Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 4]

1Stara Biblioteka Empty Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 2:31 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
- Chyba coś znalazłem. - powiedział do Silyano, a następnie oboje weszli do budynku. To co tam zastał, zdziwiło nie tylko jego, ale i dziewczynę która była z nim.
Setki, jak nie tysiące starożytnych ksiąg.
Szafka za szafką i wszędzie księgi.
Stara Biblioteka Ancient%20lib%201

- To.. Do roboty. - powiedział i z dziewczyną zaczęli poszukiwać czegoś na temat Hands of the God i nie tylko.

Kiedy usłyszał teorię Viega.
- Hmm.. To logiczne, ale każdy ma inne odczucia. Mi to wygląda na .. A zresztą. Powiem Ci jak trochę poczytam. O ile coś zrozumiem... Zaraz! - krzyknął.
Poszperał w kieszeni i wyjął jakąś kapsułkę.
- Hmm.. To chyba to. - powiedział i nacisnął kapsułkę, która wybuchła mu w ręce. Pojawiły się jakieś dziwne okulary, jakby zmechanizowane. Kiedy Yoh je założył, zaczął czytać.
- No.. Teraz rozumiem. Dobra, do dzieła! - powiedział i rozpoczął czytanie.

//Ten przedmiot to pamiątka z jednego ze światów. Rozróżnia każdy istniejący we wszechświecie język lub nawet ten który istniał, a nie istnieje teraz i tłumaczy go na język panujący na Terrze. Ciekawy przyrząd.//

2Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 2:59 pm

NPC

NPC
NPC
NPC
Złapałeś pierwszą lepszą księgę, nie patrząc na tytuł. Z tego co zrozumiałeś po jej otworzeniu, dotyczy ona pierwszych Jigen Tankenka. Po przeczytaniu pierwszych linijek, doszedłeś do wniosku że księga była spisywana i dokańczana z czasem. Spisywano w niej najważniejsze wydarzenia dla cywilizacji Anteques.
Czytałeś i czytałeś, ale zainteresował Cię najbardziej pewien fragment.

"Księga Piąta, dziwne wrota.
Kapłan Omishoiro jest w stanie otworzyć dziwne wrota! ... Trzeci przypadek w Anteques... Te trzy osoby nazwaliśmy Jigen Tankenka!"

Kolejny fragment był równie ciekawy i co najważniejsze, dot. w pewnej mierze tego po co tu przyszliście.

"Księga Piąta, -----.
Bóg zesłał na naszego pana boskie artefakty... Już piąty Jigen Tankenka! .. Postanowione. Trzeba wysłać ich przez wrota... Zabierają boskie relikwie ze sobą... Rękawice zostają u nas... Dobrze je ukryjemy."

3Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:05 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
- Hmm.. Ciekawe, ciekawe.. - powiedział do siebie i czytał dalej.
- Silyano, przynieś więcej ksiąg. - poprosił dziewczynę. Ta się popatrzyła na niego chwilę, ale zrozumiała że jest jak najbardziej poważny. Postanowiła przynieść kilka losowych ksiąg.

4Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:10 pm

Ketsu

Ketsu
Notowany
Notowany
[Eh..gdzie te cholerne łapy!?]

5Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:10 pm

NPC

NPC
NPC
NPC
"Księga siódma, kolejni Jigen Tankenka!
Portal otworzył się znikąd! Pojawili się kolejni Jigen Tankenka!... Nieznamy ich... Nazywanie ich Jigen Tankenka chyba im się podoba..."

"Księga ósma, koniec wszechświata!
Koniec jest blisko!... Jeden z Jigen Tankenka odnalazł boskie ręce!... NASZĄ CYWILIZACJĘ CZEKA ZAGŁADA!!!.... Jigen Tankenka przybyli z pomocą.. Uratowani!!


Niech księgi przetrwają dla potomnych... Oby tak było.
"

To co działo się dalej, to tylko twoje przypuszczenia. Wydaje Ci się jednak, że skoro miasto jest w dobrym stanie, ten Jigen Tankenka musiał zostać zgładzony przez potęgę rękawic. Mimo to, cała cywilizacja się ewakuowała. Dalszą historię miasta można zapewne dokończyć, kiedy zrozumie się zapis na tablicach.

6Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:11 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
//dotarł do biblioteki nieco wcześniej//
- Czyli możliwe, że nie tylko Jigen Tankenka tu byli, ale jeszcze Szef uraczył tutejszych swoją obecnością? Szkoda, że dalej nic na temat lokalizacji rękawic. Trzeba szukać dalej.
Poszedł za Silyano, ale skręcił w inny dział i szukał czegoś, co byłby w stanie odczytać znając współczesny język Podróżników.
- O, mam coś ciekawego. Rozpoznaję na kilku książkach słowo "historia", może w nich coś znajdziemy.
Wziął kilka książek i podał Yohowi.
- Masz, uruchom te gogielki i rzuć na to okiem. Może tu będzie więcej informacji.

7Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:13 pm

Ketsu

Ketsu
Notowany
Notowany
Ketsu wszedł do biblioteki i wziął pierwszą lepszą księgę i dał Yohowi..

8Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:14 pm

mikidius

mikidius
Shaman King
Shaman King
Mikidius wszedł do biblioteki.
Zobaczył że większość już jest i zapytał.
Znależliście coś ciekawego w tych księgach?

9Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:14 pm

Akagi Shigeru

Akagi Shigeru
Genin
Genin
Tendou came up closer to Viego and Yoh, he was pretty much intrested what might be in the book.
-Say, V. Can't you just like.. mish mash those googles with your Worldwide Data Gatherer, or something? It would make it faster, and I want to know how the fuck the Kamen Rider Belt got to my basement.

10Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:16 pm

Ykmo

Ykmo
Sniper
Sniper
Toshi zaczął dokładnie przyglądać się księgom oraz całemu budynkowi.
-To dziwne że przy ewakuacji nie starali się zabrać choć tych najważniejszych ksiag.
Powiedział zdziwiony.

//Ja będe dopiero za jakies 2 godzinki a wiec jakby sie coś działo to niech NPC mną steruje.

11Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:17 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
- Hmmm... Nie myślałem, że przyda się to oprogramowanie... Shigen, mam nadzieję, że masz kopię, którą mi prześlesz w tej chwili, żebym mógł cokolwiek tu robić.
Odwrócił się do Ykma.
- A może nie zdążyli ich zabrać?...



Ostatnio zmieniony przez Viego dnia Sro Sie 11, 2010 3:18 pm, w całości zmieniany 1 raz

12Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:17 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
- Spokojnie.. Staram się poznać ich historię. Z tego zrozumiałem, że pojawili się tu Jigen Tankenka, ale nie byli pierwsi. Później pojawiali się kolejni których nie znali, jednak był ktoś kto chciał zgarnąć moc rękawic dla siebie. Dalej, cała cywilizacja została ewakuowana przez przybyłych Jigen Tankenka. I koniec.. Na tym księga się kończy, dalej to już tylko przypuszczenia.. - rzekł i zerknął na księgę którą podał mu Viego.
- Hmm.. Zerknę na te księgi. Daj mi moment. - powiedział i wziął się za czytanie.

- Mikidius, nic jak narazie.. - odezwał się i spojrzał na kolejną księgę którą dał mu Ketsu.
- Nie za dużo tego..? - zapytał ironicznie i czytał.

- Może chcieli żeby osoby które tu trafią poznały ich historię. W tym my.. - powiedział uśmiechając się z nosem w książkach.

13Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:23 pm

mikidius

mikidius
Shaman King
Shaman King
Ciekawe co by sie stało gdyby teraz ktoś odnalazł ten artefakt.Może nie jesteśmy sami w tym mieście.-powiedział Mikidius i usiadł oraz zaczął medytowac.

14Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:26 pm

Akagi Shigeru

Akagi Shigeru
Genin
Genin
-If anyone else is here with said glovers, I would just either A, take them from him if he was a fag. Kill him if it was someone evil. And take care of the Glovers. Eventually help with hiding them.

15Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:37 pm

NPC

NPC
NPC
NPC
Podano Ci wiele ksiąg, ale tylko dwie były warte tego by je przeczytać. Jedna nosiła tytuł:
"Prawdziwa Moc Jigen Tankenka"
Druga zaś była czymś w rodzaju małego pamiętnika.
Wyczytałeś z niego następujące słowa:

"Przybyliśmy tutaj znowu, ale widocznie rękawice zostały naprawdę dobrze ukryte po katastrofie tej cywilizacji. Nie mamy żadnego pojęcia gdzie mogą one być, ale na wszelki wypadek.. Jeżeli ktoś to przeczyta. To co działo się tutaj 10 lat temu, przed naszym przybyciem. Tragedia. Moc rękawic podobno spopieliła Jigen Tankenka który ich użył. Jeżeli ktoś je odnajdzie, w żadnym wypadku nie wolno mu ich zniszczyć ani też założyć. Muszą zostać wysłane w inny wymiar, zamknięty wymiar. Wszystkiego warto spróbować, ale nie zniszczenia ich lub założenia. Zostawiam te notatki tutaj, w formie małej książki. Mam nadzieję że komuś się przydadzą i nie będzie tak szalony, jak jeden z pierwszych Jigen Tankenka"

"Prawdziwa Moc Jigen Tankenka"
"Door of The World" to tylko początek mocy jaką dysponują Jigen Tankenka. Ostatnie odkrycie dowodzi tego, że Jigen Tankenka posiadają pod swoją opieką dany żywioł i potrafią kontrolować czas. Jigen Tankenka którzy poznali swą prawdziwą moc mogą sprawić że czas w jakimś wymiarze zatrzyma się nawet na setki lat. Do tej pory, stwierdzono jedynie odkrycie 6 takich przypadków o tak wielkiej mocy i nazwano ich 6 mędrcami. Są to młodzi chłopcy.
Jeżeli Jigen Tankenka pozna swą prawdziwą moc, stanie się niezwyciężony. Nie posiadamy jeszcze informacji na temat tego, co powoduje przebudzenie takiej mocy.

