Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Story of Koral Empty Story of Koral Wto Maj 10, 2011 9:01 pm

bahmut123

avatar
Earthling
Earthling
k



Ostatnio zmieniony przez bahmut123 dnia Czw Sty 01, 2015 1:34 pm, w całości zmieniany 1 raz

2Story of Koral Empty Re: Story of Koral Sro Maj 11, 2011 12:44 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Fabularnie nie wiele mogę powiedzieć. Jeżeli to powieść i planujesz pisać kolejne części, to na serio zapoznaj się z dalszą częścią tego posta oraz pisz zdecydowanie dłuższe powieści.

Pierwszym błędem który rzucił mi się w oczy już na początku było zbyt częste powtarzanie jednego słowa w zbyt krótkich odstępach czasu. Przykład:
W mieście zwanym Grastyl żył człowiek o imieniu Koral który był szkolony przez wielkiego Tafu
na wojownika. Miał on też przyjaciela Waltana który również był trenowany przez Tafu. Trenowali
razem przez około 4 lata lecz pewnej wiosennej nocy Koral zobaczył jak Waltan kłuci sie z Tafu
poczym zabija go a potem wyskakuje przez okno.
W tak krótkim fragmencie nie dość że AŻ trzy razy powtórzyłeś imię "Tafu". Prawie odpadłem czytając to, ale udało mi się dotrzeć nieco dalej. W każdym razie, unikaj zbyt częstych powtórzeń albo nie spodziewaj się pozytywnych komentarzy.

Koral szybko wzioł miecz i pobiegł za Waltanem gdy dobiegł on
do kamienia zobaczył ze Waltan juz tam jest po chwili zawolal
Błędy.. Niemalże odpadłem po przeczytaniu słowa "wzioł" i "zawolal". Pisze się "wziął". Skoro również nie masz problemu z używaniem polskich znaków typu "ą", "ę", "ź" czy "ó" to nie rozumiem dlaczego w drugim z przytoczonych słów nie użyłeś "ł".

Trzecim błędem jest brak znaków takich jak myślniki, dwukropki.. W większości tego opowiadania powinieneś ich używać, a jednak nie widzę żadnych poza tymi które rozpoczynają zdanie. Przykład którym się posłużę.
Waltan wpadł w szał
i trafił go w brzuch po chwili Koral padł nieprzytomny na ziemie. Po czym Waltan powiedzał
- Spotkamy sie póżniej. Poczym odszedł.
Znowu powtórzenie. "Po czym", linijka niżej, kolejne "po czym". Dodatkowo, przed "Poczym odszedł." powinien być myślnik oznaczający koniec zdania które mówi postać i przejście do opisu tego co robiła albo robi po nim lub w czasie rozmowy. Pomijam błąd w powyższym zdaniu, choć miałeś linijkę wyżej poprawnie napisane to słowo. ("Po czym", nie "poczym").

Po czym Waltan powiedzi
Tu na końcu powinien być dwukropek. Eh..

Cztery.. Zdania bez sensu.
- Nie widzisz? zdobywam moc którą nigdy byśmy nie zdobyli.
Zdobywa moc "którą" obaj nigdy by nie zdobyli. Tak, tak.. Kawałek dalej się poddałem widząc rażącą ilość błędów ortograficznych.

"Poczym" ; po raz kolejny... "PO CZYM".
"niechce" ; "nie chcę"
"nieda" ; "nie da"
"zaczoł" ; "zaczął"
"tabą" ; "tobą"
"sie póżniej" ; "się później"

Wybacz, nie dotrwałem do końca. Do tej pory widziałem różne powieści, opowiadania i tak dalej. Ale Twoje przebija to wszystko. Wybacz, ale to najgorsze co kiedykolwiek, gdziekolwiek czytałem.
Jeżeli nie zmienisz nic w swoich powieściach, dalej będziesz pisał je takim językiem to nie spodziewaj się że ktoś przeczyta więcej niż trzy linijki.

KP: 3
/Feli

3Story of Koral Empty Re: Story of Koral Czw Maj 12, 2011 4:14 pm

bahmut123

avatar
Earthling
Earthling
Sorry jestem dyslektykiem ale postaram to poprawić

/V
Aleś sobie głupią wymówkę znalazł...
Fail.

4Story of Koral Empty Re: Story of Koral Czw Cze 23, 2011 9:52 pm

plsaks

plsaks
Namekian
Namekian
Hmm...
Chciał bym coś dodać, ale niestety Yoh jak zwykle wypisał wszystkie błędy.
No więc postaram się dać kilka wskazówek :)
Gdy piszesz opowieść, bądź opowiadanie nie myśl o tym jak o czymś co nie istnieje, wyobrażaj sobie ten cały świat i jego zarysy.
To ci pomoże w dokładniejszym opisie przedmiotów, postaci, ogólnie rzecz biorąc charakterystykę.
Błędy ortograficzne - pisz najpierw w programie, który podkreśla błędy i zmieniaj na prawidłowy znak, co do znaków interpunkcyjnych, to przecinki staraj się na wyczucie.
Wstawiaj różne myślniki, dwukropki i inne tego typu rzeczy, wtedy historia będzie wydłużona ;) i czytanie jej będzie o wiele bardziej przyjemniejsze, to taki mini trick, który nauczył mnie mój były nauczyciel od polskiego.
Teraz najzabawniejsza część.
Gdy piszesz opowiadanie i kreujesz bohatera lub postać poboczną, nie wymyślaj dla nich imion, które po przeczytaniu "rozbrajają" bo wtedy zamiast fajnej opowieści fantasy lub o sztukach walki, wychodzi jakaś parodia.
;)

No i chyba to było by na tyle :P

P.S
Zapraszam do mojego kącika "Historia Magnolian"

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.