Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[Gif]Moje gify :( Empty [Gif]Moje gify :( Czw Cze 30, 2011 5:26 pm

Twisted Fate

Twisted Fate
Earthling
Earthling
Witam to mój 1 gif zrobiony w paincie (komp mi nawala i nie mogę korzystać z photoshopa.. :( ) nie wyszedł mi tak jak miał być ale... dobra oceniajcie

[Gif]Moje gify :( 2kr0ah

Credits:
Goku: Angryboy
Vegeta: Son Goharotto



Ostatnio zmieniony przez Twisted Fate dnia Pią Lip 01, 2011 9:21 am, w całości zmieniany 6 razy

2[Gif]Moje gify :( Empty Re: [Gif]Moje gify :( Czw Cze 30, 2011 5:31 pm

Maly

Maly
Second Child
Second Child
fajny gif aż 1 klatka albo mi nie działa.

3[Gif]Moje gify :( Empty Re: [Gif]Moje gify :( Czw Cze 30, 2011 6:32 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
@Maly
Problem jest inny niż myślisz - działa, ale jest ustawione na dwukrotne wyświetlanie. Dlatego widzisz pewnie tylko ostatnią klatkę... Nie zdążyłeś

@topic
Do powyższego błędu wrócę później.

Poradniki pewnie czytałeś, co widać po właściwym wygaszeniu Kamehameha.
Ale niestety albo niedokładnie, albo po pierwszych paru klatkach robiłeś już na odpieprz.

Ruch nie jest miarowy. Po kilku klatkach zmiana położenia jest już za duża. W jednej klatce Vegeta się w ogóle nie przemieszcza przy ruchu Goku, co daje zawieszenie ruchu na 0,12 sekundy. Wystarczająco, żeby to zauważyć.
W paru miejscach widać, że niedokładnie wycinałeś postaci ze spritów, brakuje konturów.

Ruch tego łuko-ostrzo-czegoś również ma za duże przemieszczenie na klatkę. To zatrzymanie go na dłużej, żeby w następnej klatce przeskoczył o JESZCZE więcej to był tragiczny pomysł. Żeby zrobić takie odbicie pocisk powinien być praktycznie tuż przy miejscu, z którego zaczyna lecieć w innym kierunku.
Wybuch jest po prostu kiepski. Robiłeś go wybitnie na odpieprz, bo wziąłeś tylko pierwszą i ostatnią klatkę. Dodatkowo w ogóle nie przemyślałeś, jak powinien się zachowywać dym po wybuchu, czyli - iść w górę. Końcowa chmura zaś jest na tym samym poziomie, dodatkowo nie wyłączyłeś białego tła wklejając tą chmurę, co dało kanciaste wycięcie w podłożu. Uszkodzenie podłoża pojawiło się poza zasięgiem wybuchu, co ma zerowy sens. Paintowa krew Goku znika w jednej chwili. Pocisk ryje ziemię, choć nawet jej nie dotyka. I kolejny wybuch, w którym wziąłeś środkową klatkę, potem pierwszą, potem ostatnią, z takimi samymi błędami oraz z jednym nowym - jeszcze przedłużyłeś czas widoczności danej klatki wybuchu, przez co wygląda to jeszcze gorzej. A chwilę wcześniej - emotikony w miejscu na dialog. Delto/Haruhi/Cthulhu (niepotrzebne skreślić) dopomóż.

I kończy się creditami dla osoby, która nie jest autorem użytego sprita. Co powinieneś poprawić.

Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego ustawiłeś gif na dwukrotną projekcję zamiast nieskończoną. Chciałeś, żebyśmy nie zauważyli błędów czy się pomyliłeś wybierając opcję?

Jedyny plus, jaki mimo to nie ma żadnego wpływu na końcową ocenę gifa, to fakt zostania ogarniętym przez uczucie nostalgii związane z przypomnieniem sobie, jak to wyglądały gify w LSW dobre kilka lat temu. Good times... Good times...
______

Końcowe rady:
- nie rób na odpieprz. Jeśli chcesz coś skracać, to albo to dobrze przemyśl, albo sobie daruj.
- czytaj dokładniej poradniki. Są w nich ciekawe informacje.
- oglądaj gify innych. Z tych dobrze ocenianych bierz przykład, przy tych słabych patrz na komentarze, by się uczyć na cudzych błędach.
- dawaj credity dla autorów spritów.
- myśl nad sensownością tego, co mieliby zobaczyć odbiorcy. Oglądaj swoje gify i patrz, czy to nie wygląda czasem dziwnie.

I jeszcze dwie rzeczy:
1. Dodaj tag do tematu. Chyba że chcesz wyłapać już pierwszego warna.
2.
Witam to mój 1 gif zrobiony w paincie (komp mi nawala i nie mogę korzystać z photoshopa.. :( ) nie wyszedł mi tak jak miał być ale... dobra oceniajcie
Nie umiesz robić gifów w Paincie, więc nawet nie myśl na chwilę obecną o Photoshopie.
A gadanie "nie wyszedł mi tak jak miał być" to idiotyzm. Jeśli od razu wiesz, że jest źle, to popraw go, zanim wrzucisz. Chyba że wolisz słyszeć naprawdę ostrą krytykę. Ta moja to ledwo łagodna.

