Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Pomocy z ega ! ! Empty Pomocy z ega ! ! Sob Maj 12, 2012 4:41 pm

Mystic Death

avatar
Namekian
Namekian
Prosze o pomoc jak robilem animacje mialem juz z 150 klatek i nagle jakis bład i nie chcialo sie zapisac itp klikalem ok i nadal wyskakiwal szukalem tu na forum i znalazlem

Chyba feli tak napisal do kogos

"Chyba znam twój problem. A jak robisz klatke i masz painta odpalonego, to kolejna klatke zapisujesz ciągle w tym samym paincie i o tej samej nazwie? Jeżeli tak to poprostu kazdą klatke musisz osobno zapisywac z osobną nazwą, bo program nie ogarnia takiej ilości jak była i teraz zostaje zastąpiona".

ale nie zrozumialem go czy moglby mi ktos nagrac filmik jak to robi ? ?
z gory dziekuje ^^

2Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Sob Maj 12, 2012 5:19 pm

crossmoto1

crossmoto1
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
Ale chodzi ci oto że wyskakuje błąd i wszystkie klatki robią się białe?

3Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Sob Maj 12, 2012 5:22 pm

Mystic Death

avatar
Namekian
Namekian
Tak,tak... wlasnie tak sie dzieje !

4Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Sob Maj 12, 2012 10:27 pm

Feli

Feli
Zasłużony
Zasłużony
Ogólnie rzecz biorąc format GIF nie jest projektowany do dość dużych rozmiarów i dużej ilości klatek. Jest on bardziej przeznaczony do bannerów czy przycisków. Jednym z lepszym formatów jest format Flasha(.swf).

Wiem o jaki problem chodzi, ogólnie nie ma jakiegoś złotego środka. Jeżeli masz zamiar wrzucić to do jakiegoś programu do obróbki to możesz po prostu zapisywać gifa co określoną liczbę klatek(np. 30). Jeśli robisz zwykłego gifa to jest problem, zapisuj każdą klatkę na dysku a potem dopiero wrzuć wszystko do EGA, zapisuj co jakiś czas - tak zmniejszysz ryzyko wystąpienia tego błędu.

5Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Nie Maj 13, 2012 2:32 pm

Mystic Death

avatar
Namekian
Namekian
Czyli np. mam robic powiedzmy 20 klatek zapisywac i potem otwierac ten gif i dokanczac ?

6Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Nie Maj 13, 2012 2:36 pm

Feli

Feli
Zasłużony
Zasłużony
Mystic Death napisał:Czyli np. mam robic powiedzmy 20 klatek zapisywac i potem otwierac ten gif i dokanczac ?
Zależy czy masz w planach wrzucanie tego do jakiegoś programu.

Najlepiej najpierw zapisz wszystkie na dysku(jako osobne pliki) i wtedy wrzucaj do EGA(w ten sposób unikniesz przykrej niespodzianki i zachowasz swoją pracę).

7Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Pon Maj 14, 2012 8:40 pm

Mystic Death

avatar
Namekian
Namekian
Feli napisał:
Mystic Death napisał:Czyli np. mam robic powiedzmy 20 klatek zapisywac i potem otwierac ten gif i dokanczac ?
Zależy czy masz w planach wrzucanie tego do jakiegoś programu.

Najlepiej najpierw zapisz wszystkie na dysku(jako osobne pliki) i wtedy wrzucaj do EGA(w ten sposób unikniesz przykrej niespodzianki i zachowasz swoją pracę).

ale jak bede osobno pliki zapisywal to mi tyle tych klatek wyjdzie ze ch*y.

8Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Wto Maj 15, 2012 12:12 pm

crossmoto1

crossmoto1
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
Po prostu zapisuj po kolej 1,2,3... i tak dalej

9Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Wto Maj 15, 2012 1:02 pm

Feli

Feli
Zasłużony
Zasłużony
Mystic Death napisał:
Feli napisał:
Mystic Death napisał:Czyli np. mam robic powiedzmy 20 klatek zapisywac i potem otwierac ten gif i dokanczac ?
Zależy czy masz w planach wrzucanie tego do jakiegoś programu.

Najlepiej najpierw zapisz wszystkie na dysku(jako osobne pliki) i wtedy wrzucaj do EGA(w ten sposób unikniesz przykrej niespodzianki i zachowasz swoją pracę).

ale jak bede osobno pliki zapisywal to mi tyle tych klatek wyjdzie ze ch*y.
Hah, tu mnie zniszczyłeś XD.
Czego się spodziewałeś przy tworzeniu animacji? Ja mam folder gdzie mam ponad 1000 klatek i jakoś daję radę, Tobie też radzę to zrobić.

10Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Wto Maj 15, 2012 1:52 pm

Mystic Death

avatar
Namekian
Namekian
O LoL xD Sorry Ja jestem początkowy z tydzien mam ten program a od 3-4 dni zaczelem regularnie tworzyc animacje.Ale jak np zrobie 20 klatek zapisze pod tym samym plikiem i zrobie next 20 klatek i znow zapisze pod tym samym plikiem i jak wyskoczy mi ten błąd to cała animacja w plecy? czy tylko to co nie zapisalem powiedzmy zrobie 60 klatek zapisze 3 next zrobie i nie zapisze bo wyskoczy mi ten blad to mam 60 klatek w plecy czy tylko 3 ?

11Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Wto Maj 15, 2012 7:33 pm

Feli

Feli
Zasłużony
Zasłużony
Mystic Death napisał:O LoL xD Sorry Ja jestem początkowy z tydzien mam ten program a od 3-4 dni zaczelem regularnie tworzyc animacje.
Rozumiem, tylko chcę to od razu zaznaczyć.

