Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[O-S-W] Saf Empty [O-S-W] Saf Pon Lip 01, 2013 1:54 am

Safari

Safari
Mazoku
Mazoku
Skoro się już w to bawię (przez Yosza), to może będę dalej robić.
Na początek wip mojego SSJ5 na podstawie mojego własnego szkicu:

[O-S-W] Saf My_ssj5___sprite_bw_by_fandragonball-d6bf3v9

2[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Pon Lip 01, 2013 7:28 am

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Czemu tak obrócony właściwie?

Niewiele mógłbym mieć do powiedzenia naprawdę konstruktywnego, jedynie że prawa noga sprawia wrażenie zbyt krótkiej, jeśli popatrzy się pod odpowiednim kątem. Ewentualnie kształt i ułożenie głowy względem reszty ciała. Ewentualnie prawa ręka, która wygląda za bardzo jak lewa pomimo różnic w perspektywie. Już nie pamiętam, to nie ty nam dałaś krótki wykład na c-boxie na temat perspektywy i obserwacji?

Ah, to komentowanie oparów tak, jak gdyby były rysunkami. Różnice się zacierają szybciej niż między smartfonem i tabletem.
KP: 1
/Feli

3[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Pon Lip 01, 2013 2:40 pm

Safari

Safari
Mazoku
Mazoku
Weź mi tu nie rzucaj sarkazmem co do owego wykładu, którego i tak nikt nie czytał razem z tobą. <_<

A postać ma być pod takim kątem jakim jest

Na razie poprawiłam noge i twarz :P
Co do dłoni, to musze pokminić....

[O-S-W] Saf My_ssj5___sprite_bw_by_fandragonball-d6bf3v9

4[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Pon Lip 01, 2013 4:13 pm

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
Kontur wygląda naprawdę świetnie ,nie ma się do czego przyczepić ... ,prócz dłoni ,jednak kto je potrafi zrobić dobrze przy tak małych rozmiarach ,co ? Z niecierpliwością czekam na pokolorowana i pocieniowana wersje

5[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Pon Lip 01, 2013 4:29 pm

Safari

Safari
Mazoku
Mazoku
No dłonie, to na obecna chwilę masakra. Jak już zaczęłam robić tego lienarta pod autorskiego opara, to próbowałam jakoś z nimi wybrnąć. Jak widać nie udało mi się, ale postaram się poprawić. Co do wersji w kolorze, to będzie jak wpierw uporam się z tymi dłońmi.

6[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Pon Lip 01, 2013 6:47 pm

Aki

Aki
Jounin
Jounin
Lineart niezły, naprawdę bardzo mi się podoba - w sumie pisałem już to wczoraj dzisiaj na cb. Bardziej bym to jednak podczepił pod pixarta niż LSW, ale to tam mały szczególik, nie? O, jeszcze jak tak patrzę, to te dwa duże kosmyki opadające na ramiona/klatkę piersiową tak trochę mi nie pasują, wyglądają jak takie długie psie uszy - jak u baseta xddd. Nie no może w wersji finalnej jak już pokolorujesz i pocieniujesz wyglądać będą lepiej : >. Tak trzymaj i powodzenia, bo naprawdę dobrze ci idzie.
KP: 1
/Feli

7[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Pon Lip 01, 2013 6:56 pm

Safari

Safari
Mazoku
Mazoku
No dzięki za opinie i porady.
Z LSW się jeszcze pobawie, chociaż bardziej wole po swojemu niż bazować na gotowcach (po artach w galerii to widać).
Mam coś w LSW, ale to praca konkursowa, więc potem pokaże dla opinii publicznej.

Co do tych kłaków... Też widzę, że nieco dziwnie wyglądają szczególnie jak pod wiaterek. Jednakże jak sam zauważyłeś, to przy finalnej wersji lepiej będą wyglądać. Jeszcze aure z wyładowaniami dodam i może ją zanimuję. Przynajmniej taki mam plan jak skończę kolorować.

8[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Pią Lip 05, 2013 3:27 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Po nadaniu postaci kolorów, usuń kontur z jej wnętrza - w spritach liczy się przede wszystkim dostępne do pocieniowania miejsce. Druga sprawa - dłonią się tak bardzo nie przejmuj - po usunięciu konturów, wykorzystaj do jej wykończenia najciemniejszy odcień skóry z palety kolorów, jaką sobie ustalisz - swoją drogą, polecam trzy-tonowe cieniowanie. Przy dobrych umiejętnościach daje naprawdę fajne efekty.
Póki co, jest świetnie - czekam na wersję z kolorami i cieniowaniem.
KP: 1
/Feli

9[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Pon Lip 08, 2013 11:40 am

Safari

Safari
Mazoku
Mazoku
[O-S-W] Saf Mr_satan_s_by_fandragonball-d6c97da

Jeden z nich brał udział w tutejszym konkursie. Nie poszczęściło się :P

10[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Pon Lip 08, 2013 12:10 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Jeden z nich brał udział w tutejszym konkursie. Nie poszczęściło się :P
Co nie zmienia faktu, że Satan prezentuje się naprawdę nieźle.
Jedyną modyfikacją jaką bym wprowadził, byłoby nieznaczne skrócenie rączek - dopiero gdy przyjrzałem się mu po konkursie z bliska, w Paintcie, dało mi się to konkretnie we znaki.
Wyrazy twarzy - mistrzostwo.