KP: 3
/Yoh

4[Gif]Moje gify :( Empty Re: [Gif]Moje gify :( Czw Cze 30, 2011 6:53 pm

Twisted Fate

Twisted Fate
Earthling
Earthling
Dobra ciula umiem, ehh koncze z gifowaniem

5[Gif]Moje gify :( Empty Re: [Gif]Moje gify :( Czw Cze 30, 2011 7:05 pm

Maxwell

avatar
Namekian
Namekian
Poddajesz się, po jednym gifie, daj spokój, wiadomo, że pierwsze nie są najlepsze, ale powiem Ci z autopsji że warto ćwiczyć i później zbierać pozytywne recenzje (żeby nie było, że jestem pyszny) przemyśl to jeszcze i nie poddawaj się bez walki, jakbyś miał jakieś problemy i mógłbym Ci pomóc to pomogę, uwielbiam tą tematykę LSW ;p
Keep going ! xD

6[Gif]Moje gify :( Empty Re: [Gif]Moje gify :( Czw Cze 30, 2011 7:06 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Dobra ciula umiem, ehh koncze z gifowaniem
[Gif]Moje gify :( Epic-face-palm-18693937099

Słuchaj Maxwella. Dobrze gada, a chwilkę temu był w podobnej sytuacji.
Jeśli jeden komentarz wskazujący na błędy wystarczył, żebyś chciał się poddać to znaczy, że za mało trenowałeś i naprawdę robiłeś na odpieprz.

I skoro już tu jesteś, dodaj tag i popraw credity.

7[Gif]Moje gify :( Empty Re: [Gif]Moje gify :( Czw Cze 30, 2011 7:47 pm

Twisted Fate

Twisted Fate
Earthling
Earthling
Czemu credity są źle, goku i vegeta są od feliego

8[Gif]Moje gify :( Empty Re: [Gif]Moje gify :( Czw Cze 30, 2011 7:51 pm

Maxwell

avatar
Namekian
Namekian
Ale czy Feli je wykonał? Prawdopodobnie nie ;p Feli dał Ci tylko link do tych spritów, wejdź w sprita i tam gdzieś musi być napisane, kto daną pracę wykonał, mam nadzieję że zrozumiałeś to co chciałem Ci przekazać ;p

Pozdrawiam, Maxwell.

Co też tak właściwie już powiedziałem w moim poście. TO dowodzi, szanowny Twisted Fate, że nawet go nie czytałeś i tylko się samą jego długością przeraziłeś.
Chłopie, długość powinna kobiety przerażać.
Nie miejcie mi tego wrednego żartu za złe, nieliczne użytkowniczki, jeśli jeszcze tu wchodzicie
Dzięki za bezwiedne pożyczenie posta.

9[Gif]Moje gify :( Empty Re: [Gif]Moje gify :( Czw Cze 30, 2011 8:31 pm

Pikachu

Pikachu
Sennin
Sennin
Moim zdaniem jest to najlepszy "pierwszy gif" jakiego widziałem. Jeśli robisz to pierwszy raz, to wyszło ci genialnie. Oczywiście, dużo przed tobą roboty. W gifie są przeskoki, niedociągnięcia, nie taka mapka itd. Ale wszystko przed tobą. Viego musiał taki długi post napisać, bo by sobie średnią zaniżył. Jesteś pierwszym którego widziałem, żebym w pierwszym gifie nie popełnił błędu z kamehameha, tj. kula była od początku, a nie pojawiła się jak uderzyło przeciwnika.
TRAIN, TRAIN, TRAIN!

KP: 1
/Yoh

10[Gif]Moje gify :( Empty Re: [Gif]Moje gify :( Czw Cze 30, 2011 8:43 pm

Samey

Samey
Badass Fighter
Badass Fighter
Pierwsze prace przeważnie nie są doskonałe, a twoja nie jest taka zła, co prawda do perfekcji jej brakuje. Są przeskoki, na czas dialogu Goku, wybuch się zatrzymał i to za dobrze nie wygląda. Dziwna jest ta "podłoga" niby chciałeś dobrze, ale zbyt ciekawie nie wygląda, użyj normalnych mapek.

KP: 1
/Yoh

11[Gif]Moje gify :( Empty Re: [Gif]Moje gify :( Pią Lip 01, 2011 7:28 am

Bombi

Bombi
Paramecia User
Paramecia User
Za szybko się poddajesz... Gif nie jest, aż taki zły. To twój pierwszy. Są przeskoki, złe rozplanowanie. Z czasem dostaniesz takiego czegoś co powie Ci gdzie, co, jak, kiedy, po co... A zniechęciłeś się po ocenie Viega... Na twoje nieszczęście zdążył Cię już dopaść. Nie przejmuj się i pracuj...

KP: 1
/Yoh

12[Gif]Moje gify :( Empty Re: [Gif]Moje gify :( Pią Lip 01, 2011 8:37 am

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Credits:
Goku: Angryboy
Vegeta: Feli
Delto dopomóż.

Chociaż ci mówiliśmy wyraźnie, że Feli nie jest autorem żadnego z tych spritów, ty dalej popełniasz ten sam błąd. A wiesz, co wystarczyło zrobić? Napisać "ej, sprite nie jest podpisany, kto jest autorem?"

Dowiedziałbyś się wtedy, że chodzi o Son Goharotto.

13[Gif]Moje gify :( Empty Re: [Gif]Moje gify :( Sob Cze 02, 2012 8:27 am

siiwuha

siiwuha
Super Saiyan 2
Super Saiyan 2
Ehh.Jak większośc animcji powiązane z DB,spróbuj stworzyć coś innego całkiem inną historie to będzie lepiej wyglądała,naczy niezle ci to wyszło widać przejscia ocena 3,5/5

[Gif]Moje gify :( Kreatywnie

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.