Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Regulamin forum Empty Regulamin forum Czw Gru 24, 2009 11:39 am

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
I. Zasada numer jeden
Regulamin forum dotyczy wszystkich użytkowników - bez względu na posiadaną rangę. Każdy ma obowiązek się z nim zapoznać.
Teoretycznie można go nie przeczytać, jednak nie znaczy to, iż nie będzie on egzekwowany - „Ignorantia iuris nocet”.

II. Zasady ogólne
1.
Forum dyskusyjne służy wymianie poglądów oraz opinii wszystkich użytkowników, bez względu na rangę.
2. Niestosowanie się do regulaminu może poskutkować wymierzeniem kary przez członka GTW*.
a) za niewielkie przewinienia, można otrzymać tzw. upomnienie słowne, które jest rejestrowane w odpowiednim dziale na forum - owe upomnienie ma na celu zwrócenie uwagi użytkownika na fakt, że dalsze nieprzestrzeganie regulaminu może jedynie pogorszyć jego sytuację.
b) najpowszechniejszym środkiem karnym jest ostrzeżenie, najczęściej nazywane warnem*. Jednorazowo można dostać dowolną ilość ostrzeżeń, przy czym użytkownik jest banowany po otrzymaniu dziesięciu. Ostrzeżenia nie znikają automatycznie.
c) najpoważniejszym środkiem karnym jest ban*, jednoznaczny z zabraniem możliwości pisania na forum przez określoną ilość czasu, bądź też na stałe. Uzyskanie 10 ostrzeżeń nie jest warunkiem koniecznym do otrzymania bana - można równie dobrze, otrzymać go nie mając ich wcale. Ban permanentny jest wymierzany po kilku banach czasowych lub z marszu, jeżeli użytkownik wyraźnie uprzykrza życie pozostałym użytkownikom forum.
3. Zabronione jest tworzenie dodatkowych kont (multikont) w celu ominięcia niemożności wejścia na forum w wyniku bana, bez uprzedniego uzgodnienia tego z jednym z administratorów forum.
a) użytkownik zbanowany permanentnie ma możliwość powrotu na forum na nowym koncie, jeżeli zostanie to uzgodnione z administratorami. Nie odzyska jednak swojego starego konta, które mimo wszystko nie zostanie usunięte.
b) użytkownicy nie podchodzący pod przypadek „3a”, tworzący nowe konta, tak czy siak zostaną zbanowani permanentnie na wszystkich kontach. Nałożony zostanie również ban na IP. Jeśli zdarzy się, iż zbanowany będzie posiadał zmienne, spokojna głowa - wytropimy i zbanujemy każde. Mamy znacznie więcej cierpliwości, niż może się Wam wydawać.
4. Każdy jeden dział może mieć regulamin wewnętrzny z którym należy się zapoznać. Jego treść nie zostanie tutaj zawarta, lecz będzie umieszczona w temacie widniejącym w danym dziale jako „ogłoszenie”. W takich działach obowiązuje i regulamin ogólny forum, i regulamin wewnętrzny działu.
5. Szanujmy się wzajemnie, żyjmy w zgodzie i harmonii. To nie wskazówka - to obowiązująca zasada, do której należy się ustosunkować.

