Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[O-S-W] Banan Empty [O-S-W] Banan Sro Cze 11, 2014 11:11 am

##Banan$$

##Banan$$
Namekian
Namekian
No dobra ja dam mój pierwszy opar, który stworzyłem wczoraj wieczorem.
łapcie: [O-S-W] Banan HZYM91ESLrzYWCcRLW1WLJmtfEsyRc7BUiknzXzH2TfNgCeEfYOewt2Z19l0AAAAASUVORK5CYII=

Moim zdaniem koszulka trochę krzywa, i złe cieniowanie mi wyszło ogółem na postaci. No dobra oceniajcie czekam na tzw hejty xd

Credit:
SmokuXD - Za base

Użyłem tylko jego base więc, więcej credit'ów nie będę wpisywał bo po pierwsze ich nie ma xd.

2[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Sro Cze 11, 2014 3:03 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Tworząc kolejnej grafiki, postaraj się nie rysować tak bardzo kanciastych włosów - staraj się odrobinę zaokrąglić niektóre kosmyki. Praca prezentuje się wtedy znacznie ciekawiej. Wykreowany strój nie zachwyca oryginalnością, a i mocno wieje Dragon Ballem. Cieniowanie trzyma stosunkowo marny poziom, ale odnoszę wrażenie, że jeszcze się wyrobisz, jeżeli postanowisz zostać na forum trochę dłużej - zwłaszcza, że jest to Twoja pierwsza praca tego typu i cudów nie powinniśmy oczekiwać ;)

3[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Sro Cze 11, 2014 4:10 pm

##Banan$$

##Banan$$
Namekian
Namekian
Spróbuje wszystko poprawić czyli włosy cienie trochę i inny kolor stroju ;3

4[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Czw Cze 12, 2014 9:53 am

##Banan$$

##Banan$$
Namekian
Namekian
Dobra zrobiłem trochę inną postać xd mimo że nie starałem się za bardzo z koszulką to wyszło chyba lepiej niż z poprzednim :D
łapcie: [O-S-W] Banan 8AVPzbMBCHeOwAAAAASUVORK5CYII=

Chwilowo tak wygląda ale będę miał zamiar zmienić jeszcze, niektóre rzeczy czyli ulepszę ją cieniować się bardziej nauczę itd

więc oceniajcie xd

5[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Czw Cze 12, 2014 1:08 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Pod kątem cieniowania białych kosmyków, włosy wyglądają tragicznie i niekoniecznie jestem pewien, jaki efekt chciałeś uzyskać. Jeżeli natomiast poruszyć kwestię ich proporcji, to nie jest tak źle - staraj się nie zostawiać w środku tak dużego odstępu pomiędzy tylnymi, a przednimi kosmykami. Poza tym, miejscami jest jeszcze odrobinkę kwadratowo.
Nie rozumiem, dlaczego oddzielasz dłoń od reszty ręki za pomocą czarnego inline - to sprawia, że łapka postaci wygląda tak, jakby miała ona rękawiczkę z własnej, odpowiednio naciągniętej tkanki skórnej.
Cieniowanie ubranka wymaga ogromnych modyfikacji. Przede wszystkim, nie stosuj tak dużej ilości odcieni na podkoszulce - w przypadku spritów LSW, skala jest zbyt mała, żeby tak bardzo szaleć i uzyskiwać dobre efekty. Po drugie, nie stosuj pillowingu - jeżeli nie potrafisz odpowiednio wykorzystać tego rodzaju cieniowania, nie baw się nim. W ramach pocieszenia mogę Ci napisać, że nawet bardziej doświadczeni spriterzy mają problemy z tym, aby doprowadzić pillowing do zajebistej postaci. Poprzednie cieniowanie spodenek było lepsze. W kolejnych pracach postaraj się po prostu trochę bardziej na nim wzorować.
Masa mięśniowa słabo wyeksponowana.
Ogólnie rzecz biorąc, praca nie trzyma wysokiego, albo chociażby średniego poziomu. Zważając jednak na fakt, że dopiero zaczynasz swoją przygodę ze spritowaniem, nie będziemy wymagać cudów. Twórz dalej!
Liczę na jakiś komentarz w moim temacie z O-S-W... :C
http://www.anrevosprites.net/t4479p105-o-s-w-by-yoh#67610

