Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[O-S-W] by ligo_bion Empty [O-S-W] by ligo_bion Nie Sty 23, 2011 10:26 pm

ligo_bion

ligo_bion
Earthling
Earthling
Witam. Dodam chyba moją pierwszą pracę na tym forum, zapewne będzie zjechana, trudno tak to już jest przy pierwszych pracach. Niestety nadal nie wpadłem na pomysł jak dobrze w tym przypadku wycieniować koszulkę, majstrowałem i wrzuciłem parę wersji, ale żadna mnie jakoś nie urzekła, nie wiem czego brakuje... Włosy raz pocieniowane raz nie, jak kto lubi...
[O-S-W] by ligo_bion Osw
A i proszę nie szczędzić, a łoić po plecach wytykając błędy :D

@edit
Nie będę zaśmiecał forum nowym postem, ale postaram się zastosować do rad, a i pytanie gdzie są te wzory włosów, czy może je brać ze spritów?



Ostatnio zmieniony przez ligo_bion dnia Wto Sty 25, 2011 6:03 pm, w całości zmieniany 1 raz

2[O-S-W] by ligo_bion Empty Re: [O-S-W] by ligo_bion Wto Sty 25, 2011 1:04 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
A i proszę nie szczędzić, a łoić po plecach wytykając błędy :D
Okey.

Włosy już w pierwszej pracy robione od zera? Cóż, tragicznie nie jest jak na pierwszą pracę w stylu LSW, ale daleka droga przed Tobą. Cieniowanie na dosyć niskim poziomie, ale tu nie ma się czemu dziwić. Musisz popracować nad cieniowaniem włosów. Proponuję póki co korzystać z gotowych szablonów włosów, tym samym ucząc się cieniowania właśnie na nich. Potrafiąc umiejętnie cieniować, nawet dosyć słaby kształt włosów, a dobrze pocieniowany będzie wyglądał fajniej. Twarz niepocieniowana, cóż.. Zawsze cieniuj twarz i skórę OPAR'a, nie pomijaj ich. Jak wszystko to wszystko, tak? Wersje bluzy z widoczną klatą są słabe. Po pierwsze jest to słabe cieniowanie i masz małe pole do popisu ponieważ ograniczają Cię pixele zaznaczające mięśnie, a po drugie zwyczajnie wygląda okropnie, zwłaszcza kiedy stosujesz to w przypadku ubrań, mających długie rękawy. Najlepiej wyglądają wersje gdzie skasowałeś mięśnie i choć nie są genialnie pocieniowane to jesteś na dobrej drodze by czegoś w LSW dokonać ^^ Na dłoniach jak i na twarzy, brak cieni. Pasek niczym się nie wyróżnia. Jeżeli chodzi o spodnie, cieniowanie dosyć słabe, nie jest źle jak na początek, ale po prostu jest dosyć słabo ze względu na to że ograniczają Cię te czarne pixele. Pozbądź się ich albo zmień base. Proponuję BaseSheet AngryBoy'a. Dużo tu nie można ocenić, jest dosyć słabo. Jeżeli chcesz, to mogę Ci zaproponować jeszcze drugą radę, a mianowicie cieniowanie odrobinę ciemniejszymi kolorami lewej strony OPAR'a. Światło pada przeważnie na jego prawą część, lewa pozostaje ciemniejsza. Jeżeli nie wiesz o czym mówię, sprawdź mój temat z O-S-W. Przypominam, lewa strona OPAR'a, nie twoja. Buty nadzwyczaj oryginalne, ciekawe wykonanie jak i pomysł. Cienie bym poprawił, ale na początek nie jest źle.

Ogółem..
Długa droga przed Tobą, ale jak się nie poddasz to myślę że masz szansę się wyrobić w LSW ; )

[O-S-W] by ligo_bion Traini

KP: 3
/Yoh



Ostatnio zmieniony przez Yoh92 dnia Sro Sty 26, 2011 11:11 pm, w całości zmieniany 1 raz

3[O-S-W] by ligo_bion Empty Re: [O-S-W] by ligo_bion Sro Sty 26, 2011 7:45 pm

ligo_bion

ligo_bion
Earthling
Earthling
Miałem dziś trochę czasu, ale na razie bawię się z tym co zacząłem tworzyć, a jak coś z tego wyjdzie to zacznę poważniej robić coś na innych base np. na poleconym base Angryboya:
[O-S-W] by ligo_bion Osw2
I tu muszę dodać credit którego nie wpisałem w obrazek, za kolory które użyłem z prac Yoha. A więc credit for Yoh.
1. Zmienione cienie (spodnie, koszula, ciało), nowy pasek, buty zostawione.
2. Zmieniony trochę kształt włosów przy czym są tam 2 postacie (różnią się kosmykami z przodu), do tego stonowana noga "z tyłu", zmienione cienie ciała w porównaniu z 1.
Może tym razem jest lepiej :)

