Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Regulamin wewnętrzny PBF Empty Regulamin wewnętrzny PBF on Sro Maj 05, 2010 7:39 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
1. W dziale poświęconym PBFowi także obowiązuje regulamin całego forum.
2. Założeniem PBFa jest wykreowanie postaci w celu prowadzenia dyskusji, bądź toczenia pojedynków pomiędzy graczami. Ponadto, ma on służyć jako pewnego rodzaju „baza danych” na temat poszczególnych postaci, aby wspomóc użytkowników urządzających nabory do animacji, komiksu lub innych produkcji. Będzie tutaj bowiem zamieszczony sprite, styl walki postaci (patrz: statystyki), opis osobowości czy dodatkowe umiejętności, nie mające ustalonego wyglądu na spricie.
3. Możliwość pisania postów w dziale PBF oraz jego sub-forach, uzyskuje się za równowartość 20 Kreatywnych Punktów. Wchodzenie do działu i czytanie zamieszczonych w nim treści jest jednak dostępne dla każdego.
4. Użytkownik może wykreować swoje postacie w dziale „Karty Postaci”, zgodnie z zamieszczonym tam formularzem.
5. Każdy gracz jest zobowiązany do posiadania postaci „własnej produkcji” – wyjątek stanowią prace, na których używanie użytkownik ma zgodę autora.
6. Aby nie utrudniać sobie życia, PBF nie zawiera żadnego systemu doświadczenia, a co za tym idzie, także poziomów. Możliwe jest jednak zwiększanie bazowych statystyk poprzez różnego rodzaju artefakty, stałe przemiany lub długotrwałe treningi.
7. Na początku, rozdawane jest 100 punktów na 7 statystyk: Atak, Obrona, Szybkość, Siła fizyczna, Energia, Koncentracja, Inteligencja – głównie w celu stworzenia ogólnego i początkowego profilu postaci.
8. W trakcie rozgrywki, gracz może używać jedynie technik oraz przemian opisanych, tj. umieszczonych na spricie, bądź posiadających posiadających opis w karcie postaci. Gdy owe zdolności będą miały niejasne działanie, GTW poprosi o pisemne jej wyjaśnienie.
9. Przy wykonywaniu jakiegokolwiek działania przez postać, gracz może ukazać ową czynność również za pomocą komiksu lub animacji. Po co? Aby była lepsza zabawa, a słowa zostały zastąpione przez aktualnie zobrazowane działanie. Wyjątek od tej zasady uwzględnia postać reprezentowana przez OPARy lub SPARy, bądź techniki nie mające (jeszcze lub w ogóle) odpowiednika na spricie.
10. Statystyki służą do celów porównawczych między użytkownikami. Nie są jednak ostatecznym wyznacznikiem.
11. Im potężniejszy atak, tym dłuższy czas oczekiwania na to, aż będzie gotowy – o zakończeniu ładowania, użytkownik zostanie powiadomiony przez mistrza gry. Nie dajemy żadnego matematycznego systemu, aby niczego nie utrudniać – to ma być tak luźne PBF, jak to tylko możliwe. Dlatego też, użytkownicy, sami pilnujcie realizmu – nawet jeżeli czasami ciężko jest się go doszukać. Gdy ta zasada będzie nagminnie łamana, po prostu zamkniemy PBF.
12. Oddzielajcie w sposób jasny dla wszystkich, tekst dotyczący postaci w PBF od tekstu OOC (Out Of Character, Poza Postacią), jeżeli macie zamiar taki wstawić:
Opis sytuacji, wszelkie poczynania postaci czy jej stan umysłowy normalnym tekstem.
- Dialogi, wypowiedzi od myślnika i kursywą.
(Co postać myśli, podkreślone w nawiasie, ale może być i bez nawiasu)
Nazwy własne technik bądź wyróżnienie jakiejś akcji pogrubieniem.
//Tekst OOC z dwoma ukośnikami na początku i na końcu.//
13. Po rozpoczęciu rozgrywki, gracz może zgłosić się do jednego z głównych miast kontynentu Palan (Setirps, Noitulover lub Emina) aby załatwić sobie jakiś dom. Można również mieć miejsce zatrzymania w innej lokacji, jednak nie będzie ona miała osobnych sub-forów dla mieszkań.
14. Karty postaci graczy, którzy pozostają nieaktywni od ponad 30 dni, zostaną przeniesione do archiwum – nie będzie możliwe odzyskanie straconego bohatera lub bohaterki ze względu na fakt, iż dalszymi losami owych postaci będzie kierował mistrz gry – zostaną one wcielone w szereg postaci NPC. Dostęp do działu w razie chęci wykreowania nowej postaci pozostaje jednak bez zmian. Jedyną drogą do odzyskania swojego bohatera lub bohaterki jest uzbieranie siedmiu smoczych kul na forum.

15. Usprawiedliwiona nieobecność uchroni kartę postaci przed usunięciem po 30 dniach braku aktywności.
 
Uwaga!
Prosimy nowych graczy o dodawanie razem z kartą postaci, niewielkiego obrazka przedstawiającego postać…:
[You must be registered and logged in to see this image.]
…a żeby móc go później dodać do waszego profilu.
 
Wszelkie zmiany, jakie wprowadzacie do profilu (w praktyce, nowe techniki lub aktualizacja sprita itd.) prosimy popierać nowym postem w temacie z waszą kartą postaci.[You must be registered and logged in to see this image.]

2Regulamin wewnętrzny PBF Empty Re: Regulamin wewnętrzny PBF on Nie Lip 15, 2018 8:07 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Aktualizacja:
Punkty 14 i 15 zostają na chwilę obecną wyłączone z regulaminu i przestają obowiązywać z dniem dzisiejszym do odwołania przez jednego z Administratorów portalu.


  • Karty graczy nieaktywnych od ponad 30 dni nie zostaną przeniesione do archiwum - temat zostanie zablokowany z możliwością jego odblokowania po uprzednim kontakcie z Moderatorem (również NPC) lub Administratorem poprzez prywatną wiadomość.


  • Od dnia dzisiejszego do odwołania istnieje również możliwość odzyskania wcześniej utraconych postaci - jedynym wymaganiem jest aktywna rozgrywka aktualnie posiadanym bohaterem lub bohaterami. Jak wyżej, wymagany jest tutaj uprzedni kontakt jedynie z Administratorem, który zdecyduje czy gracz jest na tyle aktywny by można było przywrócić jego stare postacie.
Zmiany obowiązują do odwołania.[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.