Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[Sprit] By Pucek : D Empty [Sprit] By Pucek : D Pią Cze 04, 2010 7:30 pm

Pucolini

Pucolini
Silver Saint
Silver Saint
Witajcie !

Tak powstała nowa versja pucka.
A czemu ? Spytacie a odp jest taka :
Yoh !
Tak to wszystko dzięki niemu , on zachęcił mnie do "powrotu" na ścieżkę LSW.
Postaram się wchodzić na forum , coś skomentować itp.
Chciałbym podziękować Yoh'owi który cały czas pomagał mi w spricie.
Co do cieniowania zmieniłem je w połowy robienia sprita (styl) więc inne pozy mogą wyglądać inaczej.
Sprita w połowie zrobiłem dziś bo postawiłem sobie zadanie że go dokończę i zrobiłem to :D
Oczy bolą ale co tam.

Kliknij by ujrzeć nowego Pucola!


Nie liczę na ocenki.

Ps. Jeżeli ktoś kto znał poprzednie sprity z serii (były 2) to niech ocenia rozwój względem poprzednich a nie porównując mojego sprita do innych.

@Bombi
Ja w owych pozach nie jestem w stanie zrobić drugiego końca kamizelki.
Powinieneś zauważyć że jest jeden po lewej a po prawej to dla mnie nie możliwe.
Kiedyś z tego co pamiętam pytałem się Sez'a jak mogę to zrobić i również mi nie odpowiedział. (to o tej pozie 3 z 2 rzędu)
Co do 5 są kołnierzyki ale tak jak mówi Viego powinno być z tyłu lecz ja zrobiłem z przodu bo po prostu było mi łatwiej.Jestem leniem.

@Viego
Włosy mi się podobają.
Ja patrze na sprita z daleka jak się prezentuje bo raczej oglądając gifa/komiks nikt nie będzie przybliżał : O
Włosy nie bd zmieniał tak samo jak twarzy po prostu uważam że to nie jest konieczne.
Myślę że zmieniam ubranko a nie postać , z innym face'em lub włosami czuł bym się źle.
Tak samo ze skórą , po za tym ten styl cieniowania face'a podpatrzyłem od ver. 2 sołtysa (czyli pierwszy podkoszulek) cieniowanie było tam bardzo podobne i przypadło mi do gustu.
Co do tych póz po prostu łatwiej mi było zrobić tak jak jest xd
Cieniowanie : napisałem w poście wcześniej że jest mieszanina niektóre chaotyczne niektóre gładkie ( w połowie robienia sprita przerzuciłem się na gładkie i chyba większość jest gładka : > i znowu nie chce mi się zmieniać xD )
Te pozy w block (...) to chciałem dać po prostu jakieś nowe pozy i tyle.
Sonic ball ah...
Co do niego właśnie dodałem aktualizacje możesz to potraktować jako przejście w tamtą mniejszą formę bądź jako po prostu sam sonic ball ponieważ jest większy i bardziej "realny" do wykonania.
A jeżeli chodzi o OPKamehameha
cytuję twe słowa " każdy sprit powinien posiadać rozpierdalator" czy jakoś tak.
Ten atak doszedł na SAMYM końcu tuż przed wstawieniem sprita gdy przypomniałem sobie te słowa.
Nie zmuszam nikogo to wstawiania tego , tak po prostu chciałem żeby było : D
Co do nazw mi się podobają , w sumie jak cały sprit. Robiłem go dla siebie : P
Dzięki za poprawkę z Melee ! Na serio zastanawiałem się czy to było meele czy melee i wybrałem to złe.



Ostatnio zmieniony przez Pucolini dnia Czw Lip 08, 2010 7:14 pm, w całości zmieniany 3 razy

2[Sprit] By Pucek : D Empty Re: [Sprit] By Pucek : D Pią Cze 04, 2010 8:24 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Scenka kox, a skoro niema Sołtysa to można mu jechać. Jak wróci będzie 'zadziwiony' xDD
Dobra, wracając do Sprita :)

Trochę dziwnie wygląda kiedy ma w 'Stand' ręce za głowę. Dokładniej mówiąc, łapki wyglądają tu dziwnie. Nie wiem też czy miałeś takie zamierzenie, ale poza którą wymieniłem pojawia się w 'Stands' dwa razy. Zostaw ją xD U mnie też chyba jedna z póz się powtarza, ale nie pamiętam która ;P
W 'Movements' mógłbyś zapełnić te puste pole, nie wiem, jakimś szybkim lotem? Bukujutsu?
'Meele' mogłoby być więcej, ale nie jest źle.
'Charge' fajnie wyszło, ale najlepsze jest obok. Powrót 'Sonic Ball'!! xD