6[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Czw Cze 12, 2014 2:48 pm

##Banan$$

##Banan$$
Namekian
Namekian
Ok, a mam pytanie do ciebie yoh jeżeli by ci się chciało to tak po swojemu byś przerobił moją postać a na niej wtedy bym się wzorował co o tym myślisz??

A tak  z góry to ok popracuje jeszcze trochę.

7[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Czw Cze 12, 2014 3:00 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Wzoruj się na jakiejkolwiek innej Yoha. Włącz painta, postaw sobie base, obok wklej jakąś pracę Yoha (oczywiście za jego pozwoleniem i dając mu na koniec credit) i na jej podstawie rób swoją pracę. Ja się w podobny sposób wzorowałem na pracach Zbira, gdy odświeżałem swoją galerię (Jatacrew i V-Team). Może to odrobinę co innego, bo wciąż robiłem customy, ale jak miałem z czymś problem to podglądałem jego opki.

8[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Pią Cze 13, 2014 8:44 pm

##Banan$$

##Banan$$
Namekian
Namekian
Dobra dam kolejne dwa opary nad, którymi się bardzo starałem, włosy zrobiłem sam od początku. Mnie trochę drażni moje cieniowanie, które mi nie wychodzi mimo że próbuje się starać ale dobra już bez mojego gadania macie tutaj super saiyana i normala

Łapcie: [O-S-W] Banan AYuPWXI843EAAAAASUVORK5CYII= po transformacji jak zawsze kolory są jaśniejsze xd dobra oceniajcie :D

Credit: SmokuXD - base
            Zbir -  tylko kolor włosów

9[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Sro Cze 18, 2014 3:28 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Dobra dam kolejne dwa opary nad, którymi się bardzo starałem, włosy zrobiłem sam od początku.
Cieniowanie spodni to recolor cieni nałożonych przez SmokuXD - autora base. Bawiąc się przy podkoszulce, usuń z niej czarne piksele - są zbędne. Cieniowanie w dalszym ciągu nie wprawia osoby komentującej w zachwyt. Jaśniejsza paleta kolorów przy transformacji nie jest w dzisiejszych czasach regułą dla każdego spritera - w Twoim przypadku, kolory są zdecydowanie za bardzo rozjaśnione. To błąd. Rysując włosy, zadbaj również o odpowiednie cieniowanie czoła postaci. Początkujący spriterzy bardzo często o tym zapominają, uzyskując efekt "przyklejonych włosów". Jeżeli natomiast chodzi o fryzurę, to - o ile proporcje nie byłyby złe po pewnych modyfikacjach - cienie naprawdę mocno kuleją. Zbyt dużo czarnych, zupełnie niepotrzebnych pikseli oraz nieumiejętnie zaznaczone, poszczególne kosmyki. Tak jak napisał ci Jataman, wrzuć sobie pracę jakiegoś innego, bardziej doświadczonego spritera obok aktualnie rysowanej przez siebie postaci i spróbuj się lekko na niej wzorować, nie zapominając oczywiście o creditach. Powodzenia!

10[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Nie Cze 22, 2014 11:49 am

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Postaram się krótko i na temat.
Włosy są dużo gorsze od dwóch poprzednich - nie wiedziałem, że to jest możliwe. Proponowałbym praktykę na "wzorowaniu" się na kimś innym by wyrobić styl. Te czarne pixele z dupy we włosach są po prostu słabe. Ogólnie cały opar jest słaby - kolorystyka i cieniowanie. Jedynie spodnie trzymają jakiś tam poziom, jeśli chodzi o cienie, bo są zwykłym recolorem base. Kolory walą po oczach... no nic, ćwicz dalej i nie przejmuj się krytyką.

