Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[O-S-W]Erik Empty [O-S-W]Erik Wto Lip 30, 2013 8:51 pm

Erik

Erik
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
Nie wiedziałem gdzie dodać moje base, więc umieszczam je tutaj. Może ktoś się pokusi coś na nim zrobić.

[O-S-W]Erik Base_by_kinderk36pl-d6fw5rw



Ostatnio zmieniony przez Erik dnia Sob Mar 01, 2014 4:56 pm, w całości zmieniany 1 raz

2[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Sob Sie 03, 2013 12:57 pm

Majek

Majek
Super Saiyan
Super Saiyan
Zanim ktoś na nim coś zrobi to pierw trzeba go poprawić.
Głowa to przede wszystkim (twarz z bliska wygląda jakby dostał z pięści :P, z daleka praktycznie nic nie widać) jeszcze te ucho mi nie pasuje w ogóle. Patrząc na klatę widzimy, że gościu jest napakowany, ale widać, że barków to mu się nie chciało robić, moim zdaniem powinny być bardziej kuliste względem klatki. Przydałoby się jeszcze przedłużyć mu mięśnie brzucha do spodni bo tak czysto tam jest. W spodniach też mi się zdaje, że można by poprawić gdzie nie gdzie cieniowanie (najbardziej chodzi mi o jego prawą nogawkę przy bucie po lewej stronie, tam można by dać więcej ciemnych pixelów).

Chociaż jak teraz patrze jeszcze raz na te barki to sam nie wiem czy warto je poprawiać :P ciężko już mi powiedzieć.

3[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Wto Sie 06, 2013 2:47 pm

Erik

Erik
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
Rozumiem, wiesz kurcze to jest mój pierwszy i jedyny base na którym robię różne opary

m.in. [O-S-W]Erik Keith_new_suit_by_kinderk36pl-d5hhknr

[O-S-W]Erik Safari_two_transformation_by_pixelfanpl-d4av125

[O-S-W]Erik Vardan_my_ac_oc_by_pixelfanpl-d49u3o7

Ogólnie rzecz biorąc to jestem tobie wdzięczny za te uwagi bo kilka dni czekałem już na jakieś uwagi dotyczące tego base. Co do mięśni to nie wychodziły mi więc nie powinno to tak bardzo przeszkadzać jeżeli ktoś naniesie na to ubranie chociaż rzecz jasna postaram się to w wolnej chwili dokończyć. Nie rozumiem jednak czemu według ciebie ta twarz wygląda jak to określiłeś :P

4[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Wto Sie 06, 2013 3:03 pm

Royalz

Royalz
Shaman
Shaman
Po pierwsze, base oraz Safari prezentują dwa różne skille w spritowaniu. [umiejętności]
W base mięśnie, ubranie, cała muskulatura jest słaba, u Safari natomiast wygląda dużo lepiej.
Dużą różnicę widać również w asasynie i Safari, gdzie asasyn jest wykonany słabo, a Safari dużo lepiej.
Ja tutaj widzę lekki rip, więc credity powinny być.

#edit
No i dwa, to nie jest LSW, tylko zupełnie inny styl.

5[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Pon Sie 12, 2013 9:38 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
W „base” przydałoby się zmienić oczy – taka niewielka uwaga już na wstępie. Umięśnienie nie wygląda tragicznie, ale wymagałoby większych poprawek. W przypadku takich rozmiarów, warto sprawdzić w Google Grafika, jak powinna być zbudowana masa mięśniowa, charakterystyczna dla Dragon Balla. Szablon jest przecież idealnie dostosowany właśnie pod tą serię. Spodnie niepotrzebnie oddzielone czarnym konturem od tułowia. Cieniowanie spodni przeciętne – można byłoby uzyskać znacznie ciekawszy efekt, właśnie poprzez wyżej wspomniany zabieg. Butów nie komentuję, bo tak naprawdę nie ma co komentować.
Keith wykonany na średnim poziomie – dwutonowe cieniowanie nie prezentuje się najlepiej, a dodatkowo popełniasz widoczne błędy z odpowiednim rozmieszczeniem odcieni.
Safari wygląda znacznie lepiej – nie tylko pod względem cieniowania, ale i proporcji. Tak jak powiedział Royalz, tutaj chyba brakuje jakichś creditów. Nie to, że nie wierzę w Twoje umiejętności – z nimi bywa różnie i coś na ten temat wiem. Niestety, nie mam zielonego pojęcia jak dużo czasu dzieli powstanie obydwu postaci – widzę jednak, że zdolności są znacznie wyższe, niż w przypadku Keitha.
No i dwa, to nie jest LSW, tylko zupełnie inny styl.
Co w związku z tym? Dział nie narzuca umieszczania jedynie spritów wykonanych w stylu LSW, o czym najlepiej świadczą chyba prace Sameya. Styl ten jest najmilej przez Nas widziany, gdyż najlepiej się na nim znamy – nie jest jednak jedynym stylem, jaki może być stosowany w O-S-W – postacie zaliczają się do kategorii OPARów, wykonanych po prostu innym stylem.