11[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Wto Paź 29, 2013 11:02 pm

Safari

Safari
Mazoku
Mazoku
Dość długo nic nie robiłam w zakresie tworzenia (pewnie Yoh zaraził mnie lenistwem).
Poczęłąm kolorować swojego sprita i nie jestem zadowolona.

[O-S-W] Saf My_ssj5_sprite___color_w_i_p__by_fandragonball-d6sapdf

EDIT:

[O-S-W] Saf My_ssj5_sprite___color_w_i_p__by_fandragonball-d6sapdf

12[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Sro Paź 30, 2013 10:53 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Wewnętrzny kontur wypełniaj najciemniejszym odcieniem danego koloru - nie używaj do tego celu czarnego konturu, bo efekt jest naprawdę przeciętny. Dlatego również druga praca wypada znacznie lepiej, w porównaniu do pierwszej. Tutaj jednak brakuje czarnego outline, tworzącego zarys postaci... xd Poza tym, nie mam większych zastrzeżeń. Pod względem proporcji, praca trzyma naprawdę wysoki poziom - oby tak dalej, Safciu!

13[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Sro Paź 30, 2013 12:56 pm

Safari

Safari
Mazoku
Mazoku
Sam widzisz iż musiałam na nowo z kolorami, bo źle zaczęłam (patrz obrazek pierwszy).
Popracuje nad tym cieniowaniem, bo to proste nie będzie.
Co do tego konturu outline jak go zwiesz, to raczej go nie zastosuje. Sam widzisz, że czarny kontur nieco wulgarnie wygląda. Widziałeś już pare moich pracek w zakresie tej pixelozy. Chce zrobić podobnie "cieniując" na kolorowo kontur. Można rzec, że chce by był nieznacznie zarysowany co by też nie zatraciło swojej bryły. Innymi słowy: będzie nasrane różnymi odcieniami kolorów.

14[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Sro Paź 30, 2013 1:04 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Innymi słowy: będzie nasrane różnymi odcieniami kolorów.
To tylko i wyłącznie Twoja decyzja.
W takim razie, czekam na finalny efekt. Powodzenia! ;d

15[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Sro Paź 30, 2013 2:19 pm

Safari

Safari
Mazoku
Mazoku
Wiesz, lubie se utrudniać :3

16[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Pon Lip 07, 2014 5:28 pm

Safari

Safari
Mazoku
Mazoku
Tu zaległe co miałam wrzucić
Collab z Yoszem :3
Bo już chęci nie miałam na wykańczanie, a szkoda było

[O-S-W] Saf Ssj5_sprite_by_fandragonball-d77gqm6


A to dzisiejszy collab z Yohem
[O-S-W] Saf Opar_a_t_c__z_yohem_by_fandragonball-d7pmbvj

Robimy tera praktycznie podwójnego collaba co Yoh nazwał: Art Trade Collab
O ile Yoh zdoła zrobić to co mu dałam xD

17[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Wto Lip 08, 2014 12:16 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Dla odmiany, skomentuję dzisiejszy wczorajszy collab.
Oddając do twojej dyspozycji pracę z gotowymi kolorami i konturami, spodziewałem się... czegoś "trochę" ciekawszego. Stosujesz zaawansowany rodzaj cieniowania - niby to dobrze, ale w przypadku prac tworzonych stylem LSW / JUS / LoG, bądź mniejszych, prezentuje się naprawdę słabo. Za dużo odcieni, zbyt duża chęć "zrealnienia" postaci, a także brak czarnego konturu nie wyszły temu collabowi na dobre. Na koniec można dodać, że całokształt wydaje się zbyt pulchny - wina braku czarnego outline.

A teraz, niech no ja skończę moją część "trade-art collab"... Well, byłoby to cudem.

18[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Wto Lip 08, 2014 6:59 pm

Safari

Safari
Mazoku
Mazoku
LSW to nie dla mnie Yosz
Dla mnie to takie małe badziewie gdzie ledwo co widać
Lepiej się czuje w customach gdzie mogę zrobić to większe i poszaleć bardziej
Bez urazy

Moge to jeszcze poprawić, ale nie wiem jak wyjdzie :P


A ty do roboty z tym collabem, bo ci jaja urwe xD

19[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Pon Lip 14, 2014 7:28 pm

Safari

Safari
Mazoku
Mazoku
poprawka:
[O-S-W] Saf Opar_a_t_c__z_yohem_by_fandragonball-d7pmbvj

20[O-S-W] Saf Empty Re: [O-S-W] Saf Sob Lip 19, 2014 1:23 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
W kilku miejscach przyciemniłaś kontur, ya?
Wprowadzone zmiany nie są ogromne, ale sprawiają, że postać prezentuje się nieco lepiej, niż wcześniejsza wersja. Druga sprawa to już kwestia gustu - stosowanie tak bardzo "rozległej" palety kolorów w przypadku grafik rysowanych na tak niewielkiej skali jaką oferuje nam LSW, ogólnie nie jest dobrym rozwiązaniem. Ale ćwicz - być może kiedyś, efekty jakie uzyskasz zaskoczą wszystkich ^^

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.