Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Death Note - How to use it Empty Death Note - How to use it on Wto Sty 18, 2011 8:46 am

Coolt

avatar
Zasłużony
Zasłużony
Chodząc po internecie i szukając informacji o Death Note natknąłem się na komplet zasad.
Niektóre są naprawdę dziwne, np. LXVI czy też XXXI.
Poświęćcie chwilę i przeczytajcie je.


How to use it


I


- Osoba, której imię i nazwisko zostaną zapisane w tym notesie, umrze.
- By doprowadzić do śmierci danej osoby, podczas wpisywania imienia i nazwiska należy dokładnie ujrzeć w myślach jej twarz. Nie można zatem jednym wpisem zabić wszystkich osób o takich samych imionach i nazwiskach
- Po wpisaniu imienia i nazwiska, w ciągu 40 sekund czasu ludzkiego, należy podać oczekiwaną przyczynę śmierci.
- Jeśli przyczyna śmierci nie zostanie opisana, osoba ta umrze na zawał.
- Po wpisaniu przyczyny śmierci piszący otrzymuje kolejne 6 minut i 40 sekund na dokładne opisanie jej okoliczności.

II


- W momencie, gdy notes śmierci dotknie powierzchni ziemi, staje się częścią świata ludzi.
- Właściciel Death Note'a widzi oraz słyszy Boga Śmierci, który jest prawowitym właścicielem notesu.
- Osoba, która użyła notesu, po śmierci nie może pójść ani do nieba, ani do piekła

III


- Czasem śmierci można manipulować, jeśli zostanie on zapisany w ciągu 40 sekund od podania przyczyny śmierci, nawet w przypadku gdy jest to zawał. Podany czas śmierci zostanie uwzględniony w ciągu 40 sekund od zapisania imienia i nazwiska ofiary.
- Osoba, która dotknie notesu, widzi oraz słyszy Boga Śmierci, który jest jego prawowitym właścicielem, nawet jeśli osoba ta nie jest właścicielem notesu.

IV


- Człowiek będący posiadaczem Death Note'a zostaje nawiedzony przez Boga Śmierci, prawowitego właściciela notesu. Nawiedzenie trwa dopóki posiadacz notesu nie umrze.
- Bóg Śmierci zwykle nawiedza człowieka w przeciągu 39 dni od pierwszego użycia notesu.
- Bogowie Śmierci, będący prawowitymi właścicielami notesów, z zasady nie robią nic, co mogłoby ułatwić lub utrudnić posiadaczowi użytkowanie Death Note'a.
- Bóg Śmierci nie ma obowiązku zapoznania człowieka będącego posiadaczem notesu, z zasadami jego funkcjonowania ani z wynikającymi z tego konsekwencjami dotyczącymi samego posiadacza.

V


- Bóg Śmierci może przedłużać swoje życie przez wpisywanie ludzi do Death Note'a, jednak ludzie, którzy używają notesu, nie mogą tego uczynić.
- Używanie notesu może prowadzić do skrócenia życia używającego człowieka.
- Człowiek będący właścicielem Death Note'a może, za cenę połowy długości życia, jaka mu pozostała, uzyskać oczy Boga Śmierci, pozwalające ujrzeć imię, nazwisko oraz pozostała długość życia dowolnej zobaczonej osoby.
- Boga Śmierci nie można zabić strzałem z broni palnej w głowę, ani poprzez przebicie serca nożem. Istnieją metody za pomocą których można zabić Boga Śmierci, nie są one jednak znane nawet samym Bogom.

VI


- Okoliczności śmierci mogą zostać zrealizowane tylko wówczas, jeśli będzie to fizycznie możliwe oraz jeśli działania narzucone ofierze nie zostałyby w jej wykonaniu uznane za niezwykłe.
- Dokładne ograniczenia dotyczące manipulowania okolicznościami śmierci nie są znane nawet Bogom Śmierci. Jedyną metodą ich poznania jest sprawdzenie we własnym zakresie.

VII


- Kartka lub fragment kartki pochodzącej z Death Note'a działa dokładnie tak jak sam Death Note.
- Za przedmiot do pisania może posłużyć każdy przedmiot, który zostawia widoczne znaki na papierze (przybory do makijażu, krew itp.)
- Jest wiele rzeczy, których nawet Bogowie Śmierci nie wiedzą o Death Note'ach.

