Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 [O-S-W] By Alex Mater Empty [O-S-W] By Alex Mater Wto Sty 04, 2011 10:09 pm

Alex Mater

Alex Mater
Namekian
Namekian
Tak więc jest to moja pierwsza praca tego rodzaju.
Zapraszam do oglądania oraz komentowania! :D
 [O-S-W] By Alex Mater Fiszuorange
Credits: SmokuXD

2 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Wto Sty 04, 2011 11:10 pm

Gazille

Gazille
Olympic God
Olympic God
Jak na pierwszą prace nie jest tak zła.
Popracuj nad cieniowaniem, konturami i rób większe kosmyki włosów bo trochę kwadratowo to wygląda.
Rób bardziej wyraziste mięśnie na rękach, nierób takich ciemnych cieni na spodniach, no chyba, że robisz czarne spodnie to inna sprawa.
na butach również popełniłeś błąd z cieniami, na początku dałeś białe, szare, a na końcu prawie całkiem czarny kolor, to nie pasuje uwierz mi xd

Ogólnie ćwicz, ćwicz i ćwicz, 4/10

KP: 1
/Feli

3 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Wto Sty 04, 2011 11:24 pm

HestiNN

HestiNN
Gold Saint
Gold Saint
No cóż 1 praca dostaje zawsze najwięcej krytyki ale w sumie o to głownie chodzi. Postaram się dobrze wszystko określić.

Włosy: Ogólnie rzecz biorąc dobrze że są własne ale na moje oko są one zbyt mocno pocieniowane... zwiększa trochę objętość jaśniejszego koloru.

Koszulka: Tutaj się nie popisałeś... praktycznie brak cieniowania... gdzie nie gdzie widać tam jakieś malutkie cienie ale niestety to za mało :(.
Staraj się na przyszłość bardziej cieniować takie rzeczy.

Spodnie: Spodnie są już lepsze niż włosy czy koszulka. Cieniowanie w nich jest w sumie dobre ale w 2 nogawce (Prawej z perspektywy ekranu) jest słabsze cieniowanie ;/

Buty: Zwyczajne jak każde lekko pocieniowane i odrobinę przerobione tak to nic więcej.

Za Oparka dam ci 3/10 ucz się na błędach a daleko zajdziesz :)

4 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Sro Sty 05, 2011 7:41 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Liczę na to że wypowiesz się w moim temacie z O-S-W.

Włosy koniecznie do poprawy. Ich kształt jak i cieniowanie.. Rozumiem że to dopiero początek, ale skoro mniej więcej wiesz co i jak i szybko łapiesz podstawy to myślę że nie będzie to dla Ciebie aż tak wielkim problemem. Proponuję na początku skupić się na treningu cieniowania i zamiast tworzyć włosy od zera, z portalu zaczerpnąć gotowy szablon.
Cienie twarzy i rąk to cieniowanie bazowe, czyli takie jakie wykonał SmokuXD tworząc to całe Base. Tu niestety nie mam nic do powiedzenia, bowiem to nie twoja robota. Naucz się cieniować od zera, a nie jechać na gotowym szablonie.
Z daleka cieniowanie podkoszulki nie wygląda tak źle. Z bliska w oko wpadają pewne błędy i niedociągnięcia, ale skoro to dopiero początki to wszystkiego na raz nie wyeliminujesz choć nie wiem co. Tak więc, na początek nie jest źle. Opaski na rękach nie są zbyt ciekawe, mogłeś je nieco mocniej zmodyfikować.
Cieniowanie spodni jak i butów to jak wcześniej, Base.

Ogółem..
Tworząc nową pracę, zawsze pozbywaj się cieni będących na Base. Tworzenie pracy na gotowym i pocieniowanym Base nie podniesie twojego poziomu na tyle by nauczyć się czegoś nowego. Włosy twórz póki co z gotowych szablonów, skup się na tym by poprawnie je cieniować. To lepiej wpłynie na twój dalszy rozwój w LSW. No i jeszcze raz przypominam o tych cieniach. Nie zostawiaj cieni które miałeś z Base, staraj się tworzyć własny styl od zera.

