Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Nowy księżyc Terry Empty Nowy księżyc Terry Pon Sie 30, 2010 7:19 am

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Po zniszczeniu starego księżyca przez Rayema trzeba było coś zrobić, żeby dalej się dało żyć na Terrze, dlatego został tu umieszczony pomniejszony Unicron, który po przyciągnięciu przez swoją grawitację szczątków starego księżyca, zajął jego miejsce.
_______________________________________

Viego w formie Lightknight ląduje po ciemnej stronie księżyca i zaczyna emitować światło z szczelin w jego zbroi. //Od tego między innymi są, żeby nie rozpraszała się cała energia//
- Gdzieś tu powinno być wyraźne wgłębienie w regolicie... Jest jakieś.
Podleciał do miejsca, gdzie księżycowy piach się zapadał. Gdy tam stanął, wpadł do szczeliny razem z dużymi ilościami regolitu. Zatrzymał się po chwili - okazał się być w jakimś tunelu, który prowadził w głąb Unicrona.
- Szlag, to nie wyjdzie o ile Unicron się nie otworzy po tej stronie na tyle, żeby pozwolić mi potem wylecieć tym statkiem... Ale zobaczę, może coś wyjdzie.
Leciał w dół, aż dotarł do czegoś, co wyglądało na gigantyczne pomieszczenie, w którym dało się zobaczyć coś jak wielki procesor.
- Tu masz czachę, co kolosie?
Podszedł do układu elektronicznego i zaczął coś wybierać przy Worldwide Linkerze. Wystrzelił z niego cienki promień światła, który Viego nakierował na procesor. Nad Linkerem pojawił się interfejs holograficzny. Viego wybrał opcję skanowania. W rezultacie otrzymał dziwny wynik - były ślady sztucznej inteligencji. Włamał się do modułu pamięci Unicrona i znalazł obszar odpowiedzialny za jego destruktywną osobowość.
- Dobra... Format... C...
Poprzez Linker zaczął formatować pamięć robota. Potem, korzystając z istniejących danych, zrobił szybki program umożliwiający Unicronowi na komunikację i pewien stopień inteligencji, ale dodatkowo posłuszeństwo wobec każdego, kto poda mu hasło - "Cathedral Terra". Po zatwierdzeniu wszystkich danych, Viego obudził Unicrona, podawszy mu wcześniej hasło przez interfejs Linkera. Unicron mógł się porozumiewać poprzez holograficzną projekcję swojej bojowej formy o wysokości 20 metrów, wyświetlonej w tym pomieszczeniu.
Kim jesteś?
- Viego Taimatsu, obudziłem cię. Wiesz, kim ty jesteś?
Moje dane mówią tylko, że jestem mechanoidem o imieniu Unicron.
- I to się zgadza. Sprawdziłem chwilę temu twoje dane i okazuje się, że tylko to jest w nich zapisane. Więc rejestruj. Jesteś mechanoidem zdolnym do zmiany formy. W tej chwili twoje "ciało" przybrało postać obiektu planetarnego, dokładnie księżyca planety, którą właśnie okrążasz. Dzięki tej formie ocaliłeś życie na tej planecie. Masz jeszcze humanoidalną formę bojową, która wygląda tak, jak twoja projekcja holograficzna.
Ocaliłem... Więc jestem...
- Gdybyś chciał nas zniszczyć, nie pomógłbym ci ustawić się na orbicie ani bym cię nie obudził teraz. Myślę więc, że będzie nam się dobrze współpracowało.
Czyli jest potrzeba współpracy. Jaka jest sytuacja?
- Pewien człowiek mający zdolność podróży między alternatywnymi światami ukradł stąd artefakt o nazwie "Rękawice Boga". Za ich pomocą można dowolnie manipulować czasoprzestrzenią, łamać zasadę zachowania masy i energii i w sumie wszystkie inne. Jednak wygląda na to, że to nie jego ostateczny cel, bo mówił coś o zebraniu "reszty". Więc bardzo prawdopodobne, że jest więcej artefaktów, które utworzą jedną całość. Już teraz Shigen ma zdolność zniszczenia całego multiwersum, ale wygląda na to, że nie o to mu chodzi.