III. Zasady umieszczania treści na forum
1.
Tematy tworzone przez użytkowników mają odpowiadać tematyce działu w którym wątek powstał - analogicznie, posty mają odpowiadać zawartości tematu. Wszystko co nie zalicza się do tematyki jakiegokolwiek działu, zalicza się do Hyde Parku.
2. Użytkownikom zabrania się tworzenia tematów w działach: News, Sondy, Konkursy, Zwycięzcy, Eventy, Galeria Sławy i AnRevo Tournaments bez uzyskania zgody jednego z administratorów forum. Pisanie postów jest dozwolone, jeżeli nie wyklucza tego regulamin wewnętrzny działu.
a) w dziale „Sprite Database” można pisać posty jedynie w celu umieszczenia materiału na forum (sprit, tło, efekt). Można wstawiać materiały własnej roboty, jeżeli pasują do danego działu. Wstawiane sprity mają być kompletne (tj. umożliwiające użycie go do animacji, komiksu itp.). Komentowanie zgromadzonych zasobów lub wstawianie tych, które są już dostępne w bazie jest niedozwolone i karane ostrzeżeniem.
b) w przypadku wygaśnięcia linków do obrazków, bądź paczek z materiałami, użytkownik może napisać posta informującego o zaistniałym problemie.
3. Spam oraz flood nie jest i nie będzie tolerowany.
4. Definicja - „nabijanie” - pisanie postów krótkich, nie zawierających wrzucanych materiałów, często pozbawionych jakiejkolwiek sensownej treści lub w ogóle nie związanych z tematem, bardzo często w krótkich odstępach, co dwa lub pod rząd. Zdefiniowane nabijanie jest zabronione i w zależności od skali wybryku, karane będzie daną ilością ostrzeżeń. Nie mamy jednak nic przeciwko postom pisanym w krótkich odstępach lub pod rząd, o ile nie spełniają innych warunków definicji nabijania.
5. Zabrania się reklamowania swoich for lub stron tematycznych (również poprzez samo umieszczenie linka) bez zgody jednego z administratorów forum. Reguła nie obejmuje linków do stron znanych powszechnie, z których „reklamowania” wstawiający linka nie ma żadnych korzyści. Do zaproponowania wymiany między stronami służy dział „Wymiana”.
6. Zabrania się wykorzystywania forum do czerpania własnych korzyści. Korzyść niekoniecznie musi być stricte majątkowa, równie dobrze może być to wzrost popularności, poprawa dowolnej sytuacji własnej (linki dające coś postaci w grach online na przeglądarce po kliknięciu w link itp.).
7. Nie chcemy tutaj postów obraźliwych, zawierających treści obsceniczne czy pornograficzne. Jasne, że jesteśmy świadomi tego, iż wulgaryzmów nie da się uniknąć więc użycie jednego czy dwóch dla emfazy nie jest zabronione. Jednakże, wulgarne słownictwo w stężeniu kilka na jedno zdanie to już stanowcza przesada i takowe zachowanie karane będzie odpowiednią ilością ostrzeżeń.
a) w przypadku erotyki, odsłonięte piersi są granicą. Za treści, które zaczną przekraczać tą granicę wystawimy z górki trzy ostrzeżenia.
8. Upraszamy o poprawność gramatyczną. Niekorzystanie z polskich liter, brak przecinka czy kropki - to jeszcze przejdzie. Przecież świat się wtedy nie skończy. Mimo wszystko, 20 błędów w 15 słowach to już stanowcza przesada i widoczna głupota, którą należy tępić. Nie uznajemy dysleksji czy innych dysfunkcji za wymówkę. Napisanie posta w Wordzie, który podkreśli ewentualne błędy jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Możliwe jest także pobranie wtyczki do Firefoxa, po zainstalowaniu której, przeglądarka będzie sama podkreślała zdania, które uzna za napisane nieprawidłowo.
8. W działach „Pomoc” i „Propozycje”, tytuły tematów powinny wskazywać na ich treść. Tytuły - „pomocy”, „potrzebna pomoc”, „HELP”, „ciekawa propozycja”, „a taka sobie idea” - nie informują bezpośrednio o ewentualnym problemie lub ciekawym pomyśle - wierzcie nam, nie przejdziemy wobec takich tematów obojętnie i ich autorów z pewnością nie ominie odpowiednia kara.

IV. Tagi
1.
Jeżeli regulamin wewnętrzny danego działu wymaga od użytkownika umieszczenia odpowiednich tagów przy zakładaniu tematów to trzeba się do niego zastosować.
2. Tag powinien być umieszczony w nawiasach kwadratowych na początku tytułu zakładanego tematu.
3. Jeżeli w regulaminie wewnętrznym działu lub regulaminie forum, nie wspomniano nic na temat tagów w danym dziale to znaczy, że są one zwyczajnie zbędne i możesz śmiało zakładać temat bez konieczności ich dodawania.

