Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1DBEvS vs. S-R Empty DBEvS vs. S-R on Czw Mar 15, 2012 1:51 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
DBEvS vs. S-R
Czyli największy spór w historii polskiego LSW!

Nie będziemy zagłębiać się w historię dobrze znanego "DBS" czy "DBSS" bo nie ma to sensu. Artykuł ten bowiem będzie dotyczył nieco innej, ciekawej historii.
Pomiędzy Dragon Ball Evolution Sprites (DBEvS), a Sprite Reborn (S-R) rozegrały się bowiem największe, jak i najzabawniejsze spory w historii polskiego LSW. Zacznijmy jednak od początku.

DBEvS powstało 4 Marca 2009 roku. Początki nie były wcale takie proste jak mogłoby się to wydawać, bowiem jeszcze wtedy istniało DBSS. Dzięki temu że Administrator (Yoh92) DBEvS wcześniej był Tutorem na DBL i dość często przesiadywał na forum tego OTS'a, zdecydowało się mu pomóc dość dużo osób. Dzięki temu forum na starcie miało już kilku Użytkowników. Niektórzy mieli jednak styczność z LSW i ściągnęli na DBEvS również innych, liczących się w LSW Userów. Forum rosło powoli w siłę, stając się tym samym poważniejszym zagrożeniem dla DBSS. "Gigant LSW" jednak nie przejmował się tym aż tak bardzo.

Hack. DBSS zostało hacknięte, dając tym samym szansę na rozwój DBEvS. Kilku Użytkowników przeszło wtedy na forum Yoha, jednak nie trwało to długo...

S-R powstało 30 Czerwca 2009. Zostało założone przez Makyma (Hihori), czyli wcześniej Administratora DBSS. S-R dość szybko stało się poważnym zagrożeniem dla DBEvS głównie ze względu na to że po pierwsze zostało dość szybko reaktywowane po hacku DBSS, a po drugie wielu Użytkowników przeszło znów na S-R, bowiem była tam zaufane już GTW. Właśnie teraz przyszedł czas na najgorsze..
W polskim LSW nie było jeszcze przypadku żeby istniały dwa naprawdę potężne fora o LSW, próbujące wzajemnie się unicestwić. Powstawało wiele mniejszych forów chcących "wpieprzyć" się między dwóch potężnych przeciwników, jednak żadnemu się to nie udawało.

Oba fora nie przepadały za sobą. Tu narodził się też głupi zwyczaj, teraz już zanikający - "Odwieczni wrogowie? Hihori i Yoh". Przybliżmy jednak 3 najzabawniejsze kłótnie i różnice jakie miały miejsce na tych forach. Te będą uporządkowane od najmniej zabawnej, do tej najgłupszej i najzabawniejszej. Na początku różnice.

3. Design - dość zabawna różnica, bowiem oba fora miały zupełnie odmienne kolory. DBEvS było białe, przeważały kolory jasne. S-R było ciemne, przeważały więc kolory ciemny i szary.
2. Przejrzystość - oba fora były przejrzyste, ale mimo wszystko wyprzedzały się wzajemnie z tym żeby było jak najprzyjemniej je oglądać. Dla przykładu: Kiedy DBEvS miało Awanse i Bany jako sub-forum, S-R preferowało je jako dział. Kiedy S-R wliczało każdy konkurs do jednego działu, to z kolei DBEvS miało oddzielny dział dla -oTW'ów i konkursów. Było jeszcze trochę takich zabawnych różnic, ale za długo by szukać..
1. Ikonki - naprawdę zabawna różnica, bynajmniej ze względu na to że była o to też kłótnia. Ale o tym później. Kiedy S-R jako pierwsze posiadało ikonki, nie były one aż tak dopracowane. DBEvS wrzuciło ikonki po S-R i te mimo wszystko, były bardziej "podrasowane". Najzabawniejsze było to, że oba fora miały dość podobne działy przez co i ikonki DBEvS i S-R były różne, a miały do niektórych działów to samo znaczenie.

Pora na kłótnie, a tych nie dość że było więcej to były naprawdę zabawne.

3. Smocze Kule, a KP - kiedy wprowadzono na S-R "Kreatywne Punkty" to na DBEvS pojawiły się "Smocze Kule". Co się okazało dość zabawne później, poza tym w jaki sposób się je otrzymuje, nie było między nimi żadnej różnicy. Pojawiały się kłótnie o to że jedno forum podrabia pomysł drugiego nieco go zmieniając. Kiedy to się uspokoiło, przyszedł czas na...
2. Ikonki działów & Shortcut Icon - nie dość że tu było ostro to jeszcze naprawdę zabawnie. Kiedy S-R stworzyło jako pierwsze ikonki działów i tak zwaną Shortcut Icon, DBEvS nie chcąc być z tyłu również postanowiło coś zrobić. Przez dodanie Shortcut Icon wybuchła afera dotycząca plagiatowania pomysłów. Zaraz po ikonkach działu było to samo... Jedyną różnicą było to że wszystko cholernie się różniło, pomysły były podobne.
1. Użytkownicy - najbardziej zabawny i pokręcony spór o jakim nikt nawet by nie śnił, a jednak pojawił się na dwóch skłóconych forach LSW. Kiedy na ChatBox'ie (O którego również były kłótnie ^^') S-R lub DBEvS pojawiał się Administrator drugiego forum wybuchała ogólna panika i kickowanie lub banowanie Adminów przeciwnych for. W efekcie wyszło na jaw że jedno forum kradnie użytkowników drugiemu. Następnie poszło z górki i Admini S-R zbanowali u siebie Adminów DBEvS, a Admini DBEvS nie chcąc być dłużnymi zbanowali u siebie Adminów S-R. Czy mogło być coś bardziej głupszego?

Było dość dużo zabawnych lub mniej zabawnych historii związanych z tą szaloną walką. W końcu jednak oba fora doszły jakoś do porozumienia, tworząc tym samym rewolucję w polskim LSW. Dosłownie.. Powstało forum-fuzja obydwu potężnych wcześniej for LSW, będące w dodatku na zupełnie innym hostingu. Tak.. Nie mylicie się jeżeli myślicie że to ARS (Anime Revolution Sprites). Pomysły z obu for zostały tu zebrane w jedno i połączone. Pojawiło się wiele nowości, ale o tym to sobie poczytajcie już w Newsach, a nie w tym artykule.

A tak w ogóle.. Co obecni i byli członkowie GTW myślą na temat tego jakże ciekawego artykułu ^^"?

By Yoh92DBEvS vs. S-R Swfo1d DBEvS vs. S-R Ateam11 DBEvS vs. S-R Fteam10

DBEvS vs. S-R Wkkeewowlarge

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

2DBEvS vs. S-R Empty Re: DBEvS vs. S-R on Sro Cze 27, 2012 9:44 pm

Katayachi

Katayachi
Logia User
Logia User
Bardzo fajny artykuł szkoda ,że tak krótki. Pewnie jakby pokazano wszystkie spory większy i mniejsze utajniane przez władze obu GTW , powstało by niezłe zamieszanie.
Nie ma jak to powspominać : D

/Upomnienie słowne.
Kubuś, jest oddzielny temat do komentowania artykułów - choć, być może, to ja popełniłem błąd, nie blokując tych zawierających je.

/@Yoh

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.