Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 3 z 4]

51Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Czw Sty 19, 2012 1:19 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
No, nareszcie przeczytałem całość.
Sam pomysł - szczerze mówiąc między wymiarowe podróże już mi się znudziły, ale na razie w fabule ich nie ma więc spoko xd.
Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy jak czytałem prolog to... WTF?! Woogy Roleyo?! Ktoś o mnie pamięta? Wow xd.
Btw.
Plus za realizm - Woogy je batona. Gdyby nie jadł batona, temat byłby do zamknięcia.
Racja. Ciekawe czy będę miał jeszcze problem z żołądkiem po grzybkach i czy wystąpię w reklamie antyperspirantu xD.

Dobra, dalej.
Dwie rzeczy rzuciły mi się w oczy.
Pierwsza - za dużo wszy. Tak. Używasz dużo wyrażeń typu wziąwszy, zrobiwszy, pojawiwszy, zniknąwszy, etc. To nie jest złe, w sumie przydatne, ale nie przesadzaj.
Druga - wiem, że w lsw było prościej, bo tylko gdy postać się pojawiło widać było jak wygląda. Tutaj trzeba opisać kto to. No właśnie. Nudne jest czytanie 3 razy tego samego opisu postaci. Jeśli nie chcesz z pierwszym opisem jej przedstawić to staraj się jakoś zastąpić ten opis, np. przedstawiłeś Puca raz, gdy pojawił się z Souteiem, a później piszesz np. tylko "chłopak w szarych łachach, który towarzyszył Souteiowi". Taki prosty przykład, czasami trzeba bardziej pokombinować. Ponadto często dodajesz, że uroku wyglądowi dodają jakieś tam buty xd. No i staraj się, żeby wszystkie opisy nie szły tak samo, może staraj się opisać najpierw bardziej charakterystyczne cechy wyglądu postaci, a później resztę. Bo na razie wszystkie opisy są mniej więcej takie same.

Gdzieniegdzie brakuje pojedynczych słów (typu: który, za, z, o, itp.), ale nie chciało mi się wszystkiego wyłapywać - postaraj się tego unikać, choć to nie przeszkadza to zawsze lepiej to wygląda jak jest wszystko poprawnie.

Bywają też czasami sprzeczności - np. Pucolini uderzył prawą ręką w lewą stronę twarzy Souteia. W zasadzie da się z backhandu, ale powinieneś to podkreślić wg mnie, bo tego się zawsze nie stosuje :P. Albo np. w korytarzu uniósł się dym po ataku energetycznym. Skąd tam dym? Sam nie wiem, ciężko mi sobie wyobrazić korytarz taki, jak zapewne Ty widzisz. Więc myślę, że powinieneś go lepiej opisać. Bo ja np. wyobrażam sobie wirującą przestrzeń z portalami, gdzie nie ma podłogi, ścian, etc.

Pokombinuj też trochę z walkami, bo zaczynają się robić podobne. Pomyśl nad jakimiś bajerami.

Zastąp też jakoś wyrażenie "mroczna energia" - zbyt częste brzmi banalnie.

Ogólnie fajny pomysł na bohaterów, sam też taki kiedyś miałem. Choć może nawet jeszcze bardziej na podstawie LSW. Może kiedyś go zrealizuję... Zobaczymy...

Ogólnie bardzo fajnie się to prezentuje, trochę jeszcze nad formą musisz popracować. Git!

@edit
Miałem jeszcze coś dodać...
Kurcze, zrobiłeś ze mnie psychola xd. Ale spoko, nawet mi odpowiada. Nie spodziewałem się, że wygram tą walkę, więc luzik. Mimo porażki Woogy'ego pozostawiłeś jakiś margines, więc nie wyglądała ona aż tak miażdżąco. Plusik :P.


KP: 3
/Feli

52Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Czw Sty 19, 2012 6:18 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Wiesz co? Najpierw coś powiem odnośnie encyklopedii.
1. Nie wydaje mi się, żeby Insyendar w którymkolwiek multiwersum zawracał sobie głowę jakimś kultem, ale to twoja historyjka.
2. Jeśli moją postać tu kreujesz podobnie do "oryginału", to jedna rzecz... pisanie, że zna Bukujutsu jest ździebko naciągane, chyba że każdą jedną technikę umożliwiającą lot swobodny tu kwalifikujesz xd

I po reklamach.

Jak zwykle całkiem nieźle, dość dobrze ci wychodzą opisy walk, wciąż mnóstwo peryfraz... eh, cóż. Nieuzasadnione przecinki wciąż są. Popracuj nad tym. Twojego ficka czyta i komentuje znacznie więcej osób niż mojego, więc tego nie spieprz.