V. Wasze produkcje
1.
Kategoria „Wasze produkcje” służy umieszczaniu na forum swoich dzieł (prac graficznych, tekstowych, multimedialnych), ich ocenianiu i komentowaniu przez innych użytkowników.
2. Każdy temat powinien być umieszczony w odpowiednim dziale. Informacje, co zawiera dany dział są zawarte w nazwie, opisie oraz przyklejonych wewnątrz tematach.
3. W działach „O-S-W”, „Sprity”, „Grafika”, „Rysunki” obowiązuje zasada jednego tematu na użytkownika. Każdy następny będzie wpinany do istniejącego, zaś autor nagradzany ostrzeżeniem.
a) użytkownik może poprosić o przeniesienie swojego tematu do archiwum, by mógł stworzyć nowy ale tylko i wyłącznie przed samym stworzeniem nowego.
4. Każda praca nie będąca w 100% dziełem wstawiającego, również bezpośrednio korzystająca z pracy innych (te pierwsze to np. OPARy, sprity, w których wkład innych nie jest widoczny od razu. Drugie to np. animacje, komiksy, gdzie od razu widać, że użyto cudzego sprita), musi być opatrzona creditami*.
a) definicja: credit - wymienienie autorów prac użytych przy tworzeniu własnej. Niewstawienie takowego jest uznawane za próbę przywłaszczenia i karane ostrzeżeniem.
b) credity obowiązują w całej kategorii „Wasze produkcje”. Wymienić należy:
Animacje” - autorów spritów, teł, efektów oraz muzyki.
O-S-W”, „Sprity” - autora/-ów base lub sprita bazowego od którego rozpoczynało się pracę. Dodatkowo, wymagamy także podania autorów wykorzystanych efektów, włosów, stroju i czegokolwiek innego, składającego się na postać.
Komiksy” - autorów spritów, teł, wykorzystanych efektów.
Grafika”, „Rysunki” - jeżeli tworzycie rysunek wzorowany na cudzym, autora oryginału. Sprawa z renderami na sygnatury jest dość zagmatwana ale jeżeli znajdziecie autora rendera, wymieńcie go.
Story” - jeżeli komukolwiek chcecie podziękować za natchnienie, braliście fragmenty czyjegoś dzieła (lub też niekoniecznie dzieła) i tym podobne.
Inne - AMV/GMV” - gra lub anime, z którego pochodzą sceny oraz muzykę.
Inne - pixel arty etc.” - podobnie jak przy O-S-W, wymagamy autora/-ów base lub bazowego arta od którego rozpoczynało się pracę.
c) nie ma wymogu, gdzie powinny znaleźć się credity - po prostu mają być.
d) kwestia nieznanych autorów, bądź „Credit for (sth) maker” (credit dla „twórcy (czegoś), głównie pisze się tak przy włosach i efektach”), tylko i wyłącznie gdy dana praca rzeczywiście nie jest nigdzie podpisana.
e) nie dajemy creditów dla „Vortex”. To forum, nie nick autora! Nie bądźcie głupimi ignorantami.
5. Sprity oraz efekty oznaczone napisem „Do not use without permission” lub innym tego typu, tak jak treść wskazuje, naprawdę mają być nieużywane bez zgody autora.
a) w przypadku użycia takiej pracy oczekujemy od użytkownika screena potwierdzającego zgodę na użycie - jeżeli takowego nie otrzymamy, marny Wasz los.
6. Post komentujący pracę ma zawierać opinię lub być właściwym komentarzem. „Fajne 10/10” - niestety nim nie jest. Podobne posty podlegają pod definicję nabijania i będą właśnie w ten sposób karane. Dopóki cokolwiek będzie napisane na temat ocenianej pracy, dopóty nie mamy nic przeciwko krótkim postom - czasami po prostu niewiele da się napisać.
7. Jeżeli nie dodaje się czegoś nowego, obowiązuje jeden komentarz na daną pracę. Gdy autor odniesie się w nowym poście do Waszej oceny, nic nie stoi na przeszkodzie by na nią odpowiedzieć w nowym poście. Jeśli chcecie skomentować kilka prac to nie dopuszczamy możliwości pisania kilku postów pod rząd.

VI. Hyde Park
Hyde Park jest działem w którym możecie pisać właściwie na dowolny temat, zgodny oczywiście z regulaminem forum. Tematy typu gry forumowe, mają wyznaczony limit, co ile postów można pisać w danym temacie ponieważ praktycznie nie ma tam możliwości i konieczności tworzenia rozbudowanej wypowiedzi. Jeżeli w temacie pojawi się więc informacja o limicie pisania co 5 postów, oznacza to, że między kolejnymi postami danego użytkownika muszą być minimum 4 posty innych (A0-B1-G2-X3-Y4-A5, gdzie A, B, G, X i Y to przykładowi użytkownicy - liczby oznaczają odliczanie postów od pierwszego postu danego użytkownika A).