11[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Pon Cze 30, 2014 10:28 am

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
Rzeczywiście oparek nie powala na kolana ,ale to w końcu 3 Twoja praca ,co nie ?
Kolory zbyt jarzeniaste ,staraj się nie Stosować samych najbardziej nasyconych odcieni. To się nie sprawdza. Ja staram się zawsze brać jeden najjaśniejszy odcień ,który będzie mocno nasycony kolorem ,a kolejne dwa ciemniejsze o te 40 - 50 jednostek i o zdecydowanie mniejszym nasyceniou koloru. Co do konturów to zdecydowanie nie korzystaj z żadnych starych base'ów. Jeżeli chcesz się nauczyć je tworzyć ,wklej w paincie czyjąś pracę ( oby stosunkowo świeżą ,bo z reguły mają leosze proporcje ) i staraj się obok odwzorować ich kontury. Rób tak kilka /kilkanaście razy i z pewnością zauważysz poprawę.
Pozdrawiam


@Yoh: „Oceniam Kreatywnie”
+1 KP

12[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Pon Cze 30, 2014 8:58 pm

##Banan$$

##Banan$$
Namekian
Namekian
Dobra postaram się robić tak jak mi radzicie :D Tylko że nie mam zbytnio czasu bo chcę dokończyć gifa (Mimo że niej jest jakiś najlepszy)

13[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Pon Lip 07, 2014 4:42 pm

##Banan$$

##Banan$$
Namekian
Namekian
No dobra to moja kolejna praca znaczy się bardziej zmodyfikowana :D

[O-S-W] Banan A7f4DPOXn7iTQWgYAAAAASUVORK5CYII=

Będę wdzięczny jeżeli powiecie, która wersja lepsza ponieważ jakiś czas je robiłem :P dobra oceniajcie heh

Credit:
SmokuXD

Jeżeli zabrakło credita napiszcie dodam go :)

14[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Pon Lip 07, 2014 5:45 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Będę wdzięczny jeżeli powiecie, która wersja lepsza ponieważ jakiś czas je robiłem [O-S-W] Banan 506850652
Po nałożeniu poprzednich OPARków na te, które wrzuciłeś teraz, nie dostrzegam żadnej różnicy poza recolorem stroju w drugiej wersji i lekko zmodyfikowanymi włosami. Wyeliminowałeś zbędny inline z fryzury, co poskutkowało nieznaczną poprawą owego elementu - ostatecznie jednak, ich cieniowanie jest bardzo słabo widoczne z bliska, zaś z daleka wręcz niezauważalne. Szału nie ma, dupy nie urywa, bo tak naprawdę nie zaserwowałeś nam nic nowego.
Czekam na pracę, w którą włożysz trochę więcej wysiłku.

15[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Pon Lip 07, 2014 7:50 pm

##Banan$$

##Banan$$
Namekian
Namekian
Dobra postaram się tylko mam do ciebie yoh pytanie dasz przykład dobrego cienia na tych kolorach? był bym wdzięczny bo jak patrze na, niektóre postacie to u mnie to wygląda nie zbyt dobrze xd

16[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Pon Lip 07, 2014 9:22 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Dobra postaram się tylko mam do ciebie yoh pytanie dasz przykład dobrego cienia na tych kolorach? był bym wdzięczny bo jak patrze na, niektóre postacie to u mnie to wygląda nie zbyt dobrze xd
Taką paletę kolorów bardzo łatwo jest przecież ustawić sobie nawet w Paintcie.
Well, mniejsza - trzymaj:

[O-S-W] Banan Op13

17[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Wto Lip 08, 2014 3:48 pm

##Banan$$

##Banan$$
Namekian
Namekian
Witam to znowu ja z nową pracą :D włożyłem w nią więcej wysiłku niż w poprzednie z tego powodu, ponieważ postarałem się nie zmieniać tylko kolorów ale postarałem się o wiele bardziej z cieniowaniem

