Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Idź do strony : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 12 z 40]

276[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Pią Sie 06, 2010 6:10 pm

Katayachi

Katayachi
Logia User
Logia User
Dawno tutaj nie oceniałem cóż trzeba , aby załapać może kilka KP ; )

Podobają mi się włoski w obu wersjach , nowe tak mi się zdaje fajne jakieś inne podobają mi się .

v.1 Typowa bluza z kapturem fajnie zrobiona stara dobra , tak samo jak spodnie i butki piękno no może nie piękno , ale dobrodziejstwo w prostocie

v.2 Nie podoba mi się ten podkoszulek taki jakiś blle xd mi się nie podoba


No cóż dam Ci 9/10 .

Jak możesz oceń mi sygny , i daj KP za ocenianie innym xd.

/Y
+1KP

277[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Pią Sie 06, 2010 6:11 pm

Zigur

Zigur
Third Child
Third Child
Coż ogółem jest bardzo dobrze. Ale... co do włosów, przyzwyczaiłem się do cieniowania "ciemne na brzegach i jasne w środku" u ciebie jest odwrotnie i trochę dziwnie to wygląda. Co do spodni pierwszego to przydałoby się parę ciemnych pixeli na udzie prawej nogi (jego prawej). Co do Yoh'a w koszuli latynoskiego tancerza xd To fragment zachodzący na spodnie jest za ciemny dodaj tam kilka pixeli o średnim tonie. Zmień też trochę ustawienie ręki bo wygląda jakby miał złamany nadgarstek. A i brakuje jednego czarnego pixela u Latin Yoh'a przy każdym z ramieni.

8.5/10 za 1th
8/10 za 2nd

/Y
+1KP

278[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Pią Sie 06, 2010 6:13 pm

Halls

Halls
Logia User
Logia User
No to goł :

1. Zaczynamy od włosów, spoko kształt i cieniowanie ale według mnie mogłeś na końcu włosów nie robić tej kreski, dziwnie to wygląda. Cieniowanie głowy według mnie jest zbyt ciemne, nie podoba mi się to, bluza wygląda spoko ale ręce mogłeś poprawić bo bardzo dziwnie to wygląda i jak byś poprawił to KLAK bo to miejsce jest zbyt ciemne dla mnie. Cienie na spodnia wyglądają bardzo fajnie, nieźle się to fajnie to wygląda. Cienie na butach spoko

2. Tu ci ocenie tylko koszule bo resztę oceniłem poprzednio, wydaje mi się że cieniujesz podobnie do Sezu, bo tak to wygląda. Ogólnie dobry pomysł i wykonanie ale mogłeś zrobić trochę klaty więcej odkryć bo według mnie mogłeś zrobić to tak, ale nie czepiam się bo tak to też dobrze wygląda

Opar na wysokim poziomie ale dla mnie jest kilka błędów, ale i tak jest dobrze 9/10.

/Y
+2KP

279[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Pią Sie 06, 2010 9:47 pm

Kumalski

Kumalski
Third Child
Third Child
Powiem ci że powinieneś poprawić cienie spodni, wyglądają jakbyś ich robić nie potrafił :D. Mi się to nie podoba bo ledwo widzę cienie na prawej nogawce :P. Mogłeś dać mocniejsze tony :P. Cienie twarzy według mnie źle wyglądają, za dużo ciemnego pomarańczu :p. Nowe wdzianko pokazuje jakby on był jakiś nadziany :D. Nie podoba mi się bo nie pasuje do Yoh'a. Cienie i ułożenie włosków jest dosyć dobre :P. Buty jak zawsze.

Ocena: 7/10

Ogólnie mogłeś się bardziej postarać :P.

/Y
+1KP

280[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Pią Sie 06, 2010 9:58 pm

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
Muszę niestety poprzeć Bumber'a ,bo spodnie rzeczywiście wyglądają źle. Jak na mój gust ,to wyglądają jak stary, tani dres który mama mi kiedyś kupowała jak byłem mały. Moim zdaniem problem jest nie tyle w samym cieniowaniu ,co w kształcie. Moim zdaniem dużo osób ( także i Ty ) zbyt bardzo przywiązało się do luźnych spodni i dają je wszędzie gdzie się da ,a nie zawsze wygląda to dobrze. Yoh' owi przydałyby się jakieś jeansy ,ale to tylko moja opinia.
Jeżeli chodzi o cienie twarzy to się nie zgodzę ,bo wyglądają ok. Włosy także ładnie wyglądają ,ale na temat włosów nie chce mi się po raz setny wypowiadać ( patrz kilka stron wcześniej ... jeżeli Ci się chce ). Jeżeli chodzi o koszulę ,to bardzo mi się podoba. Chciałem dojść do podobnego efektu w moim przedostatnim OPAR'ku ,ale niespecjalnie mi to wyszło ;/. Buty ... ok :P.
8+/10

