Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 3 z 10]

51[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Wto Gru 31, 2013 3:25 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Yohowa wersja "Robimy tłum"? Czy po prostu chcesz być konkurencją dla Zbira (patrz to, co się pojawi po naciśnięciu Home)?
Raczej „"Robimy tłum" by Yoh” - wciskam użytkowników z różnych for, pod postacie wykonane stylem LSW xd

[O-S-W] by Yoh - Page 3 Lswsprites_by_yoh92-d701p66

52[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Wto Gru 31, 2013 4:31 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Zastanawiam się dlaczego poszedłeś na łatwiznę i przerobiłeś Sandrę na June.
Kaylin ma trochę płaską fryzurę, ten ktoś pomiędzy Viegiem i Cooltem całkiem dziwną fryzurę - tak samo jak Nilan(?).
Ciekawa jest za to ta pani ostatnia w przedostatnim rzędzie (obok June), ale wydłużyłbym jej nogi dla lepszego efektu.
Aha, no i zapomniałeś dodać moich postaci.
...taka delikatna sugestia :P...

Zmieniasz chyba trochę styl, ale jest spoko, rób dalej.

53[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Wto Gru 31, 2013 6:24 pm

Safari

Safari
Mazoku
Mazoku
Ta "pani" to żona Safa
Leila, to arystokratka z Vegety.
Już nie pamiętam, ale chyba hrabianka, ale więzy krwi ma z tronem Vegety.

Ługi, ta noga i tak jest seksi jak wystaje spod balowej sukni.

54[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Wto Gru 31, 2013 8:02 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Zastanawiam się dlaczego poszedłeś na łatwiznę i przerobiłeś Sandrę na June.
To pozycja, która dostępna jest w moim kobiecym base - nie wszystko będę tworzył od zera, zwłaszcza, że nie wiem, kiedy przestanę realizować ten projekt. Do tego czasu wolę jak narysować jak największą ilość postaci xd
Kaylin ma trochę płaską fryzurę, ten ktoś pomiędzy Viegiem i Cooltem całkiem dziwną fryzurę - tak samo jak Nilan(?).
W przypadku Kaylin, wprowadziłem już poprawkę. Rzeczywiście prezentowała się trochę płasko, ale nikt do tej pory o tym nie wspomniał. Viegaśnemu o ile dobrze kojarzę, właśnie to nie pasowało - mniejsza. W kwestii Nilana i kolesia o którym mówisz, i w przypadku którego, nie wiem o kogo chodzi - właśnie tak mieli wyglądać. Well, lubię swój styl. Nie chcę go zmieniać pod kątem tego, jak oceniają go inni ; )

[O-S-W] by Yoh - Page 3 Lswsprites_by_yoh92-d701p66

55[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Wto Gru 31, 2013 8:48 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Jataman napisał:Kaylin ma trochę płaską fryzurę
Yoh napisał:Viegaśnemu o ile dobrze kojarzę, właśnie to nie pasowało

Versil Perihelion napisał:Co do włosów Kaylin, nie wydaje mi się, żeby ta część po naszej prawej stronie powinna się unosić aż tak wysoko.

[O-S-W] by Yoh - Page 3 Looks-like-its-fuck-this-shit-o-clock

I tak, spędzam Sylwestra w domu. Liczę całki oznaczone i testuję bramki logiczne.


@Yoh:
[O-S-W] by Yoh - Page 3 Evil-laugh-o
I tak, spędzam sylwestra w domu. Czekam na 6:30, bo nie mogę spać przez potężną bibę w mieszkaniu obok i idę do pracy ._.'

56[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sty 02, 2014 1:22 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
[O-S-W] by Yoh - Page 3 Lswsprites_by_yoh92-d701p66

57[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sty 02, 2014 4:26 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Włosy tej Super Saiyanki (ostatniej postaci w pierwszym rzędzie) wyglądają odrobinę dziwnie - zwłaszcza grzywka, bo z tyłu nie najgorszy efekt Ci wyszedł.
Natomiast włosy gościa ostatniego w przedostatnim rzędzie (długie włosy) to tragedia ;/ Wyglądają jakby robione były przez jakiegoś newbie bardzo dawno temu.

Maxio wyszedł za to bardzo fajnie, jedna z lepszych postaci. Arisa i siostra Maxia (nie pamiętam imienia ;s) też fajne, ale u blondynki cieniowanie jakieś nie teges.