VII. Obowiązki oraz uprawnienia GTW
1.
Hierarchia, od najniższego:
Gość - osoba niezarejestrowana na forum. Może przeglądać forum i czytać tematy (za wyjątkiem działów o innych zasadach), lecz nie może pisać postów. Nie widzi również chatboxa.
Użytkownik - może pisać posty, zakładać tematy, głosować w ankietach, może mieć własne zdanie na dany temat i może zostać również ukarany za nieprzestrzeganie ustalonych zasad.
VIP & Zasłużony - użytkownik, który w jakiś sposób zasłużył się forum, bądź polskiej scenie LSW; nie posiada żadnych uprawnień poza możliwością posiadania dostępu do działu specjalnego.
Specjalista - użytkownik, który uzyskał rangę odpowiadającą jego specjalizacji: Oparator, Wiper, Spriter, Animator, Comics Master, MegaPixel, Master of Pencil, Grafik, Writer, Movie Maker. Jego nick jest wyróżniony kolorem odpowiadającym randze, jaką posiada. Można posiadać więcej niż jedną rangę specjalisty - wtedy ma się również prawo wyboru koloru. Specjaliści mają tylko jedno dodatkowe uprawnienie - mogą po uzgodnieniu z administratorami forum założyć konkurs dotyczący swojej specjalizacji.
Battle Moderator - ma uprawnienia moderatorskie w działach związanych z walkami i konkursami. Może otwierać konkursy, musi dbać o prawidłowy przebieg walk oraz własnych konkursów - jego zadaniem jest przyjmować prace użytkowników, chcących wziąć udział w danym wydarzeniu.
NPC - ma uprawnienia moderatorskie na forumowym PBFie - nie może udzielać się również poza nim udzielać. Kontroluje przebieg rozgrywki oraz ma przywilej tworzenia eventów dla graczy. Jego zdanie jest również ostatecznym wyznacznikiem tego, czy opisana przez gracza akcja się powiodła.
Moderator - może przyznawać ostrzeżenia, edytować posty użytkowników i je usuwać, ma możliwość manipulacji tematami (przenoszenie, łączenie, dzielenie, zamykanie, otwieranie, kasacja). Dzieli się na „Local Moderator”, który ma uprawnienia moderatorskie tylko na kilka działów, oraz na „Global Moderator”, mającym owe uprawnienia na całe forum. Oba przypadki określane są jednak zbiorczą nazwą „Moderator”.
Grand Battle Moderator - ranga wyjątkowa, uzyskiwana przy awansie „Battle Moderatora” do „Moderatora”. Ma pełne uprawnienia moderatorskie i zachowuje zwierzchnictwo nad walkami oraz konkursami.
Administrator - pełne uprawnienia, niezbędne do zarządzania forum. Dodatkowo, Head Administrator może powoływać i usuwać innych administratorów.
2. Członkowie GTW mają dostęp do specjalnego działu w którym poruszane są ważne kwestie.
a) administratorzy posiadają dostęp do działu, gdzie omawiane są najważniejsze kwestie.
b) specjaliści posiadają dostęp do działu dostępnego dla każdego specjalisty, gdzie wypisywane są informacje na temat ewentualnych zleceń. Rzecz jasna, mogą tam również składać propozycje własnych zmian.
c) VIPy i zasłużeni użytkownicy posiadają dostęp do działu specjalnego, który dostępny jest zarówno dla nich, jak i dla reszty GTW - mogą być tam poruszane kwestie w których administracja po prostu chce poznać zdanie użytkowników, którzy dawniej byli ważni dla polskiej sceny LSW.
3. Moderator ma obowiązek pilnowania własnego „podwórka” - jego działów w przypadku moderatora lokalnego oraz całego forum dla moderatora globalnego.
4. Każdy członek GTW posiada własny kolor wypowiedzi i tag BBCode, podczas edycji postów użytkowników. Na chwilę obecną, prezentują się one następująco:
[v]Versil Perihelion[/v]
[y]Yoh[/y]
[j]Jataman[/j]
[s]Samey[/s]
[z]Zbir[/z]
a) wszelkie próby podszywania się pod Administratora, Moderatora (w tym również NPC) lub Battle Moderatora, które zostaną zauważone przez członka GTW będą karane przyznaniem 9 ostrzeżeń z górki, a także rangą „Notowany”.
b) tagi BBCode: "V" i "Y" są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla administratorów. Tag "MG" jest zarezerwowany dla NPC, bądź użytkowników, którzy dostaną od administratora pozwolenie na jego użycie.
5. Przyznając ostrzeżenie, Administrator, Moderator lub Battle Moderator musi wpisać jego przyczynę w „Centrum Warnów”. Jeżeli nie będzie takowej ani na liście ostrzeżeń, ani w danym poście, Moderator lub Administrator sam może zostać ukarany.
a) przyznając upomnienie słowne, Administrator, Moderator lub Battle Moderator musi wpisać jego przyczynę oraz inne, niezbędne informacje w dziale „Centrum Warnów”, w temacie „Upomnienia słowne”.
b) w przypadku przyznania użytkownikowi bana, Administrator, Moderator lub Battle Moderator musi wpisać jego przyczynę oraz inne, niezbędne informacje w sub-forum działu „Centrum Warnów”, jakim jest „Banicja”.
6. Moderator, Battle Moderator lub Administrator może zostać odwołany z pełnionej funkcji, jeżeli:
a) nie wypełnia swoich obowiązków prawidłowo.
b) nie wchodzi na forum, nie informując o ewentualnym powodzie żadnego z administratorów.
c) podda się dymisji, oficjalnie informując o swoim odejściu z obejmowanego stanowiska.
7. W ramach przypomnienia - członkowie GTW również odpowiadają przed regulaminem forum. Wyżej wymieniona hierarchia wcale nie oznacza tego, że moderator nie może ukarać administratora, jeżeli ten złamie zasady. Administratorzy nie mają nikogo ponad sobą, przed kim mogliby odpowiadać za naruszenie regulaminu, dlatego muszą pilnować się nawzajem, a także, muszą być pilnowani przez niższych rangą.