Shigen... Rękawice Boga... Niestety, brak danych. Mam dane wyłącznie o trzech potężnych artefaktach: Star Saber, Skyboom Shield i Requiem Blaster.
- No cóż, pozostaje nam czekać.
Jaka jest moja rola w tej kampanii?
- Na razie nieokreślona, ale myślę, że na chwilę obecną możesz zbierać informacje. Ale jest też coś, co mam do zrobienia i w czym mógłbyś mi pomóc.
Co to jest?
- Czy masz tutaj coś na kształt hangaru, który pomieści wielki krążownik i pozwoli mu wylecieć?
Chwilę... Przetwarzam dane... Jest. Leć za moim hologramem.
Hologram Unicrona zaprowadził Viega do czegoś rzeczywiście przypominającego hangar.
To tutaj. Co właściwie masz zamiar zbudować i z czego?
- Mam krążownik i statek w kształcie dysku. Chcę je połączyć w stację kosmiczną będącą niczym latające miasto.
Czy masz projekt?
- Tak, obejrzyj go, proszę.
Wybrał z interfejsu Linkera projekt, który wcześniej wgrał na Worldwide Data Gatherer //oba urządzenia się ze sobą zsynchronizowane i w niemal stałym połączeniu//, po czym skopiował i przekazał Unicronowi.
Rozumiem. Mam jednak pewne poprawki, które mógłbyś uwzględnić.
Hologram Unicrona wyświetlił projekt Viega i stopniowo wprowadzał do niego modyfikacje.
- Świetne. Nie pomyślałbym o tym. Dziękuję, Unicronie. Mogę zacząć pracę. A no tak, zapomniałem, że kapsułki są w kieszeni, a ja mam na sobie tą zbroję.
Wybrał menu główne na Linkerze i wpisał kod "444".
LINK OUT. FOUR SECOND FIRESTORM
Viego wstrzymał oddech i aktywował program. Zbroja zniknęła, a nad Linkerem pojawił się zegar odliczający 4 sekundy. Viego wyjął z kieszeni trzy kapsułki i podrzucił. Licznik zbliżał się do zera. Gdy osiągnął tą wartość, zbroja z powrotem się pojawiła. Viego złapał spadające kapsułki.
Wy, ludzie jesteście strasznie ograniczeni. Ta wasza potrzeba oddychania... Absolutnie niepraktyczne.
- Nawet nie wiesz, jaki tlen może być smaczny. Dobra, kapsułka numer jeden, zobaczymy, co tu jest.
Nacisnął kapsułkę i wyrzucił przed siebie. Z dymu wyłonił się statek kosmiczny Friezy.
- Świetnie. Kapsułka numer dwa.
Wyrzucił drugą - wypuściła wehikuł czasu Mirai Trunksa.
- Yoh nie ma żadnych skrupułów... Więc w kapsułce numer trzy jest główna nagroda.
Nacisnął trzecią i rzucił daleko przed siebie - pojawił się krążownik //taki, jak pokazywał Yoh//. Viego podszedł do wehikułu czasu i zwinął go z powrotem do kapsułki, po czym schował ją do Dimenbookera. Nie chciała wejść z początku, ale się udało.
Możemy zaczynać?
- Hm?
Czuję, że nie poruszałem się od bardzo dawna. Przyda mi się coś do roboty, więc może pomogę przy statku.
- Skoro chcesz, dobrze. Tylko jeszcze coś muszę zrobić...
Nacisnął na Linkerze wszystkie trzy przyciski, od lewej do prawej.
ONE TWO THREE
- Cast Off.
Viego w tradycyjny sposób aktywował system.
UNLEASH
Z utworzonego w Linkerze portalu wystrzeliły strumienie ognia i piorunów, jednak zamiast otoczyć Viega, podążały ścieżkami po zbroi, które to dzieliły ją na fragmenty. Gdy już cała długość ścieżek została pokryta ogniem i piorunem, ta dodatkowa energia się "zagłębiła" pod zbroję i odrzuciła wszystkie jej dodatkowe fragmenty, zostawiając nową formę. Złoty wizjer na hełmie się rozsunął, ukazując nowy, czerwono-błękitny.
CHANGE SOLAR PHOENIX
//Nie ma wizerunku w większej skali, bo jest niegotowy. Ale wizerunek w LSW macie w karcie//
- No, w tej formie da się ruszać. Unicronie, zaczynajmy.