4[O-S-W] by ligo_bion Empty Re: [O-S-W] by ligo_bion Sob Sty 29, 2011 9:58 am

filozof4

avatar
Saiyan
Saiyan
dobra ocenie ci
w obydwuch pracach rzuca się w oczy rece za słabo pociniowane co prawda cienie są ale słabe włosy praktycznie nic do nich nie mam ale przy prawej stronie ten wysoki kosmyk jest zbyt prosty powinieneś troche poprawić bo wyglądają jak obcięte siekierą w pracy użyłeś pilowingu nawet nawet dobrze
spodnie to spodnie wyglądaja troche grubo i popracuj nad cieniami

ogółem.. ty i ja musimy pocwiczyć ale po treningu będzie lepiej :D

KP: 1
/Yoh

5[O-S-W] by ligo_bion Empty Re: [O-S-W] by ligo_bion Nie Sty 30, 2011 1:33 pm

ligo_bion

ligo_bion
Earthling
Earthling
Trochę popracowałem, bo miałem czas:
Tu próbowałem coś na base Angryboy'a
[O-S-W] by ligo_bion Oswcangry
Jednak lepiej mi się pracuje na bazie S-H... Troszkę chyba włosy poprawiłem.
[O-S-W] by ligo_bion Oswmix

Może dziś lub jutro jak znajdę jeszcze czas to pobawię się w 2-tonowe cieniowanie...

6[O-S-W] by ligo_bion Empty Re: [O-S-W] by ligo_bion Nie Sty 30, 2011 4:15 pm

Wzol

Wzol
Paramecia User
Paramecia User
Czekaj bo nie widzę.. dałeś tam jakieś cienie ?
A nie, chyba coś tam jest. Niestety Lsw "coś" to ewidentnie za mało. Ogólnie to co robimy opiera się na dobrym cieniowaniu. Zachęcam Cię do obejrzenia tutoriali.Istnieją tu takowe. Uwierz... lepiej dla ciebie, jeśli dam ci taką rade niż jakbym miał oceniać. Powodzenia !

7[O-S-W] by ligo_bion Empty Re: [O-S-W] by ligo_bion Nie Sty 30, 2011 10:19 pm

ligo_bion

ligo_bion
Earthling
Earthling
Próba dwutonowego cieniowania zakończona, oto wyniki pracy:
[O-S-W] by ligo_bion Osw2ton
Bluzka przy ostrzejszych kolorach się gryzła, a w tych górnych ten żółty pasek ma nadać asymetrię. Zastanawiam się czy lepiej dać cień z prawej strony tego paska, raz dałem raz nie i nadal nie wiem jak lapiej.

8[O-S-W] by ligo_bion Empty Re: [O-S-W] by ligo_bion Pon Sty 31, 2011 11:51 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Proponuję zacząć od czytania tutoriali umieszczonych na portalu bądź zapoznania się z tymi dotyczącymi cieniowania umieszczonymi na forum w odpowiednim dziale. A teraz do rzeczy..

Włosy mają słaby kształt, ale jak na pierwsze prace nie jest tak źle. Kosmyki z tyłu podnieś do góry, nie na bok. Dodaj z tyłu również jakieś kosmyki, żeby nie było tak pusto. Cieniowanie wymaga poprawek i to dość dużych. W wielu miejscach na nich zastosowałeś złe cieniowanie. Proponuję tu skorzystać z poradników umieszczonych na portalu i dotyczących cieniowania właśnie włosów. Twarz niestety nie jest pocieniowana zbyt ciekawie, pillowing nie zbyt dobrze służy właśnie takim częściom OPAR'ka jak twarz. Tu proponuję skasować nadmiar średniego odcienia i nieco inaczej rozmieścić najciemniejszy odcień mając na uwadze kąt pod jakim pada na jego twarz światło. Koszulka z paskiem czy bez i tak ma te same błędy. Zbyt słabe przejście między odcieniami, a dodatkowo pillowing na rękawie. Spójrz jak ja cieniuję rękawy OPAR'ów i przyjrzyj się ponownie swojej pracy określając dokładniej co jest nie tak w moim odczuciu. Przejście między odcieniami jak mówiłem wcześniej, zbyt słabe. Ciemniejszy kolor jeszcze bardziej pociemnij, ale nie przesadź. Samo cieniowanie na dość niskim poziomie, ale w początkach swojej kariery w LSW nie masz się czemu dziwić. Lewą rękę zawsze cieniuj w przypadku cieniowania trzy-tonowego najciemniejszym i średnim odcieniem. W przypadku dwóch odcieni, używaj tylko ciemnego. Całość wtedy znacznie lepiej wygląda. Spodnie dosyć słabo pocieniowane. Tutaj nie dość że pojechałeś na pillowingu po całości to dodatkowo te kreski.. Koniecznie do poprawy. Nie używaj pillowingu ogólnie tworząc OPAR'ów jeżeli nie masz zielonego pojęcia jak nim operować w tego typu pracach. Pasek wygląda dosyć dobrze z cieniami jednak bym się nieco dłużej pobawił. Lewą nogawkę rób ciemniejszą niż prawą. Buty normalne. Czymś się wyróżniają spośród tłumu poza kolorem, ale ogólnie są normalne. Nad cieniowaniem dłoni również popracuj.

Ogółem..
Nie jest tragicznie, ale jak zapewne zauważyłeś czytając tego posta popełniasz masę błędów. Staraj się ich unikać w kolejnych pracach.

[O-S-W] by ligo_bion Traini

KP: 3
/Feli

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.