Założyciel (tj. Head Administrator) może odebrać użytkownikowi daną rangę bez konkretnego powodu, jeżeli uzna to za stosowne. Administrator także ma prawo do zdegradowania użytkownika ze stanowiska moderatora, bądź specjalisty, lecz musi podać powód swojej decyzji. Nie dotyczy to VIPów oraz zasłużonych użytkowników, którym ranga może zostać odebrana w każdej chwili bez wskazywania powodu takowej decyzji.

VIII. Chatbox
1.
Chatbox umieszczony na dole forum służy do luźnych rozmów użytkowników. Luźniejszych nawet niż w Hyde Parku.
2. Na Chatboxie nie obowiązuje wyłącznie reguła ilości i długości pisanych wypowiedzi. Byłoby natomiast bardzo miło, gdybyście wypowiadali się przyzwoicie ale tu nieco odpuścimy. Byle byście nie traktowali całego forum jak jeden wielki Chatbox.
3. Moderator na Chatboxie jest uprawniony do wyrzucania użytkowników, bądź też ich banowania. Administrator może wyrzucać i banować użytkowników oraz Moderatorów, a także odbierać lub dawać uprawnienia moderatorskie.
5. Każdy, poważniejszy ban musi zostać odpowiednio udokumentowany w „Centrum Warnów”, w temacie „Bany na Chatboxie”.
a) użytkownika zbanowanego niesprawiedliwie, obiecujemy odbanować tak szybko jak to będzie tylko możliwe. Jeżeli nie odbanowujemy to znaczy, że użytkownik był upierdliwy i dajemy mu czas na to, by się uspokoił.
7. Na Chatboxie obowiązuje kultura słowa. Każda obraza drugiego użytkownika lub zauważona próba jego prowokacji, skończy się wyrzuceniem z Chatboxa, banem lub w ostateczności wystawieniem ostrzeżenia na forum.
a) słowa wulgarne są dozwolone, lecz używane nagminnie będą karane banem.
b) obraza skierowana w kierunku drugiego użytkownika - jeżeli ten sobie tego nie życzy - będzie karana wyrzuceniem z Chatboxa lub banem.
c) obraza skierowana w kierunku rodziny użytkownika będzie karana banem oraz ostrzeżeniem na forum.
d) obraza w kierunku członka GTW (od Battle Moderatora, wzwyż) - jeżeli ten sobie tego nie życzy - będzie karana banem.
8. Pod klawiszami C, V, B, N i M jest taki szeroki klawisz bez napisu. Mówi się na niego „spacja”. Po naciśnięciu wprowadza odstęp między znakami. Jeśli nie potrafisz z niego korzystać i piszesz upierdliwie po 2-3 słowa na wiadomość zamiast całego zdania, nie zdziw się otrzymaniem bana.

GTW może wystawić użytkownikowi ostrzeżenie na forum, jeżeli uzna, że bany na Chatboxie nie są wystarczającym „wynagrodzeniem”.

IX. Podsumowanie
Ogólnie:
Nie podpadajcie, a będziemy żyć w zgodzie.

X. Słowniczek
warn - pl. "ostrzeżenie" \\ "Warn" - ostrzegać, "warning" - ostrzeżenie.
ban - ang. "to ban" - wygnać.
GTW - "Grupa Trzymająca Władzę"; to określenie na ogół oznacza tutaj Administratorów i Moderatorów forum.
credit - wymienienie autorów materiałów, których używaliście do tworzenia własnej pracy.


Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania poprawek, bądź całkowitej modyfikacji powyższego regulaminu.

