Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[O-S-W] by Archo Empty [O-S-W] by Archo Czw Kwi 24, 2014 3:59 pm

Archo

Archo
Earthling
Earthling
Czołem smyki !

Jestem nowy w tym stylu, ale bardzo mi się spodobał.
Więc czuję że trochę posiedzę na tym forum starając się "oczarować" was moimi pracami.

Mój pierwszy Oldschool'owy WIP w LSW:

Chiang

Prosiłbym o nie tylko ocenę, ale też podpowiedź jak coś poprawić.

2[O-S-W] by Archo Empty Re: [O-S-W] by Archo Pią Kwi 25, 2014 4:25 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Miałem zamiar skomentować tą pracę nieco wcześniej ale brak chwili wolnej i zmęczenie, bardzo skutecznie mi to uniemożliwiały. Do rzeczy...

Jak na pierwszą grafikę tego typu, szczerze mówiąc, nie ma tragedii.
Rysując włosy, staraj się nie robić tak bardzo kanciastych kosmyków. Ograniczaj także ilość inline (dzięki, Woogy!), a dokładniej rzecz biorąc, czarnego konturu "wewnątrz" postaci. Jeżeli chodzi o ogólne proporcje postaci to nie ma sensu się rozpisywać - dawno nie oceniałem pracy tworzonej na base ShadowHuntera, ale jeśli już planujesz z niego korzystać przez dłuższy czas, spróbuj trochę bardziej modyfikować oryginalne kontury - między innymi, na przykład spodnie. W kwestii cieniowania... cóż, dopiero zaczynasz. W przypadku włosów staraj się dobierać znacznie ciemniejszy ciemny odcień od odcienia średniego - zaznaczone kosmyki włosów będą lepiej widoczne, a praca odrobinę przyjemniejsza dla oka osoby komentującej. Poza tym, niech przeważa ilość jasnego odcienia - ciemny służy do zaznaczenia kosmyków, zaś średni do uzyskania efektu łagodnego przejścia. Cieniowanie twarzy... nie jestem w stanie napisać Ci, co mógłbyś poprawić. Jak na początek, nie jest źle. Z czasem jednak sam będziesz zauważał błędy w cieniowaniu - jeżeli planujesz z nami zostać na trochę dłużej, chętnie pooglądam proces Twojego rozwoju ^^
Kiedy cieniujesz rączki, polecam korzystanie z miniatury w Paintcie. Po co? Ciężko uzyskać efekt fajnie wyglądających mięśni, a dzięki tej opcji będziesz w stanie podejrzeć efekty swojej pracy w oryginalnym rozmiarze. Tym sposobem jest trochę łatwiej. Podkoszulka jest źle pocieniowana - to mogę Ci na pewno potwierdzić. Spróbuj przyjrzeć się pracom innych spriterów na forum i być może będziesz w stanie wyciągnąć z nich jakieś "dobre zagrania". Przy okazji, gdy rysujesz SPARa, bądź sprita, staraj się nie zmieniać cieniowania ubrania w przypadku póz, w których zmienia się jedynie ustawienie rąk czy głowy. Ten błąd jest doskonale widoczny, kiedy Twoja grafika zostaje użyta do stworzenia jakiejś animacji. To samo dotyczy spodni - nie będę się aż nadto rozpisywał ^^ W kwestii pomniejszych błędów - skoro na lewej rączce stosujesz ciemniejsze odcienie to ten sam efekt staraj się stosować w przypadku lewej nogawki spodni oraz lewego bucika. Niby szczegół, ale trochę bardziej cieszy oko.

Mam nadzieję, że ta ocena Ci wystarczy ;)
Liczę na krótki komentarz w moim temacie z O-S-W ^^

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.