Sam pomysł - szczerze mówiąc między wymiarowe podróże już mi się znudziły, ale na razie w fabule ich nie ma więc spoko xd.
Dzięki, wiem już, kogo się nie spodziewać u siebie.
Racja. Ciekawe czy będę miał jeszcze problem z żołądkiem po grzybkach i czy wystąpię w reklamie antyperspirantu xD
I wyreżyserujesz film o historii obrońców Ziemi, a soundtrack będzie od Linkin Park i Rasmus.
Zastąp też jakoś wyrażenie "mroczna energia" - zbyt częste brzmi banalnie.
EEEEEEEVUUUUL POWAAAAAAAHH!!!


KP: 2
/Feli

53Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Pią Sty 20, 2012 9:45 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Sam pomysł - szczerze mówiąc między wymiarowe podróże już mi się znudziły, ale na razie w fabule ich nie ma więc spoko xd.
Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy jak czytałem prolog to... WTF?! Woogy Roleyo?! Ktoś o mnie pamięta? Wow xd.
Ale jak sam tytuł sugeruje, będą : )
Aktualnie muszę skupić się na zakończeniu pierwszej, krótkiej sagi wstępnej do całej historii. Później skupię się na innych przygodach i dłuższych sagach. A jeżeli chodzi o Twoją postać - będzie jeszcze miała szansę na odegranie ważnej roli. Pewne kwestie trzeba wyjaśnić ^^

Dwie rzeczy rzuciły mi się w oczy.
Pierwsza - za dużo wszy. Tak. Używasz dużo wyrażeń typu wziąwszy, zrobiwszy, pojawiwszy, zniknąwszy, etc. To nie jest złe, w sumie przydatne, ale nie przesadzaj.
Druga - wiem, że w lsw było prościej, bo tylko gdy postać się pojawiło widać było jak wygląda. Tutaj trzeba opisać kto to. No właśnie. Nudne jest czytanie 3 razy tego samego opisu postaci. Jeśli nie chcesz z pierwszym opisem jej przedstawić to staraj się jakoś zastąpić ten opis, np. przedstawiłeś Puca raz, gdy pojawił się z Souteiem, a później piszesz np. tylko "chłopak w szarych łachach, który towarzyszył Souteiowi". Taki prosty przykład, czasami trzeba bardziej pokombinować. Ponadto często dodajesz, że uroku wyglądowi dodają jakieś tam buty xd. No i staraj się, żeby wszystkie opisy nie szły tak samo, może staraj się opisać najpierw bardziej charakterystyczne cechy wyglądu postaci, a później resztę. Bo na razie wszystkie opisy są mniej więcej takie same.
1. Zapamiętam i postaram się tego unikać.
2. Pierwsze rozdziały, pierwszej powieści, którą zamierzam kontynuować będą już miały te błędy - kiedyś będę się z tego śmiał - jak to powiedziała mi pewna, znajoma osoba ; ) Jeżeli chodzi o opisy postaci - cóż, mam i będę miał z tym pewne problemy. Postaram się trochę to zmienić w kolejnym rozdziale, zaś w kolejnej sadze lub przygodach między-wymiarowych, ogólnie wyeliminować te błędy.

Gdzieniegdzie brakuje pojedynczych słów (typu: który, za, z, o, itp.), ale nie chciało mi się wszystkiego wyłapywać - postaraj się tego unikać, choć to nie przeszkadza to zawsze lepiej to wygląda jak jest wszystko poprawnie.
Czasami zdarza się że zgubię kilka istotnych literek, z którymi tekst prezentuje się lepiej. Ale nie tylko ja mam ten problem ; )

Bywają też czasami sprzeczności - np. Pucolini uderzył prawą ręką w lewą stronę twarzy Souteia. W zasadzie da się z backhandu, ale powinieneś to podkreślić wg mnie, bo tego się zawsze nie stosuje
Wiem o czym mówisz i akurat to już poprawiam.

Albo np. w korytarzu uniósł się dym po ataku energetycznym. Skąd tam dym? Sam nie wiem, ciężko mi sobie wyobrazić korytarz taki, jak zapewne Ty widzisz. Więc myślę, że powinieneś go lepiej opisać. Bo ja np. wyobrażam sobie wirującą przestrzeń z portalami, gdzie nie ma podłogi, ścian, etc.
Coraz więcej oczywistych błędów. Może zacznę to pisać od początku, skupiając się na nieco innym rozwoju akcji? Zastanawiam się czy to będzie lepsze wyjście. A może dotychczasowa historia jest dobra, jednak ma masę nieciekawych błędów? Korytarz się już pojawił w Interdimensional Adventures, jednak nie opisywałem go tak szczegółowo - a szkoda, będzie to trzeba teraz poprawić. To samo tyczy się tego dymu - dzięki ; )

Pokombinuj też trochę z walkami, bo zaczynają się robić podobne. Pomyśl nad jakimiś bajerami.
Spróbuję.

