Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Credity cóż to!? on Czw Gru 31, 2009 1:59 pm

Rizuke

avatar
Zasłużony
Zasłużony
W tym temacie zapoznam was z pojęciem 'credit'(j.ang).

Credit w języku polskim oznacza dosłownie pożyczkę/kredyt, jeżeli pożyczamy coś z pracy innego autora jesteśmy zobowiązani dać podziękowania pisząc np.
Kod:
Credit for:
- np. Heniu(dobrze by było jakbyś w nawiasie dał za co dajesz mu podziękowania, czyli np. za włosy).
Dodając nawiasy w podziękowaniach ułatwisz ocenianie ludziom, będą wiedzieli tak naprawdę ile włożyłeś swojego do ocenianej pracy. Wiedz, że pominięcie zasady podziękowań jest karalne na tym forum, kradnąc całą pracę i podając się za prawowitego autora tej pracy dokonujesz plagiatu, który jest karalny w Polsce.

Teoria, źródło Wikipedia
Prawo autorskie (ang. copyright, symbol: ©️ ) ? pojęcie prawnicze oznaczające (1) ogół praw przysługujących autorowi utworu albo (2) przepisy upoważniające autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści.


A więc wiesz co to jest już credit, teraz zapoznam cię gdzie obowiązuje na forum 'credit'. Przede wszystkim w dziale 'Wasze produkcje', gdzie wystawiamy swoje prace do ocenienia przez użyszkodników().

Skąd mogę wiedzieć czy np. mogę wziąć te włosy do swojej pracy? - Zastanawia cie pewnie to pytanie, odpowiem ci prosto, jeżeli autor w swojej wypowiedzi napisał np. 'GIVE CREDIT IF USE' to śmiało możemy skorzystać z dobrodziejstw jego pracy, nie zapominając o podziękowaniach. Jeśli pisze 'Do not use without permission' to znaczy, że nie możemy używać BEZ ZGODY AUTORA! Najlepiej gdybyś miał fragment wypowiedzi, gdzie pytasz się autora czy możesz używać, a on natomiast tobie odpowiadania.


Gdy przerabiamy/wzorujemy się również dajemy podziękowania, dobrze by było gdybyś w animacjach wymienił autorów spritów.Podziękowania dla Feliego za starą wersję, która była podstawką prawdopodobnie lepszej wersji .
By Shine ©️ Nie zezwalam na upowszechnianie tej zasady poza okręgiem forum Anime Revolution Sprites

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2014 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.