© anrevosprites.net / anrevosprites.forumpl.netOstatnio zmieniony przez Versil Perihelion dnia Sob Paź 11, 2014 8:04 pm, w całości zmieniany 4 razy

2Regulamin forum Empty Re: Regulamin forum Nie Cze 13, 2010 8:09 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Aktualizacja - 13 czerwca 2010.

Edycja:
IV. Nasze produkcje, punkt 6.

3Regulamin forum Empty Re: Regulamin forum Pon Cze 28, 2010 1:58 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Aktualizacja regulaminu, dodany punkt 7 do wzmianki na temat ChatBox'a.

7. Na ChatBox'ie obowiązuje kultura słowa. Każda, nawet mała obraza drugiego Użytkownika, bądź jego sprowokowanie skończy się banem. Słowa wulgarne używane nagminnie i niecenzurowane gwiazdkami bądź innymi znakami, także będą odpowiednio karane.
Przeklinanie nie będzie karane w godzinach 24:00 - 6:00.

4Regulamin forum Empty Re: Regulamin forum Nie Maj 29, 2011 1:51 pm

Feli

Feli
Zasłużony
Zasłużony
Aktualizacja 29.05.11

5Regulamin forum Empty Re: Regulamin forum Czw Paź 27, 2011 5:50 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Solidny update w ramach "Wind of change".

27/10/2011
363/468

6Regulamin forum Empty Re: Regulamin forum Nie Kwi 01, 2012 6:11 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
01/04/2012,
lekka aktualizacja regulaminu; wprowadzenie niewielkich poprawek.

7Regulamin forum Empty Re: Regulamin forum Pon Sty 21, 2013 4:02 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
21/01/2013,
aktualizacja regulaminu forum.

8Regulamin forum Empty Re: Regulamin forum Nie Mar 09, 2014 1:27 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
09/03/2014, aktualizacja.

a) użytkownik zbanowany permanentnie ma możliwość powrotu na forum na nowym koncie, jeżeli zostanie to uzgodnione z administratorami. Nie odzyska jednak swojego starego konta, które mimo wszystko nie zostanie usunięte. Jednakże, maksymalna ilość ostrzeżeń jaką może posiadać „wksrzeszony” przez pierwsze 9 miesięcy, wynosi 5. Oznacza to, że znacznie szybciej może opuścić forum, jeżeli dalej ma regulamin głęboko w swoim poważaniu.
Zmieniono na:
a) użytkownik zbanowany permanentnie ma możliwość powrotu na forum na nowym koncie, jeżeli zostanie to uzgodnione z administratorami. Nie odzyska jednak swojego starego konta, które mimo wszystko nie zostanie usunięte.
Mimo wszystko, administracja zwraca szczególną uwagę właśnie na takich użytkowników, dlatego najlepiej byłoby, gdyby się po prostu pilnowali.


2. Użytkownikom zabrania się tworzenia tematów w działach: News, Awanse i degradacje, Banicja, Sondy, Konkursy, Winners, Hall of Fame, Tournament, Najlepsi, bez uzyskania zgody jednego z administratorów forum (nie dotyczy Hall of Fame, Najlepsi, Awanse i degradacje, Banicja). Pisanie postów jest dozwolone, jeżeli nie wyklucza tego regulamin wewnętrzny działu.
a) w działach kategorii „SPRITES”, można pisać posty jedynie w celu umieszczenia materiału na forum (sprit, tło, efekt). Można wstawiać materiały własnej roboty, jeżeli pasują do danego działu. Wstawiane sprity mają być kompletne (tj. umożliwiające użycie go do animacji, komiksu itp.). Komentowanie zgromadzonych zasobów i wstawianie tych, które już znajdują się w dziale, jest niedozwolone i karane ostrzeżeniem.
b) w przypadku wygaśnięcia linków do obrazków lub paczeki z materiałami, można napisać posta informującego autora tematu o zaistniałym problemie.
Zmieniono na:
2. Użytkownikom zabrania się tworzenia tematów w działach: News, Sondy, Konkursy, Zwycięzcy, Eventy, Galeria Sławy i AnRevo Tournaments bez uzyskania zgody jednego z administratorów forum. Pisanie postów jest dozwolone, jeżeli nie wyklucza tego regulamin wewnętrzny działu.
a) w dziale „Sprite Database” można pisać posty jedynie w celu umieszczenia materiału na forum (sprit, tło, efekt). Można wstawiać materiały własnej roboty, jeżeli pasują do danego działu. Wstawiane sprity mają być kompletne (tj. umożliwiające użycie go do animacji, komiksu itp.). Komentowanie zgromadzonych zasobów lub wstawianie tych, które są już dostępne w bazie jest niedozwolone i karane ostrzeżeniem.
b) w przypadku wygaśnięcia linków do obrazków, bądź paczek z materiałami, użytkownik może napisać posta informującego o zaistniałym problemie.
Dział „Sprite Database” jest na chwilę obecną niedostępny dla użytkowników, jednakże warto poruszyć jego temat w regulaminie forum już teraz, by nie robić tego w niedalekiej przyszłości, gdy zostanie włączony do wglądu userów.


