Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Opowiadania, wierszyki... Empty Opowiadania, wierszyki... Pią Cze 03, 2011 8:27 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Dosyć stary projekt który chciałem realizować jeszcze w czasie gdy nie miałem internetu. To znaczy, żeby nie było, ostatni raz jak nie miałem internetu xd W każdym razie, tytuł taki, nie inny. Nie mam pomysłu na nazwę, a całość miała dotyczyć podróży między-wymiarowych znanego Wam Jigen Tankenka, Yoha Atsuko. Co za tym idzie, czasami byłoby dosyć zabawnie (złodziej), czasami niezbyt.

Projekt zamroziłem bowiem nie mam wystarczającej wiedzy o samych Jigen Tankenka, potrzebowałbym tu pomocy Viega, a wtedy całość mimo to nie byłaby byle opowiadaniem tylko czymś na dłużej. Poza tym, patrząc na to co już napisałem, a myśląc co miałbym jeszcze napisać, nie wiem czy warto byłoby się za to brać skoro nie mam w tym większego doświadczenia. W każdym razie.. Oceniajcie jak chce Wam się czytać. Sam prolog był, ale uznałem że musiałbym go poprawiać. Pierwsza część dotyczyłaby jeszcze poruszania się w rodzimym wymiarze bohatera, nie skończyłem tego, ba nawet nie zacząłem. Daję więc od razu rozdział w którym bohater odwiedza...

#0002 - Evangelion Universe
Spoiler:



Domyślam się także że całość jest niemalże najeżona błędami. Powtórzenia, interpunkcja, ortografia.. Poprawiłbym to, ale za cholerę mi się nie chce xP



Ostatnio zmieniony przez Yoh92 dnia Czw Cze 28, 2012 2:33 am, w całości zmieniany 1 raz

2Opowiadania, wierszyki... Empty Re: Opowiadania, wierszyki... Pią Cze 03, 2011 10:08 am

plsaks

plsaks
Namekian
Namekian
Powiem szczerze, Dragon Ball połączony z Evangelionem jest po prostu boski. gdyż nie oglądałem evangeliona, więc mogę tylko powiedzieć że Yoh jako Yoh w fick'u jest jedną z ulubionych moich postaci jeżeli chodzi o te opowiadanko.
Zauważyłem również iskrę humoru w opowiadaniu a dokładnie : "- Czy ja Ci wyglądam na pieprzonego druida..?" lubię takie słowa w dość krytycznych sytuacjach.
Jeżeli chodzi o błędy, to raczej interpunkcyjnych nie widać za bardzo, lecz stylistyczne czasami rażą w oczy ^^ ale to już wspomniałem na Chat Box-ie.
Można było też zauważyć kilku neologizmów, ale ja też czasem tak piszę, a dopiero się zastanawiam nad tekstem, który nie trzyma się logicznej formy.

P.S
Mam nadzieję że będzie kontynuacja tej iście tajemniczej opowieści :)

KP: 2
/Yoh

3Opowiadania, wierszyki... Empty Re: Opowiadania, wierszyki... Pią Cze 03, 2011 10:25 pm

Ykmo

Ykmo
Sniper
Sniper
Yay ! Naprawdę fajne opowiadanie. Nie chciało mi się czytać ale dałem radę.
Odnalazłem kilka małych błędów składniowych ale to mało ważne. Chciałbym abyś kontynuował opowieść, a jedną z częsci osadził w realiach Terry z pbf'a ? : D
Ogólnie to ciekawie zrobione z tym Evangelionem, mam nadzieję że reszta częsci też bedzie tak ciekawa i wciągająca.

KP: 1
/Yoh

4Opowiadania, wierszyki... Empty Re: Opowiadania, wierszyki... Sob Cze 04, 2011 9:00 am

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
No, jak obiecałem, oto mój koment, "pieprzony druidzie".

