Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[PC] Guitar Hero III - Legends of Rock Empty [PC] Guitar Hero III - Legends of Rock Nie Lut 20, 2011 1:24 pm

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
[PC] Guitar Hero III - Legends of Rock Guitarheroiii
Guitar Hero III – Legends of Rock
Bohater Gitary III – Legendy Rocka


To już trzecia odsłona gier z serii Guitar Hero, tym razem z podtytuł „Legends of Rock”. Czy coś się zmieniło? Czy tracklista jest dobra? Tego dowiecie się w tej recenzji.

1. Ogółem
Guitar Hero to gra muzyczna, w której wcielamy się w gitarzystę lub basistę, aby zagrać wiele kawałków, które dali nam skosztować twórcy gry. Jest wiele komentarzy o tym, że GH II miała lepsze piosenki od pierwowzoru, ale to jest tylko kwestia gustu. Zacznijmy może od ogólnej wiedzy na temat gry: razem z nią jest sprzedawany specjalny kontroler przypominający gabarytami gitarę. Jest na niej 5 przycisków oznaczających strunę, jeden na dole, który sugeruje pociągnięcie strunami kostką, włammy („metalowy pręt”) i parę innych „fikusów”. Analogia gry jest prosta: na ekranie mamy 5 przycisków (kolorowych) – te które są na naszym kontrolerze. Od góry będą leciały tzn. „freety” (także kolorowe), które (gdy dolecą do przycisków) muszą zostać wciśnięte na naszym kontrolerze. Gdy nie trafimy we ferety, tracimy punkty, a odgłos gitary lub basu się wyłącza. Trafiając – oczywiście – dźwięk trwa nadal, a punkty się naliczają. Dzięki temu mamy wrażenie jakbyśmy grali naprawdę.
Oprócz trybu gry „Quick Play”, czyli szybka gra (wybieramy piosenkę i jedziemy ;) jest także tryb kariery, gdzie wybieramy gitarzystę lub basistę i jeździmy po świecie grając różne utwory. Ostatni etap pt. „Battle for your soul” jest niesamowity: Iron Maiden, Sl… wybaczcie, zapędziłem się. Do tracklisty wróćimy.

2. Grafika
Graficznie jest… słabo. Bardzo słabo. Gra niewiele zmieniła się od swojego prequelu. Postacie są kanciaste, twarze wzięte z kosmosu (Jezu, jaki ten wokalista jest obleśny!) i bóg wie co jeszcze. Całe szczęście, że w trybie kariery mamy do wyboru gitarzystę/basistę jakim będziemy grać (o czym wspomniałem wcześniej). Szkoda tylko, że uwielbiana przeze mnie (i piękna ;) Cassy Lynch ma dziwne animacje (tzn. „odruchy”, jak „strzelanie z gitary”… kto to w ogóle wymyślił?!). Freety („lecące nuty”) także uległy zmianie. Są teraz nieco bardziej wypukłe, a gdy mamy nutkę, którą należy przytrzymać, to „grind” po niej jest teraz o wiele ładniejszy (jak np. ulepszone iskry).

3. Tracklista
Najbardziej kontrowersyjna część tej recenzji. Jak zrobić tracklistę piosenek do gry muzycznej, aby dogodzić wszystkim graczom? Teoretycznie jest to niemożliwe, ale w GH III udało się to w 65%. Dlaczego tylko w tylu? A no bo tu chodzi o gusta. Mi większość kawałków się podoba, ale są tacy, którzy mogą narzekać na zbyt wiele starych kawałków. W skład całej play listy wchodzi 79 utworów: 39 piosenek dla pojedynczego gracza; 3 „walki z bossami” (walka na solówki); 6 ekskluzywnych piosenek w karierze i 25 piosenek bonusowych. Można także pobrać (parę darmowych i większość płatnych) piosenek na Xbox Live oraz PSN. Łącznie można pobrać ok. 132 piosenki (!), a dodam tylko, że na każdej konsoli można dostać inne piosenki (przykładowo na XBL nie dostaniemy tego, co dostaniemy na PSN i na odwrót). Większość fajnych utworów jakie mamy możliwość zagrać to piosenki m.in: Slipknot, Iron Maiden, Slayer, Metallica, Disturbed, Black Sabbath, The Sex Pistols, Rage against machine i WIELE WIELE WIĘCEJ. Jak widzicie mamy tu rodzaje muzyk od starego rocka, do nowoczesnego metalu.

4. Podsumowanie
Jak można podsumować tak nietypową grę jaką jest Guitar Hero III? To bardzo dobra gra, z dość fajną tracklistą, dostępną wraz z grą i ogromem utworów możliwych do pobrania – szkoda tylko, że większość jest płatna. Grafika jest bardzo słaba, ale całe szczęście, że przez większość czasu skupiamy się na graniu i wstukiwaniu nutek niż na patrzenie na tego idiotycznego wokalistę. Ode mnie gra dostaje 8/10, bo bawiłem się przy niej niesamowicie, i to TYLKO NA KLAWIATURZE (przyciski 1-5, Shift, page down i delete – da się grać ;). Serdecznie polecam ten produkt, a sam muszę się wybrać do sklepu po kontroler-gitarę :)

Gameplaye:
Metallica - One - Klik!
Slipknot - Before i Forget - w trakcie uploadu

Cineg

Cineg
Zoan User
Zoan User
Dziwnie się czuje oceniając recenzję gry, w którą nie grałem. Dziwi mnie w ogóle, że komentuje recenzje. Ale skoro prosiłeś, to otrzymasz moją opinię.

Widać, że trochę namęczyłeś się pisząc to. Zachęciłeś mnie do gry, ale nie wiem, czy chce mi się to ściągać(no, na kupno mnie nie stać niestety ^^). Tak, powinny być jakieś podziałki na stare i nowe kawałki, czy coś w ten deseń(w grze ofc.). Ale przecież nie oceniam gry, tylko recenzję. A według mnie, mimo że jest krótka, to naprawdę jest świetna. Krótko, zwięźle i na temat. To tyle ode mnie.

daniel af

daniel af
Notowany
Notowany
No recezja naprawde wporzo zachęca do grania jako że lubie guitar hero z chęcią zagram a z grafiką to tak źle chyba nie będzie guitar hero nigdy nie miał oszałamiajacej grafiki ale nadrabiało grywalnością muzą i poziomem trudności(choć jak ktoś w duzo gra to i na najtrudniejszym zasuwa).Story jest dobrze zrobiony w przeciwienstwe do innych herowców piosenki dość dobrze dobrane choć jak mówi Dase nie każdemu muszą się podobać fajnie że można też zakupić więcej piosenek a znająć Xbox Live może być jeszcze jakieś urozmaicenie związane z kinnectem no ale nie wnikajmy w to naprawde dora recenzja Dase krótka ale treściwa ( w przeciwieństwie do mojej wypowidzi XD)

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.