a) sugerujemy cenzurowanie wyrazów. Róbcie to jednak w miarę skutecznie, a zrozumiemy to przez ocenzurowanie większej cześci wyrazu bądź jego podstawy słowotwórczej. Porównajmy:
j**bany --- jeb**y
Jeżeli oba przypadki wydają ci się być tak samo dobrze ocenzurowane, to lepiej daj sobie spokój z cenzurą i zwyczajnie zaklnij sobie pod nosem, nie wpisując tego do posta.
Owy podpunkt został usunięty z regulaminu, ze względu na:
7. Nie chcemy tutaj postów obraźliwych, zawierających treści obsceniczne czy pornograficzne. Jasne, że jesteśmy świadomi tego, iż wulgaryzmów nie da się uniknąć więc użycie jednego czy dwóch dla emfazy nie jest zabronione. Jednakże, wulgarne słownictwo w stężeniu kilka na jedno zdanie to już stanowcza przesada i takowe zachowanie karane będzie odpowiednią ilością ostrzeżeń.
Ogólnie rzecz biorąc, tolerujemy wulgarne słownictwo, którego po prostu nie sposób wyeliminować. Mimo wszystko, wulgarne słowa używane w zdecydowanej nadwyżce będziemy karać odpowiednią ilością ostrzeżeń.


1. Kategorie „Wasze produkcje - SPRITES”, „Wasze produkcje” oraz „Grafika - ogółem”, służą umieszczaniu na forum swoich dzieł (prac graficznych, tekstowych, multimedialnych), ich ocenianiu i komentowaniu przez innych użytkowników forum.
Zmieniono na:
1. Kategoria „Wasze produkcje” służy umieszczaniu na forum swoich dzieł (prac graficznych, tekstowych, multimedialnych), ich ocenianiu i komentowaniu przez innych użytkowników.
Punkt zmieniono ze względu na zmiany wprowadzone wraz z aktualizacją designu forum, gdzie trzy, wcześniej wymienione działy zostały połączone w jeden.


b) credity obowiązują w „Wasze produkcje - SPRITES”, „Wasze produkcje” oraz „Grafika - ogółem”. Wymienić należy:
„Gify”, „Video Gify” - autorów spritów, teł, efektów oraz muzyki.
„O-S-W”, „Sprity” - autora/-ów base lub sprita bazowego, od którego rozpoczynało się pracę. Dodatkowo, wymagamy także podania autorów wykorzystanych efektów, włosów, stroju i czegokolwiek innego, składającego się na postać.
„Grafika”, „Rysunki” - jeżeli tworzycie rysunek wzorowany na cudzym, autora oryginału. Sprawa z renderami na sygnatury jest dość zagmatwana, ale jeżeli znajdziecie autora rendera, wymieńcie go.
„Komiksy” - autorów spritów, teł, wykorzystanych efektów.
„AMV” - anime, z któego pochodzą sceny oraz muzykę.
„Story” - jeżeli komukolwiek chcecie podziękować za natchnienie, braliście fragmenty czyjegoś dzieła (lub też niekoniecznie dzieła) i tym podobne.
„Collab” - Collab może być różny, począwszy od sygnatur, poprzez OPARy, skończywszy na opowiadaniach i pełnych spritach - dostosujcie się więc do powyższego, w zależności od typu wrzucanej pracy.
Zmieniono na:
b) credity obowiązują w całej kategorii „Wasze produkcje”. Wymienić należy:
Animacje” - autorów spritów, teł, efektów oraz muzyki.
O-S-W”, „Sprity” - autora/-ów base lub sprita bazowego od którego rozpoczynało się pracę. Dodatkowo, wymagamy także podania autorów wykorzystanych efektów, włosów, stroju i czegokolwiek innego, składającego się na postać.
Komiksy” - autorów spritów, teł, wykorzystanych efektów.
Grafika”, „Rysunki” - jeżeli tworzycie rysunek wzorowany na cudzym, autora oryginału. Sprawa z renderami na sygnatury jest dość zagmatwana ale jeżeli znajdziecie autora rendera, wymieńcie go.
Story” - jeżeli komukolwiek chcecie podziękować za natchnienie, braliście fragmenty czyjegoś dzieła (lub też niekoniecznie dzieła) i tym podobne.
Inne - AMV/GMV” - gra lub anime, z którego pochodzą sceny oraz muzykę.
Inne - pixel arty etc.” - podobnie jak przy O-S-W, wymagamy autora/-ów base lub bazowego arta od którego rozpoczynało się pracę.
"Punkt zmieniono ze względu na zmiany wprowadzone wraz z aktualizacją designu forum, gdzie trzy, wcześniej wymienione działy zostały połączone w jeden".


