Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin

LSW dawniej i dziś
Czyli historia naszej grafki LSW

Dawniej Sprite i OPAR'y to były tylko marne, ciemno szare kontury z doklejonymi włosami i jakimiś ubraniami. Rzadko co na jakimś Sprite były jakieś cienie, lecz kiedy, któryś ze Sprite był pocieniowany, oznaczało to że twórca tej pracy na prawdę się postarał i włożył w tą pracę całe swoje serce. Teraz Sprite wyglądają milion razy lepiej tak jak mówi przysłowie - "technologia idzie dalej, a świat podąża za nią". Na ARS prawie każdy Sprite czy OPAR ma cienie, własne włosy i jakąś pozycje specjalnie zrobioną aby Sprite/OPAR wyróżniał się od spośród tłumu innych prac.

DBAF - Mało mi wiadomo na temat Sprite i OPAR'ów z tamtego forum, jednak tak jak już pisałem każde z nich umieszczane tam miały ciemno szare kontury. Rzadko co były pocieniowane, do tego nie na co dzień widziano tam prace zrobione w jakiejś specjalnej pozycji i z włosami własnej roboty.

DBS - Na temat tej epoki wiem sporo więcej. Na DBS (Dragon Ball Sprite) powstawały już Sprite jak i OPAR'y pocieniowane i z włosami zrobionymi przez twórcę, lecz nie zawsze, nie którzy nadal wielbili styl "Oldschool'owy", lecz w końcu podążyli za techniką i doszli do wniosku, że "nowe, znaczy lepsze". Sprite i OPAR'y robione były również w innych pozycjach niż ta "podstawowa", przez co widać było że twórca włożył w pracę dużo więcej niż tylko cienie, włosy i ubranie.

DBSS - Na forum Dragon Ball Super Sprite narodziło się wiele nowych talentów, które do dziś uczestniczą w tej, jakże fascynującej formie grafiki. Na tym forum różne prace posiadały już własne włosy, były pocieniowane i do tego, nie które z nich posiadały pozy wymyślone przez twórcę, przez co oglądanie nowych prac stawało się bardzo ciekawe. Dzięki niecodziennym pozą twórcy prezentowali swój świetny poziom i odmienność swoich dzieł od innych użytkowników. Większość prac znajdujących się na DBSS była pocieniowana, posiadała swoją własną specyficzną pozę i włosy własnej roboty, dzięki czemu widzieliśmy prace na prawdę na wysokim poziomie

S.R/DBEvS - Okres wojenny LSW, obydwa fora po prostu prześcigały się w tworzeniu co raz to lepszych prac i nie tylko nich, ale nie teraz o tym. S.R miało ciekawsze pomysły na Sprite czy OPAR'y, ich prace były ciekawsze i bardziej kreatywne, jednak ich wykonanie nie były rozbudowane. DBEvS zaś szczyciło się rozbudowanymi dziełami, właściwie oni dopiero zaczynali, o ile można się tak nazwać. Cieniowanie nie było zbyt dobre ale jak na tamten czas znośne. Nowe prace pojawiały się w miarę równo, ale jak już wspomniałem SR miało lepszy styl ich wykonywania. Dzisiaj większość tamtych prac jest niczym.

ARS - Wreszcie dochodzimy do dzisiejszej ery. Ery w której prace pojawiają się tak rzadko jak okres u kobiety. Teraz OPAR'y to bardzo dobrze pocieniowane prace, o bardzo dobrych proporcjach co jakiś czas mamy nawet okazję zobaczyć Base wykonane przez użytkowników naszego forum.Są one na wysokim poziomie. Dzisiejsze OPAR'y jak i Sprite są zawsze cieniowane przez co wszystkie prace wyglądają na prawdę dobrze. Również teraz możemy dostrzec coraz to więcej tak zwanych Customów, czyli prac zrobionych w stylu procentowym. U wielu użytkowników takie prace są na prawdę wymagająca i pochłaniają wiele czasu...

Myślę że Polska scena LSW na prawdę się rozbudowała od czasów DBAF i, że na prawdę większości ludzi wkłada serce w ten styl grafiki oraz, że większości ludzi zależy aby nadal go rozbudowywać...

Dziękuję za przeczytanie tego artykułu.

By Shun

Artykuł zaakceptowany. Znajduje się na portalu.
/@Y

LSW dawniej i dziś - czyli historia naszej grafki LSW Swfo1d LSW dawniej i dziś - czyli historia naszej grafki LSW Ateam11 LSW dawniej i dziś - czyli historia naszej grafki LSW Fteam10

LSW dawniej i dziś - czyli historia naszej grafki LSW Wkkeewowlarge

"To co się dzieje, naprawdę nie istnieje, więc nie warto mieć niczego tylko karmić zmysły.
Będzie co ma być, już wiem, że stąd nie zwieję. Poczekam i popatrzę, nie cofnę kijem Wisły...
"

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]