/Y
+2KP

281[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Sob Sie 07, 2010 8:42 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Poprawiłem kilka błędów zgodnie z tym co mi powiedzieliście. Jedynie włosy zostawiam jak są, bądź co bądź, nie mam zamiaru ich modyfikować. Podobają mi się takie jakie są i nie mam zamiaru jak niektóre osoby dążyć do doskonałości :P
Prace zaraz Wam ocenię, a tymczasem daje poprawione wersje. Każda ma inny styl cieniowania spodni, a żebyście powiedzieli mi który najlepiej pasuje.
[O-S-W] by Yoh - Page 12 Yohe

Jeżeli chodzi o Yoh'a w białej koszuli.. Zrobiłem go, ponieważ tak się aktualnie ubieram ^^" Kiedy robiłem normalnego Yoh'a w bluzie, ubierałem się podobnie. Nigdy nie miałem pomysłu na wygląd OPAR'ów ^^"

282[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Sob Sie 07, 2010 9:08 am

Kumalski

Kumalski
Third Child
Third Child
Według mnie najlepiej pocieniowane spodnie są w 2 wersji :). Chociaż mogłeś dać trochę więcej ciemnego koloru :P. Włoski mi także się podobają i nie musisz ich zmieniać :P. Tylko mógłbyś poprawić tą twarz :P. Ale jak tam chcesz, ja tylko oceniam.

Ocena: 8/10

Od razu lepiej jest gdy jest inne cieniowanie :D.

/Y
+1KP

283[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Sob Sie 07, 2010 9:37 am

Zigur

Zigur
Third Child
Third Child
Moim zdaniem najlepiej wygląda wersja 2. Dorzuć jeszcze cieniowanie koszuli z 1 lub 3 i będzie git ;P Nadal brak 2-óch czarnych pikseli na ramionach, może tak ma być ale moim zdaniem dziwnie to wygląda.

9/10 1th
8.5/10 2nd

284[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Sob Sie 07, 2010 10:09 am

Samey

Samey
Badass Fighter
Badass Fighter
Yohu...
Cienie spodni najlepsze w wersji numer 1, ogólnie to te nowe włosy jakieś dziwne, ale mogą być, Yoh w koszuli tej nowej ssie... ( dziwnie się ubierasz o_O), zostań przy standardowym Yohu w szarej bluzie.

285[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Sob Sie 07, 2010 12:36 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Co powiedzieli byście, jeżeli powiedziałbym Wam że Yoh będzie okładał wrogów takim mieczem? xD
[O-S-W] by Yoh - Page 12 Yohn
Mieczyka Wam nie pokażę. Muszę go jeszcze udoskonalać.

[O-S-W] by Yoh - Page 12 Demonragesword
Tibia rox ;d, w świecie LSW ;>
/Feli

286[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Sob Sie 07, 2010 12:44 pm

Tuffle

Tuffle
First Child
First Child
Więc powiem ci coś Yoh'u,ten miecz wygląda jak demon rage z tibi ;p,to tylko takie sprostowanie.Ogólnie wygląda bardzo dobrze,cienie na nim jak i jego proporcje są dobre,naprawdę dobry pomysł jak by Yoh miał taką kosę.
Ocenka:10 za miecz.

287[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Sob Sie 07, 2010 1:11 pm

Mimie

Mimie
Second Child
Second Child
Yoszaq...

Zaczynając od góry.

Włosy- Ich kształt jak i zarazem cienie są dobre nawet bardzo, a na pewno lepsze niż w Yohu, którego aktualnie wszyscy używają, ale nie podoba mi się jeden największy kosmyk, a mianowicie ten:
[O-S-W] by Yoh - Page 12 81720234394626736708
Jest po prostu zbyt masywny/duży jak dla mnie.

Bluza- Standardowo Yohaczowata, a co za tym idzie ładna. Rozmieszczenie na niej cieni bardzo mi się podoba, ale najciemniejszy odcień postaraj się trochę przyciemnic. Bluza dobrze nałożona na spodnie, kaptur też wporządku.