Zastąp też jakoś wyrażenie "mroczna energia" - zbyt częste brzmi banalnie.
Spróbuję.

Kurcze, zrobiłeś ze mnie psychola xd.
Hej, serio, nie takie było moje zamierzenie xd

1. Nie wydaje mi się, żeby Insyendar w którymkolwiek multiwersum zawracał sobie głowę jakimś kultem, ale to twoja historyjka.
Wpisałem w ten kult większość postaci, które dotychczas się pojawiły w tej historii. O pewnych, dosyć istotnych faktach jednak zapomniałem - dlatego już wykreśliłem Viega, jak i Kaylin.

2. Jeśli moją postać tu kreujesz podobnie do "oryginału", to jedna rzecz... pisanie, że zna Bukujutsu jest ździebko naciągane, chyba że każdą jedną technikę umożliwiającą lot swobodny tu kwalifikujesz xd
Nie lubię jak Viego porusza się z prędkością światła lub większą więc wolałem mu dać również jakieś przyziemne techniki, a nie tylko te, skupiające się na kontroli ognia - oczywiście, na Bukujutsu niespodzianki się nie skończą xd

Dzięki za komentarze, chłopaki.
Przed zabraniem się za pisanie kolejnego rozdziału, poprawię pewne błędy w aktualnych - skupię się właśnie na tych, które mi tu wypomniał w większości Woogy; jeżeli oczywiście uznam ich poprawę za stosowną i potrzebną ^^

54Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Pią Sty 20, 2012 1:31 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Nie lubię jak Viego porusza się z prędkością światła lub większą
Nie da się z większą niż prędkość światła, chyba że skrótem. Więc tutaj nie próbuj mącić. Powinno ci wystarczyć, że w cholerę postaci zna Shunkan Idō, czyli na dobrą sprawę porusza się z prędkością nieskończoną - dowolna droga w zerowym czasie. Na dobrą sprawę, jeśli wziąć pod uwagę Shunkan Idō, Puerta del Mundo i Clock Up, to właśnie moja postać jest poszkodowana "ograniczonym zasięgiem".

To czyni twój argument inwalidą, a z punktu widzenia fizyki: Son, I am disappoint.


Skoro jacyś ludzie mają nie realne moce, to automatycznie zasady fizyki też się robią nie realne, więc nie pieprz o prędkości światła w tak nie realnym opowiadaniu(Beż żadnej urazy Yoh).
/Feli

55Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Sob Sty 21, 2012 10:33 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Coraz więcej oczywistych błędów. Może zacznę to pisać od początku, skupiając się na nieco innym rozwoju akcji? Zastanawiam się czy to będzie lepsze wyjście. A może dotychczasowa historia jest dobra, jednak ma masę nieciekawych błędów? Korytarz się już pojawił w Interdimensional Adventures, jednak nie opisywałem go tak szczegółowo - a szkoda, będzie to trzeba teraz poprawić. To samo tyczy się tego dymu - dzięki ; )
Nie ma potrzeby pisać od nowa - to jest dobre.

Przed zabraniem się za pisanie kolejnego rozdziału, poprawię pewne błędy w aktualnych - skupię się właśnie na tych, które mi tu wypomniał w większości Woogy; jeżeli oczywiście uznam ich poprawę za stosowną i potrzebną ^^
Nie ma też potrzeby, żebyś wszystko teraz poprawiał. Najwyżej podstawowe błędy. Wiem, że byś chciał, ja też tak czasami mam, ale nie da się pisząc ficka od pierwszych stron pisać go tak idealnie jakby się chciało ;).

Nie da się z większą niż prędkość światła, chyba że skrótem. Więc tutaj nie próbuj mącić. Powinno ci wystarczyć, że w cholerę postaci zna Shunkan Idō, czyli na dobrą sprawę porusza się z prędkością nieskończoną - dowolna droga w zerowym czasie. Na dobrą sprawę, jeśli wziąć pod uwagę Shunkan Idō, Puerta del Mundo i Clock Up, to właśnie moja postać jest poszkodowana "ograniczonym zasięgiem".
Zwróć uwagę tylko na zastosowanie Shunkan Ido. Nie da się teleportować, zadać ciosu i dopiero pojawić gdzieś tam. Natomiast w przypadku Clock up (z tego co pamiętam z PBFa) mogłeś włączyć Clock up, walnąć combo, wrócić na miejsce i wyłączyć clock up.
Jak dla mnie różnica jest miażdżąca.

KP: 2
/Feli

56Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Sob Sty 21, 2012 11:09 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Jednak gdy weźmiesz pod uwagę, że i w spricie, i w PBF, i stawiam 2 Master Balle, że w IA również Yoh ma:
- The World
- Puerta del Mundo
- Shunkan Idō

Who let the cheats out?
Who?
Who? Who?
Who? Who?

