Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[PC-Steam] Resistance and Liberation Empty [PC-Steam] Resistance and Liberation Nie Maj 16, 2010 6:06 am

Sezu

Sezu
Shaman
Shaman
[PC-Steam] Resistance and Liberation 270
Jest to FPP, bardzo realistyczny obsadzony w czasach II Wojny Światowej. W grze wcielamy się w postacie z 82 dywizję desantową i śledzimy ich los podczas walk na całej Normandii. Oczywiście w grze możemy także wcielić się w żołnierzy Wermahtu, którzy bronią Swoje pozycje, aby to owa 82 dywizja ich nie zajęła. Jak już wspomniałem gra jest bardzo realistyczna. Czemu ? A więc w grze nie występuje takie coś jak:
-Punkty Życia - Jeden celny strzał może pozbawić Cię życia.
-Celownik - Tak jeśli chcesz dobrze trafić musisz wziąć broń na ramię. Dopiero wtedy będziesz miał przybliżenie jak to bywa ostatnio w większości grach. Oczywiście każda inna broń ma własną animacje.
-Nie ma żadnego HUD - Czyli nie wiesz dokładnie ile masz amunicji, jakie jest Twoje położenie. Po prostu widzisz broń i otaczający Ciebie świat.
-Tabela Wyników - Nie ma tutaj takiego czegoś jak 'statystyki'. Jedynie jak wciśnie się TAB, to zobaczy się kto w jakiej grupie jest i ile graczy. To wszystko. Chcieli w ten sposób uniknąć grania dla 'Statów'.




No a teraz co sprawia iż ta gra jest warta waszej uwagi. Oczywiście te punkty powyżej są bardzo dobrze przemyślane i także dodają tej grze uroku. Więc także powinny znajdować się na dole w liście, ale po co będę je znowu przepisywał ?
- Wychylanie się - Tak, wychylanie się, w końcu zostało dodane do jakiejś gry. Jak grałem w BF BC2, albo MW2 to takiego czegoś nie widziałem... A szkoda.
- Kucanie, Leżenie - No a więc jak w każdej grze, no w sumie nie każdej, ale w większościach ciekawszych jest to, iż tutaj jeśli biegniemy Sprintem to możemy rzucić się na ziemie co pozwala nam wskoczyć szybko za jakąś osłonę.
- Turlanie się - No jak jest już leżenie na ziemi, to czemu by nie dodać turlanie się w obie strony ? Bardzo ciekawy patent.
- Sprint - Bardzo ciekawa animacja jak osoba biegnie sprintem. Nigdzie oczywiście nie jest pokazane jak długo można biec, dopiero kiedy usłyszymy, że nasza postać ciężko dyszy. Jest to informacja iż musimy zacząć po prostu biec, ale wtedy oczywiście nasza broń lata do góry i na dół jak szalona.
- Przybliżenie - Są tutaj dwa tryby przybliżenia. Jedno na krótkie dystanse, a drugie zaś na długie. Chociaż jak dobrze się wyceluje, to zapewne można przy obu strzelać do każdego obojętnie gdzie się znajduje.
- Mikrofon - Słyszymy dopiero tą osobę, która jest obok nas. Czyli możemy słyszeć także osobę z przeciwnej drużyny. Bardzo fajnie się z tym gra. Wyobraźcie Sobie, że biegniecie w kilku na pozycje wroga, a tutaj wyskakuje Niemiec i krzyczy "Nicht schießen !", albo po prostu "Nie strzelać poddaje się !". Miałem już kilka takich akcji.
- Przeładowanie - Broń automatycznie się nie ładuje. Musimy sami wcisnąć odpowiedni klawisz, aby ją przeładować po wystrzelonej salwie. Także jest bardzo ciekawy motyw z bronią Niemiecką Kar98. Ta broń w rzeczywistości potrzebuje ręcznego przeładowania po każdym wystrzelonym naboju. To także nie mogło to zabraknąć w tej grze. Jeśli strzelimy musimy wcisnąć lewy przycisk myszy, aby broń przeładował i dopiero wtedy możemy strzelić drugi raz i tak w kółko, dopóki magazynek nam się nie skończy.
- Strzały - Strzały jak już napisałem mogą zabić za jednym celnym strzałem, lecz jeśli ktoś tylko lekko draśnie przeciwnika, albo na odwrót, to może wytrącić broń z rąk przeciwnika.
- Mapa - Bardzo fajne jest rozwiązanie kwestii mapy. Przyciskamy "M" i postać zaczyna rozwijać małą mapę i dopiero wtedy widzimy gdzie jest nasza pozycja, a gdzie mamy iść. Bardzo miłe dla oka.
- Wybór dodatków - Wprowadzili do tej gry także lekkie dodatki przy wyborze klasy. Np. Możemy wybrać czy nasza postać ma mieć więcej amunicji, a mnie granatów, lub na odwrót. Także możemy lekko zmienić wygląd naszej postaci, zmieniając jej hełm, lub dodając pomazaną twarz.