Portki- Spodnie są jak dla mnie średnio pocieniowane, wydaje mi się, że na prawej nogawce opara przy styku z bluzą dałeś za mało ciemniejszych odcieni i przez to cienie są słabo widoczne.

Buty & Cienie Skóry- Buty normalne nie da się tego ocenic gdyż każdy robi takie same :P Cienie skóry to jeden z lepszych elementów oparka, położenie jak i odcienie są bardzo dobre zwłaszcza po lewej stronie twarzy opara.

Mieczyk- Mieczyk jest zajebisty ogółem, ale jego jedną z nielicznych, a zarazem największą wadą jest to, że przypomina mi miecz z Tibi xD Nie wiem czy da się to jakoś zmienic, ale wątpie :<

Ogółem opar prezentuje się dobrze i chyba spodobało mi się jakby Yosz ciachał takim scyzorykiem.

PS: Czekam na rewanż 8)
PS 2: Przepraszam za brak "c" z kreską, ale coś nie tak z kompem :P

Pozdrawiam, Majmi :)

KP: 1
/Feli

288[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Sob Sie 07, 2010 1:50 pm

Samey

Samey
Badass Fighter
Badass Fighter
Co powiedzieli byście, jeżeli powiedziałbym Wam że Yoh będzie okładał wrogów takim mieczem? xD

Ja bym powiedział:
-Uznał byś to za kolejny z bilionów twych transów.
-Mieczyk fajny.
-Jak zrobisz fajne efekty machania, dobre pozy i ataki z tym bydlakiem no to zobaczymy.

289[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Sob Sie 07, 2010 4:15 pm

Shine

Shine
Jounin
Jounin
Jakby design mieczyka był twój to pewnie, że tak, ale nie popisałeś się inwencją twórczą.


FELI DAJ 4 KAPE.

ASHuasyhASU?
/Feli

/Y
Jest mój :< Nie moja wina że przypomina Tibijski xP

290[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sie 12, 2010 6:45 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Nie pozwolę na to by ten temat spadł niżej xd Tak więc, mam poza Spritami, Komiksem i kilkoma innymi rzeczami do zrobienia jeszcze OPAR'ki postaci fabularnych z PBF'a. Pierwsza poszła...

Haniko Yanagimoto
[O-S-W] by Yoh - Page 12 112za
Little Credit:
SuperInferno
~~Base kobiece powstało dzięki wzorowaniu się na jego pracy.~~



Ostatnio zmieniony przez Yoh92 dnia Czw Sie 12, 2010 7:20 pm, w całości zmieniany 2 razy

291[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sie 12, 2010 7:15 pm

Mimie

Mimie
Second Child
Second Child
Yosz, Yosz, Yosz ...
Ocenię Ci aniołeczka ? TAK ! :P
To jest...to jest... to jest piękne ! Nie wiem jak żes to zrobił, ale mnie to zwaliło na kolana. I miejmy nadzieję, że nie tylko mnie. Głowa, włosy jak i cieniowanie ich są cudne, zwłaszcza ciekawy kształt. Twarz, bardzo ładnie pocieniowana, oczy też są słit...Jedyne co mi się nie podoba w tej części oparka to zbyt duże jak na mój gust ucho. Ciało ? Piękne ! zarąbiste, ładne piersi zwłaszcza ich cieniowanie, które dodatkowo je podkreśla, tak podkreśla ich bardzo dobry kształt. Bardzo ładnie zrobiłeś sukienkę, ładna, zgrabna, KRÓCIUTKA ! xD Nogi są dobrze pocieniowane i ja tutaj akurat nie mam prawa wytykac Ci błędów bo jest to moja pięta achillesowa. I teraz to co najbardziej podoba mi się w oparku... Poza jej ręce są zajebiście rozłożone po prostu Ci zazdroszczę umiejętności jak na nie patrzę. :<
Buty też ciekawie zrobione bez czarnych pixli/obwódek doskonale to wygląda.
Skrzydła, też są ciekawe, może dlatego, że takie małe i zgrabne skrzydełka pasują do takiego słit oparka. Cieniowanie ich jest jak dla mnie tylko dobre ani zajebiste, ani boskie ani słabe.
Najbardziej mi się w nich nie podoba to, że do cholery złamałeś jej piórka z obu stron to wygląda jak by dostała z wiatrówki -.- I co najważniejsze jest to custom, tak więc za to dodatkowe punkty.
Yosz bardzo ładnie po prostu niebo w oczach :< A teraz zrób laskę diabua !
co najmniej 8,5 / 10 dam... Tak 8,5/10.