Btw, jeśli brać pod uwagę również istnienie kinówek DBZ, walka "wewnątrz Shunkan Idō" jest możliwa. Goku vs. Metal Cooler.

Jak widzisz, odrobiłem zadanie. Obserwacja, analiza i dedukcja.

57Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Nie Sty 22, 2012 12:14 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Pewne wyjaśnienie; zapoznałem się z kilkoma rozdziałami jeszcze raz. Woogy, wspominałeś o dymie.
Albo np. w korytarzu uniósł się dym po ataku energetycznym. Skąd tam dym?
Sądziłem, że gdzieś popełniłem błąd więc wyszukałem to wyrażenie. Niestety, nie jest on błędnie napisany : ) Dym uniósł się po ataku energetycznym. Kula energii, zetknąwszy się z obiektem, spowodowała wybuch - z tego powstał dym. Nie powstał on poprzez zderzenie z "energetycznym" podłożem korytarza.

58Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Sro Lut 08, 2012 5:37 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Tak jak zapowiadałem, projekt poprzedniej historii porzuciłem. Źle rozpocząłem cały wątek; nie byłoby szans na to by zrealizować ogólnie pomysł z podróżami między-wymiarowymi.

Prolog
Oto i prolog nowej historii, myślę że będącej nieco bardziej „konkretną” już od samego początku. Jeżeli chodzi o jakieś informacje...

Każdy rozdział będzie miał po dwie, rzadko trzy strony.
Styl pisania pozwoliłem zapożyczyć sobie od Viega; jest zdecydowanie wygodniejszy dla tej powieści.

59Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Sro Lut 08, 2012 7:59 am

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Myślę że
Myślę, że
„od tak”
ot tak
bandaż lecz gdy
bandaż, lecz gdy
zaniechał ją
zaniechał jej
z uśmiechem lecz
z uśmiechem, lecz
pojęcia o co
pojęcia, o co
przypomnieć sobie co
przypomnieć sobie, co
Nie wiem o co
Nie wiem, o co
Ja wiem że to
Ja wiem, że to

Prolog jak prolog, nie dzieje się dużo. Nie licząc Veta Gaiden, ale kto by tam to czytał.
Błędy ci pokazałem, jeśli tak ci nie przeszkadza absolutny brak zainteresowania, to pisz dalej.
Szkoda tylko, że tak sobie zmieniłeś zdanie mając tyle napisane. Czyli tak na dobrą sprawę zmarnowałeś czas.
Każdy rozdział będzie miał po dwie, rzadko trzy strony.
Rozpieszczasz naszych analfabetycznych userów. czwarty rozdział VG, mówiłem ci...
Styl pisania pozwoliłem zapożyczyć sobie od Viega; jest zdecydowanie wygodniejszy dla tej powieści.
Czy wyglądam, jakbym miał z tym jakiś problem?

Btw.
nie byłoby szans na to by zrealizować ogólnie pomysł z podróżami między-wymiarowym
Interdimensional Adventures - Page 3 Tumblr_lojqob5nLr1qcitko

KP: 2
/Feli

60Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Sro Lut 08, 2012 10:58 am

Jata

Jata
Moderator
Moderator
No cóż, prolog ciekawy. Fajnie, że przedstawiłeś jako-taką historię Yoha w tym całym Genao xd.
Mam jednak pewne zastrzeżenia:
Yakari nie pozwoli Ci „od tak” zabić obiektu doświadczalnego „#YA-FIbyNL6”.
Wątpię, żeby naturalnie ktokolwiek, nawet naukowiec WYPOWIADAŁ taką nazwę xd.

Następnie: Yoh znał Door of the World zanim tu trafił? Trochę dziwne. Ale to zapewne część Twojego planu, więc no problem. Ale mogłeś troszkę lepiej opisać fakt, że to co zrobił było dziwne xd. Choć nie jest źle.

Zapowiada się... Cóż, podobnie co poprzedniczka, choć to może tylko takie wrażenie, bo cały ten świat ja znam z PBFa xd.
Ogólnie - pisz śmiało!

I tak btw:
Viego napisał:Rozpieszczasz naszych analfabetycznych userów.
Bez urazy V, ale jak na razie to działasz bardzo na niekorzyść swoją i forum w oczach userów. Co jak co. Może Ci się to nie podobać, co robią ale stanowisko też trochę zobowiązuje i obrażać ich nie powinieneś.

KP: 2
/Feli

61Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Sro Lut 08, 2012 12:26 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Rozpieszczasz naszych analfabetycznych userów.
Bez urazy V, ale jak na razie to działasz bardzo na niekorzyść swoją i forum w oczach userów. Co jak co. Może Ci się to nie podobać, co robią ale stanowisko też trochę zobowiązuje i obrażać ich nie powinieneś.
Co jak co. Stwierdzam fakty wynikające z długiej obserwacji tutejszej sytuacji. I patrząc po konkursach, jakie miały miejsce na ARS (hej, mógłbym nawet przeprowadzić ekstrapolację na SR), i po jakości postów, a dokładniej jej zmianach przez te dwa lata.