 [O-S-W] By Alex Mater Traini

KP: 3
/Feli

5 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Czw Sty 06, 2011 10:41 am

Alex Mater

Alex Mater
Namekian
Namekian
Dobra, spróbowałem to pocieniować od zera.
Zmieniłem frotkę na rękawiczkę oraz poprawiłem włosy:
 [O-S-W] By Alex Mater Obrazyz
Credits: SmokuXD

6 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Czw Sty 06, 2011 6:46 pm

pepe1221

avatar
Saiyan
Saiyan
Moim Zdaniem cieniowanie nadal leży , poczytaj poradniki na temat cieniowania.Koszulka nie wygląda za dobrze jak jak i spodnie a nawet buty.
U ciebie plusuje to ,że zrobiłeś sam włosy ale i tak ci po poprawce nie wyszły ,ale muszę ci przyznać ,że są lepsze od pierwszych.Na początek radził bym ci korzystać z szablonów.Cieni na twarzy prawie wogóle nie ma , tak samo jak na rękach . Miałeś fajny pomysł z rękawiczkami i chyba to wszystko.

1kp

7 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Pią Sty 07, 2011 2:15 am

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
No więc kształt włosów jest ok ,można by z nim jeszzce troszkę popracować,ale w tym momencie jest łądnie. Jeżeli chdzoi o cieniowanie ,to to tutaj jest już gorzej ,choć nie tragicznie. Staraj się neico bardziej oddzielać kosmyki od reszty włosów oraz nie bój się dać większej ilości jasnego tonu. Brakuje mi tutaj także 3 tonu ,poprawiłby ob zdecydowanie wygląda włosów. Mógłbyś się także pozbyć tej dużej ilości czarnego koloru z tyłu głowy/włosów. Cienie twarzy fakt wymagają małej korekty ,ale bynajmniej nie z powodu ich niewidoczności. Cienie mają być dyskretne w miarę możliwości ,a nie bezmyślne porozrzucane po całej powierzchni pracy. Niepotrzbnie się jedynie pozbyłeś konturów częśi twrayz - mam na myśli czoło.
Większa ilość cieni na koszulce rzeczywiście mogłaby poprawić jej wygląda ,ale uważaj żeby z tym nie przesadzić. Mógłbyś popracować także nad kolorem. Ten jest jakiś taki ,hmm dziwny. Na rękach użyj iększą ilość jasnego tonu ,ale rozłóż go tak ,aby przypominał odmięśni. Jezeli udałoby Ci się podkreślić zarówno biceps jak i triceps to byłoby wspaniale. Band na ręku mógłby być poparwiony - tutaj także mała ilość jasnego kolru odkrywa rolę czarnego charakteru. Spodnie - cienie nieodpowiednio rozłożone ,a na lewej nodze ( od strony OPAR'a ) nie ma prawa być najjaśniejszego koloru. Buty to samo co spodnie.

2kp

8 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Sob Sty 08, 2011 12:52 pm

Alex Mater

Alex Mater
Namekian
Namekian
Poprawka: [O-S-W] By Alex Mater Fiszuorange
Mam nadzieje że jest coraz lepiej It\'s my chance!...
Oraz coś dla fanów SW
 [O-S-W] By Alex Mater Sztar

9 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Nie Sty 09, 2011 9:35 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Widzę że pracy nikt Ci nie ocenił mimo że wystawiłeś ją wczoraj w południe.. No dobra, więc ja to zrobię. Jedi nie oceniam bo nie lubię Star Warsów xd Ocenię pierwszego OPAR'a.