[O-S-W] Banan Tq8yaRD4IWgAAAAASUVORK5CYII=

Credit:
Omega Jet Ssj - Base
Yoh - dałeś mi palete kolorów do włosów :)

18[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Czw Lip 10, 2014 9:38 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Dalej bazujesz na jednej fryzurze - zmień to. Cieniowanie nie zachwyca ale odnoszę wrażenie, że powoli się wyrobisz. Każdy kiedyś zaczynał. Początki zawsze bywają trudne. Spróbuj nie stosować czarnego konturu wewnątrz włosków. Nie usuwaj także oryginalnego konturu pracy, jeżeli nie jest to naprawdę konieczne. Po cieniach na twarzy wnioskuję, że niewiele w tej kwestii zmieniłeś. Pracuj dalej - spróbuj brać przykład z grafik bardziej doświadczonych spriterów. Zajrzyj do tematów Jatamana, Zbira, Royalza, Sameya, Versila, Rayema, Bercika, Maxa czy... ostatecznie mojego. Z tej listy jestem najmniej doświadczonym grafikiem, więc wiesz... :c

Czekam na falę hejtów, Panowie Trollface.

19[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Czw Lip 10, 2014 10:40 pm

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
Wygląda na to ,że kompletnie nie czujesz tego co robisz. W sensie bardzo dobrze ,że próbujesz ,ale robisz wszystko na oślep. Staraj sobie wyobrażać poszczególne kształty ,cienie ,załamania na ubraniach ... Jeżeli wykonujesz rękę ,to podziel ją na : bark ,biceps i przedramię z dłonią. Wykonuj je osobno. To samo tyczy się torsu. Pamiętaj o klatce piersiowej ,brzuchu. Dalsze części ciała będą miały ciemniejsze barwy niż te bliżej nas.
Starałem się nie zmieniać tutaj niczego prócz cieniowania ,popatrz jak można tego oparka wykorzystać ( uparcie nie zmieniając nic ,bo bawiąc się konturami i poprawiając kolory można uzyskać znacznie lepszy efekt )
[O-S-W] Banan Banan
Nie jest to jednak nic pięknego. Pierwsze od czego powinieneś zacząc to zmienić base na którym robisz postacie. Znajdź jak najświeższe ,takie które Ci się podoba ,ale wygląda też w miarę jak człowiek. Potem na nim próbuj swoich sił i nie bój się kierować się pracami innych osób. Ludzie mają tutaj wieloletnie doświadczenie w tworzeniu spritów - wykorzystaj to i ucz się szybciej niż my byliśmy kiedykolwiek w stanie.


@Yoh: „Oceniam Kreatywnie”
+2 KP

20[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Pią Lip 11, 2014 11:05 am

##Banan$$

##Banan$$
Namekian
Namekian
Ok ale żeby nie było, że nie używam innych base wcześniej używałem smokuXD a teraz użyłem omega jet ssj więc różnica jest xd i teraz zacznę się wzorować na innych spritach i może coś tam lepszego mi wyjdzie ;)

Z góry dzięki za podpowiedzi :)

21[O-S-W] Banan Empty Re: [O-S-W] Banan Czw Cze 25, 2015 12:57 pm

##Banan$$

##Banan$$
Namekian
Namekian
Yo, nie dodawałem niczego od dłuższego czasu, więc zamierzałem wrócić i na nowo coś dodać, od razu wspomnę, że przez ten długi okres czasu nie robiłem nic związanego z O-S-W.

[O-S-W] Banan N3rsdh

Tą postać robiłem tak z niecałą godzinę, bo myślałem jak rozmieścić cienie itd, zapewne mi cienie tradycyjnie nie wyszły ale tak tragicznie jak powyżej chyba nie.

Oceniajcie, Przyjmę wszelką krytykę jak i pomocne rady co mam w tej postaci poprawić  :)

Credit: Base-Onis

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Similar topics

-

» [GIF] By Banan
» [O-S-W] by Banan
» Banan

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.