58[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sty 02, 2014 4:49 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Wyglądają jakby robione były przez jakiegoś newbie bardzo dawno temu.
Roger that.
Popracuję nad nimi po powrocie z pracy. Szczerze mówiąc, nie jest to nawet efekt, jaki chciałem uzyskać, jednak nie bardzo wiedziałem, jak miałaby owa fryzura wyglądać. W końcu nie jest to jeden z moich OCków, Jataponie ^^'

Włosy tej Super Saiyanki (ostatniej postaci w pierwszym rzędzie) wyglądają odrobinę dziwnie
Popracuję jeszcze nad uzyskaniem lepszego efektu w kwestii cieniowania, aczkolwiek nie mam sobie nic do zarzucenia, jeżeli chodzi o proporcje xd

ale u blondynki cieniowanie jakieś nie teges.
Chodzi o całą postać, czy także włosy? W drugim przypadku mam jeszcze zamiar popracować nad paletą kolorów i lekkimi zmianami. Jeżeli natomiast miałeś na myśli całą postać, to się nie zgadzam - taki już mam styl ;c

59[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sty 02, 2014 5:26 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Yoh napisał:Chodzi o całą postać, czy także włosy? W drugim przypadku mam jeszcze zamiar popracować nad paletą kolorów i lekkimi zmianami. Jeżeli natomiast miałeś na myśli całą postać, to się nie zgadzam - taki już mam styl ;c
Chodziło o włosy ;]

60[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sty 02, 2014 9:37 pm

Shine

Shine
Jounin
Jounin
Wiem, że gonisz do uzyskania własnego stylu, ale zacznij używać więcej najjaśniejszego odcienia, włosy wyglądają wtedy bardziej schludnie/bajkowo/dragonbullowo/wstawcochcesztutaj.

61[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Nie Sty 05, 2014 3:39 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Wiem, że gonisz do uzyskania własnego stylu, ale zacznij używać więcej najjaśniejszego odcienia, włosy wyglądają wtedy bardziej schludnie/bajkowo/dragonbullowo/wstawcochcesztutaj.
Właśnie na tym polega zasadniczy problem. Pocieniowałem od nowa trzy prace, wykorzystując głównie jasny odcień - styl cieniowania a'la Afro~ czy Zbir. Po pierwsze, nie współgrało to z proporcjami, jakie posiadają rysowane przeze mnie postacie - a przynajmniej takie wrażenie odniosłem, patrząc na nie. Po drugie, sądzę, że właśnie kierunek jaki obrałem po prostu lepiej się sprawdzi w tym przypadku - nie chcę sobie narzucać niczego, co jest aktualnie wałkowane przez znacznie lepszych spriterów ode mnie.

[O-S-W] by Yoh - Page 3 Lswsprites_by_yoh92-d701p66

62[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Pią Sty 10, 2014 2:59 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
[O-S-W] by Yoh - Page 3 Lswsprites_by_yoh92-d701p66

63[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Pią Sty 10, 2014 6:52 pm

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
Jak już Ci pisałem bardzo dziękuję za revampa mojego niedoszłego WIP'a ,wygląda bardzo fajnie :>
Jeżeli chodzi o kolejne prace to spodobał mi się również Royalz ,nadałeś mu takiego pazura ,któreo sam nie mogłem osiągnąć. Może to przez ciemniejszą paletę kolorów i brak słonecznej cery. Swoją drogą zmniejszenie jego czoła dużo też dało.
Co do Sołtysa ,to jak dla mnie za bardzo przypomina Vegetę.
Również całkiem spodobały mi się 2 ostatnie sprity w 3 rzędzie.



@Yoh:
„Oceniam Kreatywnie” - 1 KP

64[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Pią Sty 10, 2014 9:30 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Obstawiam 10KP, że niebawem znikąd pojawi się Sołtys i będzie miał sapy o to, że zrevampowałeś jego pracę bez pozwolenia xd

Ogólnie wygląda fajnie, trochę jak Wolverine :P
A tych włosów długich u tego tajemniczego nieznajomego nie poprawiłeś ;/ Za to jego kolega i koleżanka po naszej prawej całkiem ciekawi są.
Choć najlepiej z tych najnowszych wygląda Leszek Kaźmierczak Kay Eldoka. Bardzo fajne wykonanie oryginalnej postaci ;>

Czekam na więcej!