Mystic Death napisał:Ale jak np zrobie 20 klatek zapisze pod tym samym plikiem i zrobie next 20 klatek i znow zapisze pod tym samym plikiem i jak wyskoczy mi ten błąd to cała animacja w plecy? czy tylko to co nie zapisalem powiedzmy zrobie 60 klatek zapisze 3 next zrobie i nie zapisze bo wyskoczy mi ten blad to mam 60 klatek w plecy czy tylko 3 ?
Trochę nie mogę zrozumieć tego co napisałeś.

Ale jak np zrobie 20 klatek zapisze pod tym samym plikiem[...]
Każdą klatkę zapisuj osobno(kolejno 1, 2, 3...) i gdy skończysz tworzyć klatki wrzuć to za jednym razem do EGA. Polecam Ci obejrzeć kilka tutoriali aby zobaczyć pełen proces tworzenia i zapisywania gifa.
http://www.anrevosprites.net/f4-tutoriale



12Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Czw Maj 17, 2012 2:50 pm

Mystic Death

avatar
Namekian
Namekian
Dobra ogarnełem juz to troche dzieki tym tutoriala i jestem w trakcie robienia gifa jak zrobie to dam wam.A macie moze sprity z facem super c17 ? i jescze vegetrunksa bo jak szukalem na necie to nie ma.

13Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Czw Maj 17, 2012 4:52 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Vegetrunks
#1 ||| #2 ||| #3

Super #17
#1

W przypadku Vegetrunksa, sprity są bardzo słabe. Stara szkoła, brak odpowiedniego cieniowania, spieprzone miejscami proporcje i tym podobne. Innych spritów w internecie nie znajdziesz. Pomijam tu kwestię OPAR'ów, których może kilka krążyć na Vortexie lub deviantArt'cie.
Super #17 to zaś najnowszy, pełny sprit tego androida. Inne są niecieniowane i posiadają po jednym, ewentualnie po dwa Faceset'y.

14Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Czw Maj 17, 2012 5:13 pm

Mystic Death

avatar
Namekian
Namekian
Dzięki wielkie ! szkoda tylko, że nie masz sprita vegetrunksa SSJ ale to już mniejsza.Andro wygląda zajebiście.Możesz powiedzieć skąd zdobyłeś te sprity vegetrunksa ?

/Wygasła paczka Viega, teraźniejszy ARS Pack - Sprites.
/@Yoh

15Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Pią Maj 18, 2012 8:28 pm

Mystic Death

avatar
Namekian
Namekian
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/337/przygodadbv.gif/

skończyłem tego gifa :P ale znow ten bug wyskoczył bo nie robiłem tak jak feli kazał ^_^ i troche sie pokiepscilo a jak cos to sa nicki z DBV taki wodbo tibia dragonball :P

16Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Sob Maj 19, 2012 3:09 pm

Cryptik18

avatar
Zbanowany
Zbanowany
To nie temat jak sama nazwa wskazuje na gify! Kolega D jak Mystic i w dodatku Death, chciał zapodać imprezę graficzną. Z tego tematu zrobił się kącik miłośników krok po kroku, więc ocenię tego gifa tutaj. Po 1 dlaczego dawałeś na fejsa niektórych postaci wycinki z obrazków? Nie mogłeś zrobić własnego piksel arta? Moje szlachetne oblicze uważa, że nawet to się przyjemnie oglądało- nie bójmy się tego powiedzieć. Dialogu przeczytałem 50% przez pseudopolski język, masę znaków interpunkcyjnych nie mających żadnego zastosowania i tsunami przekleństw, którego też używa kolega F jak Viego. Ja jako ja daję Ci dekalog poprawnego gifa: "Nie klnij", "dawaj większy czas klatek", "Nie używaj tak dużej ilości znaków interpunkcyjnych", bo jak sama nazwa wskazuje mój czujnik celulozy wariuje. - nie bójmy się tego powiedzieć.

17Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Sob Maj 19, 2012 3:49 pm

Mystic Death

avatar
Namekian
Namekian
Nie potrafię jeszcze samemu tworzyć PIXELARTÓW więc brałem z wszystkiego co się da. :) Dobra można zamknąć temat już ogarnełem,ogarnąłem (Nie wiem jak to się pisze) tego buga.

18Pomocy z ega ! ! Empty Re: Pomocy z ega ! ! Sob Maj 19, 2012 4:21 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Cryptik18 napisał:Dialogu przeczytałem 50% przez pseudopolski język, masę znaków interpunkcyjnych nie mających żadnego zastosowania i tsunami przekleństw, którego też używa kolega F jak Viego.
To "którego", użyte tutaj nie dość, że w niewłaściwym przypadku, co w budzącym niepewności co do poprawności rodzaju, skłania do zbyt dużych spekulacji. O co ci tu zatem chodziło?, bo jestem ciekaw.
Jakkolwiek język hiszpański mógłby się komuś nie podobać, fakt możliwości wstawienia pytajnika (odwróconego również, ale to w innej nieco sytuacji) w środku zdania bez zaburzania jego dalszego toku wydaje mi się być naprawdę super.
Erfelański nie ma takiej potrzeby, jakby ktoś pytał.


Mystic Death napisał:Nie wiem jak to się pisze
Wtyczka do Firefoxa sprawdzająca pisownię bądź Microsoft Word? Ewentualnie, o zgrozo, słownik?

@edit
Yoszu lub Feli, ładnie to tak zamykać, gdy oczekuję na czyjąś odpowiedź?

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.