VIII


- Można opisać przyczynę i okoliczności śmierci ofiary zanim wpisze się jej imię i nazwisko. Imię i nazwisko ofiary należy jednak wpisać przed w miejscu przed opisanym sposobem śmierci. Osoba pisząca ma na to 19 dni (według ludzkiego kalendarza).
- Wpisu w notesie może dokonać również osoba nie będąca jego właścicielem, o ile wyraźnie ujrzy w myślach twarz ofiary i zna jej imię i nazwisko.

IX


- Death Note nie działa na ludzi, którzy mają za sobą mniej niż 780 dni życia.
- Jeżeli imię i nazwisko ofiary zostanie błędnie zapisane cztery razy, Death Note przestanie działać w odniesieniu do tej osoby.

X


- "Samobójstwo" również może być podane jako przyczyna śmierci. Zasadniczo wszyscy ludzie są w stanie popełnić samobójstwo, nie ma zatem powodu by ten sposób śmierci uważać za coś niemożliwego do zrealizowania.
- Jeżeli "samobójstwo" bądź "wypadek", podane jako przyczyna śmierci, wymagałyby śmierci osób innych niż wpisana do Death Note'a, ofiara umrze po prostu na zawał. W ten sposób unika się spowodowania śmierci osób trzecich.

XI


- Nawet po wpisaniu imienia, nazwiska, czasu i okoliczności śmierci ofiary, czas i okoliczności mogą być zmienione dowolną ilość razy, o ile nastąpi to w ciągu 6 minut i 40 sekund od pierwszego wpisania. Jest to oczywiście możliwe wyłącznie do momentu śmierci ofiary.
- By zmienić raz wpisane czas oraz okoliczności śmierci, należy najpierw skreślić błędną wersję dwoma prostymi liniami.
- Czas oraz okoliczności śmierci mogą być dowolnie zmieniane, jednak osoba, której imię i nazwisko raz wpisano do Death Note'a, nie może uniknąć śmierci.

XII


- Gdy Death Note zostanie zgubiony lub ukradziony, należy go odzyskać w ciągu 490 dni, inaczej prawa własności zostaną utracone.
- Jeśli właściciel notesu dokonał wymiany oczu z Bogiem Śmierci, po utracie praw własności ich moc zostanie utracona, podobnie jak wszystkie wspomnienia związane z Death Notem. Stracona w wyniku wymiany połowa pozostałego życia nie zostanie w takim wypadku zwrócona.

XIII


- Właściciel Death Note'a może pożyczyć go innej osobie, zachowując przy tym prawa własności. Możliwe jest również dalsze pożyczanie sobie notesu przez kolejne osoby.
- Bóg Śmierci zawsze pozostaje przy właścicielu notesu i nie nawiedza osoby, której pożyczono Death Note'a. Osoba ta nie może również dokonać wymiany oczu z Bogiem Śmierci.

XIV


- Jeśli właściciel Death Note'a umrze po tym, jak pożyczył go innej osobie, prawa własności zostaną automatycznie przeniesione na tę osobę.
- Jeśli Death Note zostanie skradziony, a jego właściciel - zabity przez złodzieja, prawa własności zostaną automatycznie przeniesione na złodzieja.

XV


- Jeśli ta sama osoba zostanie wpisana w więcej niż jednym notesie, zadziała tylko ten, w którym wcześniej dokonano wpisu, bez względu na podany czas śmierci.
- Gdy ta sama osoba zostanie wpisana do różnych notesów w odstępie czasu nie większym niż 0.06 sekundy, wpisy uznawane są za jednoczesne. W takim wypadku Death Note nie zadziała i osoba ta nie straci życia.

XVI


- Bóg Śmierci musi by właścicielem przynajmniej jednego Death Note'a. Nie może być on używany ani pożyczany przez ludzi.
- Bogowie Śmierci mogą dowolni wymieniać się notesami, oraz używać notesów należących do innych Bogów Śmierci.

XVII


- Jeśli Bóg Śmierci z sympatii do danego człowieka przedłuży jego życie, zabijając inną osobę r11; zginie.
- Nawet gdy Bóg Śmierci umrze, jego notes nie ulegnie zniszczeniu, a jego prawo własności zwyczajowo przechodzi na kolejnego Boga Śmierci, który go dotknie. Teoretycznie jednak w takiej sytuacji notes ów staje się własnością Króla Bogów Śmierci.

