Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[O-S-W] by Inerno Empty [O-S-W] by Inerno Sob Sie 28, 2010 10:14 am

Inerno

Inerno
Super Saiyan God
Super Saiyan God
Mój pierwszy Opar 👅

[O-S-W] by Inerno 23igjtk

Credits by ShadowHunter base.

Comment Please

2[O-S-W] by Inerno Empty Re: [O-S-W] by Inerno Nie Sie 29, 2010 7:20 pm

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
Nikt tutaj się nie wypowiadał więc może ja coś Tobie ocenię ,bo myślę ,że chociaż jeden komentarz Ciebie zadowoli.
Tak więc kształt włosów zbyt kwadratowy ,kontury włosów powinny być bardziej okrągłe. Poza tym same cienie są źle rozmieszczone. Cienie twarzy także pozostawiają wiele do życzenia ,przydałby się tutaj jeszcze jeden jaśniejszy odcień. Na tym czerwonym stroju cienie także wyglądają niespecjalnie dobrze ,robisz je strasznie chaotycznie i bez przemyślenia. Ręce to samo co twarz. Rękawiczka ma słabe cienie. Spodnie takzę wyglądają kiepsko ,nadużywasz czarnego koloru. Trzy różne odcienie czerwieni powinny Ci wystarczyć ,próbuj się ograniczać właśnie do nich. Buty także nie są dziełami sztuki ,no ale cóż, to w końcu Twój pierwszy OPAR. Jak na zupełnie sam początek dam Ci 3/10. Pracuj i nie zniechęcaj się ,bo już będzie tylko lepiej.

2kp

3[O-S-W] by Inerno Empty Re: [O-S-W] by Inerno Nie Sie 29, 2010 8:11 pm

Inerno

Inerno
Super Saiyan God
Super Saiyan God
Oto mój nowy OPAR.

[O-S-W] by Inerno 2hykzyb

Credits by ShadowHunter base.

Robiłem go, ponieważ nikt nie chciał ocenić mojego First Opara. Dzięki Zbir. Zacznę poprawiać już dzisiaj.

//EDIT

Oto poprawiony nr.1


[O-S-W] by Inerno 14wa749

Credits by ShadowHunter base.

Starałem się stosować do rad Zbira, ale nie wiem czy jest dobrze....



Ostatnio zmieniony przez Inerno dnia Pon Sie 30, 2010 2:04 pm, w całości zmieniany 1 raz

4[O-S-W] by Inerno Empty Re: [O-S-W] by Inerno Pon Sie 30, 2010 8:07 am

Michass

Michass
Lieutenant
Lieutenant
To ocenie ci tego poprawionego.

Zaczniemy od góry.Włosy kształtem są średnie ale cieniowanie nie zbyt dobre.Głowa też pocieniowana średnio, może zmień odcienie.Ubranie , cieniowanie takie se ale wciąż nie za dobre. Nie wiem po co zostawiasz czarne px na ubraniu.Wygląda to brzydko.Pasek i frotki no tu nie ma co za dużo oceniać normalny pasek i zwykłe frotki mogłeś wymyślić jakieś urozmaicenie do nich.Rękawiczka może być pocieniowana chyba dobrze.Spodnie , to samo co u bluzki nie zostawiaj czarnych pixeli na ubraniach!Cieniowanie średnie mogło by być o wiele lepsze.Buty jak buty przeciętne.
Jako iż są to twoje początki.Dam ci rady : Nie zostawiaj czarnych pixeli na ubraniach.Poczytaj tutoriale na cieniowanie.To wszystko co mogę ja ci powiedzieć resztę ci powiedzą bardziej doświadczeni :P

2kp

5[O-S-W] by Inerno Empty Re: [O-S-W] by Inerno Sob Sie 18, 2012 6:16 pm

Inerno

Inerno
Super Saiyan God
Super Saiyan God
Dobra trzeba w końcu odkopać ten temat skoro już tutaj jestem :) W końcu jest to głównie forum nastawione na Spirite itp. Mało w tej kwestii wiem co z resztą można zauważyć jednak zamierzam przez najbliższy czas "kształcić się w tej sztuce". Zatem przeczytałem Tutoriale zamieszczone na stronie i stworzyłem kolejne Opary.

