Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Robienie Gifów - Problem Empty Robienie Gifów - Problem Sro Gru 04, 2013 6:24 pm

Majestic Clown

Majestic Clown
Earthling
Earthling
Witajcie.

Oto jest problem A:
Problem jest taki że zrobiłem klatki w paincie, wstawiłem je do Easy Gif Animation, ustaliłem swój czas klatek, zapisałem opcją "Zapisz Jako" (automatycznie zapisało się jako GIF.) Wchodzę do Windowsowego Movie Makera, klikam "Importuj multimedia" i otwieram mój plik z animacją który potem przenoszę myszką na dół i daje "play" i tak:
Po 1. Obraz nie jest biały a jakiś lekko zielony.
Po 2. Animacja trwa 5sekund a w Easy Gif Animation trwa 30-40 sekund.
Po 3. Gdy wrzucę to na Youtuba efekt jest ten sam, animacja 5 sekundowa i dziwny kolor tła.

Oto problem B:
Gdy dużo grzebie w EGA wyskakuje błąd że za mało miejsca w magazynie czy coś takiego i muszę wyłączyć program. Czy macie jakieś rozwiązanie?

Oto problem C:
Gdy chcę robić animację w photoshopie z tłem i wymazuje tło sprita gumką to otoczka postaci z czarnej staje się szara i brzydko to wygląda... Dodam że kiedyś robiłem w photoshopie i było okej.

Oto problem D:
Co zrobić aby rozmiar kartki na której pracuje był dobrze dopasowany do youtuba?

Dziękuje serdecznie za każdą odpowiedź :)

2Robienie Gifów - Problem Empty Re: Robienie Gifów - Problem Sro Gru 04, 2013 6:55 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Wiele nie pomogę, ale rzucę parę słów od siebie tego, co wiem.

A:
Nie wiem czy się da i ew. jak rozwiązać ten problem, ale zrezygnowałbym z WMM, sam z niego korzystałem i jest zdeka gówniany. Maximus powinien wiedzieć czego najlepiej użyć.

B:
I have no idea.

C:
Ja pracuję w GIMPie i używam zaznaczenie różdżką tła i zmiany kanału alfa na przezroczystość (czy jakoś tak, już nie pamiętam jak to się dokładnie nazywało), zawsze działa bez zarzutów.

D:
Youtube z natury zawsze pierdzielił jakość filmików, choć nie wiem jak to wygląda aktualnie. Znalazłem jednak coś takiego:
Ktoś na stronie pomocy Google napisał:Rozdzielczość

Odtwarzacz wideo w YouTube ma proporcje obrazu 16:9. Jeśli prześlesz plik o proporcjach obrazu innych niż 16:9, zostanie on przetworzony i będzie wyświetlany poprawnie, ale odtwarzacz doda pionowe (po lewej i prawej stronie) lub poziome (u góry i u dołu) czarne pasy. Jeśli chcesz idealnie dopasować film do odtwarzacza, używaj tych rozdzielczości:

1080p: 1920 x 1080
720p: 1280 x 720
480p: 854 x 480
360p: 640 x 360
240p: 426 x 240

3Robienie Gifów - Problem Empty Re: Robienie Gifów - Problem Sro Gru 04, 2013 8:06 pm

Majestic Clown

Majestic Clown
Earthling
Earthling
Więc nadal potrzebuje punktów A, B, C (Bo chodzi o photoshopa, Gimp nie ma auto doruwnywania itp. itd)

4Robienie Gifów - Problem Empty Re: Robienie Gifów - Problem Sro Gru 04, 2013 8:48 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Problem A:
1. Miałem ten sam problem(obraz robił się zielonkawy i co chwile zmieniał kolor Link!), szczerze nie pamiętam co pomogło, ale wydaje mi się, że zwyczajnie przeinstalowałem program, który pobrałem z innego źródła.
2. Wydaje mi się, że kiedyś i z tym się borykałem i również wystarczyło reinstalować EGA, o ile pamieć mnie nie myli.
3. Patrz odpowiedź na punkt pierwszy.

Problem B:
Spróbuj w miarę ogarnąć dysk, na którym zapisujesz gifa(zrób na nim trochę miejsca), lub dysk gdzie znajduje się EGA, jeśli nie pomoże również proponuję reinstalkę programu i oczywiście cracka.

Problem C:
Ja w tym przypadku używam gumki z nożyczkami, czyli "gumki tła" przy tolerancji 1% i ograniczenia: sąsiadujący.

5Robienie Gifów - Problem Empty Re: Robienie Gifów - Problem Czw Gru 05, 2013 3:40 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
W przypadku problemu "C", odsyłam do tematu:
http://www.anrevosprites.net/t4144-problem-z-spritami-w-photoshop-ie

6Robienie Gifów - Problem Empty Re: Robienie Gifów - Problem Czw Gru 05, 2013 10:14 am

Maximus

avatar
Dragon Slayer
Dragon Slayer
B -Jeśli to wersja portable, taka której nie musiałeś instalować na komputerze, to nic dziwnego. Miałem ten sam problem, jak robiłem gify. Myślę, że właśnie tego to dotyczy, bo z normalną wersją było wszystko ok.

A -Nie korzystaj z WMM, to lipa. "Sony Vegas" będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, to bardzo dobry program.

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.