Viego wraz z Unicronem //który wykorzystywał znajdujące się w hangarze elementy jego ciała skierowane do środka niczym ramiona robota z taśm produkcyjnych, korzystając z hologramu jako obserwatora// przystąpili do utworzenia nowej bazy ze statków od Yoha.

//I zajmie to dłuuuższą chwilkę xd//

2Nowy księżyc Terry Empty Re: Nowy księżyc Terry Wto Sie 31, 2010 8:48 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Budowa powoli dobiega końca. //Nie tylko połączenie statków, ale i przystosowanie ich wewnątrz i zmiana większości systemów//
Viego Taimatsu.
- O co chodzi?
Widać nie jesteś świadom tego, co się dzieje na planecie, wokół której orbituję. Chwilę temu wykonałem test kalibracyjny moich sensorów i mam informacje na ten temat.
- Hmmm... Oby to była imprezka, która jeszcze trwa i się załapię...
Ktoś przekroczył barierę czasoprzestrzenną oddzielającą ten świat od innych i posuwając się na południe i na zachód tego kontynentu usuwał możliwość wykrycia znacznych energii.
- Masz gdzieś program pozwalający ci mówić mniej oficjalnie, mniej formalnie, ogólnie mniej jak robot?
Ktoś robił porządek z istotami o wysokiej energii.
- A miałem nadzieję, że jednak powiesz coś zupełnie innego... Gdzie były ostatnie zanikające odczyty energii?
Na południu tej pustyni. Niestety już nie ma żadnych odczytów wskazujących, że w ogóle tam był poza trzema słabnącymi energiami, z czego jedną niemal bliską zeru.
- Jak to trzema? Nie powinno ich być tam więcej?
Inne wysokie energie są rozproszone po kontynencie. Nie wszystkie spotkały się z tym przybyszem.
- Jak oceniasz stopień postępu prac nad Damensayą?
97,5%.
- A brakujące 2,5% to...?
Moduł odpowiadający za możliwość transformacji.
- Nie chciałem czegoś takiego... To była jedna z twoich poprawek?
Każdy architekt chce włożyć w pracę część siebie.
- Oby podobnie nie myśleli producenci żywności... Idę na pokład, ty się podłącz do głównego komputera Damensayi i go uruchom, po czym otwórz nam główny właz na ciemnej stronie.
Dobrze.
Unicron, korzystając z jednego z masywnych przewodów, podłączył się do (niemal) gotowej bazy i aktywował jej program sztucznej inteligencji.
Wszystkie systemy sprawne. Stan energii: 3%. Witam. Jestem Damensaya, sztuczna inteligencja neuronowa zespolona z tym statkiem.
- Miło cię poznać. Lecimy na Terrę, planetę, wokół której orbitujemy. Silniki gotowe do startu?
Nie, potrzeba nam energii na ich pierwszy rozruch, a wewnątrz Unicrona-dono nie ma dostępu do światła słonecznego.
- Unicronie, możesz nam dać jakiś początkowy pęd?
Niestety, nie mogę. Jednakże główny właz jest gotowy do otwarcia w każdej chwili.
- Damensaya, otwórz zapadnię i przemieść mnie do pomieszczenia PV01. Sam dostarczę niezbędnej energii.
Tak jest.
Pod Viegiem otworzyła się zapadnia i wpadł do małej "komory" w kształcie podłużnej tabletki, która siecią połączeń pod głównym pokładem doprowadziła go do pomieszczenia podobnego do tego, w którym Gurren Lagann pilotował Arc Gurrena Laganna, gdy ten z kolei pilotował Chouginga Gurren Laganna (to ze świdrami przy kończynach, pobierającymi energię), ale bez świdrów, tylko z konstrukcjami mechanicznymi podłączanymi do rąk. Viego włożył do nich obie ręce i zaczął przekazywać energię. Wokół niego wyświetlił się widok z zewnątrz statku.
- Damensaya, ile czasu pozostało, żeby zebrać wystarczająco energii na start?
75 sekund. Po starcie możemy zacząć czerpać energię od gwiazdy Sol i gazu międzygwiezdnego.
- Unicronie, czas otworzyć wylot.
Procedura rozpoczęta.
"Sufit" hangaru zaczął się otwierać. Po 75 sekundach otworzył się całkowicie, a zbiorniki energii Damensayi miały wystarczająco energii na start.
Napęd gotowy.
- Odpal silniki. Start za 15 sekund. Unicronie, dzięki. Radziłbym ci przejść w stan najmniejszego możliwego zużycia i obserwować zdarzenia. W razie czego, będziemy w kontakcie i przez Linker, i systemy Damensayi.
Tak też uczynię. Do zobaczenia wkrótce.
Hologram Unicrona zniknął, a Damensaya zaczęła się odrywać od powierzchni.
Dostęp do energii gwiezdnej za 7 sekund.
- Przenieś mnie z powrotem na mostek.
Po tych słowach Viego się odpiął od aparatury pobierającej energię i stanął na zapadni, po czym tą samą drogą wrócił na mostek akurat, by ujrzeć Sol wynurzające się zza Unicrona. Unicron powoli zamykał wejście.
- Damensaya, kurs na planetę Terra. Leć prostopadle w kierunku równika, w atmosferze wyrównaj kąt do bezpiecznego. Cel podróży - południowa część tej pustyni przed nami. Stamtąd będzie dochodził słaby sygnał tamtejszego statku.
Cel obrany.
Damensaya odpaliła silniki i udała się w kierunku Terry. Dopiero teraz, w pełnym słońcu można ujrzeć "złożoność" projektu - do statku, który dotychczas był krążownikiem //WIZERUNEK//, statek Friezy został doczepiony od dołu. W latającym spodku Changelingów umieszczona została większość jednostek napędowych odpowiedzialnych za swobodę poruszania w środowisku z atmosferą i grawitacją. Zbiorniki energii i główne silniki są rozproszone po całym statku, dzięki czemu awaria całego modułu napędowego jest bardzo mało prawdopodobna.