XVIII


- Również ludzie będący właścicielami Death Note'ów muszą dotknąć nawzajem swoich notesów, by widzieć i słyszeć swoich Bogów Śmierci.
- Osoby posiadające oczy Boga Śmierci widzą prawdziwe nazwisko oraz pozostałą długość życia ujrzanej osoby. Ponieważ jednak posiadacze Death Note'ów odbierają życie, zamiast samemu je tracić, wystarczy, że będą mogli ujrzeć długość życia innych osób. Długość życia posiadaczy Death Note'ów nie można zatem zobaczyć za pomocą oczu Boga Śmierci.
- Bóg Śmierci nie może udzielać ludziom informacji na temat czyjejś długości życia ani nazwiska. Ma to na celu uniknięcie zamieszania w świecie ludzi.

XIX


- By Death Note mógł zostać użyty w świecie ludzi, musi trafić w ręce człowieka z woli żyjącego Boga Śmierci.
- Choć mało prawdopodobne jest, by nawiedzający człowieka Bóg Śmierci umarł, gdyby jednak tak się stało, przyniesiony przez niego do świata ludzi Death Note nie straci swojej mocy.

XX


- By użyć oczu Boga Śmierci do odczytania czyjegoś imienia, nazwiska oraz długości życia, ich posiadacz musi widzieć ponad połowę twarzy tej osoby. Na przykład, patrząc od góry, widoczny musi być przynajmniej fragment do poziomu nosa. Sam widok oczu i znajdującej się poniżej części twarzy nie wystarczy. Niemniej jednak, jeżeli cała twarz jest w miarę wyraźnie widoczna, jej poszczególne części, takie jak oczy, usta czy nos mogą być zasłonięte. Dokładne ograniczenia dotyczące tej kwestii nie są znane i posiadacz oczu powinien je odkryć we własnym zakresie.
- Jeżeli spełnione są powyższe warunki, posiadacz oczu Boga Śmierci może ujrzeć imię, nazwisko oraz długość życia wybranej osoby, również na podstawie zdjęć i filmów, niezależnie od tego, jak dawno powstały. Czasami jednak, gdy obraz jest zbyt mały lub niewyraźny, jest to niemożliwe. Oczy Boga Śmierci nie zadziałają również w odniesieniu do rysunków, jakkolwiek realistyczne by one nie były.

XXI


- Osoby posiadające oczy Boga Śmierci mają wzrok o sile 3.6 według skali ludzkiej, bez względu na ich autentyczną siłę wzroku.

XXII


- Osoby, które zrzekną się praw własności do Death Note'a utracą wszystkie związane z nim wspomnienia. Nie oznacza to jednak utraty wszystkich wspomnień z okresu, w którym posiadało się notes. Wymazana zostanie jedynie pamięć o tych wydarzeniach, które go dotyczyły.

XXIII


- W przypadku gdy człowiek będący właścicielem dwóch Death Note'ów zrzeknie się prawa do jednego z nich, przestanie widzieć i słyszeć przypisanego temu notesowi Boga Śmierci. Jednak nawet gdy ten odejdzie, osoba ta nie straci wspomnień związanych z żadnym z notesów, z którymi miała do czynienia, tak długo, dopóki pozostanie właścicielem przynajmniej jednego notesu.

XXIV


- Bóg Śmierci nie może przebywać w świecie ludzi bez powodu. Pobyt na ziemi dozwolony jest:
1. Gdy Death Note Boga Śmierci znajduje się w rękach człowieka.
2. Choć wybór człowieka, któremu można przekazać Death Note, powinien odbywać się ze świata Bogów Śmierci, można go również dokonać w świecie ludzi, pod warunkiem, że zajmie to nie więcej niż 82 godziny.
3. Gdy Bóg Śmierci obserwuje człowieka, którego zamierza zabić i chce go dokładniej poznać, może go nawiedzać w świecie ludzi, jednak nie dłużej niż przez 82 godziny.

XXV


- Bóg Śmierci nie może przekazać notesu człowiekowi którego wiek nie przekracza 6 lat (według ludzkiego kalendarza).
- Choć Bóg Śmierci nie może przekazać notesu osobie w wieku poniżej 6 lat, jeżeli notes zostanie upuszczony w świecie ludzi, należeć będzie już do tego świata, może więc zostać znaleziony przez osobę w dowolnym wieku.

