Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Książki Empty Książki Wto Sie 31, 2010 1:35 pm

Zigur

Zigur
Third Child
Third Child
Wiem temat dość abstrakcyjny jak na to forum. W temacie piszemy co ostatnio czytaliśmy bądź nadal czytamy i czy dany tytuł jest wart polecenia czy też lepiej unikać go z daleka. Mile widziane rozbudowane posty. Piszemy co 5 postów.

Ostatnio przeczytałem dzieło rosyjskiego autora Dimitry Glukhovsky'ego pt. Metro 2033. Książka opowiada o ocalałych mieszkańcach Moskwy, którzy w czasie III Wojny Światowej ukryli się w tunelach metra przed bombardowaniem. Żyją tam w miarę normalnie od 20 lat. Każda ze stacji jest czymś na wzór małego państwa, toczą ze sobą wojny zawiązują sojusze etc. Fabuła rozpoczyna się na jednej ze stacji - WOGN, gdzie mieszka spokojnie główny bohater Artem. Żecz w tym, że stacja nie jest do końca spokojna. Jej mieszkańcy są atakowani przez nieznane monstra z powierzchni zwane "Czarnymi". Do niedawna ich ataki nie przysparzały większych problemów, lecz ostatnio nasilają się. Artem musi udać się do legendarnej stacji Polis by ostrzec ludzi przed niebezpieczeństwem... Mi osobiście dzieło to bardzo sie spodobało. Akcja powoli nabiera tępa niczym stara ręczna drezyna, po to by na końcu zapier*alać niczym pociąg w pod moskiewskim metrze. Książka reprezentuje gatunek fantasy z lekką domieszką horroru.

2Książki Empty Re: Książki Czw Wrz 01, 2011 1:08 pm

crossmoto1

crossmoto1
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
Przeczytałem wszystkie części Harrego Potttera.Dzieło J.K.Rowling
Polecam Są naprawde super no i przede wszystkim różnią się od filmu .

Moja Ocena 100000000000000000000000000000000000000/10 :D :)

3Książki Empty Re: Książki Wto Mar 25, 2014 7:16 pm

Safari

Safari
Mazoku
Mazoku
Odkopuje temat :P


Ja ostatnio dosłownie zasysam książki z serii Świata Dysku (już 8 tom).
Na obecną chwile jest z 40 książek nie licząc innych dzieł pokrewnych Terry'ego Pratchetta.
Każda z nich opowiada inną historie i nie trzeba koniecznie je pochłaniać chronologicznie.
Bardzo polecam jeśli ktoś lubi pokręconą fantastykę z abstrakcyjnym podejściem do świata i nauki (np: światło wolniejsze od dźwięku czy świat niczym pizza na grzbiecie czterech słoni stojących na gigantycznym żółwiu morskim płynącym przez kosmos, 8 kolorów gdzie oktaryna jest kolorem magii itp).
Wielokrotnie można się natknąć w trakcie czytania na zabawne porównania przez co od czasu do czasu grozi atak śmiechu.

Polecam dla tych co lubują takie smaczki ^^

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Similar topics

-

» Książki warte polecenia.

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.