3Nowy księżyc Terry Empty Re: Nowy księżyc Terry Pią Gru 24, 2010 10:08 am

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Unicron obraca się w odpowiednim kierunku i wystrzeliwuje strumień energii w żagiel energetyczny Latającego Miasta. Nie przestaje aż do momentu wyczerpania się zgromadzonej energii, gdy Latające Miasto będzie już gdzieś w okolicach Neptuna.

//
Pozostałe posty równoczesne z tym:
https://anrevosprites.forumpl.net/t2258p165-mostek#34793
https://anrevosprites.forumpl.net/t2702-ogolny-stan-latajcego-miasta#34794
//

4Nowy księżyc Terry Empty Re: Nowy księżyc Terry Nie Kwi 24, 2011 12:34 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Unicron nakierowuje swój Niszczyciel Planet w stronę portalu z Erebem i wysyła skoncentrowaną wiązkę energii w celu jego destabilizacji i zamknięcia, a co najmniej opóźnienia jego otwarcia.

5Nowy księżyc Terry Empty Re: Nowy księżyc Terry Wto Maj 31, 2011 9:30 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Ayako przysłała pewną wiadomość:
Witaj, Unicronie.
Jestem Ayako. Nie będę podawała moich współrzędnych gdyż zapewne wykryjesz mnie po tym jak wysłałam do Ciebie tą wiadomość. W każdym razie, sytuacja wydaje się być nieciekawa czego się chyba sam domyślasz.

Ayako przesłała Unicronowi również ważniejsze informacje których ten mógł jeszcze nie posiadać.

//Ogólnie w obu przypadkach - Damensayi i Unicrona - chodziło tylko o to by dowiedzieli się że Ayako istnieje.//

6Nowy księżyc Terry Empty Re: Nowy księżyc Terry Sro Cze 01, 2011 6:15 am

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Unicron odebrał wiadomość i po szybkim kontakcie z Damensayą połączył się z WDG Silvii.

7Nowy księżyc Terry Empty Re: Nowy księżyc Terry Nie Cze 05, 2011 1:34 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
W pewnym momencie Ayako przysłała Unicrona część z zapisanej rozmowy jaka miała miejsce w Centrum Sukui.