XXVI


- Jeśli jako przyczynę śmierci wpisze się tylko "śmierć w wypadku", dana osoba umrze po 6 minutach i 40 sekundach od dokonania wpisu, w okolicznościach wyglądających na możliwie naturalne.
- Nawet jeśli wpis dotyczy jednej osoby, w przypadku, gdy jej śmierć mogłaby spowodować śmierć innych osób, osoba umrze na zawał.

XXVII


- Jeśli jako przyczyna śmierci wpisana zostanie konkretna choroba oraz zostanie podany czas śmierci, musi być on wystarczający, by ta choroba mogła się rozwinąć w stopniu śmiertelnym. Jeżeli podany czas jest niewystarczający, osoba ta umrze na zawał po 6 minutach i 40 sekundach od dokonania wpisu.
- Jeśli jako przyczyna śmierci zostanie wpisana choroba bez podania jej nazwy, lecz z podaniem czasu śmierci, osoba ta umrze na skutek choroby, na która mogła zapaść w wyznaczonym czasie. Death Note pozwala jednak manipulować czasem jedynie do 23 dni naprzód (licząc według ludzkiego kalendarza). Zasada ta jest nazywana zasadą dwudziestu trzech dni.

XXVIII


- W przypadku gdy przy "smierci w wyniku choroby" wpisana zostanie jej nazwa, jednak nie zostanie podany czas, wówczas , nawet jeśli czas od zachorowania do zgonu na skutek tej choroby wynosi więcej niż 23 dni, "reguła 23 dni" nie zostanie zastosowana i osoba ta umrze po upłynięciu koniecznego czasu.
- Również w opisanym powyżej przypadku, raz wpisane okoliczności oraz / lub przyczynę śmierci można poprawić, lecz może to nastąpić jedynie w ciągu 6 minut i 40 sekund od dokonania wpisu. W odniesieniu do powyższego przypadku nie można jednak poprawić czasu śmierci.

XXIX


- Za pomocą Death Note'a nie można zabić osób w wieku powyżej 124 lat.
- Nie można również zabić osób, którym pozostało mniej niż 12 minut życia (według czasu ludzkiego).

XXX


- Osoba, która dokonała wymiany oczu z Bogiem Smierci, widzi pierwotną (niezmienioną przez znajdujące się w świecie ludzi Death Note'y) długość życia innych osób.
- Imiona i nazwiska widziane za pomocą oczu Boga Śmierci wystarczą, by zabić daną osobę za pomocą notesu. Będą one widoczne nawet wówczas, gdy dana osoba nie jest nigdzie zameldowana ani zarejestrowana.

XXXI


- Ilość kartek w Death Nocie nigdy się nie kończy.

XXXII


- Jeśli ktoś posiada dwa lub więcej notesów, może wyobrazić sobie wygląd ofiary, wpisać jej imię i nazwisko do jednego notesu, a przyczynę śmierci do innego - zostanieto potraktowane jako jeden wpis i ofiara umrze. Kolejność wpisywania nie jest istotna r11; można najpierw wpisać przyczynę śmierci w jednym notesie, a następnie imię i nazwisko ofiary w drugim.
- Zasada ta dotyczy również współpracy dwóch właścicieli Death Note'ów, wówczas jednak muszą oni nawzajem dotknąć swoich notesów.

XXXIII


- Osoba, która straciła prawa własności Death Note'a, przestanie widzieć i słyszeć przypisanego mu Boga Śmierci. Nie dotyczy to jednak osób, które dotknęły notesu nie będąc jego właścicielami.
- W związku z powyższym, osoby, które dotknęły notesu, ale będąc jego właścicielami, będą widziały i słyszały Boga Śmierci tak długo, dopóki same nie wejdą w posiadanie tego notesu, po czym nie stracą jego praw własności.

XXXIV


- Właściciel Death Note'a nie może zostać zabity przez Boga Śmierci przebywającego w świecie Bogów Śmierci.
- Nie może tego dokonać również Bóg Śmierci, który przybędzie do świata ludzi specjalnie po to, by zabić właściciela notesu.
- Właściciela notesu może zbić tylko Bó Śmierci, którego notes aktualnie znajduje się w rękach człowieka.