Pozdrawiam, Mimie.
PS: Zapraszam do działu grafika :P

3kp

292[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sie 12, 2010 8:29 pm

Kumalski

Kumalski
Third Child
Third Child
Aniołek piękny. Wszystko jest na swoim miejscu :). Base i skrzydełka świetne :P. Dobra teraz ocenię od góry. Włosy wyglądają świetnie i są świetnie pocieniowane. Cieniowanie twarzy zwaliłeś według mnie. Ja tego cieniowana prawie nie widzę jeżeli sobie nie przybliżę. Skrzydła wyglądają świetnie. Podoba mi się ich cieniowanie. Sukienka zwykła, niema co oceniać :D. Skóra według mnie ma za słabe cienie. Nie widać ich :(. Buty są fajne :). Popraw skórę i będzie super :).

Ocena: 9/10

293[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sie 12, 2010 11:42 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Ku uciesze Sołtysa, zrobiłem ostatniego OPAR'a.
Jak Wam się chce, to oceniajcie go. Jak nie, to dajcie temu tematowi spaść najniżej jak się da ;)

Giovanni Rossini
[O-S-W] by Yoh - Page 12 82634377

I.. Nie przejmuję się komentarzami, bo nie mam zamiaru już go poprawiać. Ostatni to ostatni, może kiedyś zrobię kolejnego ^^

294[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Pią Sie 13, 2010 6:25 am

Samey

Samey
Badass Fighter
Badass Fighter
łee no Yoh'u aniołek się zapowiada ładnie a tego typa też ocenię.

Zatem...
Anioł na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ładnie, jednak zaraz przyjże się mu dokładniej...
Włosy z wyglądu ładne, udały ci się, spasują do anioła, cienie wyglądają ładnie tylko najciemniejszy kolor w tym twoim cieniowani mi jakoś nie pasuje ; s poza tym włoski są git.
Twarz wydaje się raczej dobra, oczy dobre, pocieniowałeś je nawet a niektórym się po prostu zapomina lub nie wiedzą, ze tak lepiej wygląda ; d, ucho z początku jakoś mi tak nie leżało, ale po przybliżeniu i czasie doszedłem do wniosku że jest dobre i może takie pozostać. Cienie twarzy jak zwykle w twoich pracach jest dobre. A i taki mały detal anioł powinien mieć aureolę nieprawdaż? =]
Skrzydełka... no na pierwszy rzut oka są bardzo ładne, jednak przyjrzałem się i znalazłem taki jeden detal. przy czubku skrzydeł jedno pióro przy obydwu skrzydłach wydaje się jakby złamane, mnie tam to nieco psuje skrzydła, nie wiem jak innym. Poza tym detalem to z wyglądu spodobały mi się, cienie dobre.
Ubrano, ładne jak na anioła przystało, fajnie się prezentuje coś jakby taka piżama, ogólnie to
cienie dobre, wygląd także.
Ręce... fajnie jest ustawiłeś w takim ustawieniu wygląda jakby miała zaraz wzbić się w powietrze ( dla mnie to tak wygląda), z początku dłonie nieco dziwnie mi wyglądały, ale co jakiś czas spoglądając na OPAR'a podczas tego oceniania zdążyłem się przyzwyczaić, cienie Dobre w ogóle to na całym OPAR'ze są dobre cienie.
Nogi z wyglądu dobre, cienie także, ustawienie również. Buciki jakieś takie nietypowe, nieco mnie zaciekawiły, no i takie mogą zostać.

Ten aniołek to jedna z twoich lepszych prac, spodobała mi się. 9/10


Tera ten kolo:
Z początku wyglądał jak fuzja twojego Yoha i takiego jednego OPAR'a sołtysa. No i niewiem czy rzeczywiście tak nie jest xd.
Włosy... grzywkę ma albo wziętą, albo podobnie zrobioną jak u Yoh'a, fryz ogólnie może być, przynajmniej nie jakieś saiyany ... te dwa wystające pixele na górze mi nie pasują.
Cieniowanie może być, chociaż nieco dziwne.
Teraz tułów... w wersji numer dwa mamy gustowna, a może jednak nie kurtka... no czy co to tam jest. Nie jest zła, może być , nawet pasuje, Cienie spoko, kołnierz taki sobie ;d.
Zaś w wersji numer jeden jakiś podkoszulek obcisły? Może być cienie także.
Ręka w wersji numer jeden dobrze umięśniona i pocieniowana, w wersji numer dwa jest kurtka jest rękaw... rękaw może być źle nie wygląda. Pasek wygląda ciekawie, cieniowanie dobre, no i klamra wygląda fajnie, ogółem tutaj jest git.
Spodnie z wyglądu zwyczajne... cienie Yoh'owate , może być.
Buty średnie, cienie ok, i może tak zostać.