Kształt włosów nadawałby się do poprawy, ale patrząc na prace powyżej, mam wrażenie że chcesz go koniecznie zachować. No cóż.. W takim wypadku, mam zastrzeżenia jedynie do cieniowania. Dalej nie wygląda ono zbyt ciekawie, choć poprawa jest widoczna. Zbyt kwadratowa głowa z tyłu, postaraj się coś z tym zrobić. Żeby całość wyglądała ciekawiej wystarczy pomyśleć, ale to już zostawiam Tobie ^^ Ja wiem co i jak, Ty musisz się tego dowiedzieć.
Cieniowanie twarzy dość dobre, ale błędy ma. Nie zostawiaj średniego odcienia na uchu bo to zwyczajnie słabo wygląda. Cieniuj to jak resztę twarzy, najciemniejszym odcieniem. Między oczami skasuj pixele w średnim i najciemniejszym odcieniu, przy prawym oku dodaj jedynie pixel w najciemniejszym kolorze. Zmień kolor źrenicy prawego oka na inny, żeby nie mieszał się z kolorem skóry. Pod czarnym pixelem na lewej części twarzy dodaj biały pixel, oznaczający lewe oko. Pod nim dodaj pixel najciemniejszego odcienia skóry żeby skasować efekt pulchnej twarzy. Na podbródku skasuj jeden pixel w średnim odcieniu skóry. Poza tym nic więcej nie widzę.
Cieniowanie podkoszulki wygląda całkiem ciekawie, ale popracuj tu jeszcze z dolną, lewą częścią bo wygląda na to jakby w tym miejscu podkoszulka znikała. Daje to dość dziwny i nieciekawy dla oceniających efekt. Zrób dodatkowo jakiś kołnierzyk czy coś w tym stylu by całość nie była tak pusta. Nad mięśniami prawej ręki przydałoby się popracować, ale na tak małej przestrzeni z kolei trudno zrobić coś dobrego. Pobaw się z tym, ale ostatecznie jak będzie gorzej, nic nie zmieniaj. Rękawiczki wyglądają dobrze. Jedynie do cieniowania bym mógł się przyczepić. Popraw cienie na prawej dłoni tj. rękawiczce.
Cieniowanie spodni koniecznie do poprawy. Pixele mające najciemniejszy odcień są porozrzucane po tych spodniach jak mało kiedy. W dodatku, zbyt dużo miejsca poświęciłeś na średni odcień, najjaśniejszego jest stosunkowo niewiele. W tym przypadku mam dwie propozycje:
1. Skorzystaj z pomocy innych, bardziej doświadczonych w LSW Użytkowników. Popatrz jak oni cieniują spodnie, jak są rozłożone pixele. Może coś załapiesz.
2. Skorzystaj z poradników z serii "Krok po kroku: O-S-W" na portalu i zobacz jak są tam pocieniowane spodnie. Gdzieś powinna być wzmianka o tym w jaki sposób je cieniować by wyglądały fajnie.
Prawy but niepocieniowany, jedynie ten biały element i to dość słabo. Lewy bur ogólnie bez cieni. Zmień to jak będziesz poprawiał pracę.

Ogółem..
Mam nadzieje że jest coraz lepiej It\'s my chance!...
Jak najbardziej, z każdym nowym OPAR'em widać pewną poprawę. Ale jeszcze dłuuuga droga przed Tobą jeżeli chodzi o tą grafikę ^^ Mam nadzieję że sobie nie odpuścisz.
Popełniasz dość dużo błędów w cieniowaniu, niekiedy zwyczajnie o tym zapomnisz. Postaraj się nauczyć tworzenia nowych włosów z czasem bowiem będzie szło Ci to coraz lepiej. Ale trzeba chcieć, a nie robić na siłę ^^.