[O-S-W] by Inerno 61c17647
[O-S-W] by Inerno 28183383
[O-S-W] by Inerno 3bab18d6

Wszystkie prace jakie tutaj zamieszczam są robione w naturalnej kolejności. Tzn. nie tworzyłem żadnych prac, których nie opublikowałem na tym forum. Stworzyłem zatem w sumie 5 Oparów.

6[O-S-W] by Inerno Empty Re: [O-S-W] by Inerno Pon Sie 20, 2012 12:09 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Na pierwszy rzut oka, widać, iż wzorowałeś się na tworzeniu OPARów z tutoriala dostępnego na portalu. Bardzo fajnie, że ktoś jeszcze z niego korzysta ; )
Pierwsza praca prezentuje się dość przeciętnie. Dwu-tonowe cieniowanie włosów, nie daje zbyt ciekawego efektu - lepszy uzyskałbyś wykorzystując trzy odcienie. Dodatkowo, wewnątrz, włosy wydają się być po prostu puste - żadnych dodatkowych kosmyków, które nadawałyby postaci charakterystycznego uroku. Twarz słabo pocieniowana - duży błąd popełniłeś również, usuwając outline po lewej części mordki. Nie widać ucha. Nie mogę stwierdzić również, czym mają być dwa piksele w złotym odcieniu, znajdujące się na bluzie. Bluza została natomiast pocieniowana dość marnie. Zbędny outline, oddzielający spodenki od skóry. Zbyt duże dłonie, źle pocieniowane nogi. Nie wiem czy brak butów był celowym zabiegiem, ale nie wyszło to na dobre tej postaci.
Druga praca wygląda zdecydowanie gorzej - poza wymienionymi powyżej błędami, dotyczącymi włosów oraz twarzy, tutaj mam do czynienia ze źle źle pocieniowaną masą mięśniową oraz słabo wykonaną klatką piersiową. W wielu miejscach brakuje outline. W przypadku cieni spodni, masz idealny przykład zbyt słabego przejścia pomiędzy poszczególnymi odcieniami. Zniszczone ubranie wykonane co najmniej dziwnie; ten sam błąd z odcieniami, co w przypadku spodni. Brak cieniowania skóry na lewej ręce. Skóra poniżej głowy ma trzy odcienia, skóra twarzy, zaledwie dwa. Ogólnie rzecz biorąc, ogromne problemy z odpowiednim cieniowaniem.
Trzecia praca została wykonana najlepiej ze wszystkich, lecz nie zmienia to faktu, że i tak jest słaba. Włosy mają odpowiednie proporcje; poza niektórymi miejscami, nie zostały źle wykonane. Cieniowanie jest natomiast tragedią w najczystszej postaci. Masz masę wolnego miejsca, na wykonanie jakiegoś kosmyka wewnątrz włosów, by całość nie wydawała się tak pusta; niestety, nie wykorzystujesz go. Słabe cieniowanie twarzy - podobny błąd, jak w poprzednich przypadkach. Brak klatki piersiowej. Zbyt słabe przejście pomiędzy poszczególnymi odcieniami w przypadku podkoszuli oraz spodni - owe dwa elementy, są również bardzo słabo pocieniowane. Miejscami, niepotrzebnie usunięty outline - praca wcale nie prezentuje się bez niego lepiej.
To base Angryboya ma dość dużo błędów w proporcjach - nie poprawiasz ich w żaden sposób. Prace są zwyczajnie słabe. Najwięcej błędów popełniasz w przypadku cieniowania, lecz nie omieszkam napisać, że równie często zdarzają się one także w przypadku tworzenia odpowiednich proporcji dla poszczególnych elementów. Ze względu jednak na to, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z LSW - mogę Ci zwyczajnie darować wiele błędów. Nawet ja miałem kiedyś podobny poziom tworzenia prac. Jeżeli będziesz ćwiczył, poprawa na pewno będzie powoli coraz bardziej widoczna ; )

/3KP
/@Yoh

7[O-S-W] by Inerno Empty Re: [O-S-W] by Inerno Sob Paź 06, 2012 9:22 pm

Inerno

Inerno
Super Saiyan God
Super Saiyan God
[O-S-W] by Inerno 1bbb84aa

[O-S-W] by Inerno 25728266

Spoiler:

Odświeżę trochę ten temat... Credity do wszystkich prac lecą za base (zapomniałem dopisać). Liczę na wartościowe porady ze strony osób choć trochę znających się na tym :P Jak widać ciągle ze mnie Noob

Edit. Dorzucam jeszcze SPARA, który jest niskich lotów, z resztą, jak wszystko robione w tym temacie. Przynajmniej na razie xP

Spoiler:

Jak łatwo zauważyć inspirowany ostatnim Chapterem Naruto...