[...]
- Nightmare Lord, prawda?
- Co to jest Nightmare Lord?
- Nightmare Lord. Od 12 430 lat nazywany Destrukcją przez rasy zamieszkujące Wszechświat. Znany w innych wymiarach jedyne ze starożytnych zwojów. Jeden z czterech elementów Vida. Każda istota rasy Vida w pewnym momencie stała się niewielkimi kulkami, które zostały wystrzelone w różnych kierunkach i rozrzucone po całym Wszechświecie. Przedstawiciele tej rasy są potężniejsi niż Bogowie, ale nad nimi również czuwają inne, być może potężniejsze istoty, a między innymi Lord of Omniesure. Nightmare Lord, czyli Destrukcja, Chie Lord czyli Życie, Kimie Lord czyli Czas oraz Gonnoh Lord czyli Umysł to istoty o nieograniczonej energii. Pobierają swoją moc od samej Lord of Omniesure, kiedy ta jest źródłem wszechrzeczy, początku czasu, istnienia, chaosu i tym podobnych. Nad Vidą królują jeszcze trzy inne rasy pomijając pojedynczy przypadek Lord of Omniesure. Przebudzenie jednej z istot Vida nie wpływa na resztę. W całym tym wszechświecie jest 1625 osobników którzy mogą zbliżyć się mocą nieco do Vida. Na Terrze przebywa pewna ilość takich osób. 11 istot jest zdolnych dorównać lub nawet przewyższyć mocą rasę Vida. Wraz z Vidą, tych 11 istot tworzy grupę Eien która jest odpowiedzialna za poprawne funkcjonowanie wszystkich uniwersów, a wcześniej za ich tworzenie.
- Potrzebujesz czegoś jeszcze?

[...]

Unicron dostał również wiadomość od Ayako, którą kazała jej przesłać Silvia.
Silvia mnie poprosiła by informacje które otrzymaliśmy od Gemmei przesłać do WDG Viega, Yoha oraz Kaylin w formie wiadomości, ale tylko do nich. Prosiła by te informacje nie dostały się do biblioteki Quinta, baz danych Jigen Tankenka oraz innych ras, aby ta informacja była znana jedynie w Naszym niewielkim gronie.

Czekamy na odpowiedź.

8Nowy księżyc Terry Empty Re: Nowy księżyc Terry Nie Cze 05, 2011 2:17 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
//To samo, co w Latającym Mieście...//

Unicronie-dono, odebrałeś?
Tak. Szczerze, trochę z tego wiedziałem, jest się przecież przedwieczną istotą.
Przekazuję informację do WDG Viega i Kaylin. Nie mogę zlokalizować jednostki Yoha.
Ja też nie. To pewnie przez przemianę w Nightmare Lorda.
Zajmiemy się tym później.
Tak.
____

Damensaya przekazała wiadomość do Viega i Kaylin.
Ayako, tu Damensaya. Wiadomość przekazana, jedynie do Yoha się chwilowo nie da.
Możesz być spokojna o poufność tych informacji. Ja celowo nie jestem połączony z Biblioteką, Damensaya i tak by tego nie wysłała.
To jak, wracamy do łamania kodu? Musi być jakaś reguła za tym szyfrem. Coś prostego jak słowo bądź złożonego jak iloczyn dwóch dużych liczb pierwszych, ale na pewno nie powinien to być losowy ciąg znaków, takiego by nie zapamiętał...
Bo by mu się zwyczajnie nie chciało bawić w "emm... teraz było g czy z?"

9Nowy księżyc Terry Empty Re: Nowy księżyc Terry Pon Sie 01, 2011 11:20 am

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Latające Miasto po chwili lotu podprzestrzennego pojawia się po ciemnej stronie Unicrona i ląduje na jego powierzchni, pozostając niewidocznym z Terry. Unicron się podłącza do systemu WORLD.

10Nowy księżyc Terry Empty Re: Nowy księżyc Terry Wto Lut 05, 2013 3:26 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Mamy podejrzenia związane ze zniknięciem Toshiego oraz jego rodziny. Przeszukaliśmy ich dom i znaleźliśmy pewne… nieciekawe dowody. Mimo to, nie informujcie na razie żadnego Naszych przyjaciół. To ciągle za mało by być czegoś pewnym. Sprawa ma związek z organizacją Daishi, więc jeżeli da się Wam we znaki nagły wzrost poziomu mocy któregoś z wojowników, od razu wyślijcie wiadomość do wszystkich obecnych na turnieju.
Silvia.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.