 [O-S-W] By Alex Mater Traini

KP: 3
/Feli

10 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Sob Sty 15, 2011 4:14 pm

Alex Mater

Alex Mater
Namekian
Namekian
 [O-S-W] By Alex Mater Tuetue
Oceniać!
Credits: SmokuXD

11 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Pon Sty 17, 2011 6:01 pm

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
Jeżeleli chodzi o włosy to sam kształt ujdzie ,nie jest najgorszy co do cieniowania ... jak na początek ok ,ale mimo to kilka poprawek by się przydalo. Na kosmykach z przodu używaj większej ilości najjasniejszego koloru. Ogranicz nieco ton najciemniejszy ,ewentualnie rozmieść go nieco inaczej bo na chwilę obecną wygląda średnio. Twarz też w miarę ok ,ale na czole przydałoby sie nieco więcej ciemnego koloru. Jest zwyczajni nieco za jasne. Pamiętaj ,że kosmyki puszczają własne cienie. Podoba mi się jak podszedłeś do wykonania koszulki. Dość duża część osób chce zawsze podkreślać koszulkę na tyle mocno ,ażeby podkreślić każdy pojedynczy mięsień - to jest duży błąd. Ty tego uniknąłeś dlatego masz u mnie plusa ( troszkę to głupio zabrzmiało XD ) ,ale mimo tego moznaby to neico poprawić. Pamiętaj ,aby ton średni był przejściem pomiędzy najjaśniejszym ,a najciemniejszym ,tak jak to się robi na twarzy ( 1 pixelowa warstwa tonu średniego między najciemniejszym ,a najjasniejszym ). Na rękach mimo tego ,że powstawiałeś tam kilka najśniejszych i ciemniejszych pixeli to w dalszym ciągu nie widać mięśni. Na jego prawej nogawce spodni ( no bo czego by innego >.< ) przydałoby się więcej jaśniejszego koloru. mimo wszystko dobrze byłoby gdybyś operował tutaj tylko najjasniejszym i średnim tonem do wygładzania krawędzi. Okazyjnie kolor najciemniejszy można gdzieś tam sobie wcisnąć. Buty mało oryginalne ,mam nadzieję ,że następnym razem wymyślisz coś innego. co do kurtki ... krótko mówiąc słabo wykonana.
Postaraj się poprawić to co napisałem ,zdaję sobie sprawę z tego ,że niekoneicznie zrozumiesz mnie w 100% ,ale co nieco może tam coś zmienisz na lepsze. Jak na razie idzie Ci całkiem nieźle.

2kp

12 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Wto Sty 25, 2011 2:57 pm

Alex Mater

Alex Mater
Namekian
Namekian
Dobra, teraz jest chyba lepiej :D
 [O-S-W] By Alex Mater Opart

13 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Wto Sty 25, 2011 3:11 pm

SmokuXD

SmokuXD
Observer
Observer
Jest o wiele lepiej, nie chce mi się też rozpisywać. Spróbuj zrobić własne mięśnie, a nie z mojego base. Włoski bardzo ładne, ale najbardziej podoba mi się cieniowanie koszulki XD Oparki wychodzą Ci coraz lepiej ! Trenuj dalej !
Peace !

14 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Sro Lut 23, 2011 7:16 pm

Alex Mater

Alex Mater
Namekian
Namekian
Poprawka:
 [O-S-W] By Alex Mater Wystaw
oraz nowy oparek:
 [O-S-W] By Alex Mater Szinbi

15 [O-S-W] By Alex Mater Empty Re: [O-S-W] By Alex Mater Czw Lut 24, 2011 5:31 am

ulryk

ulryk
Earthling
Earthling
To co było poprawione jak przeczytałem tamto to wiesz... No lepiej wygląda niż na górze, a głównie musisz jeszcze postarać się z włosami ponieważ wyglądają jak gdyby nigdy nic. Co do drugiej pracy, hmm.? Sądzę, sądzę że do tej pracy nie mam żadnych zastrzeżeń ponieważ jest praca wykonanie starannie, miecz bardzo fajny jeszcze ten blask na nim, który dodaje mu dobry efekt. Ubranie może być, ale mogłeś dać innego koloru spodnie lub bluzy, ponieważ się zlewają chodź może o to w tym Ci chodziło. Włosy tym razem Ci wyszły nie tak jak w tamtej poprawce, ale mogłeś stosować troszkę więcej cieniowania, ale już jest dobrze.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.