy Buu będąc dużo silniejszymi zwyczajnie walczyli z wojownikami. Rzucali promieniami na lewo i prawo a planety pozostawały całe - pomijając fakt, że DB jest w chuj nielogiczne. Wiecie o co mi chodzi. Mam nadzieje...
Cell mógł rozwalić Ziemię zwykłą kamehą. Powiem więcej - Vegeta już w Saiyan Sadze mógł rozwalić Ziemię swoim Galick Gunem. Ten pierwszy nie chciał, bo chciał pojedynku na poziomie (w końcu miał komórki Saiyan), a ten drugi chciał, ale mu nie pykło.

W każdym razie - nie przesadzałbym z tymi ograniczeniami. W końcu Rayem rozwalił księżyc, a Shigeru pół kontynentu. Tzn. zgadzam się co do niszczenia planet - niech za coś takiego odpowiadają techniki przeznaczone szczególnie do tego (typu Supernova), a jednocześnie niech nie będą dostępne ot tak.

A co z transformacjami? Ograniczamy to jakoś bardzo czy zostawiamy nawet takie jak SSJ3?
Bo jeśli ograniczamy to najlepiej, żeby każdy ogarnął historie swoich postaci (niekoniecznie pełne opowiadanie, taki tylko zwięzły i rzeczowy przegląd wydarzeń) łącznie z wydarzeniami mających miejsce podczas gry i wysłał NPC. Będzie można na tej podstawie ustalić w miarę spójną wersję wydarzeń.

17PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Nie Kwi 19, 2015 10:58 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Jataman napisał:W końcu Rayem rozwalił księżyc, a Shigeru pół kontynentu.[...]Tzn. zgadzam się co do niszczenia planet - niech za coś takiego odpowiadają techniki przeznaczone szczególnie do tego (typu Supernova), a jednocześnie niech nie będą dostępne ot tak.
Seriously, czemu w kwestii destrukcji cały czas jedziecie po przykładzie Rayema? Co on takiego zrobił, co?
[j]Na przykład... zniszczył księżyc :P[/j]
@Edit: I ma Supernovę, której już raz użył. Na turnieju xd

Jataman napisał:Bo jeśli ograniczamy to najlepiej, żeby każdy ogarnął historie swoich postaci (niekoniecznie pełne opowiadanie, taki tylko zwięzły i rzeczowy przegląd wydarzeń) łącznie z wydarzeniami mających miejsce podczas gry i wysłał NPC. Będzie można na tej podstawie ustalić w miarę spójną wersję wydarzeń.
Mamy zamieścić w historii postaci wydarzenia ze starego PBFa? Nie żebym coś, ale już nawet nie pamiętam kolejności tych wszystkich sag, czy większych eventów xd

Btw. skoro postacie towarzyszące będą miały własne statystyki, jaka pula bonusowa statystyk będzie się im należała?

18PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Nie Kwi 19, 2015 11:29 pm

Max

Max
Human Interface
Human Interface
Jatapon napisał:
Bo jeśli ograniczamy to najlepiej, żeby każdy ogarnął historie swoich postaci (niekoniecznie pełne opowiadanie, taki tylko zwięzły i rzeczowy przegląd wydarzeń) łącznie z wydarzeniami mających miejsce podczas gry i wysłał NPC. Będzie można na tej podstawie ustalić w miarę spójną wersję wydarzeń.

Rayemon napisał:Mamy zamieścić w historii postaci wydarzenia ze starego PBFa? Nie żebym coś, ale już nawet nie pamiętam kolejności tych wszystkich sag, czy większych eventów xd

Historię postaci każdy ogarnie jak chce i nie będzie ona zawierała wydarzeń z pbf bo nie ma to sensu. Wydarzenia te będą w historii świata czy cuś. Był taki artykuł kiedyś na wiki... albo gdzieś. Na pewno były opisy sag i kto co w nich zrobił. Chyba, że ktoś bardzo by chciał do nich nawiązać to by się musiał przystosować do narzuconej wersji wydarzeń dostarczonej przez NPC i już.