Choć de facto porównania nie ma, przypomnij sobie, jakie flotylle leciały na Duoversum.

Choć może to rzeczywiście nie niezdolność czytania, a wstręt czy może nawet fobia przed dużymi ilościami tekstu. Mógłbym się pobawić w psychologa-socjologa i poszukać źródeł tego fenomenu w obecnym systemie edukacji, ale są one chyba oczywiste.
Mógłbym powiedzieć "rozpieszczasz naszych leniwych userów", ale może akurat sprawdzi się mój często stosowany plan.
1. Pojedź po zdolnościach.
2. Czekaj aż zaczną w imię swojej dumy udowadniać, że się mylę.
3. ???
4. PROFIT!
Wielu niestety wiesza się przy drugim punkcie, bo ciężko w dzisiejszych czasach o prawdziwą dumę. Nie arogancję, dumę.

Btw, Yoszu, no to robię tak, jak ci mówiłem dzisiaj rano. A przynajmniej wiele już na to wskazuje.

62Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Sro Lut 08, 2012 12:36 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Stwierdzam fakty wynikające z długiej obserwacji tutejszej sytuacji.
Mimo wszystko uważam, że tego typu komentarze powinieneś pozostawić dla siebie, albo dzielić się nimi w rozmowie prywatnej z kimś-tam.

I patrząc po konkursach, jakie miały miejsce na ARS (hej, mógłbym nawet przeprowadzić ekstrapolację na SR), i po jakości postów, a dokładniej jej zmianach przez te dwa lata.
Nikt nie jest z tego zadowolony, nawet ja - który na pewno nie pomagam, gdy mam takie długie przerwy w odwiedzaniu ARS i udzielaniu się. Ale niestety nie możemy zmusić userów do tego, żeby się udzielali i żeby im się to zwyczajnie nie nudziło (jak się domyślam o to chodzi).

Mógłbym powiedzieć "rozpieszczasz naszych leniwych userów", ale może akurat sprawdzi się mój często stosowany plan.
1. Pojedź po zdolnościach.
2. Czekaj aż zaczną w imię swojej dumy udowadniać, że się mylę.
3. ???
4. PROFIT!
Wielu niestety wiesza się przy drugim punkcie, bo ciężko w dzisiejszych czasach o prawdziwą dumę. Nie arogancję, dumę.
No cóż, nie wiem czy to się sprawdza we wszystkich przypadkach. Niektórzy po prostu inaczej to odbierają. Ale cóż, każdy ma swój tok myślenia i plan działania xd.

Teraz pewnie i tak nie podziała. Ale może się mylę. Udowodnijcie mi, że się mylę.

63Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Sro Lut 08, 2012 4:22 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Wątpię, żeby naturalnie ktokolwiek, nawet naukowiec WYPOWIADAŁ taką nazwę xd.
Uznałem że to są tak szalone umysły, że zapamiętanie dla nich takiej formułki nie będzie czymś trudnym.

Następnie: Yoh znał Door of the World zanim tu trafił? Trochę dziwne. Ale to zapewne część Twojego planu, więc no problem. Ale mogłeś troszkę lepiej opisać fakt, że to co zrobił było dziwne xd. Choć nie jest źle.
Znał. Spokojnie, wszystko będzie powoli wyjaśnione. A jeżeli chodzi o technikę... Co dziwnego w otworzeniu między-wymiarowego przejścia w opowiadaniu o de facto między-wymiarowych podróżach xd?

64Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Pon Maj 07, 2012 10:19 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Nowy, zaktualizowany „Prolog” powieści jest dostępny na zaktualizowanym portalu Interdimensional Adventures. Nie są to super-uber-pro-mega widoczne zmiany, ale mam nadzieję, że taki wygląd przypadnie Wam bardziej do gustu.

Za niedługi czas (dwie noce pod rząd w pracy -.-) mam zamiar zabrać się za pierwszą część, pierwszego rozdziału. Całość jest już rozpisana, nic nie zacznie się jakimś pieprzonym turniejem i gwarantuję, że ta historia okaże się zdecydowanie ciekawsza - przynajmniej później. Początek zaspoileruję - jest dosyć nudny xd
W każdym razie, nie porzuciłem projektu powieści, a miałem jedynie zastój spowodowany tworzeniem OPAR'ów do tejże historii. Tak czy siak zostali mi jeszcze wrogowie, ale to już inna kwestia xd Kiedy indziej xd
Adres portalu (jakby ktoś nie znał / pamiętał):
Klik!
Bezpośredni adres do Prologu:
Klik!
Adres strony na Facebooku:
Klik!
Przy odrobinie szczęścia, żeby ćwiczyć się również w rysowaniu, spróbuję czasami narysować jakąś opisywaną scenę i wrzucę ją do danej części ; )


btw.