XXXV


- Jeżeli imię i nazwisko ofiary zostanie błędnie zapisane cztery razy, Death Note przestanie działać w odniesieniu do tej osoby. Jeśli jednak błąd zostanie popełniony specjalnie, osoba, która dokonała wpisu, umrze.
- Death Note nie przestanie działać w odniesieniu do osoby, której imię i nazwisko specjalnie wpisano błędnie cztery razy.

XXXVI


- Istnieją Bogowie Śmierci płci męskiej oraz żeńskiej. Nie mogą oni jednak uprawiać seksu, ani między sobą, ani z ludźmi.

XXXVII


- Wraz z odzyskaniem prawa własności do Death Note'a właściciel odzyskuje również związane z nim wspomnienia. Jeśli używał również innych Death Note'ów, związane z nimi wspomnienia także zostaną odzyskane.
- Wspomnienia powracają również podczas dotykania notesu, nawet jeśli nie nastąpi odzyskanie praw własności.

XXXVIII


- Po utraceniu prawa własności notesu traci się również związane z nim wspomnienia. Można je odzyskać przez odzyskanie prawa własności bądź przez dotknięcie notesu. Zabieg ten jest skuteczny sześć razy w stosunku każdego notesu.
- Ponieważ wspomnienia o notesie można odzyskać sześć razy w stosunku do każdego notesu, każde kolejne dotknięcie go bądź odzyskanie praw własności nie doprowadza do odzyskania wspomnień.

XXXIX


- Osoby, które posiadają oczy Boga Śmierci, nie mogą ujrzeć długości życia osób zmarłych, nawet jeśli patrzą na ich zdjęcia.

XL


- Jeśli przebywający w świecie ludzi Bóg Śmierci umrze i zostawi po sobie notes, jego właścicielem stanie się osoba, która go znajdzie.
- Jednak tylko osoba, która mogła widzieć i słyszeć danego Boga Śmierci, gdy jeszcze żył, może ujrzeć notes oraz go dotknąć.
- Jeśli taki notes zostanie odnaleziony przez innego Boga Śmierci, staje się on jego właścicielem. Jest to jednak bardzo mało prawdopodbne.

XLI


- Wymazanie raz wpisanego tekstu gumką lub korektorem jest bezskuteczne.

XLII


- Używanie notesu w świecie ludzi ma często wpływ na życie jego mieszkańców, może również prowadzić do skrócenia ich długości życia, nawet jeśli nie są te osoby wpisane do notesu. W takim przypadku Bogowie Śmierci widzą tylko pierwotną, a nie skróconą długość życia danej osoby.

XLIII


- Jeśli notes należący do Boga Śmierci znajduje się w świecie ludzi wbrew jego woli, jemu również wolno pozostać w tym świecie aż do odzyskania własności.
- W takim wypadku, jeśli w świecie ludzi znajdują się również inne notesy, Bogom Śmierci nie wolno zdradzać ludziom informacji o ich lokalizacji oraz prawach własności.

XLIV


- W przypadku, gdy Bóg Śmierci straci swój notes, na przykład w wyniku oszustwa popełnionego przez innego Boga Śmierci, jedynym sposobem, by go odzyskać, jest otrzymanie go z powrotem od Boga, który aktualnie go posiada. Jeżeli notes znajduje się w posiadaniu człowieka, należy najpierw dotknąć notesu, by stać się Bogiem Śmierci nawiedzającym właściciela, po czym pozostać z właścicielem aż do jego śmierci i zabrać notes, zanim dotknie go jakiś inny człowiek. Właściciel notesu może również dobrowolnie oddać go Bogu Śmierci.

XLV


- Bóg Śmierci może przez otwór w świecie Bogów Śmierci odnaleźć każdego człowieka, którego choć raz widział i którego nazwisko oraz długość życia poznał za pomocą swoich oczu.

XLVI


- W świecie Bogów Śmierci panują prawa, za których złamanie Bogowie karani są "kaźniami". Istnieje 9 stopni kaźni - 8 podstawowych, zaczynając od 8, oraz stopień nadzwyczajny. Kaźnie stopni od 3 wzwyż kończą się śmiercią karanych.
- Na przykład, zabicie człowieka bez pomocy notesu karane jest kaźnią stopnia nadzwyczajnego.