6[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Nie Lut 09, 2014 4:56 pm

Erik

Erik
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
Może nie będzie to nic wspólnego z żadnym anime, które stanowią chyba z 90% prac na forum, ale być może komuś spodoba się robienie w tym stylu lub o tej tematyce. Nie będę się rozpisywał tutaj, jedynie powtórzyłbym się z tym co napisałem na DA 
[O-S-W]Erik Urban_terrorist_by_kinderk36pl-d75q13c
http://kinderk36pl.deviantart.com/art/URBAN-TERRORIST-432875784

7[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Nie Lut 09, 2014 5:50 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Może nie będzie to nic wspólnego z żadnym anime, które stanowią chyba z 90% prac na forum, ale być może komuś spodoba się robienie w tym stylu lub o tej tematyce.
Czy ja wiem? Większa część OPARów pojawiających się aktualnie w tym dziale to postacie wymyślone przez użytkowników forum. Jeżeli chodzi o AnRevoSprites jako całość, to wydaje mi się, że najwięcej wspólnego z różnymi anime mają w tej chwili prace zamieszczane w działach: „Rysunki” oraz „Grafika”. Wracając jednak do tematu…

Tułów wydaje się być trochę za długi. Oczywiście, mogę jedynie odnosić takie wrażenie, ale wolę mimo wszystko o tym wspomnieć. Poza tym, nogi zostały wykonane stosunkowo słabo. Możliwe, że dopiero po zastosowaniu odpowiedniego cieniowania dałoby się z nich cokolwiek wykrzesać, ale aktualnie nie prezentują się najlepiej - przynajmniej pod kątem odpowiednich proporcji. Staraj się także nie stosować czarnego konturu wewnątrz postaci – to nie tylko bardzo często psuje efekt, jeżeli jest nieumiejętnie stosowane ale również zabiera dodatkowe miejsce „na postaci”, które można byłoby wykorzystać na przykład do uzyskania znacznie ciekawszego efektu cieniowania. Dłonie tego żołnierzyka wymagają natomiast poprawy, jeżeli chodzi o cienie – pod tym kątem, właściwie całość wymaga stosunkowo potężnych modyfikacji.
Ćwicz! ;)

8[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Sob Mar 01, 2014 4:59 pm

Erik

Erik
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
[O-S-W]Erik Razer_reshading_by_kinderk36pl-d78gn17
http://fc02.deviantart.net/fs70/f/2014/060/6/4/razer_reshading_by_kinderk36pl-d78gn17.png

Poprawiłem to co sknociłem dawno temu :P
Na pewno nadal nie jest to czymś, co wyglądałoby dobrze jednak nie powinno już razić w oczy kiepskim cieniowaniem, nad którym będę teraz bardziej intensywnie rysował. Ogon idąc do góry jest cieńszy- chciałem aby to wyglądało jakby ogon odchodził w tył choć zapewne to będę musiał dalej poprawiać.
Wiem że nie jest to jeszcze taki poziom aby móc się nim chwalić ale słowa krytyki mi się przydadzą (pkt. za ocenę zapewne komuś też :D). Starałem się cieniować to na podstawie poradnika umieszczonego tutaj, co o wiele bardziej ułatwiło mi robotę.