Opar nie tak fajny jak aniołek, ale zły tez nie jest 8,25/10

3kp

295[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Pią Sie 13, 2010 6:47 am

Maximus

avatar
Dragon Slayer
Dragon Slayer
Poprawiać? A po kiego? Fajnie ci wyszedł ten opar :D Fajnie wyszły ci te włoski na górze, a jak jeszcze kucyk dodałeś, to w ogóle kox :D Cieniowanie włosów może być, ale nie podoba mi się ta plama na środku włosków :P Czerwona gumka na kucyku mu pasuje, także te szare włoski z tyłu dobrze wyglądają. Twarz jest dobrze pocieniowana i pasują mu te czerwone oczka. Cienie bluzki są dobre i niema się co tutaj rozpisywać. Jej kształt i ułożenie też są fajne. Mięśnie są dobrze zrobione i pocieniowane, są widoczne i fajnie wyglądają :D Pasek na spodniach jest jakiś zwykły ale fajny. Spodnie ładnie wyglądają i są fajnie pocieniowane, mogłoby być lepiej jak zwykle, ale tak jest pro elo :D Buty są dobrze pocieniowane i dobrze wygląda na nich ten biały pasek, który przechodzi przez ich środek. Bluza jest spoko, dobrze pocieniowana i zrobiona. Fajnie wygląda jak nie jest zapięta i widać kawałek klaty i koszulkę. Jedyne co mi się w niej nie podoba to ten kołnierzyk. Za dobrze to on ci nie wyszedł, może gdyby go trochę zmniejszyć? To chyba wszytko.
Ocena: 8.5/10 za ten kołnierz i za tą plamę na włosach :P

2kp

296[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sie 19, 2010 12:02 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Hmm.. Nie dotykając Paint'a po prostu się nudzę. Przynajmniej kiedy go otwieram, coś robię ;) W każdym razie, wracam po tygodniowej przerwie. Cóż.. O to najnowsze nabytki. Paleta kolorów pochodzi z... obrazków z Googli XD
Wiem kto wyszedł najsłabiej, kto najlepiej, ale nie chce mi się ich poprawiać :P Dobra, koniec nudnego gadania.

[O-S-W] by Yoh - Page 12 86459286

297[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sie 19, 2010 12:32 am

Sage

Sage
Super Saiyan 3
Super Saiyan 3
Oj Yohu, Buu ma strasznie spłaszczoną głowę... frezer tez taki zgnieciony. Cieniowanie dobre, Cell bardzo mi się podoba, jedyna rzecz poza płaskimi łbami która mi się nie podoba to niektóre braki w konturze, reszta bdb.

298[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sie 19, 2010 5:32 am

Michass

Michass
Lieutenant
Lieutenant
Ja też ocenię chociaż się nie znam ^^
Mi się bardzo podobają.Cieniowanie jest dobre, i podoba mi się ten blask na głowie frezy i pasek buu.Najlepiej wyszedł chyba Cell a najgorzej Frezer chociaż wszystkie są b.dobre.

299[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sie 19, 2010 5:17 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Na wstępie mówię, iż całkowicie zakazuje używania tej pozy. Jest to poza 100% Custom, nie wzorowana na niczym. Nie pisać mi że Durrco ma podobną pozę etc.. To prawda, ma pozę siedzącą, ale nie wzorowałem się na niej nawet trochę i jak ktoś mi wypomni że to nie prawda, dostanie seryjnie warna za bezpodstawne oskarżenia -.-

W każdym razie, oceńcie jak możecie tego OPAR'a. Trochę czasu na niego poświęciłem i stwierdziłem że OPAR'y lepiej mi wychodzą przy użyciu dwóch tonów ;)

[O-S-W] by Yoh - Page 12 Opar



Ostatnio zmieniony przez Yoh92 dnia Czw Sie 19, 2010 5:52 pm, w całości zmieniany 1 raz

300[O-S-W] by Yoh - Page 12 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sie 19, 2010 5:23 pm

bosskie

bosskie
Earthling
Earthling
:sparta1010: :spartabest:
Sensei xD dla mnie kozacko zrobiony :) ładne cienie , fajny fryz i poza rozwala ;D dla mnie 10/10 ;)

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 12 z 40]

Idź do strony : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.