Niektóre ataki pomysłowe. Nazwy sam Ci dawałem, więc mi się podobają : >
'Furenzu Butoukai Raishuu' naprawdę pomysłowe xD.. Podoba mi się ta technika jak żadna inna xD

Ogółem, stary odpisowany Pucek, ale za to jak odpicowany ;d
Jedynie te włoski, ale nie będę Ci mówił żebyś je zmienił, bo to są 'Puckowate włosy'. Inne, nie będą oddawały charakteru sprita xd
I tak lepsze cieniowanie niż u mnie pierwotnie ;x

7/10

3kp

3[Sprit] By Pucek : D Empty Re: [Sprit] By Pucek : D Pią Cze 04, 2010 9:08 pm

Maximus

avatar
Dragon Slayer
Dragon Slayer
Więc tak...
Widziałem tylko jeden twój sprit i był on gorszy, ale to moje zdanie (tego w szarym stroju, nie wiem może dwa miałeś w szarym). Dlaczego? Dlatego, że ten ma lepsze ciuszki zdecydowanie. Włoski są te same (chyba, że troszkę je zmieniłeś :P), oczywiście dobrze dopasowane włoski do póz :D Ale mam coś co mi się nie podoba :P Stands, drugi rząd, 3 poza oraz trzeci rząd, 5 poza. Dlaczego? Ponieważ nie dobrze zrobiłeś tu bluzę, bo jest kołnierz a bluzy nie ma :P Wiem, że to trudno zrobić, a nawet bardzo, ale to nie wygląda za dobrze :D Ataki są lepsze niż w poprzednim spricie :P
To chyba na tyle. Ocena: 8/10 przez te pozy :P

2kp

4[Sprit] By Pucek : D Empty Re: [Sprit] By Pucek : D Pią Cze 04, 2010 9:14 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
The Pucu Comeback!

Sprite ogólnie prezentuje się dość dobrze. Teraz przybliżmy.
Włosy oczywiście "wypucowane". Kształt daruję sobie, bo wiem, że nie zmienisz go za żadną cholerę. Ale z cieniowaniem mogłeś coś pokombinować, jak to Yohowi się niedawno zachciało poprawić jego szajskie cieniowanie od zewnątrz do środka. Może się jednak skusisz?

Skóra pocieniowana dość chaotycznie. Jak z resztą zawsze. Nie ma jasnego kierunku, z którego pada światło, o ile nie pada od nas, a ten Pucu ma więcej zmarszczek niż zapożyczeń z angielskiego w nazwach ataków. Koszulka właściwie prezentuje to samo, a KoxKamizelka™️ ujdzie, bo mogą na niej być jakieś szczegóły. Spodnie to samo, cieniowanie od wewnątrz do środka na prawej nogawce, od lewej do prawej na lewej nogawce... I wśród samych póz stojących są rozbieżności w cieniowaniu. De facto jednaka poza, ale cienie się inaczej układają? Już pod koniec aż tak ci się nie chciało?

A, te dwie pozy, które wspomniał Brajan (nawiasem mówiąc, Brajan, to kołnierz od kamizelki, kamizelka go ma cały czas), jest widoczny błąd. Kołnierz powinien być widoczny przed ręką, a nie za nią. Załóż kamizelkę albo bluzę i zobacz to sobie sam.

Co dalej, pozy. W Blocks/(...) w pozie pierwszej (i po części też drugiej) robisz z Puca członka Fantastycznej Czwórki. Tak, tego z rozciągliwymi kończynami. Wydaje się, jakby Pucu nawet urósł. I btw, czas zdecydować. Chaotyczne cieniowanie spodni czy gładkie? Bo to wraca dalej i wszędzie są rozbieżności.

Aura, którą użyłeś, jest naprawdę ładna. Aż szkoda, że mój sprite ma tylko ogień... A nie, czekajcie, mam jeszcze Taiyoukou Enraiken!

Sonic Ball powraca, yay! Skoro tyle czasu minęło od kiedy pierwszy raz wstawiłeś ten atak, mogłeś zrobić coś extra, np. jakieś płynniejsze przejście w piłkową formę i wyjście z niej. Poszedłeś na łatwiznę.

Fuuin Kensei Yori Makai... Jakbym widział Hell and Heaven... nieważne.
Z tym Joukai Hakaisha mam dla ciebie jedną radę na przyszłość. Nie przesadzaj z kox-eniem. Patrz tam, gdzie atakujesz.