Interdimensional Adventures - Page 3 37283632

Interdimensional Adventures - Page 3 Vectorharuhiyeahbymonim

65Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Wto Maj 08, 2012 9:32 am

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Dużych zmian nie ma, ale zawsze coś.
Zacznę od końca xd.

Po pierwsze - opis sytuacji, gdy otwiera portal dużo bardziej mi się podoba. Nie ma bezpośredniego walnięcia od razu, że to międzywymiarowy portal. Tylko jest opis zjawiska, (niby)nieznanego czytającym.
Po drugie...
Uznałem że to są tak szalone umysły, że zapamiętanie dla nich takiej formułki nie będzie czymś trudnym.
Dobra, uznajmy że są tak zdrowo popaprani, że się nauczyli. Ale powiedz mi, jak mają zamiar wypowiadać twardą spację i odróżniać w mowie małe i duże litery xd?
Po trzecie - myślę, ale to może być tylko moje zdanie, że w wypowiedziach bohaterów branie metafor w cudzysłów jest niepotrzebne. W opisie narratora - owszem, ale raczej nie w wypowiedzi.
Poza tym dialogi są raczej ok, nie będę się czepiał tym bardziej, że sam mam z nimi najwięcej problemu :P.

Ogólnie podobnie do poprzedniej wersji - jest dobrze. Czekam na więcej!

/2KP
/@Yoh

66Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Wto Maj 08, 2012 10:47 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Dobra, uznajmy że są tak zdrowo popaprani, że się nauczyli. Ale powiedz mi, jak mają zamiar wypowiadać twardą spację i odróżniać w mowie małe i duże litery xd?
Duże igrek duże a TWARRRRDA SPACJA duże fał małe o duże de sześć. No, dobra. Jestem jedynym, który zapamiętał ten 'kod' więc zmieniłem go w powieści na 'zprdl666'.

Po trzecie - myślę, ale to może być tylko moje zdanie, że w wypowiedziach bohaterów branie metafor w cudzysłów jest niepotrzebne. W opisie narratora - owszem, ale raczej nie w wypowiedzi.
Wezmę to pod uwagę. Dzięki.

67Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Pią Maj 25, 2012 2:25 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Pierwsza część, pierwszego rozdziału została dodana na stronę.

http://iadventures.dbzaddict.com/?pid=4

68Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Pią Maj 25, 2012 4:29 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Łacina.

Bo "Poszukiwania odpowiedzi" jest zbyt mainstreamowe i w poprawnym przypadku.

Chwilowo nie mam nastroju do czegokolwiek, ale wspomnę o "brunet chłopak", które sam zauważysz, że nie jest zbyt fajną formą.
A, "Wszedł do środka - przejście się zamknęło." jest pogrubione.

Wygląda jak na razie całkiem nieźle, ale jak na standardy, do których sam siebie przyzwyczaiłem, piszesz dość krótkie części. Czyli jak już chcesz to kontynuować, rób krótkie często lub długie rzadziej. Długie często ci zniszczą psychę, krótkie rzadko nie ma po co robić. Pomijając fakt awersji do czytania na tym forum.
Rayem zgodnie z rayemowym stereotypem, Yoh is Yoh (nana-nanana), a Toshi na razie niczym się nie wyróżnia. Zobaczymy, czy ci się nie znudzi, czy nie będziesz próbował zacząć znowu od początku i jak to wyjdzie.

I widzę, że korzystasz z mojej metody oznaczania dialogów. Nie mam nic przeciwko, w jednym miejscu to być w końcu może.

I serio. Łacina?

/2KP
/@Yoh

69Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Pią Maj 25, 2012 9:20 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
I serio. Łacina?
No, a masz jakąś inną nazwę dla rozdziału rozpoczynającego całą przygodę?

A, "Wszedł do środka - przejście się zamknęło." jest pogrubione.
Poprawione.
Chwilowo nie mam nastroju do czegokolwiek, ale wspomnę o "brunet chłopak", które sam zauważysz, że nie jest zbyt fajną formą.
Poprawione.