2. Członkowie GTW mają dostęp do działu specjalnego w którym poruszane są ważne kwestie.
a) administratorzy mają dostęp do innego działu, gdzie omawiane są kwestie najważniejsze.
b) specjaliści posiadają dostęp do działu odpowiadającego w większej lub mniejszej części, posiadanej przez nich specjalizacji.
c) VIPy oraz Zasłużeni dla forum, posiadają dostęp do specjalnego, dostępnego tylko dla nich.
Zmieniono na:
2. Członkowie GTW mają dostęp do specjalnego działu w którym poruszane są ważne kwestie.
a) administratorzy posiadają dostęp do działu, gdzie omawiane są najważniejsze kwestie.
b) specjaliści posiadają dostęp do działu dostępnego dla każdego specjalisty, gdzie wypisywane są informacje na temat ewentualnych zleceń. Rzecz jasna, mogą tam również składać propozycje własnych zmian.
c) VIPy i zasłużeni użytkownicy posiadają dostęp do działu specjalnego, który dostępny jest zarówno dla nich, jak i dla reszty GTW - mogą być tam poruszane kwestie w których administracja po prostu chce poznać zdanie użytkowników, którzy dawniej byli ważni dla polskiej sceny LSW.
Niewielka zmiana, dzięki której określono dokładniej do czego mogą służyć działy specjalne, widoczne po uzyskaniu konkretnej rangi, bądź rang.


6. Moderator, Battle Moderator lub Administrator może zostać odwołany z pełnionej funkcji, jeśli nie wypełnia swoich obowiązków prawidłowo lub nie wchodzi w ogóle na forum. O tym, użytkownicy zostaną poinformowani w „Awanse/Degradacje”.
a) specjaliści również mogą stracić swoje rangi, jeżeli nie będą wykonywać powierzonych przez administrację obowiązków tak, jak należy.
Zmieniono na:
6. Moderator, Battle Moderator lub Administrator może zostać odwołany z pełnionej funkcji, jeżeli:
a) nie wypełnia swoich obowiązków prawidłowo.
b) nie wchodzi na forum, nie informując o ewentualnym powodzie żadnego z administratorów.
c) podda się dymisji, oficjalnie informując o swoim odejściu z obejmowanego stanowiska.
W związku z powyższym, dodano również dopisek:
Założyciel (tj. Head Administrator) może odebrać użytkownikowi daną rangę bez konkretnego powodu, jeżeli uzna to za stosowne. Administrator także ma prawo do zdegradowania użytkownika ze stanowiska moderatora, bądź specjalisty, lecz musi podać powód swojej decyzji. Nie dotyczy to VIPów oraz zasłużonych użytkowników, którym ranga może zostać odebrana w każdej chwili bez wskazywania powodu takowej decyzji.
Oznacza to tyle, że Head Administrator może w dowolnej chwili pozbawić użytkownika danej rangi bez wskazywania powodu. Administrator musi podać powód swojej decyzji, jednak tylko wtedy, jeżeli degradacja dotyczy specjalistów lub moderatorów. VIP lub zasłużony użytkownik może stracić swoją rangę w każdej chwili, jeżeli administracja forum uzna, że to konieczne.

Do punktu czwartego dodano również podpunkt...:
a) wszelkie próby podszywania się pod Administratora, Moderatora lub Battle Moderatora, które zostaną zauważone przez członka GTW będą karane przyznaniem 9 ostrzeżeń z górki, a także rangą „Notowany”.
...i do punktu piątego również:
b) w przypadku przyznania użytkownikowi bana, Administrator, Moderator lub Battle Moderator musi wpisać jego przyczynę oraz inne, niezbędne informacje w sub-forum działu „Centrum Warnów”, jakim jest „Banicja”.

Aktualizacji uległ "wygląd" regulaminu.
Niewielkie zmiany zostały także wprowadzone w regulaminie Chatboxa.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.