@Yoh:
„Oceniam Kreatywnie” - 1 KP

65[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Nie Sty 12, 2014 2:07 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Jak już Ci pisałem bardzo dziękuję za revampa mojego niedoszłego WIP'a ,wygląda bardzo fajnie :>
Jeżeli chodzi o "twojego niedoszłego WIPa" to uznałem, że kto jak kto, ale on po prostu musi się znaleźć na liście postaci, które zamierzam wykonać (^-^')
Jeżeli chodzi o kolejne prace to spodobał mi się również Royalz ,nadałeś mu takiego pazura ,któreo sam nie mogłem osiągnąć. Może to przez ciemniejszą paletę kolorów i brak słonecznej cery. Swoją drogą zmniejszenie jego czoła dużo też dało.
Możliwe, że to zasługa dodatkowych elementów z których zrezygnowałeś, gdy go rysowałeś. Ciężko stwierdzić, aczkolwiek dziękuję za dobre słowo - aż pojawiają się chęci do dalszego tworzenia ;)
Co do Sołtysa ,to jak dla mnie za bardzo przypomina Vegetę.
Nie ukrywam, że to był częściowo zamierzony efekt. Sołtys od zawsze faworyzował dwie postacie, jeżeli chodzi o „Dragon Ball”, a dokładniej rzecz biorąc, Vegetę oraz #18. Skupiłem się więc na tym by upodobnić jego OCki chociażby w niewielkim stopniu do tych postaci.
Obstawiam 10KP, że niebawem znikąd pojawi się Sołtys i będzie miał sapy o to, że zrevampowałeś jego pracę bez pozwolenia xd
Nie żartuj w taki sposób. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ten słynny wstrzymywacz jest do tego zdolny xD
A tych włosów długich u tego tajemniczego nieznajomego nie poprawiłeś ;/ Za to jego kolega i koleżanka po naszej prawej całkiem ciekawi są.
Choć najlepiej z tych najnowszych wygląda Leszek Kaźmierczak Kay Eldoka. Bardzo fajne wykonanie oryginalnej postaci ;>
Dziękować. "Tajemniczy nieznajomy" to Roy - jeden z OCków twojej deviantowej koleżanki, Neyci. W każdym bądź razie, był poprawiany - zarówno pod kątem wykonania fryzury jak i proporcji (okazał się zbyt niski xd). Jeżeli efekt dalej jest marny, to cóż... niech taki pozostanie :d

[O-S-W] by Yoh - Page 3 Lswsprites_by_yoh92-d701p66

66[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Pon Sty 13, 2014 7:12 am

Template

Template
Super Saiyan 3
Super Saiyan 3
Yoh ! Zastanawia mnie jedno: czy ty siedzisz na tym cały czas jak masz wolne ? Bo to chyba tak wygląda :DAle dobra.

Real Yoh: Pierwsze co mi się na oczy rzuciło to fryzura (Ace Ventura o yes yes you feeling dat baby ? he he he). Do ubrania nie mogę się przyczepić, gdyż jest naprawdę bardzo cholernie dobrze zrobione i pocieniowanie (cholera znowu zacząłem ćwiczyć, ale nie osiągnę chociaż twojej połówki "jako takiego" wzorowania). Tylko poza jakoś specjalnie mi się nie wyróżnia, ale emotka tej postaci już tak. Ten uśmiech w stylu "Wiem coś co nie wiesz ty.

Yuki Atsuko: Tu też nie mam co czego się przyczepić z tego tytułu, mimo że, jest twierdzenie, że mniejsze rzeczy łatwiej się cieniuje, a to nie prawda. Cieniowanie pierwsza klasa i oczy (ah te niewinne oczka xD) wspaniale dodają uroku dziewczynce.

Dzieciak obok Yuki (popraw mnie Yoh jakby co): Dokładnie tak samo jak u Yuki tyle że oczka już zmienione. Parę pikseli usunąłeś, pociągłeś pod innym kątem i masz dzieciaka o łobuzerskim spojrzeniu :D

Viego: Nie wiem czemu patrze na pracę i właściciela pomysłu tej postaci to mam przed oczami gościa i miksie charakteru w postaci Vegety i Bulmy :D  Ale poważniej: Dużo ciemnego cieniowania nasuwa skojarzenie że szwarccharakterami (wybacz Viego zawszę mi się tak kojarzysz, nie wiem czemu) Koszulka bardzo fajnie wygląda (ja też chce ! Daj mi jedną !) Od cieniowania skończywszy na ostatecznym wyglądzie.

