Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 HALP on Nie Kwi 11, 2010 9:22 pm

Feli

Zasłużony
Zasłużony
Ema, mam jakaś wene kulinarną ostatnio i chciałbym sobie coś ciekawego przyrządzić na kolacje.
Macie jakieś propozycje? Tylko nie typu: "kanapka z drzemem" >.>...

2 Re: HALP on Nie Kwi 11, 2010 9:44 pm

Yoh

Site Admin
Site Admin
Znalazłem taki ciekawy przepisik, który zapewne Cię odrzuci. Mi jednak to smakowało .. xd..

Dorayaki

Składniki (4 porcje):
Ciasto:
3 jajka
3/4 szklanki cukru
3 łyżki wody
1/2 łyżeczki sody do pieczenia
1 szklanka przesianej mąki
olej roślinny do smażenia

Nadzienie (Pasta Anko):
250g czerwonej fasoli
2 szklanki cukru
1 łyżeczka soli

Gotowy? To teraz zdradzę Ci.. Jak przygotować Darayaki!

Przygotowanie:
Do głębokiego garnka wlej wodę i wsyp fasolę. Gdy woda w garnku zacznie wrzeć, zmniejsz ogień i gotuj jeszcze przez ok. 10 minut. Odcedź fasolę i włóż ją z powrotem do garnka. Dodaj do niej cztery szklanki wody. Ponownie zagotuj aż do momentu wrzenia, a następnie zmniejsz ogień i gotuj przez godzinę (Fasola musi zmięknąć). Odlej większość wody, dodaj cukier, sól i gotuj do momentu odparowania wody.
Odstaw do ostygnięcia.
Przygotuj ciasto: do miski wrzuć jajka, cukier i dokładnie roztrzep. Rozpuść sodę w wodzie i wlej ją do miski. Stopniowo dodawaj mąkę i mieszaj aż do uzyskania gładkiej masy. Podgrzej patelnię i dodaj odrobinę tłuszczu. Nabierz trochę ciasta, uformuj okrągłe ciastka i połóż na patelnię. Gdy na powierzchni pojawią się bąbelki powietrza, obróć ciasto. Powtarzaj to aż do uzyskania ośmiu ciastek. Zostaw do ostygnięcia.
Ciasteczka połącz w pary. Na jedną połówkę nałóż wcześniej przygotowaną Pastę Anko i przykryj drugą połówką. Delikatnie ściśnij brzegi połówek, aby się ze sobą połączyły.

Itadakimasu!

Pewnie wyda Ci się to trudne, ale dwa razy już robiłem Dorayaki i myślę że kiedy zrobisz jedno, reszta pójdzie jak po maśle.

Przepis bodajże z magazynu OTAKU. Tak przynajmniej pisze na wyrwanej kartce xD..

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

3 Re: HALP on Pon Kwi 12, 2010 1:21 pm

Pikachu

Sennin
Sennin
Może na następną kolacje zasugeruje ci coś prostego aczkolwiek zajebiście smacznego... xd.
Pewnie uznasz to za coś w stylu kanapki z drzemem ale trudno.
Zachęcam ciędo spróbowania... BAGIETKI Z ZIOŁAMI Z BIEDRONKI :>!
Jest to idealne połączenie ziół i wybitnego chleba dobieranego przez wybitnych specjalistów z dodatkiem masła.., A teraz na serio.
Mnie to smakuje i mógłbym jeść to codziennie na kolacje :>!

4 Re: HALP on Pon Kwi 12, 2010 2:25 pm

Feli

Zasłużony
Zasłużony
Takie czosnkowe Bagietki? XD O te Ci chodzi? : D. Też je lubię, ale wolałbym coś bardziej fikuśnego. Ale i tak dzięki za propozycje ; ].

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]