9[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Sob Mar 01, 2014 10:03 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Cieniowanie włosów jest wyraźnie lepsze od poprzedniej wersji pracy. Jedyna rzecz, która w tym przypadku budzi moje zastrzeżenia to brak jakiegokolwiek "wewnętrznego kosmyka", czyli tego... co było chociażby trochę widoczne w starej grafice. Między innymi, właśnie przez to włosy wydają się trochę "puste". Postaraj się jeszcze popracować nad fryzurą - mam tutaj na myśli zarówno cieniowanie, jak i ogólne proporcje. Ogólny koncept ma potencjał więc spróbuj to wykorzystać, kiedy będziesz się powoli rozwijał w dziedzinie rysowania spritów.
Cieniowanie ubioru... Doskonale widać z czyjej twórczości brałeś przykład, muehehehe~. Ogólnie rzecz biorąc, całość mogłaby być wykonana znacznie lepiej. Przede wszystkim, problemem jest paleta kolorów - przejście pomiędzy odcieniami jest zbyt słabe. Jasny odcień jest zbyt ciemny - z daleka nie widać specjalnej różnicy pomiędzy odcieniami, jakie wykorzystałeś.
Brak rysowania szyi świadczy o tym, że wykorzystujesz starszy styl tworzenia prac - rozwijaj go ale bez konkretnego pośpiechu. No co? Lubię stary styl. Pomimo tego, że dążę do uzyskania własnego to może zabiorę się za zrobienie czegoś "oldschoolowego".
Popracuj nad cieniowaniem oraz proporcjami łapek - w przypadku prawej, błędnie pocieniowałeś biały rękaw i niepotrzebnie usunąłeś zaraz przy nim kontur. Poza tym, staraj się nie szaleć tak z cieniami na rękawiczkach oraz ilością odcieni skóry na dłoni - w drugim przypadku, zmniejsz ilość do trzech odcieni. Jeżeli chodzi o lewą rączkę, to dłoń jest zbyt mała - ten kawałek, który uciąłeś powinien chować się za spodnie ze względu na kąt pod jakim stoi postać.

Dobra rada?
Zacznij pracować na jakimś konkretnym base - poza niemożnością poprawnego rozkładania cieni masz wyraźny problem z odpowiednimi proporcjami. Dzięki wykorzystaniu gotowego szablonu, być może drugi problemik po jakimś czasie zniknie. Wtedy popracujemy nad twoimi umiejętnościami cieniowania prac. Póki co - marnie, choć lepiej niż wcześniej.
Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz - ćwicz!

10[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Sob Sie 30, 2014 6:17 pm

Erik

Erik
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
[O-S-W]Erik Hwang_seong_by_kinderk36pl-d7x9sqz
Mało kto podchodzi do tematu uniwersum Soul Calibur (co mnie dziwi :P) więc aby zrobić coś oryginalnego, opara robiłem na podstawie Hwang Seong'a nawet nie będącego jedną z głównych postaci w grze :D
Cieniowanie na pewno jest gdzieniegdzie nadal słabe ale z pewnym nieprzewidzianych okoliczności poprzednią wersję przez przypadek zapisano w JPG przez co nie mogłem już odzyskać jej stanu. Błędy więc są pewne bo poprawiałem to trochę w złości no ale cóż....

Creditsy dla Josza za base.

11[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Nie Sie 31, 2014 10:47 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Widzę, że przy cieniowaniu włosów nieco zmieniłeś technikę - to dobrze. Jeżeli utrzymasz taki poziom przy tworzeniu nieco bardziej wymagających fryzurek to będzie zajebiście. Zastosowanie nosa i ust też okazuje się dobrym rozwiązaniem, gdyż miałbyś zbyt dużo niewykorzystanej przestrzeni na twarzy. Cieniowanie szalika wypadałoby zmodyfikować - niepotrzebnie użyłeś jasnego odcienia na jego końcówkach. Przy dwutonowym cieniowaniu z wykorzystaniem dwóch odcieni prezentowałby się lepiej. Co jeszcze? Dłoń wygląda trochę dziwnie, ale to może też być kwestia gustu. Pomijając jej temat, wypadałoby zmodyfikować paletę kolorów, której użyłeś na spodniach - różnica koloru poszczególnych odcieni jest zbyt mała.

12[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Sob Wrz 06, 2014 9:28 pm

Erik

Erik
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
[O-S-W]Erik Erik_football_by_kinderk36pl-d7y6yz4
Nudy są niezwykle odpowiednim momentem na to aby wpadł do głowy jakiś pomysł. A więc wpadłem na pomysł przedstawienia OC jako piłkarzy :P Mam zamiar zrobić postacie wszystkich aktywnych użytkowników forum, jednak nie mam już zapału aby robić kolejnego opara więc na pierwszy ogień Razer i... Yosz. Czemu akurat zrobiłem jego? W sumie nim też musiałbym się zająć prędzej czy później a tak pojawił się też jako podziękowanie za base (połączyłem głowę z starego base z tułowiem nowego :D) i dlatego że zapewne jako jedyny skomentuje jak zawsze. Co do swojej postaci postawiłem sobie przy tym kolejny kamień milowy jakim było narysowanie jej włosów ponownie, zupełnie od zera. Zapewne nadal błędów w cieniowaniu jest wiele do wyłapania ale jestem zadowolony z stosowania innego sposobu.

