Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Zainteresowanie LSW Empty Zainteresowanie LSW on Czw Mar 15, 2012 1:54 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Zainteresowanie LSW Logorom

Zapewne wielu z was zauważyło, że zainteresowanie LSW spadło. Prace pojawiają się coraz rzadziej. Pozwolę zacytować swoje słowa z artykułu użytkownika o nicku Shun.
Wreszcie dochodzimy do dzisiejszej ery. Ery w której prace pojawiają się tak rzadko jak okres u kobiety.
I najczęściej są to opary, żadna inna kategoria nie wchodzi w grę. Powiedzcie szczerze kiedy ostatnio widzieliście na forum jakiś komiks czy gifa zrobionego przez starego wyjadacza a nie przez nowicjusza, który dając prace nabił czwartego posta. Ciekawe czym jest to spowodowane, nie? Postaram się dowiedzieć pisząc dalej.

Niegdyś prace pojawiały się codziennie, jeśli nie kilka razy na dzień. Nie było to spowodowane tym, że jest to dopiero zalążek czegoś nowego. Kiedy ja wkroczyłem w ten świat LSW miało już trochę za sobą. Jednak userzy ochoczo robili prace. Entuzjazm nie mijał choć bywały tzw. "gorsze dni". Tematyka przyciągała nowych zainteresowanych. Bywało różnie, czasem byli to geniusze w tym fachu, innym razem totalne porażki. Jedni zostawali na długo, bądź siedzą w tym do teraz. Inni opuszczali nas po kilku dniach.

Z czasem zainteresowanie spadało, pojawiało się coraz mniej stałych userów. Ci starzy też odchodzili. Nie będę wymieniać bo mogę kogoś przeoczyć. Oczywiście nie raz starali się powrócić w wielkim stylu co jednak nie zawsze wychodziło, a jeżeli tak to nie na długo. Sam postanowiłem odejść, jednak nie wytrzymałem zbyt długo, bo tylko dzień. Prac już nie robię, chociaż od czasu do czasu gdy jakaś się pojawi ocenię. Siedzę w tym ponad trzy lata. Bywało tez kilku takich, którzy wielokrotnie i za wszelką cenę starali się wrócić.

Poza tym, że istniały dwa główne fora o LSW powstawały też te nowe, mniej znane ale userów kilku miały. Wielka wojna S-R i DBEvS powodowała coś co po części przyciągało użytkowników. Walka obu for o coraz większa liczbę odwiedzających powodowała zróżnicowanie. Nie było takiej monotonii. Po fuzji i stworzeniu ARS zainteresowanie drastycznie wzrosło. Trwało trochę czasu jednak z czasem także opadło. Nie zapominajmy o zagranicznym kuzynie jakim jest DBZVortex. Nie często tam bywam ale zdaje mi się, iż tam również zainteresowanie spadło. Od czasu do czasu dodane zostaną jakieś prace, nie zawsze na poziomie. Nasi, polscy użytkownicy też czasem pochwala się tam swoim skillem.

Czym może być spowodowane takie zjawisko? Postanowiłem popytać ludzi. Nie chciałem sam decydować za innych. Oto pytanie jakie im zadałem:

Czemu, twoim zdaniem, ludzie stracili zainteresowanie LSW? Dlaczego ty straciłeś?
Odpowiedzi były różne:

Znudziło im się tak samo jak mi :P


Hmm, uważam, że inni stracili zainteresowanie bo po prostu się im znudziło, ewentualnie nie mają już czasu, albo znaleźli sobie nowe zainteresowania.

Bo mają mało czasu. Ja robię jak mnie najdzie ochota.


Nie wiem.. ;s Nie straciłem zainteresowania, ale brak mi pomysłów. Bez pomysłów daleko nie zajdę. Musiałbyś pytać tych innych.. ;/


[[Error: User not found. Try again letter.]]

Czy można się wypalić? Czy hobby, lub zainteresowanie może od tak odejść i to u większości osób? Czy grafika LSW przeszła w odstawkę? Z drugiej strony jednak ile można w tym siedzieć. Co jednak spowodowało brak przypływu nowych użytkowników?
"[...] nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym." - Cytat jednego z użytkowników umieszczony w jego poście. Najwidoczniej nasza już nas nie kręci w takim stopniu jak kiedyś. Może jednak zwyczajnie osiągnęliśmy szczyt możliwości i nic już nie możemy na to poradzić. Pamiętacie wewnętrzny świat Ichigo z Bleacha kiedy pierwszy raz się do niego udał, przypomnijcie sobie teraz ten, który odwiedził przed walką z Aizenem. LSW nie działa na podobnej zasadzie?

Na koniec artykułu proszę czytelników do refleksji. Niech każdy z was postawi sobie pytanie zawarte kilka linijek wyżej. Czemu, twoim zdaniem, ludzie stracili zainteresowanie LSW? Dlaczego ty straciłeś? Jak mówią "Wszystko co dobre, szybko się kończy." Miejmy nadzieje, że tak nie będzie z czymś nad czym większość z nas poświęciła tyle czasu.Zainteresowanie LSW Swfo1d Zainteresowanie LSW Ateam11 Zainteresowanie LSW Fteam10

Zainteresowanie LSW Wkkeewowlarge

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.