Old Power Kamehameha to kiepski pomysł. Trochę konsekwentności, robisz nową wersję sprita, po co jej atak wykorzystuje poprzednie wersje? I jak zamierzasz to dać giferom/komikserom, żeby tego użyli? Trzech Puców na 1 świat, to jak zderzyć kop z półobrotu i Falcon Punch podczas gdy Za Warudo zatrzymuje czas. Paradoks czasu, świat wybucha, następna seria gifów. Ale wiem, po prostu robisz i masz gdzieś, co inni z tym zrobią.

Przechodzimy teraz do największej porażki tego sprita.
Nazw niektórych ataków.

I nie przyjmuję tłumaczenia, że Yoh ci takie znalazł. Nikt cię nie zmuszał, by takie właśnie ustawić. Mogłeś dać jakieś inne.
Czemu? Przyjrzyjmy się tej w 100% zwalonej.
Erekutorikku Doragon.
Skoro już was ludzie tak jarają nazwy japońskie, to 2 wyjścia wam daję.
1) róbcie to porządnie,
2) zostańcie przy angielskich.

Czemu? Bo uwierzcie mi, wyrazy spoza j. japońskiego zapisane japońskim sylabariuszem (fachowo takie wyrazy zwie się gairaigo) wyglądają ułomnie. Język japoński nie toleruje wielu spółgłosek koło siebie, nie posiada głosek "L" i "V". Skoro nie potrafisz sobie znaleźć (nieważne tu czy ty, czy Yoh, czy ktokolwiek inny), jak naprawdę jest dany wyraz po japońsku i dostajesz coś takiego, lepiej to napisz naszym alfabetem. Electric Dragon. Brzmi mniej lamersko, o ile czytający odróżnia język chiński od czeskiego.
Ale jak chcecie, to trwajcie sobie w swojej nieświadomości, ale wiedzcie jedno - to wygląda, jakby pisał to ktoś z wyciętą prawą półkulą.

Pomysł na ostatni atak (z powyższych powodów nie wymienię go używając jego nazwy) całkiem fajny, dobrze wykonany, ale jak mówiłem, brak tej zamiany w Sonic Ball.


Cóż, to stary Pucu w nowej odsłonie, poprawiono w nim stare błędy i dodano nowe. Ale mimo to prezentuje się dobrze. I przy ruchach głową zmienia się obserwowalny kształt fryzury, z tego, co pamiętam, bywało inaczej. Ale przy Kamehameha też powinien patrzeć w kierunku ataku, a nie na nas.

Z ostatnich drobnych uwag: tą powtarzającą się pozę wywal, bo marnuje ci miejsce, które może kiedyś wykorzystasz na nową pozę. I nie dawaj Emotions na samym początku. A na koniec: nie "meele", a "melee".



Btw, Pucu, a także wszyscy inni. Gdy nie odpowiadam na c-boxie nie piszcie mi ani na głównym, ani na private, żebym wam coś ocenił. Następnym razem, gdy tak będzie, a ja właśnie będę oceniał tą pracę, to nieważne ile napisałem, kasuję to i zamykam kartę przeglądarki. Ujemne sprzężenie zwrotne.

/Y
+3KP

5[Sprit] By Pucek : D Empty Re: [Sprit] By Pucek : D Sob Cze 05, 2010 9:43 am

Ketsu

Ketsu
Notowany
Notowany
Standy jak standy.Fajne, jest ich dużo i mi się podobają.Cienie mi się podobają.Te pierwsze i te w połowie sprita które zostały zmienione.Trochę nie podoba mi się cieniowanie twarzy.Buty zwykłe, ubranie czarne ale fajne, podoba mi się.Melee, fajne, nie jest ich napierdzielone nie wiadomo ile ale jest dobra liczba.Podobają mi się.Bloki itp fajnie Ci wyszły. Sonic ball koxi <3
Fuun Kensei Yori Makai fajny atak, a raczej jego efekt.Podoba mi się.Houka Trihou koxi, jeden z lepszych ataków.Fajne pozy itp.Ale najbardziej podoba mi się Furenzu Butoukai Raishuu, ten atak wymiata po całości ;s Ogólnie sprite ładny, podoba mi się.Ocenki nie wystawiam bo nie lubię :D Ale tak to byś miał z 4/5 :D Liczę że odwdzięczysz się komentarzem w moim temacie z oparkami ; >

/Y
+2KP

6[Sprit] By Pucek : D Empty Re: [Sprit] By Pucek : D Pią Lis 18, 2011 6:20 pm

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
Goddamit. To już 5 porządny sprit, który wygasł!

7[Sprit] By Pucek : D Empty Re: [Sprit] By Pucek : D Sob Lis 19, 2011 9:31 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Odświeżyłem.
Wydaje mi się że o tego sprita chodziło; jeżeli nie, trzeba czekać aż Pucol wejdzie na ARS i w końcu tu zajrzy.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.