8[O-S-W] by Inerno Empty Re: [O-S-W] by Inerno Wto Paź 16, 2012 6:37 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Nie polecam używania „base” Zbira do tworzenia takich prostych prac jak mężczyzna w bluzie, bez włosów i tak dalej – moim skromnym zdaniem, przeznaczone jest ono dla nieco bardziej zaawansowanych spriterów. Ale mniejsza o to… Pierwsza praca, a mianowicie dres, który zamierza skopać wszystkich i wszystko na co patrzy, wyszedł przeciętnie, by nie rzec – marnie. Cieniowanie dość słabe, mogłoby być lepiej. Lewa stopa powinna być o jeden piksel wyżej, niż prawa – być może dlatego bohater prezentuje się na chwilę obecną gorzej niż reszta prac. Druga praca również wygląda nieciekawie. Włosy wykonane nijak – mimo, że miałeś ciekawy pomysł to ciężko zrealizować go mając taki, nie inny skill w przypadku LSW. Cieniowanie bynajmniej marne – również zbyt łagodne przejście pomiędzy poszczególnymi odcieniami. Twarz wykonana bardzo słabo – cholernie nieudolne cieniowanie. Podkoszulka zrobiona jakby od niechcenia – cienie tragiczne. Jedyny plus przy Twoich aktualnych umiejętnościach, mógłbyś wyłapać za spodnie, gdyby nie jasny odcień na lewej nogawce oraz brak piksela na prawej. Postać w całości do poprawy. Następnie, nieco bardziej ciekawa postać – Obito Uchiha. Wewnętrzny outline zastąpiłbym na Twoim miejscu po prostu jakimś ciemnym odcieniem pasując do kolorów jakich użyłeś do cieniowania pracy. W tym przypadku wystarczyłby nawet mocno szary kolorek. Większych błędów natomiast nie widzę – w cieniowaniu niestety będą się przez dłuższy czas powtarzały, ale mam nadzieję, że z czasem zaczniesz zauważać co w Twoich pracach jest nie tak i przed wrzuceniem ich na forum, zwyczajnie poprawisz jeszcze to, co będziesz w stanie poprawić. Niepotrzebnie cieniowałeś czarne włosy postaci. Do tego typu OPARów prezentuje się właśnie „base” Zbira.

KP: 3
/Feli

9[O-S-W] by Inerno Empty Re: [O-S-W] by Inerno Czw Paź 18, 2012 11:02 am

Future Bardock

Future Bardock
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
Inerno napisał:[O-S-W] by Inerno 1bbb84aa

[O-S-W] by Inerno 25728266

Spoiler:

Odświeżę trochę ten temat... Credity do wszystkich prac lecą za base (zapomniałem dopisać). Liczę na wartościowe porady ze strony osób choć trochę znających się na tym :P Jak widać ciągle ze mnie Noob

Edit. Dorzucam jeszcze SPARA, który jest niskich lotów, z resztą, jak wszystko robione w tym temacie. Przynajmniej na razie xP

Spoiler:

Jak łatwo zauważyć inspirowany ostatnim Chapterem Naruto...
Na twoim miejscu próbowałabym zrobić tego Obito w bazie luki, ale nie jest zły tylko do włosów można się jakoś przyczepić. Poza tym, czyżby ten
Spoiler:
nie był przypadkiem pomarańczowy?

10[O-S-W] by Inerno Empty Re: [O-S-W] by Inerno Czw Paź 18, 2012 5:40 pm

Inerno

Inerno
Super Saiyan God
Super Saiyan God
Dzięki za ocenę Yoh

Randomowe fanarty z devianta: (uwaga na spojlery)
Tutaj, tutaj, czy tutaj.

Spoiler:

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.