- Hmm.. Tak, mam. - Shigen wyjął coś podobnego do Worldwide Data Gather, a następnie wstukał odpowiedni kod i zaczął wysyłanie danych do Viega.
- A Ty Yoh, nie masz W.D.G? Jesteś przecież Jigen Tankenka, a nie szczególnie odwiedzasz piwnicę i dzielisz się z innymi informacjami. - powiedział lekko zaskoczony tym że Yoh nie zachowuje się jak inni Jigen Tankenka.

16Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:40 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
- Heh.. No, naprawdę ciekawe.. - powiedział zaskoczony i uśmiechnięty i ściągnął okulary.
- Dowiedziałem się naprawdę ciekawych rzeczy.. Także czegoś o naszych rękawicach. - rzekł zadowolony.

- Hmm.. Wiesz.. Mam pewne powody. - powiedział Yoh do Shigena.
- W.D.G mam gdzieś w domu, ale go nie używam. A chyba teraz zacznę. - powiedział do Shigena i do siebie samego, lekko się uśmiechając.

//Wy nie rozumiecie tego co jest w księgach, dopiero ja mogę Wam to powiedzieć.//

17Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:51 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Viego aktywował WDG i przeskanował nim tekst, którym się zajmował Yoh. Po odczytaniu neotankenkańskiej //ale tworzę te neologizmy, co? xd// wersji tekstu, zaśmiał się.
- A to dobre. Rękawice zrobiły coś takiego z Jigen Tankenka? Tym lepiej dla mnie. Mnie się nie da de facto spopielić, a na dodatek nie jestem w 100% Jigen Tankenka. Jestem tylko pasażerem, dlatego też Efekt Solitarny mnie nie dotyczy. No, z wyjątkiem ciebie, Yoh.

//Efekt Solitarny - dziwne przekształcenie struktury multiwersum, w którym każdy, kto posiada zdolność podróży międzywymiarowej automatycznie staje się jedyną wersją siebie w całej hiperprzestrzeni. Jest to rodzaj systemu zabezpieczeń, żeby Jigen Tankenka nie spotykali samych siebie. Jednak Taimatsu nie ma tej mocy, więc spotykanie siebie samego jest u niego na porządku dziennym. A Yoh... to wszystko przez te eksperymenty.//

18Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:53 pm

Maximus

avatar
Dragon Slayer
Dragon Slayer
Maximus pojawił się w bibliotece.
- Macie coś ciekawego?

19Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:55 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
- Ta, mamy. Ostrzeżenie typu "Palenie powoduje raka", którego i tak raczej nie będziemy mieli zamiaru przestrzegać.

//Hmmm... Palę swoich wrogów... Jestem spod znaku Raka... PWNED.//

20Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:58 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
- Heh.. Cóż.. W każdym razie, rękawicy nie założy żaden z Nas bo coś może się stać. Nie wiem czy wytrzymałbyś przepływ takiej mocy. - powiedział i zamknął księgi, a następnie zdjął okulary po czym je schował do kieszeni. Mogą się jeszcze przydać.
- Musimy się rozdzielić i przeszukać całe miasto. Wszystko co wyda się Wam dziwne, zabierzcie ze sobą. Spotkamy się tu za 10 minut. - powiedział i wzbił się w powietrze. Ruszył na najwyższy punkt w mieście, miejsce wyglądające jak świątynia.
Silyano zrobiła to samo, ale poleciała do miejsca, podobnego do niewielkiej areny.

21Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:59 pm

Maximus

avatar
Dragon Slayer
Dragon Slayer
Maximus wyszedł z biblioteki.

22Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 3:59 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
- Co ty chłopie wiesz o mocy... Sol by cię wiele nauczył...
Ruszył w kierunku czegoś, co wyglądało na pałac.

23Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 4:01 pm

Akagi Shigeru

Akagi Shigeru
Genin
Genin
-hey, Yoh, wait a minute, can I have those googles while you're gone? There's already a clusterfuck of us around, so I might aswell try to read a bit.

24Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 4:03 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Rzucił Tendou okulary których używał.
- Zwróć później! - krzyknął i poleciał.

25Stara Biblioteka Empty Re: Stara Biblioteka Sro Sie 11, 2010 4:03 pm

Akagi Shigeru

Akagi Shigeru
Genin
Genin
- Yeah, sure, thanks.
He then put on the googles, taking random books, reading each.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 4]

Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.