Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[GIF] Gif bez użycia GAP Empty [GIF] Gif bez użycia GAP Sro Kwi 07, 2010 7:27 am

Zigur

Zigur
Third Child
Third Child
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy tutorial. W razie problemów proszę pisać.

Efekt końcowy
[GIF] Gif bez użycia GAP 16433302155343624379

No to zaczynamy.

1. Tworzymy nowy obraz, w moim przypadku 445x190 i wklejamy na niego jakiąś mapkę.
[GIF] Gif bez użycia GAP 71037970

2. Kopiujemy nasze tło. Następnie wklejamy naszego sprita na kopię.
[GIF] Gif bez użycia GAP 63841770

3. Jeszcze raz kopiujemy "Tło" i ustawiamy pod pierwszą warstwą.
[GIF] Gif bez użycia GAP 45130959

Dzięki temu będziemy mogli łatwiej ustawić kolejną pozę naszego sprita, będą widoczne jego kontury.
[GIF] Gif bez użycia GAP 70702805

Kiedy już ustawimy kolejną pozę przesuwamy warstwę na samą górę

4. Powtarzamy pkt. 3 aż nie ustawimy wszystkich klatek animacji, w przypadku tej animacji jest to 8 warstw (nie licząc Tła)

5. Gdy już wszystkie klatki są gotowe usuwamy pierwszą warstwę "Tło"

6. Wchodzimy w opcje: Filtry>Animacja>Optymalizuj (dla formatu GIF)

7. Pojawi się nam nowy obraz. Po lewej możemy zmieniać szybkość poszczególnych klatek, klikamy ppm i wybieramy "Modyfikuj atrybuty warstwy" standardowo jest 100ms ja zmieniłem na 150ms
[GIF] Gif bez użycia GAP 61905712473348043385

8. Jeśli chcesz sprawdzić jak wygląda twoja animacja wejdź w: Filtry>Animacja>Playback

9. Gdy wszystko jest gotowe zapisujemy: Plik>Zapisz jako (Shift+Ctrl+S). Zapisujemy animację gdzie chcemy i nazywamy, np. Animacja.gif. Wyskoczy nam nowe okno, zaznaczamy w nim tak jak na screenie i klikamy Eksportuj.
[GIF] Gif bez użycia GAP 69087113

W następny oknie nic nie zmieniamy i naciskamy Zapisz

10. Gotowe ;] Mam nadzieję, że tutorial ten będzie pomocny.

Credits for:
Bonzai
Doberman
Chainsaw
AlexTheBlind
58
Atomik

Mapy
Sprite

2[GIF] Gif bez użycia GAP Empty Re: [GIF] Gif bez użycia GAP Sro Kwi 07, 2010 2:30 pm

Halls

Halls
Logia User
Logia User
Tutorial dobry oczywiście używam innego sposobu ale twój sposób też jest dobry dla każdego nowego użytkownika ten tutorial bardzo się przyda 9/10

3[GIF] Gif bez użycia GAP Empty Re: [GIF] Gif bez użycia GAP Sro Kwi 07, 2010 2:33 pm

Takesori

avatar
Zbanowany
Zbanowany
Torturial dobry, ale jakoś dziwnie wytłumaczony, trzeba znaleźć jakiś prostszy sposób, a nie tyle klikać i ustawiać, najlepiej robić w paincie.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.