XLVII


- Utrata wspomnień związanych z notesem nastąpi po pozbyciu się jego praw własności, ale tylko w przypadku, gdy właściciel wpisał czyjeś nazwisko do notesu. Jeżeli tylko posiadał notes i nie wpisywał do niego żadnych nazwisk, wspomnienia nie zostaną utracone. W takim przypadku, po zrzeczeniu się praw własności właściciel przestanie widzieć i słyszeć Boga Śmierci. Straci również moc oczu Boga Śmierci, jeśli wcześniej doszło do wymiany.

XLVIII


- Bogowie Śmierci nie umierają z braku snu, gdyż nie jest im on potrzebny do życia. Sen ma dla Bogów Śmierci zupełnie inne znaczenie niż dla ludzi. Jeśli Bogowie sypiają, można powiedzieć, że robią to z lenistwa.
- Zwłaszcza Bogowie Śmierci, którzy przekazali swój notes człowiekowi, nie powinni spać, gdyż są zobowiązani być przy śmierci właściciela notesu. Nie jest to jednak oficjalny zakaz.

XLIX


- W świecie ludzi znajdować się może jednocześnie najwyżej sześć Death Note'ów, nie licząc tych posiadanych przez Bogów Śmierci. Oznacza to, że w danej chwili tylko sześciu Bogów Śmierci może przebywać na ziemi, nawiedzając ludzi posiadającym ich notesy.

L


- Każdy Bóg Śmierci może przekazać swoje notesy maksymalnie trzem ludziom jednocześnie.
- Jeden Bóg Śmierci może w danym momencie przekazać ludziom do sześciu notesów - na przykład dając każdemu po dwa.
- W związku z powyższym, jeden człowiek może jednocześnie posiadać maksymalnie sześć notesów.

LI


- Jeśli w świecie ludzi znajdzie się siódmy notes, nie będzie on działał, nawet jeśli zostanie użyty przez człowieka.

LII


- Jeśli w świecie ludzi znajdzie się więcej niż sześć notesów, tylko pierwszych sześć będzie działać.
- Siódmy notes pozostanie nieaktywny do momentu, gdy jeden z poprzednich notesów zostanie zniszczony bądź zabrany z powrotem do świata Bogów Śmierci.

LIII


- Notes nie zadziała jeśli wpis dotyczący jednej ofiary zostanie wykonany na więcej niż jednej kartce.
- Wpisu można jednak dokonać na dwóch stronach jednej kartki, jeśli, na przykład, na jedenj stronie wpisze się imię, a na drugiej - nazwisko ofiary, notes zadziała, a osoba zginie.

LIV


- By notes zadziałał, imię i nazwisko ofiary muszą zostać wpisane w obrębie tej samej kartki. Jednak przyczyna śmierci i jej okoliczności mogą zostać opisane na innej kartce notesu, o ile osoba dokonująca wpisu będzie przekonana, że dotyczy on właśnie tej konkretnej ofiary.

LV


- Jeśli najpierw zostaną wpisane okoliczności oraz przyczyna śmierci, można następnie wpisać dowolną ilość nazwisk w ciągu 40 sekund od wpisania pierwszego, pod warunkiem, że okoliczności oraz przyczyna śmierci nie będą niemożliwe do zrealizowania.
- W przypadku gdy okoliczności śmierci są niemożliwe do zrealizowania, jednak przyczyna jest możliwa, ofiara umrze z podanej przyczyny. Jeśli i okoliczności i przyczyna są niemożliwe do zrealizowania, ofiara umrze na zawał.

LVI


- Jeżeli, w przypadku wpisywania większej ilości osób do notesu, najpierw wpisane zostaną imiona i nazwiska, a przed upływem 40 sekund od wpisania pierwszej osoby wpisana zostanie choćby jedna przyczyna śmierci, zostanie ona zrealizowana w odniesieniu do wszystkich osób.
- W takim przypadku, po wpisaniu przyczyny śmierci osoba dokonująca wpisu ma 6 minut i 40 sekund na opisanie okoliczności śmierci. Zostane one jednak zrealizowane odnośnie tylko tych osób, wobec których jest to możliwe. W pozostałych przypadkach zrealizowana zostanie jedynie przyczyna śmierci.

LVII


- Czas śmierci określony w notesie nie może nastąpić później niż pierwotny czas śmierci danej osoby. Nawet jeśli podana zostanie późniejsza data, osoba ta umrze przed wpisanym czasem.