Wczoraj powstała wersja Open Beta 1.0, aktualnie grało się na Alpha. Więc możliwe, że dodali coś jeszcze wartego uwagi. Zapewne tak, więc być może z edytuje posta i dodam to co się dowiedziałem.

Podsumowanie. Gra jest bardzo ciekawa, ma wspaniałą oprawę graficzną. Jest bardzo realistyczna. Obsadzona w ciekawych czasach, lecz jest jeszcze mało popularna. Więc jeśli chce się grać to lepiej przysiąść do niej wieczorem iż wtedy będzie więcej osób. Jeśli trafimy na zgranych ludzi to gra się naprawdę świetnie.
Przedstawię kiedyś moją grę.
Grałem wtedy Amerykaninem i jak zauważyłem na serwerze był jakiś 'klan'. Który podzielił nas na dwie grupy i każda z nich szła w inną stronę słuchając Swojego dowódcy. Każda miała inne zadanie. Jeśli jednej zaś nie szło za dobrze, to druga ruszyła z odsieczą atakując z flanki. Jeśli ktoś zginął wracał szybko na Swoją poprzednią pozycję. Bardzo miło się wtedy grało.
Naprawdę polecam tą grę. Jeśli jesteście fanami FPP, a także grach obsadzonych w realiach II Wojny Światowej, to jest to gra dla was ;]
A tutaj kilka Screenów:
[PC-Steam] Resistance and Liberation 419

[PC-Steam] Resistance and Liberation 417

[PC-Steam] Resistance and Liberation 420

http://www.resistanceandliberation.com/image.php?categoryid=15&p17_sectionid=2&p17_imageid=204

http://www.resistanceandliberation.com/image.php?categoryid=15&p17_sectionid=2&p17_imageid=206

http://www.resistanceandliberation.com/image.php?categoryid=15&p17_sectionid=2&p17_imageid=201

http://www.resistanceandliberation.com/image.php?categoryid=15&p17_sectionid=2&p17_imageid=192


@Edit

No a więc pograłem chwilkę już w Open Beta i jestem troszkę rozczarowany. Zmienili system mapy ;s Teraz tylko wciskamy M i nic nie rozwija, po prostu pojawia się mapa na środku ;s Ehhh... Może to zmienią na starą wersje. Troszkę także zmienili system przybliżenia. Dodali także kilka broni. No cóż graficznie lekko poprawili, gra także się nawet dobrze. Oprócz tych 'poprawek' co im nie wyszły to można uznać, że jest dobrze.

2[PC-Steam] Resistance and Liberation Empty Re: [PC-Steam] Resistance and Liberation Nie Maj 16, 2010 9:33 am

Feli

Feli
Zasłużony
Zasłużony
Ładna rezencja. Przeczytałem całą :gnoj: piwo dla mnie? ^^
Ciekawie te opcje opisałeś zachęciły mnie do gry xP, no i tak samo jak screeny duże i konkretne. Gra spoko wygląda ma parę błędów jak każda ale według mnie to takie szczegóły.

Dzięki.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.