Czyli jak już chcesz to kontynuować, rób krótkie często lub długie rzadziej. Długie często ci zniszczą psychę, krótkie rzadko nie ma po co robić. Pomijając fakt awersji do czytania na tym forum.
Wolę by każdy rozdział oscylował w granicach do maksymalnie dwóch pełnych stron. Nie zamierzam robić krótszych, jednak nie zamierzam również zjechać poniżej tego poziomu. To nie dotyczy oczywiście rozdziałów specjalnych, które będą albo bardzo krótkie, albo zwyczajnie krótkie, albo cholernie długie : )

Zobaczymy, czy ci się nie znudzi, czy nie będziesz próbował zacząć znowu od początku i jak to wyjdzie.
Raczej nie. W przyszłości będę chciał zacząć na tej podstawie tworzyć komiks/mangę, a samą historię już rozpisałem jak należy. Poprzednia wersja, którą imho mam na komputerze... była zwyczajnym spontanem xd Nie miałem rozpisanej jakiejś szerszej fabuły, a czytając wiele innych ficków na temat DB, postanowiłem rozpocząć także i swojego od turnieju na którym poznamy poszczególnych bohaterów. Tym razem historia została zmieniona, postaci jak widać, również : )


W każdym razie, dzięki za ocenę.

Oklepane jest łatwe, bo jest oklepane i łatwe. /V

Więc zmieniłem na jeszcze bardziej oklepane. Po prostu... początek : D

70Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Nie Cze 17, 2012 9:20 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Druga część, rozdziału pierwszego jest już dostępna na stronie w zakładce „Rozdziały (Chapters)”. Zapraszam do czytania!

71Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Wto Cze 19, 2012 7:49 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Dobra, czas na mój komentarz. Zresztą pisany drugi raz przez głupiego neta...
Słowem wstępu do prologu i chapteru 1:
Wymienione przez innych błędy zostały poprawione, a żadnych nowych się nie doszukałem. Jeśli chodzi o prolog niewiele się w nim zmieniło od jego "beta" wersji. Chapter 1 nie powala co prawda akcją, ale początki jak to początki - fabuła musi się dopiero rozwinąć, a jakoś trzeba zacząć. Wrażenia? Ale ze mnie niemiła osoba XD

Czas przejść do nowości:
Zacznijmy od błędów. Przyznam, że nie bardzo mi się chciało wyszukiwać ich po raz kolejny, tak więc, jeśli coś pominąłem, z góry przepraszam.
... niszcząc wszystko co stało mu na drodze.
... niszcząc wszystko, co stało mu na drodze.
A masz jakiś konkretny plan jak się go pozbędziemy?
A masz jakiś konkretny plan, jak się go pozbędziemy?
Nie lubię obserwatorów podczas walki więc postaram się szybko zakończyć Twój ży-...
Nie lubię obserwatorów podczas walki, więc postaram się szybko zakończyć Twój ży-...
Młodzian wystawił przybrał luźną pozycję bojową ...
DAFUQ?!

Zamiast 2 razy użyć "masa mięśniowa" mogłeś skorzystać np z "muskulatura", "umięśnienie".
... w dłoniach dwóch niewielkich, energetycznych sfer ...
... w dłoniach dwóch, niewielkich, energetycznych sfer ...

Czy on w ogóle myśli nad tym co robi czy działa instynktownie, później zastanawiając się nad szkodami jakie może spowodować użyciem Final Flash?
Czy on w ogóle myśli nad tym, co robi, czy działa instynktownie, później zastanawiając się nad szkodami, jakie może spowodować użyciem Final Flasha?
(Flasha lub Flash'a. Wiem, że to błahy szczegół, ale na miłość boską! Jesteśmy w Polsce, bądźmy choć trochę poprawni!)
Po chwili, Sawako zorientowała się o co chodzi.
Po chwili Sawako zorientowała się, o co chodzi.

Często stosujesz "-", choć gdzieniegdzie mógłbyś zwyczajnie zacząć nowe zdanie.

Tak, praktycznie wszystko to interpunkcja, nie wspominając już o miejscach, w których przecinki były moim zdaniem zbędne. Co do samego chaptera, wyszedł nieźle, przyjemnie się czyta, a fabuła zaczyna się powolutku rozwijać.
Czekam na efekty twojej dalszej pracy :)

/3KP
/@Yoh

72Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Sro Cze 20, 2012 12:31 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Dzięki za ocenę i pokazanie niektórych błędów interpunkcyjnych. Wiesz, często nie przykładam do tego większej wagi, dbając głównie o to, by cały tekst był po prostu zrozumiały dla czytelnika. Ale mniejsza.

(Flasha lub Flash'a. Wiem, że to błahy szczegół, ale na miłość boską! Jesteśmy w Polsce, bądźmy choć trochę poprawni!)
Zaiste, Twoja technika, Twoje zasady, milordzie. Poprawione.

Zamiast 2 razy użyć "masa mięśniowa" mogłeś skorzystać np z "muskulatura", "umięśnienie".
Poprawione.

Często stosujesz "-", choć gdzieniegdzie mógłbyś zwyczajnie zacząć nowe zdanie.
Oj tam, oj tam. Szczegóły.