Calienne: A skoro Viego to i jego... towarzyska. Patrze na oczy i mam wrażenie, że ona ma strasznie przenikliwe spojrzenie jakby coś chciała wypatrzeć pod stertą ubrań i jeszcze ta mina (przypraw mnie pieprzem  =_= ) Ubranie: jak rasowa cheerleaderka. Koszulka wymiata ! Cieniowanie idealnie dobrane do kolorystyki stroju. Teraz dopiero zauważyłem w poszczególnych pracach u ciebie, że gdy masz ciemniejsze prace to nie rozjaśniasz zbytnio kolorów, a w przypadku jaskrawych kolorów, pozwalasz sobie na troszeczkę większe rozjaśnienie i przyciemnienia.


Nie mogłem znaleźć żadnego błędu, nawet najmniejszych. Może to dlatego, że jestem ledwie średniakiem przy tobie :D



@Yoh:
„Oceniam Kreatywnie” - 3 KP

67[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Wto Sty 14, 2014 1:19 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Dzięki za wyczerpujący komentarz, Temp~ :D
Pytanie - gdybym miał stworzyć Scorpiusa, którego byś wybrał?

[O-S-W] by Yoh - Page 3 Lswsprites___update__14_01_2014_by_yoh92-d701p66

68[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Wto Sty 14, 2014 8:55 pm

Aki

Aki
Jounin
Jounin
Zauważyłem, że chyba nikt nie lubi nowego wyglądu Akiego, bo każdy - to znaczy dwie osoby - revampuje ten stary xd. 
W każdym razie Kimura wyszedł Ci badassowo ;o. Najbardziej w nim podobają mi się włosy, są przezajebiste, reszta zresztą też nie gorsza. Serio, świetny revamp. 
Z reszty - jako najlepsze - wyłoniłbym Alistera, Maxia i Zbira (w dokładnie tej kolejności). Mają to coś. Świetnie oddałeś charakter Maxioszka poprzez ten głupawy uśmieszek. Alister wyszedł za to też tak badassowo, ale w takim sensie jak na Alistera przystało. Trudno tu mówić o oddaniu charakteru postaci Zbira, bo o nim nic nie wiemy xd, ale w każdym razie OPAR wyszedł Ci przezajebiście. 
Za to najmniej mi się podoba druga córka Yoha i Silvii (wybacz, nie pamiętam, jak się nazywała xd). Dalej mi się nie podoba ten zasłaniający pół twarzy kosmyk :<. 

Podsumowując, widać, że skill Ci rośnie cały czas, a OPAR-ki wychodzą coraz lepiej, więc nie przestawaj robić tego, co robisz :>...



@Yoh:
„Oceniam Kreatywnie” - 2 KP

69[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sty 16, 2014 2:39 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Zauważyłem, że chyba nikt nie lubi nowego wyglądu Akiego, bo każdy - to znaczy aż dwie osoby - revampuje ten stary xd.
Czy ja wiem?
Nie chodzi o to, że go nie lubię - nowy wygląd Akiego nie jest wcale taki zły. Poprzedni ma jednak to do siebie, że był trochę oryginalniejszy, a co za tym idzie, wymagał od autora trochę więcej wysiłku podczas tworzenia. W tym przypadku starałem się połączyć obydwie wersje - górna część ze starego wyglądu, dolna zaś z nowego. Gdybym w tym przypadku revampował jedynie starą wersję stroju, spodnie byłyby luźniejsze ^^
Alister wyszedł za to też tak badassowo, ale w takim sensie jak na Alistera przystało.
Urwiesz mi rękę, zmasakrujesz ciało, ale i tak ci dokopię? Brzmi znajomo xd
Za to najmniej mi się podoba druga córka Yoha i Silvii (wybacz, nie pamiętam, jak się nazywała xd). Dalej mi się nie podoba ten zasłaniający pół twarzy kosmyk :<.
Cóż, takie było zamierzenie - kosmyk miał zakrywać lewą część twarzy ze względu na... cóż, zapewne poruszę to w Interdimensional Adventures, gdy już się zabiorę za rozdział w którym ta mała się urodzi.

