Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Empty [FORUM] Creditsy! Sob Sty 09, 2010 7:39 pm

Niss

Niss
Zbanowany
Zbanowany
Witam.
Dziś przedstawię Wam poradnik, niby malutki, a zarazem bardzo przydatny, mianowicie chodzi o Credity.
Może posty Userów przestanie być edytowane, przez kolorowe wiadomości Administracji, z powodu braku Creditów.

'Jak dodać Credity, w kilka chwil?'

Trochę teorii o Creditach(podziękowania dla Feli'ego.):
Prawo autorskie (ang. copyright, symbol: © ) – pojęcie prawnicze oznaczające (1) ogół praw przysługujących autorowi utworu albo (2) przepisy upoważniające autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści.
Są prawami "ojcostwa utworu" i obejmują przede wszystkim prawo autora do wiązania z dziełem jego nazwiska. Prawo to nigdy nie wygasa i jest, z natury rzeczy, niezbywalne, nie można się go zrzec ani przenieść na inną osobę. W ramach ochrony dóbr osobistych autor ma prawo do przedstawiania utworu pod pseudonimem lub anonimowo.


KROK I!
-Credit?Ale za co?
Podstawowym problemem każdego graficznego mistrza, jest znalezienie odpowiedniej fryzury, ciuchu, pozy, cieni, kolorów itp.
Dlatego wymyślono coś takiego, jak Credit.
Weźmy np. Base by ShadowHunter:
Klik.
Szukamy pseudonimu artystycznego twórcy Base:
[FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Ee7qqmb88w4dtjynxgl1

KROK II!
-Znalazłem twórcę pracy, chcę wykorzystać jej jakąś część.Co powinienem zrobić?
To proste.Poprostu kiedy skończycie prackę, dajecie Credity dla każdego autora, od którego wzięliście choć kolorki.
[FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Wqziv036mwgwpp4908lu

KROK III!
-Skończyłem prackę, mam wszystkie Credity, co teraz?
To zależy od Ciebie, możesz dać swoją prackę na Forum, lub też poprawiać ją, aby stawała się lepsza.
[FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? 6ah2r0l40nc39dr00meb

Brawo!
Nauczyłeś się dawać Credity!

Credit for:
-Feli (teoria creditów).
-Yoh92 (lista creditów).
-Rexio (OPAR).
-S-H (base i napis)

2[FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Empty [FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Sob Sty 09, 2010 10:06 pm

Feli

Feli
Zasłużony
Zasłużony
Witam, w tym Artykule postaram wam wyjaśnić Kiedy i za co trzeba dawać tak zwane Credity.


Wstęp.
Credity to zdecydowanie ważna rzecz, ponieważ nie dodając ich do swojej pracy ludzie mogą Cię posądzić o kradzież (rip), nie wielu forach możesz dostawać bany, warny, albo po prostu nie będziesz lubiany przez innych Użytkowników. Poradnik, jest najbardziej dla początkujących, i dla tych którzy nie mają pojęcia o tym.

Teoria.
Prawo autorskie (ang. copyright, symbol: © ) – pojęcie prawnicze oznaczające (1) ogół praw przysługujących autorowi utworu albo (2) przepisy upoważniające autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści.
Są prawami "ojcostwa utworu" i obejmują przede wszystkim prawo autora do wiązania z dziełem jego nazwiska. Prawo to nigdy nie wygasa i jest, z natury rzeczy, niezbywalne, nie można się go zrzec ani przenieść na inną osobę. W ramach ochrony dóbr osobistych autor ma prawo do przedstawiania utworu pod pseudonimem lub anonimowo



Tłumacz.
Więc, wytłumaczę to jak najprościej.
Gdy zaczynamy robić jakąś pracę Graficzną, a Credity najczęściej będziemy dawać robiąc Opary/Wipy/Sprity, nie zawsze robimy ją od zera.
Na forum znajdziesz base, dla Oparów żeby ułatwić Ci ich tworzenie.
Jak sam wiesz, te Base ktoś wykonał, gdy je użyjesz musisz mu dać Credita. A jak? To bardzo proste, na jego pracy gdzieś w jakimś rogu podpisuję się autor, najczęściej zaczynając od: "by ktoś". Ktoś to przykładowa ksywa. Teraz wiemy że te Base stworzył "ktoś". Więc dając prace, na forum dopisujemy, credit for: ktoś. Czyli jeszcze raz wyjaśniając, dajemy credit ktośowi, bo użyliśmy jego base. Tak samo jest z innym wszystkim, gdy użyjemy i przerobimy włosy kogoś innego wtedy też musimy dawać credity.

Po nauce.
Gdy np. używamy kogoś spritów, w gifie (Animacji, powinniśmy napisać wykonawców spritów których użyliśmy w gifie).

Myślę, że pomogłem wam, starałem się jak najkrócej i jak najbardziej zrozumiale napisać, czym są prawa autorskie i kiedy dawać Credity.

3[FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Empty Re: [FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Pon Sty 11, 2010 4:20 pm

Coolt

avatar
Zasłużony
Zasłużony
OMG 🤦 to jest najbardziej żałosny poradnik z jakim mogłem spotkać się w życiu ja bym dał 0/10, ale dam 5/10.

A następny to jest a raczej będzie jeszcze gorszy...

4[FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Empty Re: [FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Sro Mar 17, 2010 3:57 pm

Bankrut

avatar
Zbanowany
Zbanowany
Żałosne.

Może dasz poradnik jak składac klocki lego?

5[FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Empty Re: [FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Sro Mar 17, 2010 6:44 pm

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
Żałosne.
...jest twoje zachowanie.
Czy ty nie rozumiesz że idioci jak ty nie dają creditsów? A jak nie dają to przynajmniej jest poradnik. Jak ci się nie podoba to wyjdź i spierdal@j mi z przed oczu -.- Denerwujesz ludzi, ale sam gÓwn0 robisz.

@topic
Poradnik niby krótki ale przynajmniej nie będzie zdziwienia "o kurcze warn za brack jakichś creditsów"... ;)

6[FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Empty Re: [FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Sro Mar 17, 2010 7:23 pm

Studnia

Studnia
Steel Saint
Steel Saint
Zgodzę się z tym co powiedział Dase.Poradnik przydatny,bo jak tak przeglądałem sobie tematy,to często widziałem na kolorowo pod postem np.a gdzie credity??

7[FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Empty Re: [FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Sob Paź 09, 2010 8:20 pm

ayrok1

avatar
Earthling
Earthling
Wiecie co ja nawet nie wiedziałem kiedy dawac credity (poczatkujący jestem ;p) a juz wiem xD. Poradnik przydatny.

8[FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Empty Re: [FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!? Sob Wrz 01, 2012 12:01 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
@
- [FORUM] CREDITY: Kiedy i za co!?
- [FORUM] Creditsy!
Tematy zostały połączone z oczywistych powodów.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.