Co do samego chaptera, wyszedł nieźle, przyjemnie się czyta, a fabuła zaczyna się powolutku rozwijać.
Czekam na efekty twojej dalszej pracy :)
Pracy, jako opowiadania w którym główną rolę grałaby dla Ciebie fabuła, czy jako opowiadania w którym to, główną rolę przejęłyby błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne? ; )

W każdym razie, jeszcze raz dzięki za ocenę - zawsze jest to jakaś zachęta do dalszego tworzenia, bowiem masz świadomość, że ktoś jednak czyta to co tworzysz : )

73Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Sro Cze 20, 2012 6:38 am

Template

Template
Super Saiyan 3
Super Saiyan 3
No to zaczynamy:

Prolog: Sam początek jest dość tajemniczy. Widzę, że specjalnie zrobiłeś skok fabularny z laboratorium do uni w którym się teleportował.

Rozdział I: Bardzo ciekawe się zaczyna. Yoh wraca do wymiaru Silvii po kilku latach. Postawa Yoha wobec widoku dziewczyny z towarzystwie przyjaciół, późniejsze śledzenie Rayema i Toshiego - przyjemnie czytało sie. Potem BOOM i jakiś potwór się pojawia.

Rozdział II: Również ciekawie. Yoh popisuje się całkiem sporą wiedzą na temat poszczególnych technik. Zresztą jak sam przyznał walczył z wieloma przeciwnikami. Potem skończona walka i powrót do Silvii. I ta szczęśliwa scena powrotu miłości sprzed lat. Zazdroszczę wyobraźni.

Ogólnie opowiadanie jest świetnie. Bynajmniej nie dostrzegam jakiś błędów. Z niecierpliwością wyczekuje na Rozdział III.

74Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Pią Lip 06, 2012 11:00 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Bercikovsky Theme!
Oceniam tylko dlatego, że dawno nie było kolejnego party, a chcę abyś to kontynuował bo muszę się wreszcie pojawić! No więc, od czego by tu zacząć... O wiem, od przeczytania wszystkiego ponownie. Zaraz wrócę.
No więc prolog długością nie grzeszy. Może to i dobrze, bo nie jestem pewien czy pisałbym to tak szybko. Robisz z Yoha jakiegoś męczennika. A nie, to tylko eksperymenty, wszystko spoko. Obiekt doświadczalny "zprdl666" kojarzy mi się z "Zapierdalaj szatanie", ale cóż. Poza mocami Atsuko, które dla więksozści forumowiczów są znane nie dowiadujemy się niczego ciekawego. Teraz prześledzę part 1. Będę czytał na bieżąco komentując cały czas.. Nie bardzo wszystko rozumiem. Żadna z przestrzeni nie jest oryginalną Yoha? W prologu Silvia nie jest tą, którą ja kojarzę, tu, w pierwszym parcie Yoh też mówi o niej jak o alternatywnej wersji. Dobra, jednak się myliłem. Mówi o tym, że powrócił. Zmyliło mnie zdanie z małymi piersiami. Wydawało się, że chłopak nie tego oczekiwał, co mogłoby oznaczać, że zna ją z większym sprzętem. Nieważne. Dobra, teraz akcja w ślepej uliczce. Może się czepiam, ale mam prawo. Jest trzech osobników - dobra. Wypowiada się tylko dwóch - ok. To po cholerę użyłeś numerku 1 i 3 skoro numer 2 został wolny i się nie udziela. Jakoś zawsze mnie to ruszało. Nie jest to znaczący błąd czy coś, ale ja tego nie lubię. To twoje opowiadanie i masz prawo. Nie myśl, że specjalnie się czepiam czy coś. Rozumiem także, że Yoh nie zna duetu idiotów(chodzi mi o postacie, żeby nie było), mądre posunięcie. Chodzi o to, że mogą wyniknąć śmieszne sytuacje. Przykładem jest posadzenie o pedofilstwo. No i walka. Oczywiście znawca wszystkiego nie chce się przechwalać czy kogoś pouczać, ale samo to, że wspomina o transformacjach i technikach wkurza. Po pokonaniu potwora powrót do ukochanej, która go nie poznaje. Cóż za ironia. Chwila! Jednak nie, romantyczne zakończenie. No dobra, może nie wysiliłem się zbytnio z oceną, ale jest już dość późno... za dnia nie mam na to czasu ani ochoty. Tak więc propsuje całe opowiadanie i liczę na dalsze części.


KP: 3
/Feli

75Interdimensional Adventures - Page 3 Empty Re: Interdimensional Adventures Sob Lip 07, 2012 12:33 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
To po cholerę użyłeś numerku 1 i 3 skoro numer 2 został wolny i się nie udziela. Jakoś zawsze mnie to ruszało.
W sumie, dobrze, że o tym wspomniałeś. Poprawię ten szczegół. A trzecia część jest w trakcie pisania.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 3 z 4]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Similar topics

-

» Interdimensional Adventures

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.