A teraz nowe prace - będę je dodawał trochę inaczej, żebyście byli po prostu świadomi tego, które postacie są nowe. Pod obrazkiem znajduje się jednak odnośnik prowadzący do wszystkich OPARów tego "projektu". Za komentarz Akioszka - rodzinka Kimury. Za brak komentarza Woogyego, seks-bomba Mari, którą zostawił na pastwę losu na Terrze. Poza tym, wkroczył Lance i jego towarzyszka(?).

[O-S-W] by Yoh - Page 3 Newosw10

All sprites & credits!

70[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Czw Sty 16, 2014 11:55 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
[O-S-W] by Yoh - Page 3 Newosw11

All sprites & credits!

71[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Pią Sty 17, 2014 3:15 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
[O-S-W] by Yoh - Page 3 Newosw12

All sprites & credits!

72[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Sob Sty 18, 2014 2:33 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Dziękuję za lawinę komentarzy - kolejny zestaw nowych OPARków ; )

[O-S-W] by Yoh - Page 3 Newosw14

All sprites & credits!

73[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Sob Sty 18, 2014 4:42 pm

Aki

Aki
Jounin
Jounin
 Za komentarz Akioszka - rodzinka Kimury.
<3
Włosy Lisy wyszły Ci tak... inaczej. Nie mam namyśli, że źle czy coś, bo są naprawdę super, ale po prostu są takie inne xd. Z małej Alice za to Ci wyszedł słodziak :3
Z najnowszych revampów - nie licząc Akiowej rodzinki - najbardziej podoba mi się Mari, która wyszła Ci serio na seksbombę, Haniko, wyglądająca naprawdę anielsko - tak btw. ta wersja podoba mi się najbardziej ze wszystkich jej dotychczasowych - oraz pierwszy od lewej gościu z ostatniej dostawy, którego postaci nie mogę skojarzyć z żadnym z użytkowników... W każdym razie to jak widać kolejny badass, który ma do tego fajny design - nurtuje mnie tylko to, czy on ma okulary czy opaskę? Jeśli to okulary, to choć tak prosto zrobione, wyszły naprawdę fajnie. 
Najmniej zaś podoba mi się Sezu :/. W szczególności włosy. W szczególniejszej szczególności kosmyk, który oddziela przednią od tylnej (tej bardziej w cieniu) części włosów. U Seza jakoś się on komponował z resztą, tutaj wygląda tak trochę.. z dupy :/. 
Dodatkowo mam pytanie, co do ostatniego rzędu OPARów - to jakieś NPCowce czy coś w tym stylu? Taką myśl wyciągnąłem w związku z Rebou i Evą, bo tylko ich kojarzę...

74[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Sob Sty 18, 2014 4:56 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
W każdym razie to jak widać kolejny badass, który ma do tego fajny design - nurtuje mnie tylko to, czy on ma okulary czy opaskę? Jeśli to okulary, to choć tak prosto zrobione, wyszły naprawdę fajnie.
Heh... To postać wymyślona przez Sage xd
Najmniej zaś podoba mi się Sezu :/. W szczególności włosy. W szczególniejszej szczególności kosmyk, który oddziela przednią od tylnej (tej bardziej w cieniu) części włosów. U Seza jakoś się on komponował z resztą, tutaj wygląda tak trochę.. z dupy :/.
Mógłbym to niby poprawić, ale nie odnoszę takiego wrażenia, jak ty. Cóż, jeżeli byłoby więcej komentarzy, w których użytkownicy wypomnieliby mi ten szczegół, to bym pomyślał - na razie zostawię to bez zmian ;d
Dodatkowo mam pytanie, co do ostatniego rzędu OPARów - to jakieś NPCowce czy coś w tym stylu? Taką myśl wyciągnąłem w związku z Rebou i Evą, bo tylko ich kojarzę...
Cóż... można ich tak określić xd
Jeżeli coś ci powiedzą ich imiona, to (w kolejności): Eva, Rebou, Supri, Tes, Voute, Legade i Regand.

75[O-S-W] by Yoh - Page 3 Empty Re: [O-S-W] by Yoh Sob Sty 18, 2014 11:35 pm

Shine

Shine
Jounin
Jounin
Jak już się bierzesz za revampy, to chciałbym, żeby kojarzono mnie z tą postacią. =D
[O-S-W] by Yoh - Page 3 Chaos_yorite_lsw_by_shinepl-d2i2nwc
You know what to do br0

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 3 z 10]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.