Kredyt znowu do Josza

13[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Nie Wrz 07, 2014 12:38 pm

Erik

Erik
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
Aptejd
[O-S-W]Erik Lsw_football_by_kinderk36pl-d7y6yz4
http://kinderk36pl.deviantart.com/art/LSW-Football-480695440

Kredżits foułr
Josz i Bercik

14[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Pon Wrz 08, 2014 2:27 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Fajny projekt, chociaż sam wielkim fanem piłki nożnej nie jestem (ale jeśli miałbym wskazać drużynę, której kibicuję to pewnie padło by na Chelsea, więc pjona) :P
Włoski nie wyglądają najgorzej, tylko u Razera są strasznie bujne (przypomina mi to trochę dawny styl rysowania włosów Yoha), za to cieniowanie koszulek jest jakieś dziwne ;/
Proponuję Ci też określenie pozycji dla każdego zawodnika (no, bramkarz już jest znany), tak for the lolz :D

15[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Pon Wrz 08, 2014 3:04 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Przede wszystkim, sama idea jest naprawdę świetna - trzymam kciuki za to, być ogarnął całą drużynę!

Razer
W przypadku tej postaci, wypadałoby nieco popracować nad konturem włosów - w kilku miejscach, w oczy rzucają się trochę za bardzo kanciaste kosmyki. Samo cieniowanie nie jest natomiast złe - co więcej, dostrzegam widoczny progress. Nad rozmieszczeniem cieni na podkoszulce i spodenkach można byłoby jeszcze chwilę posiedzieć, ale nie ma tragedii. Rzuć również nieco więcej cienia na czoło - przydałby się pod kosmykami opadającymi na czoło. Na chwilę obecną sprawia wrażenie zdecydowanie zbyt dużego.

Yoh
Szkoda, że kontur włosów nie jest Twój - cieniowanie ujdzie, choć w środku przydałby się raczej ciemny, a nie średni odcień. Jeżeli chodzi o rozmieszczenie cieni na ubiorze, zerknij na komentarz dot. Razera.

Shigeru
"Szkoda, że kontur włosów nie jest Twój". Cieniowane za pomocą średniego odcienia, sprawiają wrażenie nieco pustych w środku, aczkolwiek to już raczej kwestia gustu. Ciało - poza kilkoma szczegółami - należy do Razera. Spróbuj stworzyć dla innych zawodników jakieś ciekawsze pozy.

16[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Sro Wrz 10, 2014 4:15 pm

Erik

Erik
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
Kolejny uptejd
[O-S-W]Erik Lsw_football_by_kinderk36pl-d7y6yz4
Dałem Isaaca bo Max ma włosy podobne do Yoszowatych ale za to ma oryginalną pozę XD

17[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Pon Paź 27, 2014 5:59 pm

Erik

Erik
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
Nowy aptejd [O-S-W]Erik Lsw_football_by_kinderk36pl-d7y6yz4

http://kinderk36pl.deviantart.com/art/LSW-Football-480695440 <-dla tych co wolą pisać na DA bo szybciej.

Zapomniałem tutaj zaktualizować gdy dodałem Rayema więc zrobię to przy okazji dodawania OC June. Co do żeńskiego oc to był to mój pierwszy w życiu i mam świadomość że ma wiele błędów ale przez dłuższą przerwę od lsw i z ww powodu tylko na tyle Mnie stać ;/

18[O-S-W]Erik Empty Re: [O-S-W]Erik Wto Paź 28, 2014 10:34 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
http://kinderk36pl.deviantart.com/art/LSW-Football-480695440 <-dla tych co wolą pisać na DA bo szybciej.
Dodaj credity również w tym temacie.

W każdym bądź razie... Cieniowanie włosów Rayema, jego wyjątkowo wielkie oko i rozmieszczenie cieni na spodniach pozostawiają wiele do życzenia. Tragedii nie ma, ale stać Cię na uzyskanie trochę ciekawszych efektów. Jeżeli chodzi o Blue, to również przyczepiłbym się do rozmieszczenia cieni na kilku elementach, jednak nie będę wymagał od Ciebie cholera wie jakiego poziomu - zwłaszcza, że prac nie rysujesz zbyt często. Nogę po lewej stronie (naszej lewej) wypadałoby wydłużyć o jeden piksel, żeby nie sprawiała wrażenia, jakby stała na jednej płaszczyźnie. Poza tym, nie jest źle.

[kp]1[/kp]

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.