Powtórzeń jest relatywnie niewiele, ortografia to tu jednostkowe przypadki, jak "spojrzywszy" (spojrzawszy), "śmiale" (śmiało), "niebiesko-włosej" (niebieskowłosej, użycie myślnika wskazywałoby na to, że w połowie jest niebieska, a w połowie ma włosy... Word i Firefox podkreślają, bo naturalnie ludzie nie mają niebieskich włosów xd), "niedowierzeniem" (niedowierzaniem), "lubiała" (lubiła), dodatkowo "Central Dogma" jest przez jedno "o", a ta bomba zwała się N², z dwójką, a nie jedynką. Chyba że wprowadzasz coś nowego.
Jak widzisz, na taką objętość tekstu to niewiele błędów, a wynikają najpewniej z przeniesienia potocznej wymowy na zapis. Łatwo się tego pozbyć pisząc w Wordzie, wiadomo przecież, dlaczego. Tylko dobrze by było, żebyś pilnował przecinków, bo bywa, że ich brakuje tam, gdzie być powinny. A znaczenie "poziomego dwukropka" (nie kropka ".", nie wielokropek "...", ale dwukropek poziomy, czyli "..") będziesz musiał kiedyś wyjaśnić.

Co do fabuły, ciekawie. Jednocześnie musisz się trzymać oryginalnych wydarzeń, ale je odpowiednio modyfikować, co ci jak na razie dobrze wychodzi. Nasuwają mi się tylko dwa pytania:
- "Kiedy anioł miał zadać ostateczny cios, na linii uderzenia pojawił się Yoh i... Aktywował pole AT, które uniemożliwiło dokończenie sprawy z bio-robotem." Aha, Yoh aktywował pole AT... zaraz, że co?
- "Tym razem jednak Yoh był nieco bardziej przebiegły.. Kiedy anioł aktywował pole AT, ten momentalnie aktywował umiejętność God Glance." Opisz to albo pokaż fotkę Yoha pilotującego Shinka Ialdabaotha (mecha).

Kontynuuj, to może sam wznowię tego ficka, którego miałem robić. Pamiętasz, którego. Patrz tylko dokładnie do Worda, co będzie ci podkreślał (oprócz nazw własnych, rzecz jasna) i się do tego stosuj, zwykle ma rację (poza faktem, że dawno temu podkreśliło mi na zielono wyraz "Kaczyńska", argumentując, że wskazany wyraz jest uznawany za wulgarny). Przecinki musisz niestety wstawiać na wyczucie, tutaj nic ci nie pomoże. Próbuj jednak sobie to czytać w myślach i wyłapywać, gdzie kończą się w miarę niezależne części zdania, mogące istnieć samodzielnie bądź opisujące się wzajemnie.


Btw, przypomniałeś mi, że trayowa ikonka programu NOD32 wygląda jak oko Evy-01, tylko zielone... Can't be unseen...
Opowiadania, wierszyki... Evawatchingyoumasturbat
Ja cię nie podpuszczam, ale nie sprawdzisz, jaki obrazek ma link xd

Ah.. Dałem KP to musiałem i link zobaczyć. Crap!
KP: 3
Btw. Eva 01 miała zielone oczko.
/Yoh

Tak, ale chodzi mi o tą część "na zewnątrz", nie o tęczówkę. Pamiętasz chyba, gdy 01 był trochę uszkodzony i było widać jego oko, tak się wpatrujące.

5Opowiadania, wierszyki... Empty Re: Opowiadania, wierszyki... Czw Cze 28, 2012 2:34 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Taki sobie "stary wierszyk".
Serio, stary. Napisałem go 6 kwietnia 2011 o 14:42 xD

Spoiler:

6Opowiadania, wierszyki... Empty Re: Opowiadania, wierszyki... Sro Lip 04, 2012 8:54 am

DeVile

DeVile
Notowany
Notowany
To jest, zajebiste...
Świetnie się rymuje, przesłanie jasne, ale napisane w taki sposób, że nie jest to codzienne ględzenie na temat śmierci, tylko ładne opisanie co ona robi, kogo zabiera itp. Bardzo mi się ten wiersz podoba, ogółem natchnęło mnie żeby samemu coś napisać, dzięki Yohu xD

/1KP
A nie ma problemu. xD

/@Yoh

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.