LVIII


- Poprzez manipulację śmiercią człowieka, którego działalność mogła wpłynąć na czyjeś życie lub śmierć, może dojść do wydłużenia pierwotnego życia tej osoby.
- Jeśli Bóg Śmierci świadomie dokona takiej manipulacji, umrze. Konsekwencje takie nie grożą jednak człowiekowi, który dokona podobnej rzeczy.

LIX


- Na skutek użycia notesu, pierwotna długość życia pewnych osób w świecie ludzi może zostać zmieniona, nawet jeśli intencją użytkownika notesu nie było przedłużanie nikomu życia.

LX


- Bóg Śmierci może w każdej chwili zabić człowieka, któremu przekazał swój notes. Może to zrobić z dowolnego powodu jak choćby antypatia w stosunku do użytkownika notesu.

LXI


- Jeśli imię, nazwisko, czas, przyczyna lub okoliczności śmierci ofiary zostaną wpisane na dokonanym poprzednio wpisie, nowy wpis będzie nieważny. Wpis raz dokonany nie może zostać zmieniony. Zasada ta dotyczy również wymazywania wpisów dokonanych ołówkiem bądź zamazywania korektorem.

LXII


- Jeśli czyjeś dane, przyczyna oraz okoliczności śmierci zostaną wpisane do notesu, ten zaś zostanie częściowo bądź zupełnie zniszczony (na przykład spalony) przed podanym czasem śmierci, wpis nie zostanie unieważniony i podana osoba umrze.
- Jeśli imię i nazwisko ofiary zostaną wpisane do notesu, który następnie zostanie zniszczony podczas wpisywania przyczyny śmierci, ofiara umrze na zawał 40 sekund po wpisaniu jej danych.
- Jeśli imie i nazwisko ofiary, oraz przyczyna śmierci zostaną wpisane do notesu, który następnie zostanie zniszczony podczas opisywania okoliczności śmierci, nastąpi ona 6 minut i 40 sekund po dokonaniu wpisu. Przyczyna zostanie zrealizowana pod warunkiem, że będzie to możliwe. W przeciwnym razie ofiara umrze na zawał.

LXIII


- Nie istnieje żaden medyczny ani naukowy sposób by sprawdzić, czy ktoś posiada oczy Boga Śmierci. Nawet sami Bogowie nie są w stanie tego stwierdzić, za wyjątkiem Boga, który dokonał z daną osobą wymiany.

LXIV


- Bóg Śmierci, który przyniósł swój notes do świata ludzi, może powrócić do swego świata jedynie w wyszczególnionych sytuacjach:
1. Gdy był świadkiem śmierci właściciela swego notesu i wpisał jego/jej imię do swojego Death Note'a.
2. Gdy jego notes został zniszczony (na przykład spalony) i nie nadaje się do dalszego użytkowania przez ludzi.
3. Jeśli nikt nie rości sobie praw do notesu i w związku z tym nie ma potrzeby nawiedzania kogokolwiek.
4. Jeśli z jakiegoś powodu Bóg Śmierci będący posiadaczem notesu został zastąpiony przez innego Boga.
5. Gdy straci wiedzę o aktualnym położeniu notesu, o tym kto jest jego właścicielem oraz gdzie on/ona się znajduje, w związku z czym musi udać się do świata Bogów Śmierci, by przez specjalny otwór zajrzeć do świata ludzi celem uzyskania potrzebnych informacji.
W sytuacjach 2, 3 i 4 Bóg Śmierci zobowiązany jest potwierdzić śmierć pierwszego właściciela notesu oraz wpisać jego/jej nazwisko do swojego notesu, nawet jeśli ów Bóg przebywa aktualnie w swoim świecie.

LXV


- W świecie Bogów Śmierci istnieje kilka kopii czegoś, co według ludzkich standardów można nazwać "instrukcją obsługi notesu śmierci w świecie ludzi". Nie zezwala się jednak na pokazywanie tej instrukcji ludziom.
- Bogowie śmierci mogą jednak przeczytać wspomniane instrukcje i przekazać je użytkownikom notesu, bez względu na to, czego one dotyczą.

LXVI


- Nieliczne Death Note'y mają okładki koloru białego lub czerwonego, ich działanie nie różni sie jednak od tych w czarnych okładkach.


Źródło: http://www.animezone.pl/art-189_how-to-use-it-death-note.htm

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.