Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1HALP Empty HALP Nie Kwi 11, 2010 9:22 pm

Feli

Feli
Zasłużony
Zasłużony
Ema, mam jakaś wene kulinarną ostatnio i chciałbym sobie coś ciekawego przyrządzić na kolacje.
Macie jakieś propozycje? Tylko nie typu: "kanapka z drzemem" >.>...

2HALP Empty Re: HALP Nie Kwi 11, 2010 9:44 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Znalazłem taki ciekawy przepisik, który zapewne Cię odrzuci. Mi jednak to smakowało .. xd..

Dorayaki

Składniki (4 porcje):
Ciasto:
3 jajka
3/4 szklanki cukru
3 łyżki wody
1/2 łyżeczki sody do pieczenia
1 szklanka przesianej mąki
olej roślinny do smażenia


Nadzienie (Pasta Anko):
250g czerwonej fasoli
2 szklanki cukru
1 łyżeczka soli


Gotowy? To teraz zdradzę Ci.. Jak przygotować Darayaki!

Przygotowanie:
Do głębokiego garnka wlej wodę i wsyp fasolę. Gdy woda w garnku zacznie wrzeć, zmniejsz ogień i gotuj jeszcze przez ok. 10 minut. Odcedź fasolę i włóż ją z powrotem do garnka. Dodaj do niej cztery szklanki wody. Ponownie zagotuj aż do momentu wrzenia, a następnie zmniejsz ogień i gotuj przez godzinę (Fasola musi zmięknąć). Odlej większość wody, dodaj cukier, sól i gotuj do momentu odparowania wody.
Odstaw do ostygnięcia.
Przygotuj ciasto: do miski wrzuć jajka, cukier i dokładnie roztrzep. Rozpuść sodę w wodzie i wlej ją do miski. Stopniowo dodawaj mąkę i mieszaj aż do uzyskania gładkiej masy. Podgrzej patelnię i dodaj odrobinę tłuszczu. Nabierz trochę ciasta, uformuj okrągłe ciastka i połóż na patelnię. Gdy na powierzchni pojawią się bąbelki powietrza, obróć ciasto. Powtarzaj to aż do uzyskania ośmiu ciastek. Zostaw do ostygnięcia.
Ciasteczka połącz w pary. Na jedną połówkę nałóż wcześniej przygotowaną Pastę Anko i przykryj drugą połówką. Delikatnie ściśnij brzegi połówek, aby się ze sobą połączyły.


HALP Dorayaki

Itadakimasu!


Pewnie wyda Ci się to trudne, ale dwa razy już robiłem Dorayaki i myślę że kiedy zrobisz jedno, reszta pójdzie jak po maśle.

Przepis bodajże z magazynu OTAKU. Tak przynajmniej pisze na wyrwanej kartce xD..

3HALP Empty Re: HALP Pon Kwi 12, 2010 1:21 pm

Pikachu

Pikachu
Sennin
Sennin
Może na następną kolacje zasugeruje ci coś prostego aczkolwiek zajebiście smacznego... xd.
Pewnie uznasz to za coś w stylu kanapki z drzemem ale trudno.
Zachęcam ciędo spróbowania... BAGIETKI Z ZIOŁAMI Z BIEDRONKI :>!
Jest to idealne połączenie ziół i wybitnego chleba dobieranego przez wybitnych specjalistów z dodatkiem masła.., A teraz na serio.
Mnie to smakuje i mógłbym jeść to codziennie na kolacje :>!

4HALP Empty Re: HALP Pon Kwi 12, 2010 2:25 pm

Feli

Feli
Zasłużony
Zasłużony
Takie czosnkowe Bagietki? XD O te Ci chodzi? : D. Też je lubię, ale wolałbym coś bardziej fikuśnego. Ale i tak dzięki za propozycje ; ].

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.