@Edit
Ewentualnie ważniejsze wydarzenia, dot. fabuły tylko i wyłącznie postaci gracza, można wypunktować. Miałem coś takiego w karcie postaci Max'a:
Spoiler:
Ważniejsze wydarzenia w czasie fabuły PBF:
-Max odnajduje Shigeru i Sandrę.
-Na Terrę przylatuje Yuki, po czym po kilka dniach wraca na Iesterię.
-Hatsutoku zdobywa zdolność kontrolowania elektryczności
-Max spotyka Arisę i Keisuke.
-Na Terrę przylatuje Hanako, Tsuji oraz Shiranui
-Tsuji dokonuje fuzji z Keisuke tworząc Keijiego, który następnie odlatuje w nieznane
-Arisa zabija Hanako. Shigeru blokuje jej moce. Max wybacza Tomoyuki.
-Hanako wraca do życia. Shigeru i Sandra wracają do miasta.
-Max razem z innymi wojownikami rusza na ratunek córce Shigeru. Większość osób zostaje zamknięta na rok w innym wymiarze.
-Między Max'em i Arisą dochodzi do kłótni.
-Max i Arisa oficjalnie zostają parą.
-Arisa zachodzi w ciążę.

19PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Nie Kwi 19, 2015 11:36 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Ja i tak planowałem umieścić wydarzenia z starej odsłony w historii. Mam podobny problem jak Rayem - nie pamiętam co kiedy dokładnie było, ale jakoś podołam. W większości Shigeru albo nie było bo miałem przerwę, po prostu nie mieszał się w wydarzenia, albo w tym czasie grałem Arisą, więc... Niech w sumie każdy zrobi co chce. I zamiast mieszać NPC do opisu tego co się działo, niech każdy ogarnie ty kilka dni po balu w pierwszych postach. Cokolwiek.

20PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Pon Kwi 20, 2015 5:23 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Btw. skoro postacie towarzyszące będą miały własne statystyki, jaka pula bonusowa statystyk będzie się im należała?
Taka sama, jak postaci głównej. Nie jest mimo wszystko zbyt duża, więc nie widzę sensu, by bawić się w ustalanie nowej puli dla towarzyszy.
Mamy zamieścić w historii postaci wydarzenia ze starego PBFa? Nie żebym coś, ale już nawet nie pamiętam kolejności tych wszystkich sag, czy większych eventów xd
Ja i tak planowałem umieścić wydarzenia z starej odsłony w historii. Mam podobny problem jak Rayem - nie pamiętam co kiedy dokładnie było, ale jakoś podołam.

 1. Gidayu
 2. Shigen
 3. Dokuohtei Gidayu
 4. Brolly & Janembuu
 5. Tesserakt
 6. Fallen Angel
 7. Demon Hunters
 8. Ami Saiki
 9. Galaxy Crisis
 10. Tenkaichi Budokai

Pominąłem znacznie mniejsze eventy z jasno określonym celem, takie jak:

 1. Hydra
 2. Ayano
 3. Przebudzenie Vidy
 4. Miecz światła - wymiar kobiet
 5. Maximus vs. Yoh
 6. Zniszczenie Iesterii - Shigeru & Max na wkurwie
 7. Daishi - manipulacja Toshi, Theylin & Shizuką

Wydaje mi się, że z mniejszych wydarzeń było jeszcze kilka niespodzianek ale na chwilę obecną ciężko mi sobie cokolwiek przypomnieć w tej kwestii.PBF - co dalej? Swfo1d PBF - co dalej? Ateam11 PBF - co dalej? Fteam10

PBF - co dalej? Wkkeewowlarge

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

21PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Pon Kwi 20, 2015 12:41 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Okej, to jeśli chodzi o mnie to (jeśli to nie stanowi dla kogoś problemu; nie wiem, bo nie było mnie wtedy) to można usunąć wszystkie sagi związane z postaciami ze znanych animców (no tutaj to akurat tylko widzę Brollyego i Janembuu) - w przypadku reszty możemy uznać ich wszystkich za słabszych, bo sami ich wymyśliliśmy.

No ale dalej nie wiem co z transami? Czy jakoś je ograniczamy czy każdy zostaje przy swoich (pamiętajmy, że wielu postaciom dostępne były SSJ3 lub nawet silniejsze).

22PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Pon Kwi 20, 2015 1:20 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
To, że teraz znam kolejność, którą o dziwo dobrze wymieniłem przy wypisywaniu sag (lel), nie pomaga mi z przypomnieniem sobie dobrze ich przebiegu xd No, ale nic. Najwyżej wspomnę o nich jakoś ogólnikowo :P

Co do kwestii przemian... nie mam zdania. W moim przypadku sytuacja i tak jest nieco prostsza - Rayem stracił wszystkie przemiany i póki ich ponownie nie odblokuje, ma tylko SSJ. Amane miał co prawda SSJ3, ale tutaj i tak musimy wziąć pod uwagę fakt, że de facto nie zaczynamy gry od nowa starymi postaciami, lecz wracamy właśnie nimi do gry. To, że inni chcą wprowadzić w ten świat swoje nowe postacie... cóż, nowi gracze zawsze byli i będą w tyle do starych - taka prawda, life is brutal. Właśnie dlatego słabsze postacie powinny "levelować" szybciej, gdyż zmagają się ze znacznie bardziej przeważającymi siłami niż doświadczeni wojownicy. Ja osobiście dałbym nowym graczom i postaciom z "nowego świata" większą premię na start, by nie byli aż tak w tyle, a po pewnym okresie wrócił do normalnego już systemu - tych 80, czy iluś punktów statystyk i 1, góra 2 przemian.

23PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Pon Kwi 20, 2015 2:18 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Okej, to kto co chciał? Sagi? Ich przebieg? Wydaje mi się, że był kiedyś specjalny "portal" z opisem sag. Przeszukałem większość portali i znalazłem kilka ciekawych.
- Bogowie
- Wrogowie
- NPC
- Organizacje i grupy
Jest też sporo innych, ale mniej ciekawych, albo takich, które są już na PBF-Wiki.
Niestety sag nie znalazłem. Wydaje mi sie, że Yoh w panelu admina miałby dużo łatwiej, bo pewnie wszystko jest podpisane. Ja musiałem sie jebać z numerkami by przeskakiwać portale. Także Yoh, liczymy na ciebie.

Btw. nie miałem pojęcia o niektórych rzeczach. które tam znalazłem.
Jak to:
- Anime zima 2014
- Dragon Ball
- DB i Pokemon
- ???
- Łoooo! Gry!
Mam nadzieje, że to nie było tajne ;/

24PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Pon Kwi 20, 2015 5:04 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Niestety sag nie znalazłem. Wydaje mi sie, że Yoh w panelu admina miałby dużo łatwiej, bo pewnie wszystko jest podpisane. Ja musiałem sie jebać z numerkami by przeskakiwać portale. Także Yoh, liczymy na ciebie.
Nope. Tak jak wiele innych stron na portalu, tak również i sagi musiały zostać podmienione na jakiś inny "artykuł". Swoją drogą, niektóre z tych rzeczy miały być tajne. Już nie są.
No ale dalej nie wiem co z transami? Czy jakoś je ograniczamy czy każdy zostaje przy swoich (pamiętajmy, że wielu postaciom dostępne były SSJ3 lub nawet silniejsze).
Wracasz do gry starymi postaciami, a nie rozpoczynasz nimi rozgrywki od nowa. Nie ma sensu tego ograniczać Awesome FacePBF - co dalej? Swfo1d PBF - co dalej? Ateam11 PBF - co dalej? Fteam10

PBF - co dalej? Wkkeewowlarge

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

25PBF - co dalej? Empty Re: PBF - co dalej? on Pon Kwi 20, 2015 9:02 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Josz napisał:Wracasz do gry starymi postaciami, a nie rozpoczynasz nimi rozgrywki od nowa. Nie ma sensu tego ograniczać Awesome Face
No i git. Tylko wtedy też za bardzo ograniczanie tego rozwalania wszystkiego nie ma sensu, skoro ogarniamy sobie na lajcie SSJ3 :P
Ale mi to aż tak nie przeszkadza, chociaż daje mega super-duper możliwości każdemu przeciwnikowi na naszym poziomie. Zresztą, wracamy w końcu do dawnego świata PBF, a on zawsze był pojebany :P

Wszystko uzgodnione? Yoh, wydaj ostateczną decyzję co do poziomu mocy oraz statystyk i chyba będziemy mogli cisnąć, nie?

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 3]

Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.